movie

movie

marion cobretti

okres Pardubice

LinkedIn: movie

335 bodů

Moje biografie

od nejnovějšíchpodle abecedy
  • 1.1.2005
  Devon
  (herečka)

  "Oni dělají přesně ten typ filmů, které jsem odjakživa chtěla dělat. Když jsem pracovala pro VIVID, točilo se tři dny s pěti stránkami dialogů ve scénáři. Teď jich mám 100 nebo 200." - Devon objasňuje svůj přechod od produkční společnosti Vivid k Digital Playground.

  Jedna z nejpopulárnějších pornohereček současnosti (mluvíme tu… (více)

  • 1.1.2005
  James Toback
  (scenárista)

  James Toback je uznávaný nezavislý režisér na americké scéně. V mládí si prošel gamblerstvím a studoval na Harvardské Univerzitě, kde promoval v roce 1996. V 70. letech pak napsal zčásti autobiografický snímek GAMBLER, který vyprávěl o své krátké závislosti. Hlavní roli v něm ztvárnil James Caan. Toback GAMBLEREM zároveň… (více)

  • 1.1.2005
  Vincent Gallo
  (herec)

  Více než herec a nezávislý režisér je Vincet Gallo v hollywoodskýžch kuloárech známý jako blázen (s vedlejším povoláním herce a režiséra). Gallo není úplně normální, dává to najevo svými pobouřujícími výroky a svým chováním, s oblibou dělá rozhovory sám se sebou, které šíří na internetu, a sám sobě si vytvořil svoji FAN PAGE.… (více)

  • 1.1.2005
  Lee Tamahori
  (režisér)

  Tamahori, rodák z Nového Zélandu, je synem maorského otce a matky bělošky. Vyrůstal ve městě Wellington. Z počátku se živil jako fotograf a typograf v reklamní agentuře. V roce 1974 se dostává k filmu - sice jen jako zvukový technik a asistent režie, ale z tohoto postu se dostává k umění "30 sekund" a začíná pracovat u… (více)

  • 1.1.2005
  James Whale
  (režisér)

  James Whale - narodil se do chudé Anglické rodiny, ale nehodil se do ní. Jak svým vrozeným gentlemanským chováním, tak i svojí ohromnou citlivostí. Od dětství maluje, po první světové válce se vrhá na divadlo, kde pracuje na své hře CESTA ZPÁTKY, ale brzy se dostává do Hollywoodu. Pro legendárního Howarda Hughse točí dialogové… (více)

  • 1.1.2005
  Robert Rodriguez
  (režisér)

  Robert Rodriguez se narodil a vyrůstal v Texasu. Už jako dítě ho fascinovala práce s otcovou kamerou a společně se svoji rozsáhlou sourozeneckou základnou natočil řadu krátkých snímků, většinou komedií. Roberta kromě filmu fascinovala i animace.Vystudoval střední St.Anthony školu a následně i St.Anthony Univerzitu v Texaském… (více)

  • 1.1.2005
  Aki Kaurismäki
  (scenárista)

  Kaurismaki - rodák z Finského Orimattila, je jednou z nejvýznamějších evropských filmařských kapacit. Narodil se 4. dubna roku 1957 a než se vůbec dostal k režii, prošel kariérní dráhou pošťáka, umývače nádobí, filmového kritika a především filmového scénáristy. Filmovým scénáristou je sice dodnes, ale do roku 1983, kdy… (více)

  • 1.1.2005
  Ron Howard
  (režisér)

  Před kamerou se jako herec objevoval už od dětství. Více ho ale přitahoval svět za kamerou a tak už v patnácti letech točil své první pokusy na "superosmičku". Po absolvování střední školy dva roky navštěvoval režijní kurzy a v roce 1977 natočil svůj první celovečerní film GRAND THEFT AUTO, ke kterému se svým otcem napsal… (více)

  • 1.1.2005
  Rob Cohen
  (režisér)

  Rob Cohen, rodák z New Yorského Cornwallu se narodil v roce 1949 a vystudoval Harvardskou Univerzitu. Krátce po studiích se vrhl do práce filmového producenta a pod jeho záštitou vznikl snímek MAHAGONY. Prvního velkého úspěchu se mu dostává, když produkuje thriller ZUBATÉ OSTŘÍ. To se píše rok 1984 a Cohen má za sebou i svůj… (více)

  • 1.1.2005
  Kirsten Dunst
  (herečka)

  Pochází z městečka Point-Pleasant ve státě New Jersey, kde se 30. dubna roku 1982 narodila otci Klausovi (vědecký výzkumník v oblasti lékařství) a matce Inez (majitelka umělecké galerie). Její rodiče se neoficiálně "rozvedli" v 1987, ale už dva roky předtím Kirsten hrála v reklamě na mýdlo, s čímž pokračovala až do svých sedmi… (více)

  • 1.1.2005
  Samuel L. Jackson
  (herec)

  Samuel L. Jackson se narodil ve Washingtonu, ale vyrůstal v jižanském prostředí státu Tennessee. Ještě než vůbec přičichl k herectví, živil se tento charakterní a uznávaný herec jako vrátný Manhattanského hotelu Plaza. Nicméně už tehdy měl za sebou studia herectví na Morehouse Colledge v Atlantě, takže se nemusel bát, že bude… (více)

  • 1.1.2005
  Vin Diesel
  (herec)

  „Možná nejsem zas takovej inteligent. Možná ani nejsem takovej hezoun, jak se o mě říká. Ale cool? Jo, to bych řekl. Dost cool!“

  Vin Diesel patří k malé řadě hollywoodských tajnůstkářů, kteří na sebe nikdy moc neprozradí, ale přesto se už o něm řada věcí ví.Třeba to, že se narodil v roce 1967 (18.července) jako Mark Vincent a… (více)

  • 1.1.2005
  Danny Trejo
  (herec)

  Danny Trejo se narodil v roce 1944 v Echo Parku v Los Angeles. Už jako dítě si vypěstoval silný vztah k drogám a kriminalitě a mezi přáteli byl přezdíván Starosta. Ve vězení si odseděl celkem 11 let, a když byl konečně propuštěn z věznice v San Quentinu, nastoupil na odvykací program. Trejo se zbavil své závislosti a později… (více)