movie

okres Pardubice

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 45 60
    • 2.12.2017  18:37
    La French (2014)

Stylové nic, které si se svou ambiciózní stopáží 135 minut troufá operovat s čímsi, co je pouhým torzem scénáře a ubíjí nechutí se jen na chvili věnovat detailu. Zklamání, těšil jsem se na poctivý hold žánru.

• 21.11.2017  10:44
    Trouble Man (1972)

Přijemná a místy celkem hrubá blaxplo kriminálka se soundtrackem od Marvina Gaye a hlavním cooleremem Robertem Hooksem, který má image a feel černýho kolíka, co o sobě nemusí nikoho přesvědčovat. O to víc mě překvapilo, že si podobných rolí nezehrál víc (anebo že si vlastně ani o moc víc nezahrál obecně).

• 20.11.2017  14:34

Tahle videopecka se do mého srdéčka už navždy zapíše jako "obrňák". BATTLETRUCK je standardním eighties postapo produktem z novozélandské produkce, který potěší hlavně lokální vysočinou (narozdíl již od tradiční vyprahlé pouště), pířjemným krautovým soundtrackem (od lidí z novozélendské kapely SPACE CASE), výbornou kamerou Chrise Mengese (spolupracovník Neila Jordana), hustou motorkou hlavního borce a závěrečnou nobrain akcí, ve které nejdřív Michael Beck rozjezdí kemp záporáků brutální buginou a pak jím i s motorkou skočí do obrňáku a nadělá tam totální svinčík. V závěrečných titulcích pak v kolence boom operator zasvítí jméno Lee Tamahori, režiséra zélandského kultu ONCE WERE WARRIORS.

• 16.11.2017  01:45

Zahler pise a toci porad jeden stejny film, akorat je v tom cim dal lepsi. Tohle je top.

• 16.11.2017  01:44

Jedna z podivnejsich veci ve filmografii Charlieho Sheena. Tripmetalova homoeroticka jizda, ktera kombinuje Stone, Stone Cold a Electra Glide in Blue v jeden podivuhodny celek, ktery trpi nevyvazenou debutantskou rezii jinak zavedeneho scenaristy Larryho Fergusona (Alien 3). I presto snimek dokaze udivovat temer v kazde scene, nad vodou ho drzi i vyrazna kreace Michaela Madsena. Caste montaze s hudebnim podkresem Chrise Reie a fakt, ze Sheen ma prvni pulku filmu pocit, ze je jeste porad na place Hot Shots, tlaci snimek misty nechtene do parodicke 420 zony. Nakonec nam ale Charlie ukaze zac je toho promastenej plnovous a pochcana motorkarka vesta. Pokud chcete cistou akcni motorkarkou nakladacku sahnete po Stone Cold (Studeny jako kamen) s dabingem Marka Vasuta. Pokud se chcete zdunit a podivat se na film s motorkarkou tematikou, ktery na hollywoodske pomery prekypuje bizarem v kazdem zaberu, puste si tohle.

• 13.11.2017  11:08

Kde by dnes byl Wes Anderson a Jim Jarmusch bez NOVÝCH MONSTER ?

• 10.11.2017  10:33

Zrestaurovaná verze tohoto donedávna ztraceného filmu ohromí až magickým visuálem a výbornou hudbou. Perverzní scénář s prvky gotického horroru, taxidermie a jižanské kriminálky je debutem herce malých rolí Berta Williamse. Upřímně bych rád věděl jak k téhle psychedelické kreaci dospěl. Vše podtrženo naivistickými až ochotnickými hereckými výkony, THE NEST OF THE COCKOO BIRDS je film, do kterého buď proniknete a užijete si ho anebo ho okamžitě zamítnete. Každopádně je to jedna z divnějších věcí, kterou jsem v posledních týdnech a měsících viděl. THE NIGHT OF THE HUNTER pro zlatokopy.

