jenjan

jenjan

Česko
Krajina srdce

7 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 6 7
  • 16.4.2020  20:23
  Ozark (TV seriál) (2017)
  ****

  Nevěrohodný a překombinovaný scénář je vada na kráse této jinak dobře míněné "lokálky" Netflixu, to Bloodline byl nenápadný skvost po všech stránkách povedený, zejména na poli scénáristickém, když pominu delikátní lokální záměr. Druhá série Ozarku byla celkem utrpení a nuda, třetí to zase napravila a dala tomu grády a nové sympatické postavy, takže jsem si mohl toto dílko odškrtnout komplet vcelku bez větší námahy.. Až ti naši nasvícení diktátoři křížení odborníky na všechno možné a velký Kačer Donald otevřou hranice, pojedu se na tento US Orlík podívat..

  • 7.2.2020  23:33
  Superšéf 24 hodin do pekla a zpět (TV pořad) (2020)
  odpad!

  Nesnáším motorkáře, nesnáším disko nácíčky, nesnáším provinční zbohatlíky a tento pořad je totální trapárna.. jakoby blahopřejeme..

  • 16.10.2019  17:43
  Hry prachu (2001)
  ****

  Antiglobalistické hnutí, jedno z posledních liberálně idealistických hnutí zahlušené otřesnými projevy islámského fundamentalismu, který zapříčil návrat sobectví nacionalistických tendencí takřka po celém světě.. Dobová nostalgie části poslední generace, která ještě chtěla bojovat za lepší svět.. A nad tím vším jak Pánbů promlouvá prezident Václav Havel svou neskutečně pravdivou a všeobjímající řeč, při které si znovu v plné síle uvědomíte, jak ti dva titěrní sráči, kteří přišli po něm, mu nesahají ani po ponožky čouhající z kalhot.. Za zmínku stojí také představitel husitské církve a jeho proroctví o pevnosti Evropa a ekonomické migraci a Zdeněk Hrubý, tehdy vládní úředník pro MMF a jeho velmi střízlivé a nehloupé (oproti ostatním postavičkám hájící zde systém) vyjádření.. Budiž mu led lehký pod Gašerbrumem..

  • 28.8.2019  09:05

  Když ten pan Vetchý má pořád výraz, jak kdyby koukal na pánské přirození, to pan Roden v podobných rolích, to je jiná káva..

  • 21.5.2019  23:32
  Hra o trůny - Série 8 (série) (2019)
  ****

  Po prvních dvou epizodách poslední série jsem tušil propadák, po poslední jsem nadmíru spokojen. Je přeci jedno, proč si beru osla a plástev medu do bordelu, to že ale něco takového řeším je výraz znuděnosti, ve kterou se opět mění správa věcí veřejných, byť v demokratičtějším hávu. V podání našich známých představitelů se jedná o oběť, oběť lidí, kteří spravují, protože by mohl spravovat někdo daleko horší. V tomto ohledu ti nejmilejší, co na první pohled dopadli špatně, jsou skutečnými vítězi na cestě do neznáma, jakožto průkopníci nepoznaného a tedy nejvyšších hodnot poznání vstříc dobrodružství stran titěrných občanských handrků, ve kterých by stejně neobstáli. Taktéž kvituji důležitý balanc mezi konzervativním a progresivním přístupem, který se vzájemně snoubí v moudrosti a kterého ani jedna z královen nemohla dostát, právě proto, že každá představovala výlučně pouze jeden z těchto přístupů. Hranice dobra a zla není v GoT zřetelná, protože ve světě dospělých lidí to přesně takto funguje, tím možná tak přitahovala, protože neuspokojila naši lacinou dětskou touhu po vítězství absolutního dobra, které známe z pohádek, ale nutila přemýšlet nad rozhodnutími a odpovědností dospělých jedinců se všemi svými chybami a důsledky.

