Táta (2015) (studentský film)

Potenciálně silný materiál zbořený absencí dramaturgického vedení, hroznou tklivou hudbou (která jde ruku v ruce s ústředním tématem) a několika hodně, ale fakt hodně přepálenými momenty (především hodně protažený závěr).

Amanitas (2015) (studentský film)

Naprosto čistá záležitost! Skvěle zahraná a výborně vystihuje hrozbu průseru aneb když žiju na vesnici daleko od města a o víkendu můžu jenom kalit.

Střelec (1976)

Odcházení Johna Wayna.

Bandité v Miláně (1968)

Hodně od rány a nekompromisní žánrovka o Banda Cavallero natočená v inovativním polodokumentárním stylu. Gian Maria Volonté je super, bohužel jsem to viděl s dabingem.

Zrozen k boji (2004)

Po ONG BAK je tohle velké zklamání. Kaskadérské kousky jdou až na dřeň, je tu 32 minut dlouhá akční sekvence, ale jinak musí dívák hodně vytrpět. Uznávám, že silné nacionální momenty jsou vtipné: sprint pro záchranu padající Thajské vlajky, mince uvázaná na čelo podporující bojovnost a boží scéna, kdy v 8 ráno zahraje v rádiu Thajská hymna a 30 atletů to nabudí k boji proti teroristům.

Tichá zuřivost (1982)

Absolutně zapadlý horrorový masterpiece. Naprosto mě zaráží, že SILENT RAGE nemá zhruba dvacet pokračování, protože postava vraždícího nepřemožitelného quazi-zombie maniaka patří mezi jedny z nejděsivějších slasherových dranžíráků evr. U spousty scén jsem sral strachy, k tomu ještě výborný synťákový soundtrack Petera Bernsteina. Chucka Norrise neřeště, ten tu stojí stejně za hovno jako ve zbytku svoji filmografie.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Pro mě nejslabší díl dollarové triologie. Kdyby si Leone odpustil od zbytečného antiválečného komentáře a sestříhal film na čisté dvě hodiny, jednalo by se o absolutní westernové dílo. Místo toho má snímek spoustu táhlých momentů a celá wtf pasáž, kde Blondie a Tuco vyhazují do vzduchu most v průběhu válečné vřavy patří mezi nejzbytečnějších 30 minut světové kinematografie.

Mustang (2015)

Krásně to do sebe zapadá, turecká režisérka, která od dětství vyrůstála v Americe točí film o postavení žen v über tradiční turecké rodinné situaci. Jestli si něco holky, co neměly možnost volby (manžela, studia, života ...) nezasloužily, tak je to přesně tenhle film. Absolutní člověčinka a.k.a. crowdpleaser. Proč se to mimochodem jmenuje MUSTANG? Odejít z kina jsem chtěl už po prvních deseti minutách a to se mi u filmu nestalo už hodně dlouho. Pokud bych chtěl ve svojí kritice zajít hodně daleko tak asi takhle: THE VIRGINE SUICIDE, který je k MUSTANGOVI tolik připodobňovaný, je víceméně o hovně a proto mohla Coppola zajít kamkoliv se jí chtělo a vytvořit nevídaný dreamy debut masterpiece. Ergüven naopak uchopila zcela zásadní téma, oblékla ho do TVS kabátu a udělal z něj absolutní hovno.

Documenteur (1981)

Sociální realismus v dobách, kdy se to ještě tolik nenosilo. Výborné. Opět spoustu jazykových hříček. Jak přemýšlí Agnes Varda je pro mě skutečně záhadou, ale baví mě to. Výborná hudba.

Není to zpráva o sexu (2011)

Svým způsobem se jedná o výborné vyobrazení totální asexuality v pozadí produkce soft porno filmů. Akorát to nemusíte sledovat 79 minut, klidně stačí vidět prvních par fragmentů nebo si to dát rychloposuvem, ten vtip a myšlenka vystoupá na povrch ihned. Tvrdý divák to ovšem zvládne celé.