Hanys_

Jan Ogrodzký

okres Karviná

<< předchozí 1 2 3 4 34 66 99 131
    • 3.6.2020  08:10

Viděna ta televizní dvouhodinová verze, a asi se to sestříhání o celou !hodinu! na kvalitě filmu projevilo. Neznámý voják je spíš průměrný válečný spektákl, kdy bojové scény rozhodně neohromí, a celé to tak víceméně táhne parta vojáků (kámošů), ze kterých se ne všichni vrátí domů. 5.5/10

• 29.5.2020  08:58
    Láska je slepá (TV pořad) (2020)

Další velký reality-tv hit od Netflixu mě ale nechytl tak, jako "Too hot...". Ten koncept ale potenciál má, takže v případě s2 si to jako kulisu určitě zase dám. 4.5/10

• 24.5.2020  09:15
    Narcos: Mexiko - Série 2 (série) (2020)

Za mě určitě lepší a víc "Narcos" než první Mexico. Lunovi jsem už toho narkobarona docela žral, z vedlejších postav se začíná logicky víc dostávat na oči Pacho, dojde i ke crossoveru s Cali...a navíc...navíc poslední 2 díly patří mezi to nejlepší z těch už 5ti sérií. Právě díky tomu závěru to s radostí napálím na plno.

• 21.5.2020  17:55
    Poslední představení (TV seriál) (2020)

Až na fakt, že nad seriálem měl MJ možná až příliš velkou moc, bez výhrad. Takhle nějak má vypadat současná špička sport-doku. 9.5/10

• 20.5.2020  15:11

Tak trochu jiné cestování časem. Do jisté míry fakt příjemná a chytrá romantika, boužel ale asi tak o pár schůzek v kavárně delší než měla být. 7/10

• 14.5.2020  19:43
    Poslední z carů (TV seriál) (2019)

Ten žánr "historické hrané dokumenty" vysloveně nesnáším, ale tady se to nějak sešlo. Imho fakt dobře zahrané, napsané i v rozumných mezích vložené "dokumentování", navíc to má ke konci fakt thrillerové grády (ikdyž člověk ví, jak to vlastně dopadne). Prostě parádní lekce dějepisu od Netflixu. 8.5/10

• 10.5.2020  19:28
    Oslněni světlem (TV seriál) (2018)

Hypnotický trip vesměs noční Varšavou, kde podsvětí šéfují figurky jak z Coenovic nejlepších příběhů. Výtku mám jen k topornému Kubíkovi (ale věřím, že to tak měl prostě zahrát měl) a malému vakuu v prostředních dílech. Jinak je to ale fakt jízda až ke strhujícímu závěru. A zároveň hozená rukavice tuzemské odnoži HBO. 8/10

• 8.5.2020  12:53
    Mona Lisa (1986)

Řidič slečny Simone. Skrytá Jordanova perla (tak nějak ho svět "bere" až od Crying Game), která dokáže loudit úsměvy, rozesmutnit a na závěr šokovat. Nerad používám to slovní spojení, ale "na tu dobu" fakt odvážné. Ve všech směrech.

• 8.5.2020  12:46
    Dycky Sunderland (TV seriál) (2018)

Po dvou sériích se nám tady rýsuje silný příspěvek do žánru sport-doku. Nejlepší je samozřejmě nic o Sunderlandu posledních sezón nevědět, pak je to někdy thrillerový zážitek. Zatím 8.5/10

• 8.5.2020  12:44

Pokračujeme tam, kde se skončilo. Nový vlastník, nový cíl, a stále oddaní fanoušci. Zase jsem si nic nezjišťoval, takže drama se vším všudy až do posledního dílu.

• 6.5.2020  07:41
    Too Hot to Handle (TV pořad) (2020)

Asi ne revoluce, spíš jen evoluce v žánru, ale zatraceně návyková. V půlce jsem byl rozhodnutý na 4, po personálních změnách pár dílů před koncem mě to už tak moc nebavilo.

