Laku

homepage
Twitter: laku_cz

<< předchozí 1 2 3
    • 4.7.2017  20:33

Tohle je přesně ten typ filmu, který se nebojím hodnotit špatně navzdory tomu, že jsem 90% času prospal. Ono se tam totiž vlastně nic nedělo. Hlavní aktérka se vyrovnává s traumatickou událostí. Řeknete si zajímavé, to bude silné... ale ona celý film s nikým nepromluví a obraz doprovází jen monotónní postsynchrony. Takže alespoň vizuální paráda a krásné záběry říkáte si? Omyl, točeno nejšpíše předloňským modelem mobilního telefonu.

• 7.1.2017  00:44
    La La Land (2016)

Neskutečně dechberoucí jízda hned od geniální úvodní scény. Strhující technické provedení spolu s nostalgickou atmosférou mě dokázalo neskutečně vtáhnout do pestrobarevného snového světa. La La Land je nádhernou poctou velkým hollywoodským klasikám. Jednoznačně nejlepší filmový muzikál od dob Moulin Rouge, pro mě jeden z nejvýraznějších filmů posledních let. Jisto jistě obrovský favorit blížících se Oscarů!

• 5.7.2016  23:08

Jedna hvězda za vložený mini příběh opuštěného psa. Rodinný film se snaží vystoupit ze škatulky novodobých českých filmů tak vehementně, až se jím příznačně svému názvu stal. Mě prostě příběh nesympatické posh rodinky vyusťující v sadu absurdně se nabalujících problémů nepřipadal ani trochu zajímavý. Neměl bych s tím problém, kdyby se scénář nesnažil být autentický a civilní. Příběh byl předvídatelný bez jediného zlomu, bez sebemenšího dramatu (byť zápletka jím vlastně je, ale vše se odehrává sterilně bez emocí). Rozhodně bych snímek neoznačoval nálepkami jako alternativní, artový apod., jak tu někteří píší. Je to klasické české story zahleděné spíše do sebe než samotného příběhu.

• 21.6.2016  00:35
    The 100 (TV seriál) (2014)

Ačkoliv jsem se po úvodních teen dílech mírně vyděsit, nakonec poměrně guilty pleasure :) Druhá sezóna je poměrně jízda! O to víc mě zamrzí třetí, WTF slátanina, kde mě vykonstruovaná alegorie na AI matrixovský příběh nechala uplně chladným a kroutí jsem panenkami snad při každém dílu.

• 19.1.2016  23:13
    Sense8 (TV seriál) (2015)

Říct, že je to geniální by bylo příliš slabé. Naprosto dechberoucí audiovizuální dílo. Nejlepší film od mistrů Wachowskis od dob prvního Matrixu. Sláva Netflixu za to, že financuje takové skvosty. Je to omíláno stále častěji, ale teprv v případě Sense8 to platí dvojnásob - a sice, že televizní tvorba současnosti je v mnohém daleko před tou filmovou. Shlédl jsem 4K verzi, a po technické stránce je to skutečně až neskutečné. Mimochodem dojde i na přestřelku v matrixovském ražení a scéna "hromadného" porodu je nezapomenutelně geniální. Sense8 je seriálový milník jaký tu dlouho nebyl a zřejmě zase dlouho nebude.

• 18.1.2016  00:43
    Zyma v ogni (2015)

Autentický a znepokojující dokument, když si uvědomíte, že takové věci se dějí v naší současnosti a v civilizované Evropě. Ještě příšernější když si uvědomíte, jaká to musí být naprostá bezmoc, jak lhostejná je okolní evropa a že i v novodobé evropské historii je boj s utlačováním tak náročný a bez jistého výsledku.

• 15.1.2016  23:35
    Gotham (TV seriál) (2014)

Řekl bych, že osazenstvo okresního ochotnického divadla by podalo mnohem uvěřitelnější výkon. Nedokoukal jsem ani první díl, bylo mi z toho tak nějak až fyzicky špatně. Dlouho jsem nenarazil na něco tak nezáživného a bez duše.

