Beatle

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 19.1.2018  21:48
    Soudce (2014)

Upřímně mě baví, jak se polovina komentářů točí jen kolem toho, že Downey chce svého Oscara a že se snaží nebýt Iron Man. Očividně se lidé nedokáží sami odprostit od slaboduchého škatulkování, co? Na mě film zapůsobil hodně, byl vtipný, byl smutný, dramatický. Můj děda měl rakovinu, takže tak nějak možná více vnímám všechny ty scény o následcích chemoterapie, degradaci osobnosti...o zanechání odkazu. Tenhle film nebyl o soudech, o spravedlnosti. V tomhle smyslu byl extrémně předvídatelný. Ale konflikty hlavních protagonistů byly strhující a přestože jsem viděla několik Downeyho filmů, tak takhle si ho rozhodně nepamatuji. Nejspíš mu ta nálepka Iron Mana, kterou mu "milující" publikum neustále podstrkuje zůstane navždy. Ale respektuji to. Možná proto mohl Marvel stavět veškerou svou slávu na něm. Protože Downey není jen vosková figurína napumpovaných svalů, jako Kapitán Amerika. Dal Iron Manovi hloubku a smysl...takže...the heck...když to udělá lidem větší radost, měl by dostat Oscara za superhrdinu. My ostatní víme, že je v něm tedy rozhodně víc...

• 6.1.2018  01:45
    Ranhojič (2013)

Wow. Překvapivě parádní, příjemně naturalistické. Trochu sci-fi (nikde neřešili třeba kompenzace ztráty krve během operace), ale jsem velice, velice spokojená. A to to má 150 minut. Docela fascinující příběh i troškou pohádkového pozlátka, ale velice dobré herecké výkony. 90%

• 29.12.2017  10:22

Jumanji: Vítejte v džungli je jiný druh filmu, než ten původní. Ten měl v sobě nejen kouzlo nepoznaného - nikoho tehdy nenapadlo, jak by obyčejná desková hra mohla někomu ublížit. Jumanji (1995) bylo tajemné, děsivé a běhal při něm mráz po zádech (speciálně pokud nejste fanoušek krokodýlů, opic nebo pavouků). Nové Jumanji: Vítejte v džungli je více moderní a především vtipné. Posunem z deskových her do světa televizních her sice zmizelo napětí spojené s posunem figurek po hracím poli a čtení popisků. Nahradil je ne příliš vychytaný systém levelu a odhalování mapy. Avšak tvůrci si alespoň krásně pohráli se základními pravidly pro hry, jako jsou NPC postavy, cut-scény nebo speciální schopnosti. Jumanji: Vítejte v džungli není místo, kde byste hledali těžkou filosofii a smysluplné rozhovory. Film je o klasických arechetypech teenagerů, které ze studentských filmů známe – ostýchavý geek, jednostranný sportovec, neoblíbená chytrá holka a oblíbená blbá holka. Takže i když na sebe později vezmou těla, obličeje i hlasy Dwayna „The Rock“ Johnsona, Jacka Blacka nebo Karen Gillan, pořád budou jejich dialogy absurdní. A možná o to vtipnější je pak celý ten pohled na Karen Gillan, která „neumí“ být sexy, nebo na Jacka Blacka, který rozhodně válí jako muž se ženou unvitř. Jeho postupné odtajňování mužského těla je perfektní.Neodvážím se říct, že by se film mohl líbit každému. Skutečně je k němu třeba mít připravenou velkou dávku nadhledu. Ale děti určitě pobaví a dospělé nejspíš taky. Chce to jen na dvě hodiny odložit rýpavý cynismus doma do skříně, a odevzat se do náruče předvídatelné, kýčovité studenstké komedie z prostřední pralesa. Za mě rozhodně super odreagování před koncem roku.

