Beatle

Beatle

Eva Lassler

okres Ostrava
https://ronnescreativeuniverse.webnode.cz/

homepage

18 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
  • 16.9.2019  01:28

  Vlastně ani nevím za co. Postavy z naprosto nepochopitelným shiftem, dehonestace Stewartova Xaviera. Raven, Eric a jeho amishská vesnička fanoušků biofarem. Říkám si, co mě udrželo se na to dodívat do konce. Netuším. Byla jsem ráda, když restartovali X-Meny. First Class a Future Past byly tak fajn! Apokalypse...no, dejme tomu. Ale tohle? Hlavně proč tam bylo tolik opakujících se hlášek? Scénáristům došla inspirace?....40%...a pořád nevím za co.

  • 29.4.2019  21:15
  Hra o trůny (TV seriál) (2011)
  **

  Zábavné jen pokud si na youtube najdete příběhy jednotlivých postav a pustíte si je za sebou. Zbytek je zbytečná a nezáživná omáčka...40%

  • 29.4.2019  21:07
  The Orville (TV seriál) (2017)
  ****

  Jakožto hardcore fanda Star Trek: TNG jsem k The Orville měla nejprve hodně rezerv. Seth MacFarlane mi nikdy nepřišel příliš vtipný, proto mě humor prvních dílů velmi iritoval. Ale čím dál příběh postupoval, tím ubylo stupidních amerických vtípků a přibylo skutečné myšlenky a vize Star Treku. To mě potěšilo. I když se nikdy na The Orville nebudu dívat stále dokola, tak, jak to dělám u TNG, tak mu rozhodně dávám velký palec nahoru. Je to pocta, je v tom cítit láska k Treku (a někdy ke SW). Jediná výtka vlastně není ani výtka - že jakmile jednou dokážete myslet "jako trekkie", odtušíte rozuzlení všech epizod během několika málo minut :D Ale i tak... 90% a doufám, že natočí další série! Je to vždy příjemně strávených cca 50minut :)

  • 18.2.2019  20:14

  Jako u minulého snímku, má LEGO příběh 2 dvě roviny – tu kostičkovanou a tu lidskou. Běžné scény z prostředí LEGO světa se prolínají s reálným pozadím světa lidského. Opět zde narážíme na hlubší myšlenky typu zapomentých panáčků a neochoty společného hraní dvou věkově odlišných dětí, jejichž neshody mají za následek příchod hrůzného Armamagedonu. Avšak dvě roviny lze nalézt i v samotném humoru. Seděla jsem v kině plném dětí a rodičů s dětmi. Bylo to pravděpodobně to nejtišší kino, jaké jsem v poslední době zažila. Zatím, co my dospělí jsme se smáli každé popkulturní nebo hubení narážce, dětské obecenstvo zůstávalo mrazivě klidné a jejich uchechtnutí si zasloužily tak maximálně vtípky ve stylu uklouznutí banánu na slupce od banánu. Dabing obstál, ale přesto si myslím, že zde došlo k velké chybě ze strany společností, které se rozhodly do kin vypustit striktně dabovanou verzi. A tato domněnka se mi potvrdila právě skrz to, že se děti prakticky nesmály! Myslím, že mít k dispozici alespoň jednu originální verzi s titulky promítanou klidně v devět večer, by uspokojilo nás, kdo jsme dospělí a stojíme si za tím, že originální znění je vždy o krapet lepší a LEGO není jen pro děti. LEGO Příběh 2 je tedy opět rodinným filmem, který však víc než dítě, zabaví dospělého. I když má trochu nedokonalosti v logice a zaujmout se pokouší otřepanými klišé, jako jsou flitry a vtíravé melodie. Avšak po úspěchu písně Everything Is Awesome (Všechno je tu boží) chápu, že využili stejnou šablonu. Přesto, pokud si chcete film plně vychutnat, zapomeňte na dospělost, na daňové přiznání, na vstávání v pět ráno, a zavzpomíneje na všechny Smrtonosné pasti, Návraty do Budoucnosti, Batmany, Šílené Maxy a kdo ví co ještě. Plnými doušky hltejte nespočet fantastických referencí a pochvalte se, že dokážete film pochopit mnohem lépe, než bandička náctiletých chlapců rozhazující popcorn po sedačkách. Hodnotím čtyřmi hvězdičkami. Až konečně uvidím film v originále, dozajista půjdu ještě o hvězdičku nahoru. 80%

