jenjan

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 9.5.2017  08:38

Abibas

• 8.5.2017  16:36

Snad nejrozporuplnější film, který jsem kdy viděl..

• 3.2.2017  21:05
    Divočina (2014)

Velmi oceňuji, že to není zase o tom, jak se nějaký měšťáček stěhuje do divočiny, aby se vrátil ke kořenům.. Prostě holčina jde na trek (po značené cestě), při kterém se snaží srovnat se sebou a svou minulostí, aby mohla dál normálně žít, nic víc nic míň.. Překvapivě také funguje, že tu holčinu hraje taková megastár..

• 3.1.2017  18:07

Malý velký muž bez identity, který přechází mezi světy, aby podal zprávu o jejich smyslu a nesmyslu..

• 3.1.2017  18:03
    Kontakt (1997)

Mistr nehloupých velkofilmů natočil i velmi zajímavé sci-fi, které mne na sklonku milénia minulo. Kdyby si ovšem odpustil okolnosti prvního odletu, které byly až směšné, tak by to bylo ve své kategorii téměř dokonalé. Takový ten film, který vkusně spojuje a dovede k zamyšlení i ty nejzabedněnější. Jodie byla prostě dobrá a Matthew je dobrej teď..

• 30.12.2016  09:37
    Knick: Doktoři bez hranic (TV seriál) (2014)

Genitální

• 30.12.2016  09:35

Odkopaní bolševníci.. Stačí vidět kreaturu Filipa s tím jeho vízorem neškodného strejce kdesi z budějovického paneláku jak mu svítěj očíčka na té opulentní ťamanské žranici, kde nasává pocit, že jeho časy prebend zase přicházejí..tfuj

• 28.11.2016  21:37

redneck parade

• 28.11.2016  18:48

První část filmu až do „zmrtvýchvstání“ je vynikající žánrovka s podmaňující atmosférou, při které ani nedutáte (napadaly mě takové ikony jako Aquirre, hněv Boží, Mise). Bohužel po „zmrtvýchvstání“ nastane naprostý "nepochopitelný" zvrat a vy už jen sledujete vykalkulované prázdné a na sebe naroubované „působivé“ sekvence pro jedno použití ideálně někde v multizařízení. Zarážející je zejména nesourodá dějová linka, která kromě toho, že si nejste jisti, zda se začne odvíjet Trosečník 2 a 3, Rambo 1 nebo dokonce Predátor 1, vás prostě v půlce filmu přestane zajímat a dospěje to až k tomu, že si z filmu ve svém potemnělém obýváku (ještě před chvílí plného očekávání a napětí) začnete dělat legraci. A rozhodně nečekejte, že se něco z tohoto nadmíru zajímavého věku dozvíte (kromě toho, že Francouzi jsou pěkná zvířátka), ani Boha, takže zbývá atmosféra (podtržená přírodními scenériemi), která však s ohledem na výše zmíněné přestává fungovat a vy si připadáte, jako když koukáte na počítačovou hru, kterou hraje někdo jiný (takové má ten film koule). Evidentně ale závěrečné psí oči a kukuč alá „posílejte hlasy, děkuji vám“ zabraly a dílo se tedy asi podařilo (a já se z té katarze musel následující den vypsat tímto komentářem). Mě to však utvrzuje jenom v tom, že u takových témat přestává mít smysl dívat se na filmy a že jejich úlohu v tomto plnohodnotně převzala kvalitní seriálová tvorba.

• 26.11.2016  18:46
    Making a Murderer (TV seriál) (2015)

