daremes

okres okres Praha
"Feline Astronauts"

homepage

• 13.10.2016  04:46
    Nerve: Hra o život (2016)

Tak stupidni a otravny, ze z toho dostenete vyrazku, tik do oka a odumre vam spousta mozkovych bunek. To snad neni ani pro teenagery. Emma Roberts zjevne neumi hrat a v tomhle je fakt neskutecne nesnesitelna. Soundtrack plny nejakych hitparadovych pisnicek je taky nevkusna odpornost. Nechapu. Zvladnul jsem 44 minut, ale prislo mi to jako cumet na Ganceho Napoleona. Brrr.

• 2.10.2016  12:53

Jedna hvezdicka je za Public Enemy, druha za Beastie Boys. Kdyby kazda akcni scena mela max 30s, trochu by to pomohlo. Kdyby se nesnazili o "hlasky", coz je fenomen, ktery mel zhynout v devadesatkach, necitil bych se tak trapne. Star Trek mam rad, ale tohle bylo utrpeni preckat do konce.

• 16.6.2016  13:50

Uzasna atmoska a bezvadne natoceno. Nikdy jsem si nemyslel, ze nejaky novy horor muze byt zaroven fakt regulerne dobry film! Asi se to nebude libit tem, co sleduji 30 jumpscare odpadku rocne, vyrocni supergore cecka a rozklepana home videa, ale s tim nic neudelas.

• 16.11.2014  20:06
    Dárce (2014)

!Spoiler spoileru! Kdyz se neco posere, utec s miminem do pouste, a pak to vsechno rozsekni jizdou na sankach. Az na ten konec docela normalni young adult blbost.

• 10.5.2014  10:46
    Jack Ryan: V utajení (2014)

to byl zas zbytecnej bullshit, ktery snad napsal tym kapustnaku. jajks.

• 25.3.2014  23:00
    Babovřesky 2 (2014)

s cistym svedomim davam odpadek. a to jsem nevidel ani trailer. :)

• 26.11.2013  12:43
    Nepokradeš (studentský film) (2013)

Petihvezda jak Brno, pac jsem nic tematicky podobneho jeste nevidel. Prestoze je to moralne komplikovane tema, cloveka to nuti premyslet a bavi to.

• 1.10.2013  19:44
    Příběh filmu: Odysea (TV seriál) (2011)

Necht mi filmovedci a podobna pakaz vylizou moji chlupatou prxel. :) Fajn.

• 15.3.2013  09:12
    Imodium 9 a půl (2011)

Tohle ma byt hudebni dokument? O cem to proboha vubec je? Nejdriv by to chtelo vymyslet stezejni tema, o kterem se da tocit...Ale ne tohle. Na youtube jsem to musel nejak zbesile proklikat, pac ty pisnicky se bez nadsazky nedaji poslouchat. Celou dobu jen nudne halekani v havu kulturne a umelecky nerelevantniho ceskeho pekla. Hudba zni jako tuzemsky popovy ocistec na ceste do kotle k Lucii Vondrackovy, jejiz brilantnosti se kluci priblizuji i po textove strance. Zvuk - fujky. V porovnani s tim mi prijde i Krystof jako dobra kapela, coz je skoro rouhani. Mozna by radsi meli delat ten revajvl. Srandovni je, ze jsem ani nevedel, ze ta kapela jeste existuje, dokud to nekdo nenacpal na novinky.cz s tim, ze ma kapela Imodium fajn dokument s dobrym hodnocenim. Ejhle, ono je sice dobre, ale naklikalo to sem 15 frajeru. :) Moc nechapu, proc takovy "dokument" vubec vzniknul a co tim tvurce chtel rict. Dozvedel jsem se, ze delali predskokany Avril Lavigne (zuzo) a ze prisli s genialnim konceptem alba, kdy je druha cast hrana akusticky (jej!). Kecy vsech zucastnenych jsou docela sranda, ale to asi nebyl zamer. :)

• 27.9.2012  01:09

Nedoporucuji lidem, kteri chteji mit vse naservirovano dle hollywoodskych pravidel. Pokud vas bavi, kdyz cast vypraveni je schvalne prenechana vasi fantazii, jdete do toho. Opet skvela Brit Marling (Another Earth) a hutna atmosfera zivena fajn zvukovou slozkou. Pro me petihvezda.