• 23.12.2017  20:25

I když je Thor: Ragnarok vlastně dobře odvedeným filmem, jak po herecké, tak po výpravné stránce, scénáristicky naprosto zklamal. Hloupé, ale opravdu hloupé a iritující postavy otravují prakticky 90% celkového vysílacího času a ani takové klenoty jako gothic metalová bohyně Cate Blanchett, ho svým hereckým umem jednoduše nezachrání. Zvlášť, když se klišé hlášky a ubohý humor řinou z jejích úst jako šavle po páteční noci. Popravdě se to téměř rovná kacířství. Snad jen jedny z mála postav, co si ponechaly alespoň zbytek své důstojnosti, jsou právě Ódin, Heimdall a svým způsobem i Loki.Asi nejvíce mě na filmu zklamala právě absence jakékoli vážné myšlenky. Nalistujeme-li v knihách o mytologii slovo ragnarök, zjistíme, že to byla obrovská událost, které se všichni bohové báli, ale rozhodně o ni nevtipkovali jako o nějaké obyčejné nehodě s odhozenou sirkou. Helino pozadí vzniku také celkem pokulhává. Opět se mohli tvůrci inspirovat ve spisech a zjistili by, že Hel byla údajně zobrazována jako napůl krásná žena a napůl hnijící mrtvola – jak cool tohle mohlo být?! Po skončení filmu jsem si uvědomila, že jako fanouškovské video na youtube by tohle zafungovalo celkem dobře, ale chtěla bych, aby tvůrci uvedli premiéru skutečného filmu Thor: Ragnarok a ne jen jeho parodii. Apríl už byl, pánové, je na čase začít dělat filmy a ne videoklipy na staré hudební vypalovačky.

• 6.10.2017  12:04

Budu citovat Sama ze Dne poté. "Tohle je takový retro, že kdyby to bylo schválně, byla by to bomba". Naprosto hloupý film s hloupými dialogy a hloupým příběhem, který si užijete jen tehdy, pokud neberete vážně ani závěrečné titulky.

• 6.10.2017  11:57

Fassbendernanie v plné kráse. Celá takhle androidí touha po dokonalosti má být strasně cool, ale místo toho jen diváka uspáva, jako hraní na flétnu. Opět nespočet naprosto nelogických rozhodnutí ("jupí, pojďme bezhlavě střílet kolem zásoby paliva" - "jupí, pojďme nedat sedativa člověku, který trpí příšernými bolestmi" - "jupí, pojďme se klouzat po kalužích krve"). A ta extrémně podstatná role Jamese Franca? Hmmm...Nejsem žádný skladní fanda Aliena, ale po Prometheovi a Covenantu musím i já uznat, že resuscitace neproběhla úspěšně. Datum úmrtí 31.5.2012

• 6.10.2017  11:50

Celkem normální podívaná na sobotní večer. Neurazí, nezaujme. Jen škoda té zbytečné scény na konci po titulkách. Vážně už by měli přestat s "pootevřenýma dveřma" pro další díly. Éra Johnnyho Deppa skončila, víc už na něm nevyrýžujes, Jerry.

• 6.10.2017  11:44
    Mumie (2017)

Velice špatný remake, který o sobě tvrdí, že není remake a přesto vás donutí si uvědomit, jak je Brendan Fraser boží.

• 6.10.2017  11:41

Za sebe mohu s čistým svědomím říct – zatím nejlepší film letošního roku. Šibeničně dlouhý snímek možná už není tak neo-noir, jako první Blade Runner, ale rozhodně se drží svého kopyta a diváka vtáhne do děje i prostředí. Ohlušijící a přitom dokonale robotická hudba zastřešuje scény v každé dramatické i méně dramatické chvíli. Žádné zbytečné dialogy - všechny jsou tak nějak správné a věrné původní verzi. Podivné scény, futuristická/postapo erotika, kouření cigaret během filmu a obrovské množství alkoholu – inu, kdo by v té době nechlastal jako zběsilý. A reklamy na SONY- to je prostě Blade Runner. Jen jsem doufala, že tam bude trochu více Harrisona Forda, ale v celkovém kontextu mi to vlastně nevadilo a poslední scéna měla úspěšnou, výraznou citovou hloubku. Zbožňuju Philipa K. Dicka a toto je jeho práci a mysli povedený tribut.

