wikked

homepage

<< předchozí 1 2 3 4
    • 17.9.2017  02:46
    Wonder Woman (2017)

Upřímně nechápu, kde se vzalo tolik chvály. Jediné povedené věci na tom filmu jsou herectví Chrise Pinea a genetická výbava Gal Gadot. Na zbytek věcí jsem musel koukat přivřenejma očima.

• 7.7.2017  20:09
    Oklamaný (2017)

Hezky natočená bajka s ponaučením, že je lepší starat se o svoji nohu než o cizí postel. // KVIFF 52

• 7.7.2017  20:05

Znáte to. Poslední den v práci a sere se, co může. Zákazníci jsou samí podivíni a ještě vám šlape na paty nemotorný absolvent filologie. První půlka filmu je opravdu vtipná a hlavní herečka velmi sympatická. V druhé půlce tomu ale bohužel dochází dech a v závěru se to snaží být až příliš festivalově existenciální. Kéž by nechali nohu na plynu celou dobu. // KVIFF 52

• 7.7.2017  20:01
    Baby Driver (2017)

Děj a postavy se tu podřizují našlapané soundtrackem řízené akci. Už jen za úvodní scénu ty 4* bezostyšně dám. // KVIFF 52

• 7.7.2017  19:52
    Menaše (2017)

Takový milý lidský příběh o bodrém chlapíkovi, který jen chce vychovávat svého synka a snaží se marně vzepřít striktním ortodoxním zásadám své komunity. // KVIFF 52

• 7.7.2017  19:47
    Dobrý časy (2017)

Synthwaveová noční jízda, kde se kriminálníčkům sere, co může. Z Pattinsona vyrostl velmi sympatický herec, který mi trochu připomína Timberlakeovu transformaci. // KVIFF 52

• 7.7.2017  19:44

Slušný thriller, který mi trochu připomínal Dead Ringers. Děj, postavy i kamera mě bavily dost na to, aby mě udržely při životě a v pozoru i v nedýchatelném kinosálu B v Thermalu. // KVIFF 52

• 7.7.2017  19:38
    V pohodě (2017)

Prý notná dávka černého humoru a nekompromisní skica. Já se zasmál asi 2x a jinak pozoroval pomalé festivalové záběry na krajinku nebo lidi, jak se pomalu vlečou na plátně a vedou podivné dialogy. // KVIFF 52

• 19.5.2017  21:02

Prometheus už mě asi dostatečně otupil, takže fakt, že by se celý prapodivný děj dal shrnout ve 30min videu, mě zas tak nepřekvapil. Stejně jako iracionalní chování lidí na cizí planetě. Aspon díky bohu za toho Fassbendera a pár klasicky vetřelčích Rkových scén.

• 13.4.2017  22:45

Takový milý hloubavý a metaforický příběh. Bohužel jsem úplně nepochopil, o čem byl. Ale kouká se na něj hezky.

• 1.4.2017  22:52

Tradičně vykuchaný hollywoodsky remake do tuctové zápletky. Plusem budiž kvalitní vizuál a Mansellova hudba. Být fanouškem Gits, tak jdu asi níž, takhle je to jen snesitelný cyberpunkový "blockbuster".

• 27.3.2017  23:53

Dva nespokojené manželské páry, jeden opilý ruský zabiják a jedna distingovaná britská vražedkyně. Ostrá černá komedie, jak je umí jen Skandinávci. // Febio

• 23.3.2017  21:38
    Temnota (2016)

Jako kdyby M. Night Shyamalan posnídal Šalvěj divotvornou a za desetinový budget natočil místo Vesnice Chatu. Když už si myslíte, že do sebe vše zapadá, rozhodne se vám režisér plivnout do obličeje ve jménu "Artu". // Febiofest

• 22.3.2017  23:37
    Život (2017)

V podstatě béčková sci-fi vyvražďovačka uvařená z vody, 2 lžic Gravitace a 2 kostek Aliena, do které se nějak přimotal Ryan Reynolds a Jake Gyllenhaal. Vyloženě neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne.. až na cca 2 povedené scénky, které trochu zkoumají lidskou anatomii.

