Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Akční
  • Komedie
  • Horor
  • Krimi

Biografie (13)

Devon (herečka / účinkující)

31.12.2004

"Oni dělají přesně ten typ filmů, které jsem odjakživa chtěla dělat. Když jsem pracovala pro VIVID, točilo se tři dny s pěti stránkami dialogů ve scénáři. Teď jich mám 100 nebo 200." - Devon objasňuje svůj přechod od produkční společnosti Vivid k Digital Playground.Jedna z nejpopulárnějších pornohereček současnosti (mluvíme tu… (více)

James Toback (scenárista / režisér / herec)

31.12.2004

James Toback je uznávaný nezavislý režisér na americké scéně. V mládí si prošel gamblerstvím a studoval na Harvardské Univerzitě, kde promoval v roce 1996. V 70. letech pak napsal zčásti autobiografický snímek GAMBLER, který vyprávěl o své krátké závislosti. Hlavní roli v něm ztvárnil James Caan. Toback GAMBLEREM zároveň… (více)

Vincent Gallo (herec / režisér / scenárista)

31.12.2004

Více než herec a nezávislý režisér je Vincet Gallo v hollywoodskýžch kuloárech známý jako blázen (s vedlejším povoláním herce a režiséra). Gallo není úplně normální, dává to najevo svými pobouřujícími výroky a svým chováním, s oblibou dělá rozhovory sám se sebou, které šíří na internetu, a sám sobě si vytvořil svoji FAN PAGE.… (více)

Lee Tamahori (režisér / herec / účinkující)

31.12.2004

Tamahori, rodák z Nového Zélandu, je synem maorského otce a matky bělošky. Vyrůstal ve městě Wellington. Z počátku se živil jako fotograf a typograf v reklamní agentuře. V roce 1974 se dostává k filmu - sice jen jako zvukový technik a asistent režie, ale z tohoto postu se dostává k umění "30 sekund" a začíná pracovat u… (více)

James Whale (režisér)

31.12.2004

James Whale - narodil se do chudé Anglické rodiny, ale nehodil se do ní. Jak svým vrozeným gentlemanským chováním, tak i svojí ohromnou citlivostí. Od dětství maluje, po první světové válce se vrhá na divadlo, kde pracuje na své hře CESTA ZPÁTKY, ale brzy se dostává do Hollywoodu. Pro legendárního Howarda Hughse točí dialogové… (více)

Robert Rodriguez (režisér / skladatel / scenárista)

31.12.2004

Robert Rodriguez se narodil a vyrůstal v Texasu. Už jako dítě ho fascinovala práce s otcovou kamerou a společně se svoji rozsáhlou sourozeneckou základnou natočil řadu krátkých snímků, většinou komedií. Roberta kromě filmu fascinovala i animace.Vystudoval střední St.Anthony školu a následně i St.Anthony Univerzitu v Texaském… (více)

Aki Kaurismäki (scenárista / režisér / producent)

31.12.2004

Kaurismaki - rodák z Finského Orimattila, je jednou z nejvýznamějších evropských filmařských kapacit. Narodil se 4. dubna roku 1957 a než se vůbec dostal k režii, prošel kariérní dráhou pošťáka, umývače nádobí, filmového kritika a především filmového scénáristy. Filmovým scénáristou je sice dodnes, ale do roku 1983, kdy… (více)

Ron Howard (režisér / producent / herec)

31.12.2004

Před kamerou se jako herec objevoval už od dětství. Více ho ale přitahoval svět za kamerou a tak už v patnácti letech točil své první pokusy na "superosmičku". Po absolvování střední školy dva roky navštěvoval režijní kurzy a v roce 1977 natočil svůj první celovečerní film GRAND THEFT AUTO, ke kterému se svým otcem napsal… (více)

Rob Cohen (režisér / herec / producent)

31.12.2004

Rob Cohen, rodák z New Yorského Cornwallu se narodil v roce 1949 a vystudoval Harvardskou Univerzitu. Krátce po studiích se vrhl do práce filmového producenta a pod jeho záštitou vznikl snímek MAHAGONY. Prvního velkého úspěchu se mu dostává, když produkuje thriller ZUBATÉ OSTŘÍ. To se píše rok 1984 a Cohen má za sebou i svůj… (více)

Kirsten Dunst (herečka / účinkující / režisérka)

31.12.2004

Pochází z městečka Point-Pleasant ve státě New Jersey, kde se 30. dubna roku 1982 narodila otci Klausovi (vědecký výzkumník v oblasti lékařství) a matce Inez (majitelka umělecké galerie). Její rodiče se neoficiálně "rozvedli" v 1987, ale už dva roky předtím Kirsten hrála v reklamě na mýdlo, s čímž pokračovala až do svých sedmi… (více)

Samuel L. Jackson (herec / účinkující)

31.12.2004

Samuel L. Jackson se narodil ve Washingtonu, ale vyrůstal v jižanském prostředí státu Tennessee. Ještě než vůbec přičichl k herectví, živil se tento charakterní a uznávaný herec jako vrátný Manhattanského hotelu Plaza. Nicméně už tehdy měl za sebou studia herectví na Morehouse Colledge v Atlantě, takže se nemusel bát, že bude… (více)

Vin Diesel (herec / producent / režisér)

31.12.2004

„Možná nejsem zas takovej inteligent. Možná ani nejsem takovej hezoun, jak se o mě říká. Ale cool? Jo, to bych řekl. Dost cool!“Vin Diesel patří k malé řadě hollywoodských tajnůstkářů, kteří na sebe nikdy moc neprozradí, ale přesto se už o něm řada věcí ví.Třeba to, že se narodil v roce 1967 (18.července) jako Mark Vincent a… (více)

Danny Trejo (herec / účinkující / producent)

31.12.2004

Danny Trejo se narodil v roce 1944 v Echo Parku v Los Angeles. Už jako dítě si vypěstoval silný vztah k drogám a kriminalitě a mezi přáteli byl přezdíván Starosta. Ve vězení si odseděl celkem 11 let, a když byl konečně propuštěn z věznice v San Quentinu, nastoupil na odvykací program. Trejo se zbavil své závislosti a později… (více)

Reklama

Reklama

Reklama