• 10.7.2017  23:05
    Mimi šéf (2017)

Za narážku na Indiana Jonese, ale logiku to nemá a pro mně osobně srovnávat děti a psy je naprosto bezpředmětné. Psi vedou ve všech ohledech. 30%

• 15.6.2017  09:49
    Wonder Woman (2017)

Neukojená srdce hipíků a feministek musí plesat. Snímek o lásce, o odvážné, byť naivní bojovnici, která se nebojí postavit na stranu potřebných. Ale proč jí to musí trvat dvě hodiny? Úvodní část připomíná spíš hi-tech remake Xeny. Průměrný muž jistě ocení překrásné pixely amazonek, ale lekce historie a Dianino dětství akorát zdržuje, a hodilo by se spíš do prodloužené verze. Od následného příletu Stevea už film konečně dosahuje bodu obratu, který však posouvá příběh vpřed spíš jen “o tři mravenčí”, než o samotný krok. Po dlouhé pasáži proto nastupuje další dlouhá politicko-kulturní pasáž, a o dvěstěsedmdesápět hodin později Diana & boy band konečně doráží na frontu, a spouští se první dobrá scéna - sebevědomá amazonka válčí bezhlavě a epicky. Zpomaleně, zrychleně, klišé, ale především epicky! A to potěší, neboť zbytek příběhu už se jen tak kolébá na vlně původní myšlenky, a vrcholí přesně tak, jak divák očekává. Mínusem Wonder Woman je zbytečná užvaněnost. Emocionální odezva dívaka je tady ukecána do bezvědomí, místo toho, aby si ji prožil v hereckých výkonech a vizuálních orgiích. Masivní “pro 3D” grafika kazí dojem těm, co 3D nepreferují, a závěrečný souboj je opět klasickým bojem nesmrtelného proti nesmrtelnému, kteří při svém kočkování nadělají víc škody, než užitku. Plusem je superhrdinka s přirozenou velikostí poprsí, bez podpatků, na kterou se kouká mnohem lépe, než marvelovského slizouna kapitána Ameriku.

• 24.4.2017  21:34

Byla to prvoplánová dojímačka; ono když máte na krajíčku už při traileru, tak je jasné, že se slzavému údolí nevyhnete. Film se mi vlastně líbil. Mám psa, takže na mě působil dozajista více. Jenže...to že mám psa mělo na druhou stranu i opačný efekt, protože takhle prostě pes nepřemýšlí! :D Psí emoce jsou spíš "radost, nuda, spánek, hlad", proto jsou vlastně všechny mazlíčkovské filmy hrozně zavádějící, vyvolávají u lidí pocit, že pes je jako člověk, a proto se k němu jako k člověku musíme chovat, rozmazlovat ho, kupovat mu oblečky, nevychovávat, netrénovat, však on to Alíček pochopí...a tak vznikají rozmazlené čivavy a neurotičtí špici (všem solidním chovatelům čivav a špiců se omlouvám, o vás dozajista nemluvím). Trvalo mi rok nevidět za těma obrovskýma hnědýma očima malé bezbranné zvířátko. Naučit se psa chápat jako zvíře není tak docela snadné, protože člověk má tendenci říkat si "já se nudím", a ne jen "nuda". Takže..fajn film, pejsci krásní. Naivní, ubrečené, úsměvné. Jen celý ten úvod byl zbytečně natažený, a asi by se mi více líbilo, kdyby tam těch reinkarnací bylo více. To byla alespoň legrace :) A 80% dávám už jen za to, jak tady všichni jako největší hrdinové blijou, jak se jich to emocionálně nedotklo, jak špatný film to byl, a vlastně na něj koukali jen proto, aby dokázali, jací tvrďáci jsou :D Epic

