Kancl - Série 1 (2005) (série)

Je to skvělé. Chvíli jsem si na ten suchý humor zvykal, ale tenhle kancl je fakt hodně sympatický. Nejlepší díl asi basketball, v tu chvíli jsem si uvědomil, že rozhodně nezůstanu jen u s1.

1670 (2023) (seriál)

Nejslavnější Jan Pavel v dějinách Polska, jeho rodina a jeho vesnice. Půlka. Ta menší. Bez debat skvělé. 9/10

Pacifik (2010) (seriál)

Válečné scény sice na jedničku, ale jinak je to fakt nezajímavé (sorry) a ani za nic jsem si nedokázal vytvořit vztah k postavám. S tím jsem měl problém už v Band of Brothers, ale tady to bylo ještě horší. Paradoxně se mi tak líbily víc scény a díly mimo ty válečné jednotky (Austrálie, sanatorium, osmý díl s Basilonem, návrat domů). 5/10

Problém tří těles (2024) (seriál)

Krotil jsem očekávání po těch vlažných recenzích, ale nebylo třeba. Je to dobré (jasně, knížka je jinde), ale v rámci adaptace se tu na nic důležitého myslím nezapomnělo. Aby to nebylo jen "to lepší co netflix letos vydal", ale i událost roku, muselo by to nabídnout i silné herecké výkony. To tady ale docela chybí. 8/10

Diova krev - Série 1 (2020) (série)

Tak samozřejmě jsem si googlil Herona i Seraphima, obojí je fikce (jestli se dá mluvit o fikci, když mluvíme o řecké mytologii). K seriálu mám jenom dvě výtky, protože jinak je to jízda (8 půlhodinových dílů uteklo jako nic). Vadilo mi málo prostorů pro bohy (Krom snad 4 hlavních tam ostatní byli jako kompars, stáli opodál a jenom poslouchali dialogy ostatních), a že Heron byl až moc hrdina, nezajímavý, skoro až nudný. Narozdíl od "padoucha". Jinak prostě super. 8/10

Království zombie - Série 2 (2020) (série)

S2 mi sedla trochu víc. Pořád je to taková hra o trůny při zombie apokalypse, ale nečakná úmrtí (a tím i zvraty) + dost zajímavý závěr, z toho dělají fakt zajímavý příspěvěk do žánru. 8/10

Podivuhodný příběh Henryho Sugara (2023)

Tyhle Andersonovy kraťasy pro netflix jsou příjemnou jednohubkou. Fain trademarkovský vizuál, příběhy zajímavé a herci se můžou "divadelně vyřádit" úsporným herectvím . 7/10

Larry, kroť se - Série 1 (2000) (série)

Není to žádná řachanda, ale je mi u toho příjemně. Prostě Larry David a jeho talent dostat se pokaždé do nepříjemných situací. Na téhle show je hlavně zajímavé, že je to z hodně velké části improvizace. 7/10

My děti ze stanice Zoo (1981)

Knížku jsem dočetl minulý týden, pustil jsem se i do knižního pokračování, které se odehrává "po letech"... a pak si pustil film. Malá schíza pro začátek, kdy jsem zjistil podle komentáře, že jsem film kdysi viděl  plus četl i knížku, akorát si to nějak nepamatuju. K filmu. Jasně, je to jen výcuc knížky, ale myslím že to líp asi fakt udělat nešlo. Ta atmosféra je i tady, a obsazené to je celkem slušně (Natja!) a člověk musí mít na paměti, že jsme nějakých 15 let před Trainspottingem. 8.5/10

Einstein a bomba (2024)

Čas je opravdu relativní. Při tomhle dokumentu trvala ta hodina a čtvrt rozhodně víc.. A tak se potvrdila stará známá pravda, že hrané dokumenty jsou v 95% případech zlo.