  • 7.3.2019  08:32

  Lepší jeden osvícený diktátor vkusu (kterého ovšem nemusíte následovat), než miliony zoufalých egomaniaků.. Smál jsem se a brečel, co víc si přát..

  • 13.1.2019  19:44
  Chlapectví (2014)
  *****

  Velmi poctivá esence dospívání, rodinných a vůbec mezilidských vztahů, dobové atmosféry a života v Americe.. Velký zážitek pro znalce fajnovostí.

  • 2.11.2018  09:00
  Wild Wild Country (TV seriál) (2018)
  *****

  Pan Osho byl pozoruhodný fenomén a pro mnoho západních hipíků znamenal logické vyústění jejich ideologicko-duchovního směřování. V celkovém vyznění už ani není zajímavý pochopitelný střet starousedlíků a následovníků pana Osho, jakožto spíše vlastní hodnotové zakotvení obou těchto skupin, čehož se nám (Čechům) tak zoufale nedostává. Vlastně na celém tomto bizarním příběhu je nejvíce fascinující, co všechno je možné nad rámec vlastního sobectví, i když nakonec hodnoty jedněch "končí" na hranicích hodnot druhých. Kontroverzní, ale smířlivé a ve svém jádru (věřím) zdravé. "Bye bye bhagwan.." A Oregon je dnes jeden z těch liberálnějších států.

  • 28.3.2018  00:16

  Co jiného může otevřít oči než bravurně naservírovaná vybroušená magie prostonarodního kultu Nagáno 98', když už to nedokazalo třicetileté papouškování dějepisu a desetileté rokování v Historii.cs. O to víc je to geniální, jak to bylo prosté. A vy všichni, co se teď ohlížíte k východu a velkému báťuškovi, aby to za vás zařídil, poslouchejte aspoň tady ty nenáviděné Američany a Kanaďany a třeba aspoň trochu svitne.. Petr Svoboda a jeho a naše freedom.. Krásný příběh a důkaz, že se sny plní!

  • 9.5.2017  08:38

  Abibas

  • 8.5.2017  16:36

  Snad nejrozporuplnější film, který jsem kdy viděl..

  • 3.2.2017  21:05
  Divočina (2014)
  ****

  Velmi oceňuji, že to není zase o tom, jak se nějaký měšťáček stěhuje do divočiny, aby se vrátil ke kořenům.. Prostě holčina jde na trek (po značené cestě), při kterém se snaží srovnat se sebou a svou minulostí, aby mohla dál normálně žít, nic víc nic míň.. Překvapivě také funguje, že tu holčinu hraje taková megastár..

  • 3.1.2017  18:07

  Malý velký muž bez identity, který přechází mezi světy, aby podal zprávu o jejich smyslu a nesmyslu..

  • 3.1.2017  18:03
  Kontakt (1997)
  ****

  Mistr nehloupých velkofilmů natočil i velmi zajímavé sci-fi, které mne na sklonku milénia minulo. Kdyby si ovšem odpustil okolnosti prvního odletu, které byly až směšné, tak by to bylo ve své kategorii téměř dokonalé. Takový ten film, který vkusně spojuje a dovede k zamyšlení i ty nejzabedněnější. Jodie byla prostě dobrá a Matthew je dobrej teď..

  • 30.12.2016  09:37
  Knick: Doktoři bez hranic (TV seriál) (2014)
  *****

  Genitální

  • 30.12.2016  09:35

  Odkopaní bolševníci.. Stačí vidět kreaturu Filipa s tím jeho vízorem neškodného strejce kdesi z budějovického paneláku jak mu svítěj očíčka na té opulentní ťamanské žranici, kde nasává pocit, že jeho časy prebend zase přicházejí..tfuj