• 4.4.2017  10:40

Celkem zajímavé, ne však překvapující drama o ztroskotaném taťkovi a dceři, která má problémy se závazky. Ještě nejsem rodič, takže s Russieho postavou jsem se zcela ztotožnit nemohla, ale s postavou Amandy ano. Také mám své zkušensti v tahání lidí za nos, naštěstí jsou ty dny už dobrých pár let ze mnou :). Co mi ale unikalo byla souvislost mezi rodinou tragédií a neshopností se vázat - tyhle dvě věci mají podle mě trochu jiné původy, ale možná to nebylo podstatné. V tom případě však mohli natočit dva filmy - jeden o Jacku Davisovi a jeho záchvatech, a druhý o Katie a jejích úletech. A protože Russella naprosto zbožňuji, jen kvůli něj dávám o hvězdničku navíc. Ne za maniodepresivní záchvaty, ale za epizodu s topením, která mi vyrazila dech ve filmu, který mě skutečně neoslovil, byť jsem do něj vkládala naděje. 68%

• 1.4.2017  02:20
    Bojovník (2015)

Z nějakého důvodu všichni přirovnávají k Rockymu, ale já osobně v tom vidím surovější, modernější formu CINDERELLA MAN. Příběh má podobnou strukturu, lehce vypatlanou hlavní postavu (což je u boxera asi nezbytné). Celá dějová linka o Billyho získávání dcery zpět mi přijde ale kouzelná, a mnohokrát mi ho bylo vážně líto. Do role trenéra byl Forest Whitaker vybrán prostě skvělě a ten punc mentora mu sedl jako ušitý. Jen z Rachel McAdams nemuseli udělat vizuálně vypatlanou bloncku z 90. let, která nosí velké kruhové náušnice. Bleh...ale ostatně, která normální ženská by asi chodila s boxerem, který má po čase problém hláskovat slova :D Jake Gyllenhaal úžasný, a mladičká Oona Laurence taky. Dávám 80%. Těch dvacet je dolů za strašně prvoplánovou, přisprostlou debilitu hlavního hrdiny v první půl hodině. Jinak prostě pecka.

• 23.3.2017  08:53
    Zpívej (2016)

Nezaujme, neurazí...nejlepší je posledních 20 minut kdy vážně někdo zpívá :D

• 23.3.2017  08:49

Nostalgie dětství, ale přesto tak nějak dospělejší. Trochu to ve mně vyvolalo takový pocit cestování časem, jakoby se snad někdo pokoušel udělat tuhle KRÁSKU A ZVÍŘE pohádkově, ale přesto spíš pro generaci, která už má teď mezi 25-30 lety a odrostla z animovaných Disneyovek. Za mínusy považuji nataženost snímku; zbytečné písničky, u kterých jsem si občas nebyla jistá, jestli koukám na Bídníky nebo na Disneyho, permanentní "duck face" zvířete a nevyváženost postav (Gaston má být záporák a ne labil). Naopak vyzdvihnout mohu obsazení, které mě neskutečně bavilo (byť nevím, Emma je pěkná holka, ale ne tak pěkná jako Belle), vysvětlení, co se stalo s Bellinou matkou (Walt by měl radost, vzhledem ke svému komplexu ze ztráty matky, která se nejdenou projevila v jeho filmech), a scéna, kdy Lumiére a Cogsworth a ostatní "zamrzají" a proměňují se ve skutečné věci - tam mě vážně zamrazilo. Bylo mi jich líto. Poslední věc kterou nezle nevytáhnout je historická korektnost kterého...16-18.století (?), kdy se na šlechtických bálech a ve městech úplně normálně vyskytují černoši, kteří mají vlastní živnost :D Ta "filmová rasová korektnost" začíná být celkem k smíchu. Teď už jen čekám aktivisty, co si budou stěžovat, že krásná herečka snědé pleti byla proměněna v bílou prachovku! BÍLOU!! :D