• 5.5.2015  22:01

Sorry, ale nechalo mě to totálně chladným. Vyprázdněná a bezduchá slepenice scén, které jsou protkány křečovitým humorem, nedrží vůbec pohromadě a číší z nich ohromná manýra a vykalkulovanost. Ve výsledku tak sledujete hodinové zrození záporáka doprovázené budováním tisíckrát viděné pohádky o Artifical Inteligence, která chce vyplenit svět. Celé je to natolik ploché a úsměvné, že to prostě nemůže končit jinak než dlouhým znuděným čekáním na finální mega bitvu, která sic pochopitelně přijde, ale vlastně nemá žádnou sílu. Druzí Avengers naprosto selhávají v jakémkoliv přenesení emocí na diváka. Jediné co stojí za zmínku je pár opravdu špičkových trikových sekvencí, ale to dnes nestačí - alespoň mě tedy vůbec ne.

• 14.4.2015  22:31

Rozhodně nečekejte drama, ale spíše příjemný výlet do estonských rašiliňišť. Ostatně ona příjemnost se táhne celým filmem - na jednu stranu vykouzlí jak bezprostřední úsměv na tvári, tak pocit povrchnosti a plochosti po opuštění kinosálu.

• 2.4.2015  02:09

Pokud má někdo rád jednoduché a hloupé filmy, bude se bavit. Pro mě osobně je smutné, že žijeme v době, kdy extrémně zjednodušujeme, slevujeme z vlastních principů, nerozlišujeme mezi vkusem a nevkusem. Tahle série je a vždycky bude oslavou buranství, sexizmu a jednoduchého humoru. Tentokrát alespoň notně sebeparodického vyznění, doprovázeného bezduchou akcí, dynamickou kamerou a již tradičně absentujícím scénářem nedejbože vývojem postav. Jednohubka pro jednoduché. Zkouknout, pobavit se, zasmát a zahodit.

• 25.3.2015  02:02
    Uprchlíci (2014)

Někdy je třeba snímek chápat i jinak než prachobyčejný sled událostí. Oceňuji dobrou práci s nevyřčenými pocity a především trefné znázornění povznášivě bezstarostné chorobomyslnosti.

• 14.1.2015  00:54
    John Wick (2014)

Zvláštní, že tu mezi žánry nefiguruje komedie. Jako komedie to je jistě ideální film k sobotnímu žvýkání alkoholu. Vizuál je +/- atmosférický, nicméně stálo mě mnoho sil dokoukat takto extrémně vykonstruovanou a prázdnou rozkřápnutou skořápku, která mohla působit zajímavě na půdorysu 10 minut. Někomu to ke spokojenosti zjevně stačí... Nicméně John Wickovi se u mě nepodařilo navnadit ani ten správný pocit pořádné über cool overhyped badass akčnárny, navzdory tomu, že právě tím chtěl být. A to je za mě škoda.

• 2.12.2014  02:13
    Aféra (TV seriál) (2014)

Pro mě nejlepší seriálová znělka ever. Skvělá atmosféra, ale zatím nevím jestli mě ta přílišná inklinace k rěkněme ryze soapoperovskému námětu nezačíná štvát až příliš. Uvidím.

• 6.9.2014  00:31
    Noe (2014)

Nemůžu si pomoct, ale mě Noah připadá geniální a vidím v něm daleko větší hloubku než v mnohem vřeleji přijaté The Fountain. Pokud zde někdo nadává nad nefungujícímu blockbusterovskému schématu, pak si pravděpodobně vybral špatný film. Daren předkládá příbeh plný souvislostí a odkazů (nejen) na dnešní společnost. Oceňuji odvahu přijít se svým pohledem na známý biblický příběh.

• 6.9.2014  00:18

Excuse us! We've stucked between piece of crap and masterpiece like 12 Monkeys 🙈

• 6.9.2014  00:14

Já vám nevím. Je to smutné, to ano - nicméně nemohu se přenést přes ten neskutečně hloupy americký nadech (a to nemám nic proti USA). Vůbec jsem si nedokázal k hlavním protagonistům vytvořit silnější pouto. Nemluvě o tom, že s odstupem pár dní si spíše než osudové životní tragédie ústřední dvojice, pamatuji pípajíci iPhone. Skutečně otravná reklama ač jsem velkým fanouškem Applu. Po všech těch nadšených ohlasech jsem asi očekával přecijen něco méňe prvoplánového a zneužívajícího divácké city tím nejlacinějším způsobem.

• 6.9.2014  00:06
    Palo Alto (2013)

Film z prostředí americké střední školy většinou věští katastrofu, o to více oceníte velmi dobře zvládnuté vyprávění stavící především na znepokojující až apatické atmosféře a perfektní kameře. Už teď se těším na příští film začínajíci režisérky.