  • 29.11.2018  23:00

  Musela jsem shlédnout dokumenty o natáčení a několik rozhovorů, aby se mi film začal líbit. Nějakých 70%, pokud přeskočím všechny scény s Maisie. Docela se jen bojím toho, o čem bude trojka. Jestli tam do té malé holky strčí dinosauří DNA a ona bude tou "matkou", kterou už Blue být nemůže, protože má kontaminovanou krev, tak mě asi střelí.

  • 18.11.2018  19:23

  Hudba a efekty. Aneb dvě hvězdičky od odpadu. Tohle bylo nesmírně nezáživné.

  • 16.11.2018  09:50

  Doufala jsem, že to bude trochu více dementnější a vtipnější. Ale dalo se na to koukat. Jen ta Clydeova ruka byla moc velká. To maskéři nevychytali :) Šlo to. 65%.

  • 16.11.2018  09:43

  Překlenout prvních asi 20-30min bylo zničující. Z kamery se mi dělalo nevolno, houpající se záběry jsou moderním výdobytkem doby a akorát tak to obtěžuje a znesnadňuje sledování. Jakoby se dynamika nedala vyjádřit jiným způsobem. Od narození dítěte jsem se ale od obrazovky nějak nedokázala odpoutat. Nemám děti, ale mám kamarády vegany a vegetariány a kdykoli slýchávám, jak někdo bezmyšlenkovitě cpe do batolat semínka a mrkev místo pořádné porce hovězího, je mi z toho nanic. Horší už jsou snad jen lidé, co tvrdí, že krmit psa nebo kočku veganským žrádlem je úplně v pohodě! Věřím, že jde mít vege dítě, ale takové stravování mustí být perfektně domyšlené do detailů a určité druhy látek je třeba nějak nahradit. Matka, která nežere, děcko, které sotva žere...a otec, který je sice asi trochu blbec, že nedokáže včas vytáhnout nádobíčko, ale jinak ho chápu a upřímně nevím, proč je kolem postavy Judea tolik hejtů. Ano, měl být důslednější a hledat pomoc dříve, ale ruku na srdce, ženy, kolik znáte chlapů, co přejímají stoprocentně vlastní iniciativu, když jde do tuhého? :D Bez urážky. Asi by tady bylo na snadě mnohem radikálnější řešení, které mělo přijít i ze strany přátel, ale to už by pak nebylo takové drama. Příběh se odvíjel tak, jak ho scénárista potřeboval. Takže ano, líbilo se mi to. Hned jsem film doporučila kamarádce s ročním batoletem. Ona je naštěstí normální, ale vím dobře, že až se potkáme, budeme si zase moct kvalitně zanadávat na biomatky! :D Hahaaaa. 80% a lžičku oleje na (ne)trávení! Na zdraví!

  • 8.11.2018  21:51

  Nejhorší zneuctění postavy policisty McClanea. Film je nudný, trapný. McClaneovy hlášky jsou opakované a stupidní. Jeho synáček je natvrdlý pseudoprofík. Tady bylo všechno špatně. Čtverka byla ještě v pohodě. A vypadávající zloun z balkónu ve stylu Hanze Grubera - nope. Tento film by neměl vůbec existovat.