• 3.11.2017  11:16
    Halloween 3 (1982)

Hrubě podhodnocený díl, který zariskoval vyjetím z myersovských kolejí a místo slasheru nabídnul konspirační dušičkové mystérium. Je to celé hodně silný trip a jakýsi předchůdce meta-horroru, ve kterém se v tv promítá první díl HALLOWEEN a perverzní výrobce hraček Conal se snaží seškvařit mozky malých pišišvorů jako pomstu za znehodnocení tradic keltského mýtu. Masová manipulace pomocí výnikající halloweenské reklamy na masky připomene pozdější carpenterův opus THEY LIVE a kromě vynikající atmosféry si vychutnejte i jeden z nejlepších carpenterových soundtracků a vynikající kameru Deana Cundeyho. A nonstop vyhroceného Toma Atkinse. Jen to prosím neberte moc vážně.

• 30.10.2017  14:50

Peckinpahova hodně osobní záležitost (částečně se zde vyrovnává se ztrátou rodinné farmy) protkaná břitkým smyslem pro humor, mistrovsky zahraná (kromě McQueena absolutně top Joe Don Baker a Robert Preston) a má jednu z nejlepších hospodských bitek, jakou kdy uvidíte.

• 25.10.2017  11:48
    Kanibalové (1980)

Rozhodně jeden z lepších příspěvků do kanibalského subžánru, alespoň tedy po formání stránce. Deodato snímek originálně prezentuje jako polodokument postavený na objevených snímcích štábu dokumentaristů po kterých se v zeleném peklu slehla zem. Účinost snímku je v dnešní době nejspíš prchavá, ale dokážu si představit, že v roce 1980 se muselo jednat o šokující záležitost. Co zůstává a zůstane nepřekonané je určitě geniální soundtrack Rize Ortolaniho.

• 18.10.2017  16:01

Poválečné poměry na vesnici, to je spíš téma pro Vláčila. Jasný téma uchopil s akcentem, který je místy spíše otravný a to hlavně v komediálních momentech, které jsou podle mě celkem mimo, ať už se jedná o např. o wtf úvod filmu, kdy dvojice chlapců z nalezené pistole ostřeluje Menšíka a Babku, což vyvrcholí jemným pokáráním a Babkovým doslovným posráním, anebo lidumilskými vstupy vypravěče. Čtyři hvězdy jdou hlavně na vrub Brzobohatému, u kterého stačí, že je, ani nemusí hrát. Za mě v tomhle tématu určitě vede PASÁČEK Z DOLINY a STÍNY HORKÉHO LÉTA.

• 18.10.2017  15:44

Tak tohle jsem přesně potřeboval najít. Zapadlý 80's klenot, který má koule velké jak přezrálé manga z Lídlu. MIAMI CONNECTION je naprosto odzbrojující svéhlavá akce, která funguje hlavně díky tomu, že ji coby propagaci taekwoonda natočil floridský mistr Y.K. Kim ve spolupráci se svými studenty. Díky tomu vznikla naprosto "srdcařská" (pardon, tohle slovo nerad používám, ale tady nelze jinak) záležitost, která ohromuje a těší svojí absolutní upřímností. Mimochodem v jakém jiném filmu uvidíte partu zapálených taekwondistů, kteří pro zábavů hrají v geniální white funk kapele Dragon Sound bojovat s gangem MOTORKÁŘSKÝCH ninjů. Nikdy!

• 18.10.2017  15:39
    Impulse (1984)

Zpočátku jsem si připadal jako filmový zlatokop, co narazil na zlatou žílu. Ta ale po prvních třiceti minutách začala řídnout až docela zmizela. Škoda. Každopádně působivá atmosféra maloměstského zapadáku a mysteriózního horroru na mě vždycky funguje. Souhlasím s corpsym, jedná se o softovější verzi THE CRAZIES.

• 11.10.2017  11:08

Takhle by asi vypadal EASY RIDER kdyby Dennis Hopper neměl dietu 28 piv, lahev rumu a gram kokainu a místo toho jen extrémně hulil. TWO-LANE BLACKTOP je svojí dramatickou nezůčasněností prakticky předchůdcem vyprázdněné narace, ale mě se bohužel nepodařilo naladit na jeho tempo a to ani na tři pokusy. Nicméně cením kvalitní obsazení: neemotivní duo James Taylor a Dennis Wilson, zmatený Warren Oates a Harry Dean Stanton v mini roli gay cowboye / stopaře.

