Noc přichází (2013)

70% Hodně sugestivní a maximálně zneklidňující koupel ve vlastním svědomí. Originální téma. Body dolů za konec, který se táhne jako med. Kdyby NIGHT MOVES skončil na stopáži 95 minut v resultu by nebyl rozdíl: strach, paronia a neklid.

Querelle (1982)

Atmosférou a zpracováním jeden z nejvýraznějších snímků, co jsem kdy viděl.

Čarodějnice (2015)

Takhle negativní film jsem už dlouho neviděl. Čarodějnice se bojím ze všech bubáků nejvíc, ale nikdy jsem ji neviděl.

Telefon (1977)

Svižná siegelovka. Nezklame, nenadchne, ale je tu velmi dobře udělaná likvidace padoucha.

Crystal Fairy (2013)

70% Cera je spící gigant. Za pár let už zůstaneme jen koukat, v čem a jak bude hrát! CRYSTAL FAIRY je jinak hodně suchá artová road movie, nečekejte žádné vtípy a lá SUPERBAD, jen pomalý komentář na téma "sebestředný američan v cizí zemi". Extra body za Gaby Hoffmann a její velmi přesnou variaci na velmi ezo ženu.

Lovcova noc (1955)

Na tehdejší dobu hodně silná audio-visuální záležitost. Vynikající Robert Mitchum v hodně neotřelé roli, která mu překvapivě nezničila kariéru.

Zloděj (1981)

Nejdřív byl THIEF a potom HEAT. Už v roce 1981 byl Michael Mann absolutní visionář, jen tady neměl tolik možností. Přesto se mu podařilo započít něco, co zcela dokonale provedl v případě HEAT, ať už to jsou příbuzné dějové linky, precizní režijní postupy (hlavně sledování procesních aktivit zlodějů) i trochu odlištěná atmosféra filmu, ve kterém vám hlavní hrdina nemá být moc sympatický. Výsledek je trochu zvláštní kriminálka, kterou nezkousnou všichni. Trochu bych to přirovnal třeba k POINT BLANK. Využití hudby Tangerine Dream byl samozřejmě výborný nápad a do nočního města, kde se THIEF převážně odehravá to sedí skvěle. Dějová mini linka s WIllie Nelsonem je taky výborná. Jediná výtka by patřila občas trochu zkratkovitému ději - vysvětluji si to tak, že Mann tenkrát neměl svolení natočit tříhodinový film, což byl evidentně záměr.

Black Mass: Špinavá hra (2015)

Scot Cooper maximum thumbs up!!! Johnny Depp ve variaci na Michaela Ironsida skříženého s Jackem Nicholsonem taky boží.

Bílý mys (1980)

Když se parta klasiků (v tomhle případě Thompson, Robards a Bronson) vydá natáčet do Mexika, tak to vždycky smrdí tím, že se tam jelo hlavně za chlastem a za kurvama. Výsledek pak hodně často bývá přímo úměrný tomu, jestli se tam jelo se scénářem nebo bez. A CABO BLANCO je zrovna ten druhý případ. Thompson se tu pokusil alespoň natočit variaci na CASABLANCU (co mu jen paměť stačila), ale většinou se tu podle mě jel čistý improv. Bronson se tu v rámci zachování čisté košile dvakrát pofackuje a to je co se týče akce vše. Je tady ovšem hodně koz a bobrů, ale pokud netrpíte potřebou vidět všechny filmy s Bronsonem tak se tomuhle můžete zdaleka vyhnout.

Lesapán (2015) (studentský film)

Asi že mám k lesu respekt a tak trochu věřím na to, že ho nějaká bytost jako Hejkal skutečně střeží, tak se mi LESAPÁN líbil hodně. Pokud by se v něm ukázalo míň, bavil by mě ještě mnohem víc.