• 4.5.2020  15:21

Osmá série. Možná poslední, ten závěr by tím pádem dostal další rozměr a zařadil bych ho mezi ty lepší televizní konce. Celkově tahle série spíš slabší, ne-li nejslabší, ale pořád zatraceně jisté 4 hvězdy. Zůstane tady v tomhle žánru asi docela díra. Uvidíme co Khalifát.

• 1.5.2020  13:47

Bezva seriál, který (pokud člověk nemá v hlavě tabulku championship 17/18) nabízí taky dost zvratů a překvapivých situací. Asi nejvíc se mi tady líbilo, že i ti hráči jsou vykreslení jako lidi, takže zjistíme že i tu měli frajera, který radši nebude hrát, odmítá přestup a pěkně si hrabe desetitisíce liber měsíčně. 7.5/10

• 30.4.2020  12:03

Ford a Oldman to docela táhnou. Hlavně teda Gary mě bavil, ikdyž uznávám že z jeho plejády záporáků patří tenhle mezi ty slabší. Jinak je to fakt slabota plná patosu a nudné akce. Tohle muselo vypadat strašně už v tom 97. 4/10

• 30.4.2020  11:57

Z jedné stránky škoda, že je tohle jen tupé akční béčko, z té druhé je zase fain dostat jednou za čas takový luxusně natočený akční výplach. Po dějové stránce to moc nestojí za řeč, postavy mění charaktery, tak jak se to tvůrcům hodí, a dialogy trhají uši. Ale jinak je to pastva pro po akci lačnící oči. Hargrave tímhle debutem nezklamal. 6/10

• 24.4.2020  13:49
    Bez vědomí (TV seriál) (2019)

Technicky zase o parník před jinými cz seroši, zápletka taky zajímavá, herecky hodně fain, ale nakonec to imho úplně tak nevyšlo. Divácky nevstřícné, ale to by možná tak nevadilo - horší bylo, že jsem tady nevěřil té přešpiónovanosti. Navíc když začli svědci padat jak hrušky, už to bylo fakt trochu moc. 6/10

• 24.4.2020  13:39

Tak ten děj je docela dost naivní. Ale beru, že je to z pohledu těch dvou kluků, takže asi ok. Hodně to nahoru tahá ta parádní Hapkova hudba a celkově ten feeling bezstarostnosti podpořený hromadou sněhu. Asi už se tomu o Vánocích vyhýbat nebudu. 6/10

• 22.4.2020  07:42
    Guns Akimbo (2019)

Radcliffe s přišroubovanýma bouchačkama na stopě Samaře "jsem tady ulítlejší než Harley Quinn" Weaving (která je v téhle poloze prostě zase boží). Akční scény dost fain - na to že nejde vysloveně o áčkovou produkci - takže Howden asi po pandemii může čekat laso. 6.5/10 s tím že vidět to před 20 rokama, tak s radostí nějaký ten bodík přihodím.

• 20.4.2020  07:03

Vůbec jsem neměl tucha, že něco takového existuje. Moc fain kraťas s Maggie, která se snaží uchránit motýla před zlým spolužákem ze "školky". Je v tom všechno, smutek, láska, akce, napětí. Paráda.

• 20.4.2020  06:56
    Basket nebo nic (TV seriál) (2019)

Zpočátku fain, pak mi všechny ty díly začly splývat do jednoho. Prostě banda kluků z indiánské rezervace, kteří žijí v docela drsných podmínkách (ráno před školou pěkně rozcvička v podobě vození velkých nádrží na vodu atd), a basketbal je jejich jednou z mála šancí na pořádnou budoucnost. Těch 6 půlhodinových dílů bych ale i tak pokrátil na polovinu. 5/10

• 19.4.2020  06:42
    Chalífát (TV seriál) (2020)

Kalifát je tak trochu evropskou verzí Homelandu (natřískanou jen do 8 dílů), ale zároveň tím co a jak popisuje, se to všechno zdá být nebezpečně blízko a reálné. To radikálování naivních holčiček, ta rozpolcenost "bojovníků". A jsem rád, že se zrovna téhle ožehavé věci chytli sami Švédové, a že se pořád dá natrefit na výbornou věc "tak trochu pod radarem".

