Její tělo (2023)

Nečakal som nič, nič som aj dostal. Začína to pomaly až nudne, človek čaká, že sa to rozbehne. Nerozbehne. Čakajú vás dlhé zábery na prázdny výraz Natalie Germani, bez mimiky, bez emócie, pôsobí to dojmom WTF. Jej Andrea je málovravná, chladná, netušíte čo sa jej honí hlavou, nedá sa s ňou sympatizovať. Zistil som o nej akurát, že má otrasný hudobný vkus. Vidíte mamu, ktorá zúfalo chce úspešnú dcéru, ale film jej nedá žiadny priestor. Tak isto otcovi a sestre, ktorých vzťah k Andree by si určite zaslúžil viac ako tých 5 minút čo dostane. Je tam pár sekúnd hardcore porna, čo tam vtesnali zrejme na uspokojenie publika, čo prišlo iba na to. Je to zúfalo zbytočné a prvoplánové, tak ako aj nakonoec vyznie aj celý film. Dobová štylizácia bola tiež zlá a to že sa to odohráva koncom 90tych zistíte len vďaka titulkom. Naozaj nie je veľmi čo chváliť, jednu hviezdičku dám za neokukaný námet.

Oppenheimer (2023)

Na to, že to bol Nolan, je to sklamanie. Podanie deja štandardne skvelé, ale film bol zbytočne dlhý. Po očakávanom atómovom finále, som čakal rýchle titulky, nejaké fotky s vysvetlením ako to dopadlo a finito. Ale ono to pokračovalo ďalšiu vyše hodinu! Tam, kde iný rejža hodí fotky s textom na dobrú noc, tu to Nolan cítil potrebu vyrozprávať. Tak po vyvrcholení projektu Manhattan prichádza totálne nudná hodina tliachania, ďalšieho uzlenia a rozuzlenia. Akoby nevedel, kedy dosť.

Jiný život (2019) (seriál) odpad!

Hardcore woke garbage. Výstavná skriňa všetkého, čo je zlé na dnešnej kultúre, cielenej na tzv. 'moderné publikum'. Tvorcovia majú radi Kardashianky a Instagram, ale veľa scifi nenapozerali. Mali asi dojem, že sú geniálni a vedia to lepšie.  Pri záchrane sveta tak nie je dôležité vyslať expertov, dôležité je spĺňať kvóty diverzity, teda mať zastúpené všetky rasy, orientácie, farby a odtiene a hlavne byť cool. Kapitánka lode je baba, čo by bolo OK, ale čo bolo na smiech je ako si dali námahu na úvod vykresliť jej manžela ako hysterickú domácu puťku, kým ona je samozrejme silná vodkyňa. Uniformy nenosí nik, veď uniformy v modernej diversity armáde nemajú čo hľadať (LOL). Posádka lode, čo zachraňuje svet sa správajú ako labilní influenceri a individualisti, nemajú žiadnu disciplínu a poniektorí sa rovno priznajú, že vlastne nič nevedia a cítia sa na príťaž. Ale to nevadí, sme inkluzívna spoločnosť, nevadí ak dýchaš obmedzený kyslík a plýtvaš obmedzenými zdrojmi na vesmírnej lodi a ani nevieš čo tam robíš. Aj lodný AI hologram sa chová ako drama queen z reality show a mal som z neho pocit, že sa super počítač z budúcnosti každú chvíľu rozplače. Lodný doktor (transka) sa pri prvom gore pozvracal(a). Aj mne z tejto voloviny bolo počas pozretých piatich častí občas nevoľno, tak to vzdávam. Woke movement tu proste kričí svoje posolstvo z každého záberu na plné hrdlo. Verím, že až sa Hollywood vyhrabe z tohto ideologického bahna, v ktorom je až po krk, tak Another Life bude v učebniciach ako odstrašujúci príklad nezmyselnosti tejto súčasnej woke sekty, čo ovláda filmový priemysel a zneužíva kultúru na vlastnú politiku na úkor kvality.