Strávil jsem se Stevenem Averym víkend a vůbec nelituji. Až budete mít pocit, že začínáte svatouškovatět, puste si Making a Murderer, který vás z toho vyléčí. Je to opravdu sugestivní podívaná a vy najednou pochopíte, proč spousta těch prostých a bezmocných začíná slyšet vůdce, kteří mluví jejich řečí. V tomto podání totiž spiknutí mocných nabírá reálné kontury, i přesto, že si nedovoluji soudit, kde je vlastně pravda. Alarmující je ale obraz tolika lidí (a zvláště USA je tímto specifické), co si bezmezně myslí, že jsou dobří a spravedliví a ve své víře postrádají jakoukoliv dávku pokory, sebereflexe a kritického myšlení. A jak někdo poznamenal, pokud zrovna není po ruce černoch (ve Wisconsinu na venkově jich asi moc není), odnese hněv spravedlivých „bílý odpad“. Svatoušek prostě musí své svatouškovství od nějakého toho „ďábla“ odlišit a vymezit. A je zajímavé kolika dnešním „rebelům“ takový druh nebezpečného křupanství imponuje. Pikantérie je kolik představitelů této ságy nese české jméno. Na druhou stranu byla radost vidět všechny ty distingované právníky a jiné odborníky, kteří se upřímně snažili a snaží Stevenovi a jeho blízkým pomoci.

• 19.11.2016  21:59

Strašně se mi na to nechtělo dívat, protože jsem tušil, co bude následovat - bulvár, který nikomu a ničemu nepomůže, pouze upevní pozice kdejakých fanatiků. Překvapení se opravdu nekonalo, všemožná zvířátka, která dokládají, že léčit mindráky lze nejrůznějšími způsoby. Nelze však nezmínit určitou nestrannost filmu, který bez přímých zásahů autorky plyne a nechává tak zdánlivě neomezený prostor protagonistům. A ze všech těch vyjádření, proslovů, deklarací, ale i komentářů, domněnek a glos vyplouvá na povrch ne asi zcela překvapivá, ale důležitá okolnost, na kterou bychom neměli zapomínat , a to rozdílný principiální základ obou protichůdných názorových proudů. Přičemž u jedné části je to fascinace nenávistí, zlobou, štvaním, násilím a smrtí a druhé části byť možná naivní nebo dokonce zvrácená (protože primárně jde o sebe samého) touha po pomoci druhým. A já naprosto souhlasím s tím, co řekla ta pomáhající dáma – na jakých základech vystavíme svůj pohled a postoj ke světu, takový ho budeme mít. Na druhou stranu s rozpaky jsem poslouchal zanícený vzkaz mladíka ze Sýrie západnímu světu, ale i dalších sekvencí, kde účinkovali Muslimové. Tento film dostatečně ukázal, že naivita, stejně jako nenávist je cesta do pekel.

• 17.11.2016  12:45

Nečetl jsem knihu, nezajímá mě kniha.. Velmi mě ale zaujaly dva aspekty filmu - nadmíru civilní ztvárnění (snad půlku filmu jsem si myslel, že se odehrává v Londýně) a sugestivní vyobrazení manipulace.. A je mi u zadnice, jestli nějakej Finčer natočil něco lepšího..:)

• 17.11.2016  12:38

Paráda.. Fantazie.. Co by měl pořád kdo co sdělovat.. kluci prostě jsou a to stačí..ostatně nejen cesta samotná, ale zejména její pojetí hovoří za vše.. Konečně někdo normální v TV..

• 25.9.2016  22:52
    Pláž (2000)

Postulát prázdné a povrchní generace.. předzvěst všech Pig bratrů, Vyholených a dalších "reality" šou..

• 21.9.2016  21:07
    Tenkrát na Balkáně (TV film) (2011)

I´m your best friend, I kill you for nothing.. Bosnie ´94

• 1.8.2016  20:49
    Učitelka (2016)

Záměrně nadhodnotím, protožer mě to příjemně překvapilo a protože nejsem nějaký samolibý trotl, kterej slyší jméno Hřebejk a přestává vidět a slyšet. Příště by ale pan režisér měl natočit Pelíšky po 50 letech, byla by to asi smutná podívaná na všechny ty zpovykané co smutní po starých pořádcích (a že už jich je.. chro, chro). Viděno v Popradě ve vyprodaném kině se zaslouženým potleskem.

• 19.3.2016  10:36
    Výměna manželek (TV pořad) (2005)

Na to se nedá dívat, dělá se mi nevolno ze všech těch namistrovaných socek, co se za pár tisíc svléknou do naha.. to už radši ty snaživý maloměšťáky s tím svým vařeníčkem a vometáním cizích obydlí..

