movie

movie

marion cobretti

okres Pardubice

LinkedIn: movie

335 bodů

Moje obsahy

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
  • 18.12.2017
  Tem Gringo no Morro (2013)

  Dokument Gringo on the Slum se zabývá turistickým trendem, navštěvováním nejchudších brazilských městských čtvrtí, resp. favel. Dvojice dokumentaristů se zaměřuje hlavně na čtvrť Rocinha, kterou měsíčně navštíví průměrně 3000 zahraničních turistů.

  • 8.5.2011
  Krautrock: The Rebirth of Germany (2009)

  Britský dokument natočený v produkci BBC dává do souvislosti německý kraut rock (hudební žánr vznikající v 70. letech) s tehdejší politickou situací. V průběhu 60 minut nabídne rozhovory a zajímavosti s kapelami a tvůrci jako Damo Suzuki, Michael Rother, NEU!, Kraftwerk či Faust.

  • 28.4.2009
  Where the Boys Aren't 7 (1995)

  Mladá dívka (Jenna Jameson) se snaží prosadit jako zpěvačka a tak se (v rámci žánru) nehodlá zastavit před ničím. Jediný díl kultovní série, který svou přítomností doplnila legenda Asia Carrera.

  • 13.1.2018
  Picture of Light (1994)

  Režisér Peter Mettler a jeho štáb se vydávají do odříznuté kanadské komunity Churchill v Manitobě. Ta je přístupná jen dráhou či letadlem. Mettler se v tomto severním cípu Kanady chystá natočit polární záři, auroru borealis. Hudbu k dokumentu složil Jim O'Rourke a snímek se stal jedním z klíčových prvků torontské nové vlny.

  • 28.4.2009
  The Last Woman on Earth (1960)

  Eve (Betsy-Jones Moreland), její manžel Harold (Antony Carbone) a jeho právník Martin (Robert Towne) si užívají odpočinku na slunném Puerto Rico. Jednoho dne se však stane otřesná katostrofa a díky krátkému zmizení kyslíku z atmosféry vymře celé lidstvo. Přežije jen zmíněná trojice a oba muži teď musí bojovat o jednu nádhernou ženu. Poslední ženu na zemi.