• 5.3.2017  13:07

Zatraceně Temný rytíř X-menovského universa. Dojemná, krvavá a velmi stylová rozlučka dvou stárnoucích chlápků, po kterých už neštěkne ani pes. Erkovej rating tomu sakra pomohl, tolik šťávy z akčních scén nevyždímá všechno cgi světa.

• 25.1.2017  22:34

Oceňuji rozpočet, díky čemuž se film nemusí úplně stydět za vizuál, který spolykal hodně CGI steroidů a relativně při zemi se držící pointu. Bohužel to trpí naprosto nesnesitelným střihem, který z každé potenciálně zajímavé akční scény dělá epileptický guláš. Nechybí samozřejmě laciná klišé, ohrané lekačky a velmi zkratkovitý béčkový děj, který se v druhé půlce posouvá po tradičních killing rooms, aniž by se mezitím snažil navodit nějakou atmosféru. "Still a better blood story than Underworld 5..."

• 14.1.2017  22:10
    Rammstein in Amerika (koncert) (2015)

Hvězdička dolu za trochu odfláklé a přehnané sestříhání koncertu. Dokument ale perfektní.

• 5.12.2016  21:28

Co jsem to viděl? Jaktože se tohle vůbec dostalo do kina? Na tyhle otázky už asi nedostanu odpověď. Čekal bych to někde v trafice na dvd...

• 22.10.2016  15:46

Obrat o 180° oproti prvnímu filmu, škoda. To, v čem Poslední výstřel vynikal, z nějakého důvodu úplně chybí. Drsného a precizního vlka samotáře v roli vyšetřovatele nahradila chůvička s otravným děckem, která pořád někam utíká a plácá se v rodinném patosu a klišé. Nejlepším momentem je bohužel hned úvodní scéna, které se ale zbytek filmu už nevyrovná.

• 18.5.2016  22:36

Špatně, všechno špatně. Velký krok zpátky vzhledem k ostatním dílům rebootu. Chybí pořádny děj, dialogy i postavy. Jen všeobecná digitalní destrukce, trapné a hlavně nevěrohodné průpovídky a pestrobarevné omalovánky mutantích schopností, které už přesahují schopnosti scénaristů udělat z toho trochu zajímavější souboje, než jen natažené ruce se silovými poli a spoustou křiku. Zaporákům ve stylu "chci všechno zničit, protože mě serete" už taky odzvonilo. Nejzábavnější moment filmu je tak opět bohužel Quicksilverovo intermezzo, na které jistě tvůrci sázeli, ale i tady chybí dostatek invence, což je hlavní problém celého filmu. Přesto aspoň Sweet Dreams neurazí. Celkově zapomenutelné zklamání. Vytrhávání mostů a domů ze země už prostě není tak cool.

• 14.2.2016  16:23
    Deadpool (2016)

Hodnotím o hvězdičku více zejména kvůli tomu, že se s tím tvůrci skutečně nepárali a udělali si film po svém. Hromada narážek pálí jak na sebe, tak na popkulturu a celý filmový průmysl. Líbilo se mi laškování se 4. stěnou, úvodní titulky a nápaditá stavba příběhu, který je v podstatě složený ze tří stěžejních scén. Na druhou stranu některé infantilnější fóry už se s postupem děje trochu zajídají a R rating byl, co se týče akce, překvapivě nevyužit (pár cgi hlav, co odletí od těla někde v dáli na okraji záběru, by se snad vešly i do PG-13) a stará se o něj zřejmě hlavně kulometná palba šílených nadávek. Takže 3* za film a 4* za odvahu a pojetí. Pokud tvůrci udrží "no fucks given" přístup a elán, tak je momentální úspěch příslibem našlapaného sequelu.