• 11.10.2017  10:48
    Pasťák (1968)

Lepšího Ivana Vyskočila a lepší "vězeňský" kérky v českém filmu určitě nikdy neuvidíte. Ansábl chovanců výchovného ústavu je naprosto přesný, dokonce i s tím přerostlým Krampolem (při natáčení mu bylo 30 let). Nad vším se tyčí výborná kamera Jiřího Šámala, kameramana, který na mistrovské dílo pozvedl i předchozí bočanův film ČEST A SLÁVA, ale též např. STUD.

• 11.10.2017  10:42
    Lupič (1951)

Scénář: Dalton Trumbo pod pseudonymem. Občas to šustí papírem (budování vztahu příliš dlouhé, finalé příliš rychlé), hodně interierových scén (v druhé části vyváženo scénamy z pouštního ghost townu), ale bez THE PROWLER bychom neměli klasiky jako BODY HEAT.

• 9.10.2017  22:21
    Highlander 3 (1995)

Místy čírá psychedelie, ale hlavně v očích Christophera Lamberta.

• 26.9.2017  12:41
    To (2017)

70% Potenciál v kvalitní předloze umlácený zbytečnou snahou strašit na každém rohu za pomoci vyhroceného audiovizuálního terroru. V některých momentech to bylo až příliš úmorné a vysilující. Palec nahoru za to, že se tvůrci nesnaží jet na 80. retro vlně a umí přitlačit i mimo vyjeté koleje (zdaleka nejstrašidelnější postavou je Henry Bowers a Pan Marsh).

• 2.9.2017  19:58

Možná jeden z nejlepších westernů, které jsem kdy viděl. Režijní debut Petera Fondy je v jeho rukou vysoko herecky i umělecky: nádherná kamera Vilmose Zsigmonda, protínání záběrů a celků, pomalý a mezi řádky dávkovaný příběh, dokonalá hudba Bruce Langhorna (která se nedávno dočkala i dvoualbového tributu (https://scissortail.bandcamp.com/album/the-hired-hands-a-tribute-to-bruce-langhorne). A mimo skvělého Fondy si užijete i Warrena Oatese a Vernu Bloom. Doporučuju. Skromných 46 hodnocení tohoto megadíla mu na csfd nedělá moc velkou čest.

• 2.9.2017  19:51

I s úctou k nedávno zesnulému Hooperovi musím napsat, že to byl skutečně muž dvou max. tří filmů. Pokračování jeho žánrové klasiky je svým způsobem absolutním protipólem k původnímu dílu: místo ztísňujícího avatngardního horroru servíruje hysterickou slasher satiru, bohužel nezná míru a tak tam kde by stačilo max. 75 min nám nakladá stominutou šílenou jízdu u které jsem se místy nemohl samou nudou ani soustředit. Dennis Hopper v čiré zoufalosti nepředvádí nic ani zdaleka zajímavého a Caroline Williams má super šortky, ale většinu filmu tak nepřiměřeně vříská, že jsem zhruba každé dvě minuty mačkal tlačítko mute. Hrecky to obecně působí tak, jakoby Hooper přišel na plac a všem řekl: zahrajte to co nejvíc ujetě umíte a pořádně se odvažte.

• 31.8.2017  11:03
    Nemotorové (1979)

Vyžilá kreatura Billa Murrayho je super, jinak ale MEATBALLS doslova vraždí zcela absolutní absencí scénáře a jedná se jen o sled epizodických vtípků. Přesně tohle bohužel na filmech podobného ražení nasnáším. Nálepka klasiky není na místě.

• 31.8.2017  11:01

70% Ani bych se nedivil kdyby CUTTER'S WAY byl markantní inspirací pro bratry Coeny a BIG LEBOWSKI. Už tady totiž Jeff Bridges ztvárňuje roli mírně nezúčastněného pohodáře, kterého vtáhne do osidel průseru jeho poněkud fanatický kamarád Cutter (John Heard), zmrzačený vietnamský veterán s nutkavou potřebou řešit sebemenší bezpráví. Oproti BIG LEBOWSKI je tohle ovšem trochu hlubší ponor (což prosím neberte kriticky vůči B.L., ten film miluju!!!), byť Bridges se tu herecky teprve usazuje a o něco silnější výkon tady podává zjizvený John Heard (táta z HOME ALONE). Film režíroval Ivan Passer a podařilo se mu navázat na styl pozních 70s kriminálek jako NIGHT MOVES aniž by byl znát jeho české kořeny (celé to působí velmi autenticky). Vše podrtženo skvělým minimalistickým soundtrackem (Jack Nitzsche).

