Halloween: H20 (1998)

Hodně dobře průměrný horor a čtvrtá hvězdička patří J.L.Curtis za její hodně dobrej návrat do série a taky za finální bitku Jamie a Michaela. Spousta známých tváří určitě potěšila. Pokračování v moderním kabátě určitě sérii neuškodilo, právě naopak. 68%

Země zítřka (2015)

Na jednu stanu se mi to hodně líbilo, ale na druhou stranu to je víceméně klišé. Efekty jsou určitě super, takže HD se vyplatí a hlavní hrdinka si svou roli užívá, to je vidět. První polovinu filmu, která mi přišla jako byc h na film koukal deset minut bych dal za pět, ale ten konec je spíše taková tuctovka, měl jsem trošku jiná očekávání. Každopádně žádné zklamání. 79%

Halloween II (1981)

Tři roky po prvním díle a neuvěřitelně plynule napojené, jako kdyby se oba díly natočil v kuse a jen se oddělily titulkama. Z toho vyplývá, že atmosféra a kvalita filmu si drží úroveň prvního dílu. Vliv Carpentera se nezapře (scénář i hudba). 68%

Adamova jablka (2005)

Ta severská kinematografie je prostě zvláštní, a tento film je zvláštní v dobrém slova smyslu. Občas jsem přemejšlel nad pěti hvězdičkama. Člověk od první do poslední minuty neví, co může čekat a navíc je to vtipně absurdní. Mads je samozřejmě super. 79%

Noční můra v Elm Street (2010)

Moderní pojetí původní klasiky a celkem i podařené. Lekačky i atmosféra jsou na slušné úrovni a když už tam jsou počítačové efekty, tak jsou na velmi dobré úrovni. Jen ten Freddy je hrůza, špatnej casting, zlatej starej známej Robert E. 68%

Freddyho smrt - Poslední noční můra (1991)

Myslím si, že důstojné zakončení celé série se vší parádou. Hodně slušnej scénář. Děj krásně plyne bez zbytečné omáčky. Jen Freddy mi přišel už trošku unavenej, ani se mu nedivím:-) 70%

Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna (1987)

Starej Freddy je zpět, s dvojkou se to nedá srovnat. Nepočítačové efekty jsou fakt hodně dobrý a scénáři bych taky nic nevytknul, dvojka jako by nebyla, což je dobře. Freddy má pro sebe dost prostoru a krvavýma nápadama nešetří, před dvaceti lety bych dal za pět. 77%

Česká pivní válka (2014)

Hlavní hrdina mě moc nebavil, ale patří mu uznání za tu chuť cestovat za pívem po celém světě a hlavně jeho názor na plzeňské pivo, což je hvězdička navíc. Plzeň má dobrého tak akorát Mastera a tramvaje. Jinak dokument je to průměrný, spíše lehce podprůměrný. 67%

Terminator Genisys (2015)

Ze začátku mi to dost připomínalo dvojku, takže jasných pět hvězdiček, ale pak už jsem se lehce začal ztrácet v časových liniích a už to nebylo ono. Jinak s mírnou omáčkou je akce od začátku do konce, starej Arnie i OST nemají chybu a Emilia samozřejmě svojí přítomností potěšila:) 80% PS: potitulková scéna tam je, takže vydržet nebo přeskočit

Lady Snowblood (1973)

Nevěděl jsem, že je to předloha pro Killa Billa, o to líp. A je to tam hodně znát. Je vidět, že je to světová klasika, není to jako ty ukecané japonské filmy. Krví se tu nešetří, ikdyž je až moc červená a všichni jsou tou krví tak natlakovaný, že po píchnutí špendlíkem dostříkne krev asi patnáct metrů:) 73%