• 23.3.2017  08:27

Asi dvě hvězdičky...nevím, usla jsem asi po 40 minutách. Těžko říct jestli proto, že jsem byla nemocná, nebo proto, že mě film absolutně nezaujal. Chabé vysvětlení toho, jak funguje Animus mi prostě nestačilo (chtělo to nějakou technoblábolickou vsuvku, která by alespoň trochu dávala smysl). Fassbender je možná fajn herec, a možná i trochu chudák, že ho pořád nutí mluvit cizími jazyky (polština, němčina, francouzština...a tohle bylo co? Španělština? Latina?), ale tak nějak mi přišel na proslulého assassina trochu starý. Ale nevím, hru jsem nikdy nehrála. Čekala jsem trochu více film ala inteligentní a temný Princ z Persie, ale co čert nechtěl - mnohem víc mě bavil Princ z Persie, než tohle. Mám ráda noir filmy, i filmy zavánějící artovostí...ale tenhle mezi ně rozhodně nepatří. Někdy se na to ale dokoukám a třeba přijdu na to, proč templáři bojovali po boku španělšké inkvizice, což mi z historického hlediska moc neštymuje. Jacques De Molay se musí obracet v "hrobě" jak prášek v prací pračce...

• 4.3.2017  00:17

Až překvapivě pěkná výprava po mytologii oceánských kmenů. Sice tam trochu bila do očí ta typická Disneyovská strategie ve stylu "co můžeme, to vyzpíváme", ale Moana je prostě dívenka k sežrání. Opět tady máme příběh bez romantiky, za to s kuřetem a krásnou narážkou, kdy si Disney dělají srandu sami ze sebe (jsi holka a máš zvířecího společníka, tak jsi princezna :D). Moana má navíc sama o sobě moc pěknou píseň, a i když Maui je typ hlavního hrdiny, co ho chcete po patnácti vteřinách trefit šutrem do hlavy, nakonec se dal snést až do konce filmu. Líbilo se mi to obecné kouzlo, rozverné moře a zářící rejnočí babička. Vážně jsem čekala slátaninu, ale chytlo mě to. 80% zaslouženě, i když se v hudbě mohli trochu více přizpůsobit nějakému etničtějšímu aranžmá spíš, než běžným popovým melodiím.

• 4.3.2017  00:05
    Jackie (2016)

Čekala jsem emocionální vývar, ždímačku nejniternějších pocitů...ale nic z toho se neukázalo. Vlastně to byla docela nuda. Že umí Natálka plakat jako o život jsem pochopila už ve Star Wars, že u toho nemusí nezbytně nutně blbě vypadat, to jsem taky tak nějak tušila. Ale opravdu jsem spíš očekávala dramatický, hluboký příběh z pohledu první dámy, a ne pseudofilozofickou slátaninu bez vtipu, kuráže a pořádného děje. Připomínalo to spíš hrané dokumenty od BBC, ale bez historických faktů odříkaných nějakým známým hercem. Škoda...40%

• 15.1.2017  21:25
    Pasažéři (2016)

Pokud od filmu nečekáte víc, než co vám může nabídnout, doporučuji. Je romantický, smutný, komický a dramatický. Není to akčními scénami přetékající Armageddon, ale ani ponurá Vesmírná odysea. Prostě kvalitně obsazená, počítačovými efekty vymazlená dvouhodinovka. 80%

• 19.12.2016  10:18

Pominu-li chybný výklad mytologie, chybný přístup Egypťanů k jejich bohům, megamoc CGI, a kostým Gladiátora Setha...eh...cože mi zbylo? Slabých, velice slabých 50%. Nejvíce mě asi zaujaly ty proměny lidských bohů v pancéřované polozvířata a Ra s jeho famózním nebeským vozem.