  • 28.11.2016  21:37

  redneck parade

  • 28.11.2016  18:48

  První část filmu až do „zmrtvýchvstání“ je vynikající žánrovka s podmaňující atmosférou, při které ani nedutáte (napadaly mě takové ikony jako Aquirre, hněv Boží, Mise). Bohužel po „zmrtvýchvstání“ nastane naprostý "nepochopitelný" zvrat a vy už jen sledujete vykalkulované prázdné a na sebe naroubované „působivé“ sekvence pro jedno použití ideálně někde v multizařízení. Zarážející je zejména nesourodá dějová linka, která kromě toho, že si nejste jisti, zda se začne odvíjet Trosečník 2 a 3, Rambo 1 nebo dokonce Predátor 1, vás prostě v půlce filmu přestane zajímat a dospěje to až k tomu, že si z filmu ve svém potemnělém obýváku (ještě před chvílí plného očekávání a napětí) začnete dělat legraci. A rozhodně nečekejte, že se něco z tohoto nadmíru zajímavého věku dozvíte (kromě toho, že Francouzi jsou pěkná zvířátka), ani Boha, takže zbývá atmosféra (podtržená přírodními scenériemi), která však s ohledem na výše zmíněné přestává fungovat a vy si připadáte, jako když koukáte na počítačovou hru, kterou hraje někdo jiný (takové má ten film koule). Evidentně ale závěrečné psí oči a kukuč alá „posílejte hlasy, děkuji vám“ zabraly a dílo se tedy asi podařilo (a já se z té katarze musel následující den vypsat tímto komentářem). Mě to však utvrzuje jenom v tom, že u takových témat přestává mít smysl dívat se na filmy a že jejich úlohu v tomto plnohodnotně převzala kvalitní seriálová tvorba.

  • 26.11.2016  18:46
  Jak vyrobit vraha (TV seriál) (2015)
  *****

  Strávil jsem se Stevenem Averym víkend a vůbec nelituji. Až budete mít pocit, že začínáte svatouškovatět, puste si Making a Murderer, který vás z toho vyléčí. Je to opravdu sugestivní podívaná a vy najednou pochopíte, proč spousta těch prostých a bezmocných začíná slyšet vůdce, kteří mluví jejich řečí. V tomto podání totiž spiknutí mocných nabírá reálné kontury, i přesto, že si nedovoluji soudit, kde je vlastně pravda. Alarmující je ale obraz tolika lidí (a zvláště USA je tímto specifické), co si bezmezně myslí, že jsou dobří a spravedliví a ve své víře postrádají jakoukoliv dávku pokory, sebereflexe a kritického myšlení. A jak někdo poznamenal, pokud zrovna není po ruce černoch (ve Wisconsinu na venkově jich asi moc není), odnese hněv spravedlivých „bílý odpad“. Svatoušek prostě musí své svatouškovství od nějakého toho „ďábla“ odlišit a vymezit. A je zajímavé kolika dnešním „rebelům“ takový druh nebezpečného křupanství imponuje. Pikantérie je kolik představitelů této ságy nese české jméno. Na druhou stranu byla radost vidět všechny ty distingované právníky a jiné odborníky, kteří se upřímně snažili a snaží Stevenovi a jeho blízkým pomoci.

  • 19.11.2016  21:59

  Strašně se mi na to nechtělo dívat, protože jsem tušil, co bude následovat - bulvár, který nikomu a ničemu nepomůže, pouze upevní pozice kdejakých fanatiků. Překvapení se opravdu nekonalo, všemožná zvířátka, která dokládají, že léčit mindráky lze nejrůznějšími způsoby. Nelze však nezmínit určitou nestrannost filmu, který bez přímých zásahů autorky plyne a nechává tak zdánlivě neomezený prostor protagonistům. A ze všech těch vyjádření, proslovů, deklarací, ale i komentářů, domněnek a glos vyplouvá na povrch ne asi zcela překvapivá, ale důležitá okolnost, na kterou bychom neměli zapomínat , a to rozdílný principiální základ obou protichůdných názorových proudů. Přičemž u jedné části je to fascinace nenávistí, zlobou, štvaním, násilím a smrtí a druhé části byť možná naivní nebo dokonce zvrácená (protože primárně jde o sebe samého) touha po pomoci druhým. A já naprosto souhlasím s tím, co řekla ta pomáhající dáma – na jakých základech vystavíme svůj pohled a postoj ke světu, takový ho budeme mít. Na druhou stranu s rozpaky jsem poslouchal zanícený vzkaz mladíka ze Sýrie západnímu světu, ale i dalších sekvencí, kde účinkovali Muslimové. Tento film dostatečně ukázal, že naivita, stejně jako nenávist je cesta do pekel.