• 22.8.2017  18:40

Skvěle udělaný dokument, který krásně navazuje na SEARCHING FOR BLIND JOE DEATH o Johnu Fahey. Tahle britská produkce je však o třídu lepší, včetně dramatické stavby dokumentu, kdy se skrz celkem zevrubný průzkum Bashova života dostaváme až k jeho nečekané smrti. Průkopník avantgardní hry na kytaru a jeden z těch, jimž je přisuzován vznik kytarové hry zvané american primitivism, zemřel zlomením krku na lůžku svého chiropraktika. Doporučují završit poslechem desky Visions of The Country.

• 17.8.2017  16:10

70% Svoji další filmovou adaptaci si chtěl William Peter Blatty (VYMÍTAČ ĎÁBLA) pořádně pohlídat a tak se na ní podílel coby režisér, scénárista i producent. Temné psychologické drama s občasnými prvky zneklidňující komedie, ve kterém deprimovaný Stacy Keach léčí otřesené veterány z Vietnamu, trpí mírnou zdlouhavostí. Alespoň dvacet minut by šlo vystřihnout, a nic by se nestalo. Na druhou stranu posledních dvacet minut, kdy dojde na hospodský střet s lokalním motorkářským gangem, má proti zbytku filmu nečekáné grády. A lokace, kde se film točil, tedy zámek Elz poblíž německého Trieru, zde vydávaný za opuštěný hrad kdesi na americkém pobřeží pacifiku, je výborná a hraje ve filmu významnou visuální a náladotvornou roli. THE NINTH CONFIGURATION určitě nebude pro všechny, ale minimálně fandové konce nového hollywoodu si v něm najdou své.

• 26.7.2017  14:41

Geniální soundtrack k nadějnému, byť poněkud vlažně provedenému snímku. I tak je bez pochyb, že s Jessuaovy tvorby a prazvláštní atmosféry značně těží Yorgos Lanthimos (KYNODONTAS, LOBSTER).

• 19.7.2017  10:32
    Peníze (1983)

Příliš mechanické ve své zkratkovitosti a příliš přestřelené v důsledku malé křivdy (podstrčení falešných bankovek nevinnému muži z něj udělá bezcitného vraha).

• 6.7.2017  21:30
    Díra (1960)

Vpodstatě zmodernizovaná verze K SMRTI ODSOUZENÝ UPRCHL, ale k divákovi jemně vstřícnější alespoň co se týče v dávkování mrtvičkových stavů. Závěrečná studená sprcha mohla být ještě studenější. Jinak parádní film přesně v tradici francouzské 60. kinematografie. A samozřejmě skvěle zahrané.

• 13.6.2017  19:29

70% Za co je třeba takový Todd Solondz nebo Larry Clark adorován, za to místní kritika smetla Václava. Přitom třeba prvních 15 minut je úplně naakumulované zlo, po kterém sem si musel chvilku vydechnout. Z Rodena se pomalu stává naž oblastní Nicolas Cage, tedy v tom ohledu, že si ve svých filmech čím dál víc vyhazuje z kopýtka a jeho cholerický hypochondr je jedna z nejnepříjemnějších postav co jsem na plátně za dlouhou dobu viděl. Zbytek castu je bez debat top! Doporučuji. Na to že se nejedná o věrný obraz naši sociální reality serte.

• 13.6.2017  19:22
    Auto (1977)

Vytečný James Brolin v podceňovaném, přitom velmi zábavném a chytrém horroru a vraždícím autu, který je přinejmeším stejně dobrý jako DUEL nebo CHRISTINE. Úvodní scéna filmu s párem cyklistů je skvělá, po celou dobu to má hodně dobrou atmosféru a skvělé lokace a hlavně paletu hodně kvalitních postav a několik celkem surových zvratů. Doporučuji!

• 12.6.2017  18:00

Debut Gorge Mihalky, o kterém se teď matně mluví v souvislosti s vydáním re-edice jeho skvělého power pop soundtracku. Film sám o sobě je téměř neukoukatelná epizodická teen komedie, která slouží spíš jako prsatý videoklip k boží hudbě. Vyhněte se tomu.

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 45 60