  • 27.8.2018  18:15

  Nope. Feminizace čehokoli se u mě stále nesetká s pochopením. Debbie a Danny (a jejich rodiče, kteří očividně znali jen jedno písmeno v abecedě), jsou možná rafinovaní lupiči, ale mám ráda svého George Cloonehyho hezky učesaného, elegantního a bez prsou. Jsou to prostě Dannyho parťáci v sukni! Opět ta stejná písnička, nic nového, nic světoborného. Chválím tak maximálně nápad s 3D tiskárnou. Kdyby tohle byl první film, řekla bych si, že to bylo fajn. Ale je to kopie a to mě zklamalo.

  • 13.6.2018  09:03
  Šéf (2014)
  ****

  Moc příjemný film, který je především o jídle a žehlení vztahů se synem. A Twitteru. A jen tak mimochodem se tam mihne pár Avengers. Myslím, že Scarlett a Downey do toho šli z kamarádského popudu vůči Favreauovi - ale není čeho litovat. Tyhle filmy vždycky zahřejí a potěší na dobrou noc :)

  • 13.6.2018  08:57
  Annihilation (2018)
  **

  Spice Girls se vydávají do divočiny, aby všechny zmagořely a nakonec objevily neznámou rasu, kterou ale po americkém způsobu nakonec víte co. Ne. Jsem si vědoma toho, že na tyhle filmy musí mít člověk náladu, ale tohle bylo fakt o ničem. Nic nebylo vysvětlené (třeba to tetování - mám teorii, ale nepotvrzenou), a pseudointelektualní scénář ani Natálka svým pověstným hekáním nezachrání. Jediné, co si zaslouží plus je hudba, bez které by snímek ani ty dvě hvězdy nedostal. A ten konec byl předvídatelný. Pchm...čekala jsem víc.

  • 13.6.2018  08:49

  Meh. Nezaujme, nepřekvapí. I Bridget postihl syndrom Dana Browna - pořád ten stejný scénář pořád dokola. A Renée jsem měla problém po většinu filmu poznat.

  • 13.6.2018  08:43

  Doctor Strange se tranformoval do 13leté holky, vzal si velké množství drog a v multiversu potkal naprosto rasově korektní víly (sudičky? Whatever). Vůbec tenhle film už korektnější být snad ani nemůže. Ale mně se líbil. Normálně se mi fakt líbil, a to je to neskutečná slátanina! A Charles Wallace - slyšet ty krásné, psychpopatické poznámky z úst malého chlapečka je luxusní. A Pineovi ty vousy fakt seknou...heh ;)

  • 13.6.2018  08:39
  Pračlověk (2018)
  **

  Fotbal jsem začala respektovat až poté, co jsem poznala manžela, takže mé znalosti jsou minimální. Ale dokážu si představit, že zde bylo hned několik narážek, u kterých by se fotbalový fanda zasmál. Já ne. Bylo to tupé. Až se divím, kolik jmen se tomu upsalo.

  • 13.6.2018  08:35

  Nejvíc Star Wars film za posledních několik let. Spokojenost, a to jsem šla do kina prakticky s odporem, protože stále bytostně odmítám uznat Aldena jako Hana a stále si myslím, že ho měl hrát Anthony Ingruber.

  • 23.5.2018  22:08

  Dokážu si představit, že mužské publikum to ocení ještě více, ale i tak...ou je :D Trochu dlouhé, ale ne nudné. Krvavě naturalistické, a po dlouhé době se na plátně opět objevují cigarety. Špiónský film podle mého gusta, navíc ve své chladné surovosti. Sice tam na Rusko poněkud málo mluvili rusky (rozuměj vůbec), a hlavní postava měla i celkem dost štěstí, avšak Jennifer mě jen víc a víc utvrzuje v tom, že musím přehodnotit svůj prachem a pavučinami pokrytý žebříček nejoblíbenějších hereček.

