Maléna (2000)

Hezký film, co víc dodat. Je to sice o chlapeckých fantaziích, ale ve finále se to zvrtne i k nějakému filmovému ději, což jsem nečekal. Hvězdičku za Monicu Belluci, za prvé ji to sakra sluší a člověk ani nemrkne, když je na obrazovce, jen aby nepřišel ani o jeden snímek záběru a za druhé, scéna ponížení na náměstí nemá chybu, to zase klobouk (a podprsenku) dolu. Hudba od Morriconeho je znát, ale nic výrazného. 70%

Profesionál (1981)

Belmodovky jsem nikdy nějak extra nemusel, ale když to shrnu, tak to má spíše víc kladů a žádné zápory, ale je to prostě stará fr. Belmondovka (ta lepší). Hvězdičku navíc musím dát za hudbu, Morricone je prostě borec a je slyšet v podstatě během celého filmu a to je dobře. 67%

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Hodně slabé 4 hvězdičky. Nebýt výbornýho Benicia Del Tora a jeho sólovky na konci filmu, tak by to bylo za 3. Samozřejmě scéna na dálnici a práce s kamerou na začátku filmu nemají chybu, ale jinak je to v podstatě takové bezduché a o ničem, spíše jako průměrný pilot k průměrnému seriálu. 66%

Sacco a Vanzetti (1971)

Velmi dobře natočené na ten rok. Prostě vše jak má být, to o čem je film, je věc jiná. A hudba luxusní, škoda jen, že až na konci filmu. 67%

Lidská stonožka (2009)

Od páté hvězdičky dělí stonožku ten slabý a hodně děravý scénář. Chybami se to jen hemží a to nemám na mysli detaily, kterých si všímají hnidopiši. Každopádně myšlenka a celková pointa je paráda, která se jen tak ve filmařině nevymyslí a hlavní ''hrdina'' má neuvěřitelnej kukuč masového vraha, to se musí uznat. Takže pro nenáročné diváky se silnějším žaludkem vřele doporučuji :-) 78%

Purpurový vrch (2015)

Jakmile jsem se dozvěděl, že Del Toro chystá horor, tak jsem byl jak na trní :-) Žádné zklamání to není, ale pecka taky ne. Neříkám, že bych se nějak bál nebo lekal, ale to zpracování je parádní, nebál bych se říct, že celý film je umělecké dílo, hlavně interiér hlavního domu. A když si člověk doma udělá tu správnou atmosféru, tak z těch duchů bude běhat i mráz po zádech. 70%

Loose Change 2nd Edition (2006)

Když to vezmu jako dokument, tak zpracování jakože posbírání a nastříhání všech důkazů a rozhovorů je na hodně dobré úrovni, teď je ale otázka jestli je to vše pravda.Na to aby to vše byla konspirační teorie je to až moc přesvědčivé, takže tomu klidně i věřím. Takže USA jdi někam. 71%

Sherlock: Přízračná nevěsta (2016) (TV film)

Je fakt, že je to spíše nultý díl k další sérii, ale i tak to mohlo být o kapku lepší. Každopádně mi tam chybělo to Sherlockovo myšlení a jeho do detajlu propracované a znázorněné myšlenkové pochody, tak jak je to v předchozích dílech. Musím zmínit, že některé hororové scény se nemají za co stydět, husí atmosféru teda měly s porovnáním některých dnešních amerických hororů. Prostě parádní úvod do nové řady. 74%

Láva (2015)

Mě se ta písnička celkem líbila a celková pointa je taky moc hezká. V bonusech na DVD u filmu V hlavě. 67%

Rileyino první rande? (2015)

V podstatě krátké pokračování animáku V hlavě ve stejném stylu. V bonusech na DVD.