• 15.12.2016  10:21

Je to někde na pomezí 3-4*. Bylo to pěkné, nebyly to vyhozené peníze v kině, ale postrádala jsem tu plynulou přirozenost, jako v jedničce. Humor zde byl místy trochu nucený, příběh zbytečně roztahaný do více postav. Trojan a Dvořák prostě nemohou utáhnout film na vlastních ramenou. Navíc očividná snaha napodobit první díl jakoby odebrala to překvapení, které člověk v jedičce prožíval. Ne, nehanním to, ale rozhodně to nebylo lepší...tedy až na sv. Josefa "paroháče" :D Vážně nevím, kolik lidí v kině pochopilo ty narážky na Bibli a historii...moc asi ne, jinak by se smáli víc ;) 65%

• 10.12.2016  15:26

Bylo to fajn, jenže to je tak všechno. Tomu boomu kolem originality tohoto filmu proto vážně nerozumím. Postavy mi přišly trochu urychlené ve vývoji, "out of character", řekla bych, protože to, co se na začátku zdálo jako bandička pobudů a zlodějíčků se během doslova 3 min. stala grupou ochránců Galaxie. Jen..protože prostě je to správné, i když k tomu krom Gamory neměl nikdo skutečnou motivaci. Ale komix jsem nečetla, nemohu porovnávat. Za mě 65%

• 15.11.2016  22:34
    Kosmo (TV seriál) (2016)

Ne moc vtipné, za to mrazivě aktuální

• 15.11.2016  22:27
    Ghost Rider (2007)

Ono to vlastně nebylo zlé, ale béčkové zpracování, příšerné efekty žáka základní školy a velice špatný výběr herců zabil i to málo, co na tom mohlo být dobré. Co udělat remake, lidé z Marvelu? :)

• 15.11.2016  22:23

Příšerný, nevtipný a hloupý paskvil, urážející jeden z nejkultovnějších filmů vůbec. Výsměch od A do Z. Překvapuje mně, k čemu se někteří herci dokázali ponížit. Hrozná škoda. Myslela jsem, že to bude něco jako sequel, ale je to prostě zase hodně, hodně, hodně špatná kopie feministického pokolení lovců duchů. Ta jedna hvězdička je za efeky, ty byly hezky barevné.

• 15.11.2016  22:20

Poslední dobou mám pocit, že Akademii dochází nápady, komu Oscary dávat. Eddie Redmayne si více obdivu zaslouží v Dánské dívce, neboť tam celý film alespoň mluví. Avšak zde, kde polovinu filmu jen tráví s pokřiveným obličejem, mi přijde že je jeho vítězství Oscara spíše oceněním pro Hawkinga samotného. Romantický příběh mě tedy ani z poloviny nezaujal tak, jako mnohem vědečtější verze z roku 2004. Bylo to pěkné, ale bylo toho dost. Raději si asi přečtu onu originální předlohu Jane Hawking.

• 29.10.2016  00:17

Za hudbu

• 12.10.2016  14:27
    Westworld (TV seriál) (2016)

Nejsem si docela jistá kam se má příběh vyvíjet. A taky si nejsem jistá technologií. A nejsem si jistá Ed Harrisem....vždyť já ten první díl vlastně vůbe nepochopila, tak co tady kecám? :D Jsem zvědavá na další!

• 4.10.2016  09:51

Tak pitomé jak jen hledání Knihy knih muže být. Už více méně od doby, kdy se člověk dozví, že Gary Oldman hledá nějakou specifickou knihu, je jasné, o co se jedná, a že kuchařka Ládi Hrušky to asi nebude. Film je dlouhý, bez dechu. Jen dvě věci se mi líbily a to cliffhanger ve formě "druhu knihy", kterou Eli nosí (ne název knihy, který je hned jasný, ale druh), a pak manželský pár pojídající moc lidí, díky čemuž se jim klepou ruce. Nice catch. Toť vše. 40%

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12