• 17.4.2020  20:15

Člověk tuší, že to je asi všechno jinak, a protože zbývá jen jedna možnost, kdo by mohl být větší lhář, jde nějaká pointa do kelu. Navíc mi ten závěr, kdy se šlo s kartama na stůl, přišel fakt překombinovaný. Každopádně ale McKellen i Mirren za 1, s lepším scénářem to mohla být druhá "Nejvyšší nabídka". 6/10

• 16.4.2020  06:48
    Přes prsty (2019)

Langoš hraje docela sympaticky to nesympatické hovado, ale ty ženské postavy snad psal někdo po lobotomii. Samozřejmě nesmí chybět ani taková ta tajemná podzápletka z minulosti, aka strašlivý twist... No "pí ár" má Kolečko skvělé, protože tuhle slátaninu prodat jako svěží českou oddechovku, to je i na naši filmografii kumšt.

• 16.4.2020  06:38
    Avenue 5 (TV seriál) (2020)

Za mě spíš zklamání. Po náležíté zimní masírce, jaká že to událost se na nás od HBO nepovalí, přišel Ianucci (skvělá Smrt Stalina) jen s průměrným komediálním dramatem v netradičním prostředí. Tak nějak nevím co vypíchnout, pár dílů (nápadů) sice fain - prstenec z výkalů atd, ale ve finále to je jen dost promrhané skvělé obsazení (parádní Woods!) 5/10

• 14.4.2020  06:29

Zhlédnuto čistě kvůli Jenofévě, ale nebylo to tam. Stejně jako Karásek mám rád tyhle postavy, které jen tak proplouvají životem, potřebují si ujasnit budoucnost, a k tomu co pár minut vysypou nějaké moudro, ale tady mi ten obsah a styl zrovna extra nesedl. 4/10

• 13.4.2020  16:15

Pamatuju, jak šla Hra o přežití do kin, a vždycky mi ten nápad přišel strašně originální.. (vlastně by mě zajímalo, který film byl první v žánru "parta znuděných boháčů loví lidi pro zábavu"). Když jsem teď měl to štěstí natrefit na Hru v tv, tak to bylo tak nějak zvráceně zábavné. Ice-T hláškuje solidně, parta záporáků skvěle obsazená a celé to trvá jen 90 minut. Jasně, logika skřípe a závěr je total mimo, ale v rámci očekávání to bylo tak nějak ok. 5.5/10

• 13.4.2020  15:59
    Ray Donovan - Série 7 (série) (2019)

Takže mírný pokles zase. Ray je sice pořád fain, ale ty některé zápletky (Mick v buse, Bunchyho "potíže" v práci...) - fakt už jsem to chvilkama nedával.. jenže mám pro tuhle bizarní rodinku pořád slabost, takže doufám že s8 vznikne a důstojně to třeba všechno zakončí. 6/10

• 10.4.2020  22:04
    Brian Johnson: Rock na cestě (TV seriál) (2017)

Bezva strejda Brian na návštěvách u známých hudebníků, se kterýma probere dost příjemnou formou hlavně jejich začátky. Všechny díly hodně fain, ale i tak nad ostatními ční ten s Joem Elliotem (paradoxně, protože mě Def Leppard vůbec neberou), ten chlap sypal, jak Brian dodal, jedno moudro za druhým. 9/10

• 8.4.2020  19:48
    Colectiv (2019)

Temná sonda do rumunského zdravotnictví a zjištění, že nejlepší investigativní reportáže dělá sportovní oddělení. Fakt šílené, boužel zároveň mrazí z toho, že tohle není fikce ale krutá realita.

• 8.4.2020  19:44
    Psí kusy (2019)

Ikdyž samozřejmě je to spletenec jinde viděného, tak překvapivě snesitelné. Navíc rozhodně nejsem cílovka. 5/10

<< předchozí 1 2 3 4 34 66 99 131