• 3.10.2015  11:35
    Marťan (2015)

Je to otřepané, ale kvalit knížky zdaleka nedosahuje. Je to v podstatě vypreparovaná kostra do dvouhodinového feel good rodinného sc-ifi. I když chápu, že je zkrátka nemožné převést tuny často hodně technických monologů rozumně na plátno, mrzí mě, že některé zajímavé scény z povrchu Marsu zůstaly nevyužity a smrsklo se to jen na pěstovaní brambor a ježdení roverem kolem.

• 24.6.2015  00:43

Velmi tuctová kopie s nevyráznými klony charakterů původního Parku. "Sequel", který je v podstatě remakem. Plus pouze za Pratta, který se veze na vlně Guardians a jeho chvilkami vtipné interakce s hlavní hrdinkou a dětmi. Nerozumím, jak to může trhat rekordy, když to ani neprovázela žádná výrazná promo masáž nebo hype a ani trailery nic zásadního neslibovaly. Skrz naskrz průměrná letní popocornovka.

• 14.5.2015  19:35

Miller oprášil své 30 let staré dítko a není na něm vubec znát, že se poslední léta zabýval pouze animovanými zvířátky. Navazuje v duchu Road Warriora nepřetržitou a nápaditou retro destrukcí na 4 kolech, kde se pár slabších momentů bez problému ztratí. Díky bohu, že se Max vrátil, WHAT A LOVELY DAY!

• 28.4.2015  22:42
    Ex Machina (2014)

Audiovizuálně velmi zručně a poutavě natočené chytré komorní sci-fi od scenáristy Sunshine/28 Days Later. Pro mě podobně příjemný režisérský debut jako Jonesův Moon.

• 19.4.2015  22:22
    Daredevil (TV seriál) (2015)

True Detective komixového žánru.

• 5.4.2015  17:39

Insanity level: over 9000. V duchu předchůdců FF7 opět posunuje laťku automobilové akce, které tu už rovnou dostávají křídla, protože na silnicích zřejmě předvedli téměř vše. Děj a postavy naplno ustupují klipovým šílenostem, které Dom a jeho parta provádějí v různých koutech světa a než si stihnete položit logickou otázku "Jak se tam sakra vzal?", už si s širokým úsměvem do pusy ládujete další hrst popcornu, zatímco si Rock hraje na Terminátora a Diesel metá s autem salta. Hlavní devizou je, že film si stále drží lehkost a nadhled a člověk se až na drobné výstřelky Diesela&Rodriguez nemusí příliš stydět a může si naplno užívat absurdní nápady scénaristů. Už úvodní titulkové a celkem originální intro se Stathamem dává jasně najevo, co vás v následujících 140 minutách čeká.

• 27.3.2015  01:21

Pro mě největší překvapení letošního Febio Festu. Velmi precizně poskládáný příběh několika propletených osudů v tragikomickém hávu, který důmyslně dávkuje informace a udrží vás v napětí až do konce i přes svoji odvážnou stopáž. // Febio 2015

• 27.3.2015  01:12
    Manglehorn (2014)

V podstatě tradiční one man indie show áčkového herce v podobě varovného příběhu pro muže blížících se do krize pozdního věku. Zatrpklý Pacino zde rozvážně bloumá svým fádním maloměšťáckým životem, v kterém ho doprovází jediný přítel - milovaná kočka Fannie, aby na závěr díky 'ženě za pultem' prozřel a pochopil, že je na čase zase trochu žít, zapomenout na minulost a domnělé křivdy a mít opět rád lidi. // Febio 2015

• 15.2.2015  15:12

Kde končí bondovky s Craigem, začíná Kingsman. Vaughn opět servíruje násílí v ultra cool hávu, kterému nechybí originalita a nadhled.

<< předchozí 1 2 3 4