• 3.2.2016  20:29
    Český žurnál: Ubytovny (TV film) (2015)

Sociální bydlení je třeba, o tom není pochyb. Ale aktivistické házení špíny na všechny a všechno kolem ho nevyřeší. Zvláště když jedni mají představu, že by se měly přidělovat byty hned a rovnou na náměstí v centru měst a druzí, že je třeba ty lidi nejdřív na samostatné bydlení připravit a že zajištění dostatečného množství bytů bude něco stát, takže plně v duchu přísloví "sto chytrých hlav znamená jednoho velkýho blbce". A kdo že to sociální bydlení na MPSV vlastně dělá pane Ripko? Co třeba bývalá mluvčí vaší platformy, která je dokonce vedoucí oddělení sociálního bydlení, které předpis tvoří.. Hysterie posvěcená ČT.

• 3.2.2016  19:50
    Bratrstvo neohrožených (TV seriál) (2001)

Děkujeme :)

• 3.2.2016  19:41

Premiéra v plném kralupském kulturáku bude jeden z těch obyčejných zážitků, na které budu jednou s nostalgií a vděčností vzpomínat.. Stejně jako na celé mé dobrovolné vyhnanství a iniciaci dospělosti..

• 3.2.2016  19:35
    Stále spolu (2014)

Alternativa za sociální dávky.. S ohledem na stav děti bych doporučoval návštěvu Zubaté..

• 1.11.2015  20:06

Nejautentičtější film o Indiánech, co jsem viděl.

• 6.9.2015  18:44
    Smrt na Nilu (1978)

Jane..uáááá

• 2.7.2015  22:47
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

PROHLÍDKU u psychiatra doporučuji panu autorovi tohoto "skvostu" aneb nekonečný seriál o tom, jaké jsou lidi prasata a to dobré v nás nemá šanci na přežití. Taky jste si všimli, že všichni možní devianti, deprivanti a neschopní už si brousí nože?!!!

• 20.4.2015  23:34
    Kmeny: Skinheads (TV film) (2015)

Vláďo, tebe to ještě nepustilo?

• 11.4.2015  12:37
    Kmeny (TV seriál) (2015)

PŘEHLÍDKA MĚSTSKÝCH PATOLOGIÍ

• 11.4.2015  12:33
    Kmeny: Hooligans (TV film) (2015)

:D Co je to za žebráci tito huligens?!

• 24.3.2015  23:07
    Samoživy (TV film) (2015)

Viděl někdo chudé a zoufalé matky? Já viděl velmi pohledné a atraktivní ženy (a jednoho pána) s krásnými dětmi ve velmi vkusně zařízených bytech a domech se vším vybavením, zařízením a domácími mazlíčky.. Jistě, aspekty chudoby jsou již v našem světě v mnoha případech trochu někde jinde a spíše skryté, ale pouhé hysterické přehazování viny za své zpackané vztahy na stát a sociální pracovnice to už je trochu moc na dokument, který má za cíl podpořit jistě oprávněnou diskusi k tomuto tématu a třeba i z jednoho jasného názorového spektra. Ono je také důležité sdělit, že pokud rodič samoživitel v současné době fakticky neobdrží od povinného stanovené výživné, může hned následující měsíc získat sociální dávky, do kterých se toto nevyplacené výživné nezapočítá, takže dávky v podstatě vykompenzují nevyplácené výživné. A toto nestanovuje sociální pracovnice svým momentálním rozmarem, ale zákon, takže je někdy nutné si trochu více stát za svými právy, do problematiky se trochu vpravit a bojovat.. Hodně štěstí.

• 22.4.2014  20:23
    Gran Torino (2008)

"Pod podmínkou, že z něj neuřízneš střechu jako mexický uzenáči. A nenamaluješ na něj žádný debilní plameny, jako to dělají bílí drbani. A dozadu nedáš takový to buzerantský křídlo, co si tam dávají ostatní bambusáci. Na to zapomeň." Škoda, že je to tak šablonovitý, v tomto smyslu je Harry Brown úplně někde jinde.. Ale možná je to tím bližším kulturním prostředím, mě ty stupidní gangy a ten jejich rap nějak nejdou pod nos..

• 18.3.2014  21:13

Freemind: "Obvykle mi nevadí rozvláčnost vyprávění, pokud něčemu slouží.."

<< předchozí 1 2 3 4 6 7