Památkáři (2014)

Velmi dobrá myšlenka, avšak provedení a děj byl tak slabý, že v okamžiku, kdy naskočily závěrečné titulky, tak jsem zcela zapomněl na čem jsem v tom kině vlastně byl. K hercům Vás to blíže nepustí, děj mi připomíná hru warcraft, kde hledáte doly abyste natěžili suroviny, jen s tou vyjímkou, že v těchto dolech jsou umělecká díla nevypočitatelné hodnoty. Zápletka žádná, děj žádný, spousta herců v důchodu v tom smyslu, že si střihli odpočinkový film (o to víc mě mrzí Jason Bourne). Zklamání...

Rivalové (2013)

Shlédnuto 3x v kině Cinestar, 2x doma a stále nemohu najít ta správná slova, kterýma bych tento skvost ohodnotil... Záměrně jsem si dal nějaký čas, aby se mi to rozleželo a neukvapil jsem se. Znovu a znovu jsem v jednotlivých pasážích zažíval stejné pocity jako při premiéře. Musím poznamenat, že je to tak brilantně natočené a děj šikovně poskládaný a propracovaný, že se to nedá okoukat. Hudba 5*, Kamera 5*, Scénář 5*, Režie 5* takže mi z toho prozatím vychází 20*

Total Recall (2012)

proč tak vysoké hodnocení? velmi jednoduchá odpověď, nenudil jsem se, neměl jsem tendenci hledat pasáže, které by mohly být zkopírovány z jiných filmů a hlavně jsem to nepotřeboval srovnávat s originálním snímkem. čistých 5 hvězd to není, ale vzhledem k tomu, že před tímto filmem jsem byl na nadprůměrným Batmanovi a velmi, ale skutečně velmi tragickém Bournovu odkazu, tak Total Recall mi toto léto opravdu spravil onu pachuť, se kterou jsem poslední týdny pravidelně opouštěl kinosály.

Avengers (2012)

S čerstvými dojmy to sem hned nasekám. Byl jsem skeptický, hodně skeptický. Od filmu jsem nečekal naprosto nic, a spíš jsem šel do kina s lehkým svědomím, že to bude s tolika postavama hodně slátané, nijaké, bezduché a nevhodně umístěné hlášky, o ději snad ani raději nemluvě. Tak jako kvanta americké produkce za poslední léta, ano, čekal jsem dílo, které zapadne do dlouhosáhlé řady průměrnosti. Byl jsem svědkem obrovského překvapení v přímém přenose. Bavil jsem se u filmu tak, jako už hodně dlouho ne. Žádná scéna ani děj nebyl trapně směšný, dokonce celá podívaná byla fantasticky v rovnováze mezi vtipem a akcí, a já se bavil, bavil a bavil. Superlativů se dá v tomto případě použít celkem dost, ale proč to dělat. Po shlédnutí jich vás napadne také mnoho ;) tak jako tak, velký palec nahoru za hlášky, a momentkové scény, nemají prostě chybu.

Zpátky do školy (2009) (seriál)

Hm... jsem u 13.dílu první série a nechápu. Nechápu jak jsem to mohl vydržet až jsem, absolutně postrádám humor, postavu jsem si neoblíbil ani jednu. Lehce mi to přijde jako by to bylo všechno v rukách filmařské přípravky, která se teprve učí jak se mají seriály natáčet. Nevím, dál to asi nedávám, pro mě velká ztráta času. Teď koukám, že BadoXXII je na tom obdobně, díky že to tak necítím jen já. Mnohonásobně lepší mi tedy přišlo How not live your life. EDIT: nějakým způsobem jsem u toho vydržel až do konce, lehce přehodnocuji své hodnocení (zvedám o jednu hvězdu). druhá série mi přišla už podstatně lepší a dá se říct, že jednou za deset dílu je vážně vtipná a velmi dobře natočená epizoda - viz Paintball, Halloween ...

V jako Vendeta (2005)

Neskutečně se stydím, že jsem se k tomuto filmu dostal až nyní, a to vzhledem k událostem, které se kolem nás dějí, a které nabírají na obrátkách. Je smysluplné, aby v periodách vycházely takovéto filmy, jež nenechají zapomenout na události minulé a jsou nám servírovány v podobě možných obrazů budoucnosti. Ať už je to v podobě kasového trháku, nebo nízkorozpočtového snímku. Poselství je stále stejné. Je pochopitelné, že můžeme mít strach, ale nečekejme na to, až s tím nebudeme moci nic dělat. Historie se opakuje, nedá se to zastavit. Sledujme tyto filmy, dokud ještě máme tu možnost! Kdo ví v čem budeme žit koncem roku, nebo desetiletí... Proč tak vysoké hodnocení? Mrkněte na datum komentáře, přečtěte si noviny a pochopíte. V.

Vyměřený čas (2011)

velmi originální bonnie a clyde mixnutý s robinem hoodem ;) nápad s časem se mi velmi líbil, člověk si uvědomí, že to tím směrem spěje skoro i ve skutečnosti. stále řešíme drobné prkotiny jako by to byly zásadní věci, a přitom nejsou. možná by stálo za to více příběh rozpracovat, poslední dobou se mi zdá, nevím sice čím to je, že ve filmech děj prostě jen plyne a plyne, ale nedokáže pořádně vtáhnout a upoutat. jako bych seděl na obrubníku chodníku a sledoval bez většího zájmu rušnější ulici. tu mě něco nadchne, tady zaujme, ale jsou to jen útržky z dvouhodinového sezení. pořád je to jen ulice...

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Musím říci, že v součtu celkem zklamání. Originálních nápadů tam už moc k vidění nebylo. Huntovy přednosti byly opět v podobě skákající poletuchy a scénáristi se na nás snažili vybalit co nejvíc technických udělátek, až jsem si chvílemi myslel, že nekoukám na M:I, ale na agenta jejího veličenstva - 007... Koukám, že ve vyjmenovaných žánrech chybí titul komedie, protože s těmi hláškami a "úseměvnými" scénami, které celý film doprovází, by si jej Ghost protocol jistě zasloužil. Do kina mě však táhl chuť vidět BMW i8, a i když to bylo jen na pár okamžiků, nebylo to zlé. Zlá ale byla ta spousta rozmlácených BMW kousků, počínaje 1er řadou a konče Xovou řadou. PS: Fandům baworáků tento snímek nedoporučuji, protože by mohli přijít o nervy :D

Až tak moc tě nežere (2009)

Překvapivě dobrý, a překvapivě pravdivý. Troufám si tvrdit, že skutečnost byla skutečně uskutečněna na plátně. Soudě podle sebe, si myslím, že minimálně každý druhý se v nějakém záběru musel poznat, nebo mu to něco připomínalo. Jsem zvědavý kam to dotáhnu já sám, pokud si vezmu nějaká ponaučení a rady z těchto různých partnerských sfér. Scarlett není jedna z mých oblíbenkyň a tak tomu je i po dokoukání tohoto filmu.

Něco jako komedie (2010)

Asi nebudu vymýšlet čím mě film nadchnul nebo naopak. Pří sledování prostě jen čas plynul a plynul, dalo se celkem dobře předvídat, jak to bude pokračovat podle toho, jak se děj vyvíjel. Nebylo to špatné, ale v podstatě ani zajímavé. Hvězda navíc za to, že mi byla velmi sympatická hlavní herečka z oné léčebny ;)