• 2.5.2014  00:52
    Poupata (2011)

Na české poměry rozhodně neobvyklé. Vlastně ryze české. Bez vyznění, bez názoru, vyprázdněné. Přesto nejde upřít snahu odlišit se a nebýt dalším českým "filmem". Potěšil mě výběr závěrečné skladby v podání Archive!

• 2.3.2014  15:39
    Pod drnem se skrývá Zlo (amatérský film) (2013)

Esence češství ve své nejniternější podstatě (rozumnějte demenci a nevkusu)! Jdu si raději pustit Babovřesky a k tomu Kabáty. Ne, vážně, tohle by se mělo zakázat. Fakt.

• 23.2.2014  23:25
    Nebraska (2013)

Precizně, přesto velmi civilně, nasnímaný příbeh o stárnutí a především nenaplněných ambicích, snech a osudech. Trpce dojemné, přesto povznášející. Parádní herecké výkony podkresluje neméně výrazná hudební a vizuální stránka neplánovaného výletu do Nebrasky.

• 28.1.2014  02:23
    Ona (2013)

Znepokojivě deprimující a zároveň tak lehkovážné povznášejíci! Spike Jonze natočil velmi křehký příběh - promyšlenou sondu do pocitů dnešní digitální generace, která rezonuje o to více, že je nastíněna do (zdánlivě) nedaleké budoucnosti. Pro mě jeden z jasných filmových vrcholů roku 2013.

• 26.12.2013  04:17
    Ve jménu vlasti (TV seriál) (2011)

Prvotřídní seriál! Hodnotím po třech sezónách. Dramaticky i herecky perfektně zvládnutý seriál. Jen je velká škoda, že se tvůrci rozhodli původní dosti nekorektní linii rozmělnit v politicky akceptovatelné rozměry, byť se i nadále mírně klouže na hraně. Přesto je druhá sezóna napínavější a příběh nabírá zajímavý vývoj. Třetí sezóna mi přišla neucelená a o poznání slabší než ty předešlé. Doufám, ve velkolepý návrat :)

• 15.12.2013  14:21

Asi jsem defected, ale tento způsob humoru mě zdá se být nehumorný. Pro mě nic víc než podprůměrná zábava na sobotní odpoledne. Neskutečně mě vytáčel hudební podkres, kdy po dobu celého filmu se opakuje neustále stejný motiv (zcela nezávisle na ději). Zřejmě další z vtípků enormního rozměru, který mi uniká.

• 15.12.2013  14:13
    Enderova hra (2013)

Koukat celou věčnost na puberťáky předvádějíc rádoby krutě existenciální pohledy, není šálek mého halucinogeního čajíčku! Postrádá to jakoukoliv hloubku, kterou věřím, že předloha klidně může mít. Míra amerického patosu a straight forward vyprávění by byla zastoupena pouze vrchovatě, nebýt přítomnosti Harison Forda, který svým herectvím notně konkuruje již zmíňeným pohledům dětský herců.

• 11.12.2013  23:29

O hodně dlouhý šíp lepší než slabší úvodní díl. Potěšilo mě především temnější zpracování a neskutečně detailně propracované prostředí. Vzhledem k předloze není sice příliš prostoru k hlubšímu vykreslení postav a sází se především na spektakulární akci, ale vůbec mi to nevadilo!

• 8.12.2013  12:05

Geniálně vyprázdněná a neustále repetetivní výpověď dnešní doby. Umocněná častým odosobněným až hypnotickým vyprávěním, absurdními příběhovými liniemi a narativním chováním sexy středoškolaček. Sladký bonbónek!

• 8.12.2013  11:51
    Jako nikdy (2013)

Hodnotím vysoko především zásluhou perfektního hereckého výkonu Jiřího Schmitzera.

• 8.12.2013  11:48
    Partička (TV pořad) (2011)

Tenhle styl českého humoru nechápu, nerozumím mu a už vůbec mě nebaví.

• 8.12.2013  11:47

Perfektní, účelová, vykonstruovaná a především silně konfrontační kritika americké společnosti.

• 8.12.2013  11:45

Dokument se silným tématem, který se bohužel omezuje na pouhou rekonstrukci události a mírně kritizuje postup bezpečnostních složek. Pokud nečekáte více, budete spokojeni.

<< předchozí 1 2 3