• 27.9.2012  01:02

Je to takova rozvlekla blbost bez deje, kde vas vubec nezajimaji motivace vsech zucastnenych postav.

• 13.7.2012  00:38
    Moon (2009)

Naprostá lahůdka nejen v rámci sci-fi! Vizuálně moc pěkné, aniž by to stálo moc peněz. Působivý soundtrack, který má na svědomí hvězdný Clint Mansell (možná dokonce jeho nejlepší počin!), skvěle hrající Sam Rockwell, komorní prostředí těžební stanice na Měsíci a Kevin Spacey jako hlas AI společníka. To vše buduje atmosféru, která celému snímku dominuje a zalepuje místa v možná trochu (alespoň dle některých komentářů) nenáročném scénáři. Netradiční pojetí nemusí sedět každému. Ti, kdo čekají odpočinkovou jízdu nebo hardcore sci-fi plné technologických vychytávek, budou možná zklamaní, ale to nijak nesnižuje kvality této celovečerní prvotiny Duncana Jonese.

• 13.7.2012  00:37

Poměrně povedený film, který se zakládá na skutečné události, což často samo o sobě přidá na atraktivitě i celkovém zážitku, pokud se to úplně nezpacká. Rachel Weisz hraje skvěle, ale místý působí jaksi moc křehce vzhledem k postavě, kterou ztvárňuje. Kontroverze soukromých kontraktorů, zvěrstev pod záštitou OSN a brutální problematika trafikingu a nucené prostituce jsou materiálem, který nejen funguje ve snaze udržet pozornost diváka, ale plní pomocí filmového formátu i funkci onoho důležitého "whistleblowera".

• 13.7.2012  00:34
    Johnny YesNo Redux (2008)

Příručka na to, jak "vylepšit" vlastní původní dílo a degradovat ho na směšnou karikaturu. V prvních devatenácti minutách uvidíte původní undergroundový kraťas Johnny YesNo (1982) z dílny Cabaret Voltaire. Jedná se o jakousi experimentální variaci na film-noir s výraznou hudební složkou, která trvá 20 minut, načež Redux verze diváka uvrhne do pekla v podobě trapně nucené předělávky, která nemá žádnou atmosféru a i přes násilné výjevy na plátně nutí místy spíše k smíchu, který se při promítání i několikrát ozval.

• 13.7.2012  00:33

Jelikož jsem velký obdivovatel jeho ambientních tvorby, studiového umu a přístupu ke zvuku a hudbě vůbec, vydržel jsem až do konce. Ale bylo to děsné utrpení. Lidi odcházeli už po půl hodině. Dlouhá stopáž s minimem archivního materiálu táhnoucí se jako žvýkačka. Komentáře se točily kolem jedné věci stále dokola. Nedoporučil bych ani skalním příznivcům.

• 13.7.2012  00:31
    Jiná země (2011)

K filmu jsem se dostal náhodou, když jsem dokoukal Primer (USA, 2004), který kdysi na Sundance získal jakousi Alfred P. Sloan Prize, a já byl zvědavý, kdo další obdržel toto ocenění. Zpočátku jsem k snímku přistupoval spíše skepticky, jelikož planeta na plakátech visící nad hlavní postavou hrozila vykradačkou von Trierovy Melancholie, k čemuž nakonec ani zdaleka nedošlo. Film bez nadsázky představil novou královnu indie filmu Brit Marling, která nejen bezvadně ztvárnila hlavní postavu, ale podílela se i na scénáři. Působivou atmosféru z nemalé části živí i nápaditá hudba a sound design z dílny Fall On Your Sword, kteří mi od té doby často znějí ve sluchátkách. Mohu doporučit jako jeden z nejlepších filmů, které se vzdáleně dotýkají sci-fi tématiky, aniž by vyžadovaly náklonost k žánru.