  • 17.11.2016  12:45

  Nečetl jsem knihu, nezajímá mě kniha.. Velmi mě ale zaujaly dva aspekty filmu - nadmíru civilní ztvárnění (snad půlku filmu jsem si myslel, že se odehrává v Londýně) a sugestivní vyobrazení manipulace.. A je mi u zadnice, jestli nějakej Finčer natočil něco lepšího..:)

  • 17.11.2016  12:38

  Paráda.. Fantazie.. Co by měl pořád kdo co sdělovat.. kluci prostě jsou a to stačí..ostatně nejen cesta samotná, ale zejména její pojetí hovoří za vše.. Konečně někdo normální v TV..

  • 25.9.2016  22:52
  Pláž (2000)
  ***

  Postulát prázdné a povrchní generace.. předzvěst všech Pig bratrů, Vyholených a dalších "reality" šou..

  • 21.9.2016  21:07
  Tenkrát na Balkáně (TV film) (2011)
  ****

  I´m your best friend, I kill you for nothing.. Bosnie ´94

  • 1.8.2016  20:49
  Učitelka (2016)
  *****

  Záměrně nadhodnotím, protožer mě to příjemně překvapilo a protože nejsem nějaký samolibý trotl, kterej slyší jméno Hřebejk a přestává vidět a slyšet. Příště by ale pan režisér měl natočit Pelíšky po 50 letech, byla by to asi smutná podívaná na všechny ty zpovykané co smutní po starých pořádcích (a že už jich je.. chro, chro). Viděno v Popradě ve vyprodaném kině se zaslouženým potleskem.

  • 19.3.2016  10:36
  Výměna manželek (TV pořad) (2005)
  odpad!

  Na to se nedá dívat, dělá se mi nevolno ze všech těch namistrovaných socek, co se za pár tisíc svléknou do naha.. to už radši ty snaživý maloměšťáky s tím svým vařeníčkem a vometáním cizích obydlí..

  • 3.2.2016  20:29
  Český žurnál - Ubytovny (S03E03) (epizoda) (2015)
  odpad!

  Sociální bydlení je třeba, o tom není pochyb. Ale aktivistické házení špíny na všechny a všechno kolem ho nevyřeší. Zvláště když jedni mají představu, že by se měly přidělovat byty hned a rovnou na náměstí v centru měst a druzí, že je třeba ty lidi nejdřív na samostatné bydlení připravit a že zajištění dostatečného množství bytů bude něco stát, takže plně v duchu přísloví "sto chytrých hlav znamená jednoho velkýho blbce". A kdo že to sociální bydlení na MPSV vlastně dělá pane Ripko? Co třeba bývalá mluvčí vaší platformy, která je dokonce vedoucí oddělení sociálního bydlení, které předpis tvoří.. Hysterie posvěcená ČT.

  • 3.2.2016  19:50
  Bratrstvo neohrožených (TV seriál) (2001)
  *****

  Děkujeme :)

  • 3.2.2016  19:41

  Premiéra v plném kralupském kulturáku bude jeden z těch obyčejných zážitků, na které budu jednou s nostalgií a vděčností vzpomínat.. Stejně jako na celé mé dobrovolné vyhnanství a iniciaci dospělosti..

  • 3.2.2016  19:35
  Stále spolu (2014)
  *

  Alternativa za sociální dávky.. S ohledem na stav děti bych doporučoval návštěvu Zubaté..

<< předchozí 1 2 3 4 6 7