Wonder Woman (2017)

Upřímně nechápu, kde se vzalo tolik chvály. Jediné povedené věci na tom filmu jsou herectví Chrise Pinea a genetická výbava Gal Gadot. Na zbytek věcí jsem musel koukat přivřenejma očima.

Oklamaný (2017)

Hezky natočená bajka s ponaučením, že je lepší starat se o svoji nohu než o cizí postel. // KVIFF 52

Konec řetězce (2017)

Znáte to. Poslední den v práci a sere se, co může. Zákazníci jsou samí podivíni a ještě vám šlape na paty nemotorný absolvent filologie. První půlka filmu je opravdu vtipná a hlavní herečka velmi sympatická. V druhé půlce tomu ale bohužel dochází dech a v závěru se to snaží být až příliš festivalově existenciální. Kéž by nechali nohu na plynu celou dobu. // KVIFF 52

Baby Driver (2017)

Děj a postavy se tu podřizují našlapané soundtrackem řízené akci. Už jen za úvodní scénu ty 4* bezostyšně dám. // KVIFF 52

Menaše (2017)

Takový milý lidský příběh o bodrém chlapíkovi, který jen chce vychovávat svého synka a snaží se marně vzepřít striktním ortodoxním zásadám své komunity. // KVIFF 52

Dobrý časy (2017)

Synthwaveová noční jízda, kde se kriminálníčkům sere, co může. Z Pattinsona vyrostl velmi sympatický herec, který mi trochu připomína Timberlakeovu transformaci. // KVIFF 52

Dvojitý milenec (2017)

Slušný thriller, který mi trochu připomínal Dead Ringers. Děj, postavy i kamera mě bavily dost na to, aby mě udržely při životě a v pozoru i v nedýchatelném kinosálu B v Thermalu. // KVIFF 52

V pohodě (2017)

Prý notná dávka černého humoru a nekompromisní skica. Já se zasmál asi 2x a jinak pozoroval pomalé festivalové záběry na krajinku nebo lidi, jak se pomalu vlečou na plátně a vedou podivné dialogy. // KVIFF 52

Vetřelec: Covenant (2017)

Prometheus už mě asi dostatečně otupil, takže fakt, že by se celý prapodivný děj dal shrnout ve 30min videu, mě zas tak nepřekvapil. Stejně jako iracionalní chování lidí na cizí planetě. Aspon díky bohu za toho Fassbendera a pár klasicky vetřelčích Rkových scén.

Červená želva (2016)

Takový milý hloubavý a metaforický příběh. Bohužel jsem úplně nepochopil, o čem byl. Ale kouká se na něj hezky.