Muž na hraně (2012)

Už je to dýl co jsem to viděl a vím že se mi to relativně líbilo, za zkouknutí to určitě stojí, ale úplná pecka to není. 62%

Území mrazu (2013)

Průměrná detektivka na pondělní večer při skleničce vína. Kdyby celý film byl napnutej jako konec, tak bych o 4 hvězdách vůbec nepochyboval. Nezachránili to ani kozy, ani mí dva oblíbení herci Nicolas Cage, John Cusack (kteří si spolu zahráli snad v jediným filmu a to mým nejoblíbenějším - Con Air).

Kill 'em All (2012)

Bitky od začátku do konce (občas i hodně dobrý bitky) , ideální film, ale ta kamera a pocit, že se to natáčelo u nás ve středisku to uplně zazdily. Hvězdička za Ammaru Siripong - pokoukáníčko.

Našrot (2013)

Člověk se párkrát zasměje (což se od komedie očekává). Na odreagování stačí. Hvězdička navíc za líbající se hyspánky.

Willow (1988)

Těch liliputů tam bylo opravdu víc než dost, to není nic pro mě, ale na druhou stranu vydařené efekty na tu dobu. Nad vodou mě držel fakt, že to má pod taktovkou George Lucas. Je vidět, že snaha natočit velkolepé fantasy tam byla, ale kdybych to viděl před 20 lety, tak bych se na to dnes podruhý už koukat nechtěl. Je to základ kulturního dědictví, ale mezi TOP 500 to pro mě nepatří :)

Jen Bůh odpouští (2013)

Takto zajímavej film jsem dlouho neviděl. Ne že bych se během filmu ztrácel, ale nějak jsem furt hledal větší pointu v tom jaký mají všichni dlooooouhý a vážný pohledy (vzpoměl jsem si na Tenkrát na západě), kamera samozřejmě výborná. Ryan Gosling byl tak vážnej až to nebylo přirozený, ale snažil se, vo tom žádná.

Kazatel Kalašnikov (2011)

Je mi líto, ale nemůžu se zbavit pocitu že tento film musím porovnávat s filmy Hotel Rwanda a Shake Hands with the Devil a umístit ho daleko za. Mám rád filmy podle skutečné události a dokážu se do nich vcítit, ale u tohoto filmu jsem místama lehce usínal, ikdyž se jedná o silné téma jako je válka ve Rwandě. Gerard je dobrej herec, ale na feťáka co se obrátil v boha se moc nehodí. Na druhou stranu akce (ne, že by jí tam bylo nějak hodně) je parádní, ale ve finále na mě tento film působí průměrně. Každopádně zkouknutí nelituju.

Snivokraj (2022)

Vizuální efekty jsou tu vyždímaný do maxima, i když ne na té nejvyšší úrovni a tim to končí! Taaaák zpackanej potenciál filmu. Momoa se propleskne a bude to dobrý. 30%

Smrt na Nilu (2022)

Kdybych neuhodl kdo je vrah pár vteřin po vraždě, tak bych dal za 4. Výprava a efekty Egypta jsou tu fakt krásný, ale ta detektivní pointa je žalostná, kór ten závěr. Fakt me to mrzí, protože film vypadá strašně hezky, i to vyšetřování je parádní, ale úplně k hovnu, když je to tak okaté. Film má zaujmout diváka a ne filmové postavy 😄. Nemuzu dat procenta protože je to buď 20 nebo 70.

Mezi světy (2018)

Hrozná kravina, ale ja toho Cageho prostě žeru 🤣. Hvězdičku za Franku Potente (nostalgická vzpominka na Lola běží o život) a hvězdička za sexuální scény 😁. 30%