Smrtelné stroje (2018)

Hugo Weaving robil čo mohol, ale ani hrubá sila jeho osobnosti na plátne nezachránila dejovú prázdnotu v majestátnom a parádnom obale. Navyše film neťahal on, ústredná dvojica hercov bola nešťastne obsadená a svojou nevýraznosťou nezvládali stiahnuť pozornosť svojim smerom. Vtislo sa mi porovnanie s relatívne neznámou Aliciou Vikander, ktorá dostala tiež ťažkú úlohu potiahnuť celý nový Tomb Raider - ona to dala. Títo nie. Za kreativitu palec hore, inovatívny koncept sa len tak nevidí. Za slabých hercov, slabý dej a nevyužitý potenciál, palce dole.

Rychle a zběsile 9 (2021)

Toto už nie je F&F. Manželka mi po kine povedala "Keby tu nehral Vin Diesel alebo sa to nevolalo F&F, poviem ti, na akú sprostosť si ma to zase vytiahol" :) Je to už proste niekde úplne inde. Gangstri sú preč, každý člen party je superman, je to komédia mixnutá sci-fi. Mohol by som vypísať zoznam vecí čo ma srali, ale bol by to dlhý a nudný post. V skratke - už to nie je F&F a myslím si, že to čo najviac mňa aj ostatných fanúšikov hnevá je, aký cashgrab maglajz z toho urobili.

Sviňa (2020)

Štyri SUBJEKTÍVNE hviezdy iba a len preto, že je to slovenský film pre výlučne slovenské publikum a ako taký funguje skvele. Ak by na to ale pozeral akýkoľvek cudzinec, domotá sa v tom, nepochopí a rýchlo vypne.

Černobyl (2019) (seriál)

Plne skore bez debaty. Majstrovska filmarcina, skveli herci, scenar, prostredie, kostymy, rezia, ziadne hluche miesto za cely cas stopaze. Napriek tomu, ze presne viete ako sa to skonci, vas drzi cely cas v napati. Za mna ziadna vytka a plna spokojnost.

Escobar (2017)

Vsetci sme uz videli Narcos, nejde neporovnavat. Film je tak slabucky, ze kvalitou sa obcas pripomina hlupucke latinske telenovely. Javier bol fajn, ale ten kto vybral Penelope, sliapol uplne vedla. Tato rola mala patrit 20 rocnej sviezej latino kraske a nie obstaroznej herecke, ktora uz je uz davno za zenitom (prepac Penelope). Rola by jej sedela tak pred 25 rokmi, nie teraz. Este aj scenar nam dokonca musel neustale pripominat, ze ma byt krasna, snad aby divak vedel. Ak sa vam pacil Narcos, nestracajte tymto cas.

Interstellar (2014)

Už nejaký ten piatok sa venujem vesmírnej vede a teóriu okolo ktorej je film postavený celkom dobre chápem. Po prvom zhliadnutí som nezdieľal wow efekt, ktorý prešumel celou kinosálou, bol som príliš naspídovaný vlnou hypu, ktorá sa okolo filmu niesla a deformovaný rokmi strávenými študovaním astronómie a fyziky. Keď som to teraz s odstupom času videl znova, s reálnym očakávaním, musím hodnotenie upraviť na zaslúžených 5 hviezd. Tak skvelo natočené inteligentné scifi, môžete spočítať na prstoch jednej ruky a Interstellar je medzi nimi určite na vrchole.

Jigsaw (2017)

Táto téma je už úplne vyčerpaná. Čo spôsobilo pred desiatimi rokmi šok a bavilo, teraz nudí. Bolo to ako rozotieranie málo masla na obrovský krajec chleba. Motanica dejových liniek misto úžasu vyvolala akurát Wtf, zvraty boli silené a tušené. Ja byť filmár, tejto sérii dám pokoj.