  • 19.1.2018  21:48
  Soudce (2014)
  *****

  Upřímně mě baví, jak se polovina komentářů točí jen kolem toho, že Downey chce svého Oscara a že se snaží nebýt Iron Man. Očividně se lidé nedokáží sami odprostit od slaboduchého škatulkování, co? Na mě film zapůsobil hodně, byl vtipný, byl smutný, dramatický. Můj děda měl rakovinu, takže tak nějak možná více vnímám všechny ty scény o následcích chemoterapie, degradaci osobnosti...o zanechání odkazu. Tenhle film nebyl o soudech, o spravedlnosti. V tomhle smyslu byl extrémně předvídatelný. Ale konflikty hlavních protagonistů byly strhující a přestože jsem viděla několik Downeyho filmů, tak takhle si ho rozhodně nepamatuji. Nejspíš mu ta nálepka Iron Mana, kterou mu "milující" publikum neustále podstrkuje zůstane navždy. Ale respektuji to. Možná proto mohl Marvel stavět veškerou svou slávu na něm. Protože Downey není jen vosková figurína napumpovaných svalů, jako Kapitán Amerika. Dal Iron Manovi hloubku a smysl...takže...the heck...když to udělá lidem větší radost, měl by dostat Oscara za superhrdinu. My ostatní víme, že je v něm tedy rozhodně víc...

  • 6.1.2018  01:45
  Ranhojič (2013)
  *****

  Wow. Překvapivě parádní, příjemně naturalistické. Trochu sci-fi (nikde neřešili třeba kompenzace ztráty krve během operace), ale jsem velice, velice spokojená. A to to má 150 minut. Docela fascinující příběh i troškou pohádkového pozlátka, ale velice dobré herecké výkony. 90%

  • 29.12.2017  10:22

  Jumanji: Vítejte v džungli je jiný druh filmu, než ten původní. Ten měl v sobě nejen kouzlo nepoznaného - nikoho tehdy nenapadlo, jak by obyčejná desková hra mohla někomu ublížit. Jumanji (1995) bylo tajemné, děsivé a běhal při něm mráz po zádech (speciálně pokud nejste fanoušek krokodýlů, opic nebo pavouků). Nové Jumanji: Vítejte v džungli je více moderní a především vtipné. Posunem z deskových her do světa televizních her sice zmizelo napětí spojené s posunem figurek po hracím poli a čtení popisků. Nahradil je ne příliš vychytaný systém levelu a odhalování mapy. Avšak tvůrci si alespoň krásně pohráli se základními pravidly pro hry, jako jsou NPC postavy, cut-scény nebo speciální schopnosti. Jumanji: Vítejte v džungli není místo, kde byste hledali těžkou filosofii a smysluplné rozhovory. Film je o klasických arechetypech teenagerů, které ze studentských filmů známe – ostýchavý geek, jednostranný sportovec, neoblíbená chytrá holka a oblíbená blbá holka. Takže i když na sebe později vezmou těla, obličeje i hlasy Dwayna „The Rock“ Johnsona, Jacka Blacka nebo Karen Gillan, pořád budou jejich dialogy absurdní. A možná o to vtipnější je pak celý ten pohled na Karen Gillan, která „neumí“ být sexy, nebo na Jacka Blacka, který rozhodně válí jako muž se ženou unvitř. Jeho postupné odtajňování mužského těla je perfektní.Neodvážím se říct, že by se film mohl líbit každému. Skutečně je k němu třeba mít připravenou velkou dávku nadhledu. Ale děti určitě pobaví a dospělé nejspíš taky. Chce to jen na dvě hodiny odložit rýpavý cynismus doma do skříně, a odevzat se do náruče předvídatelné, kýčovité studenstké komedie z prostřední pralesa. Za mě rozhodně super odreagování před koncem roku.

  • 23.12.2017  20:25

  I když je Thor: Ragnarok vlastně dobře odvedeným filmem, jak po herecké, tak po výpravné stránce, scénáristicky naprosto zklamal. Hloupé, ale opravdu hloupé a iritující postavy otravují prakticky 90% celkového vysílacího času a ani takové klenoty jako gothic metalová bohyně Cate Blanchett, ho svým hereckým umem jednoduše nezachrání. Zvlášť, když se klišé hlášky a ubohý humor řinou z jejích úst jako šavle po páteční noci. Popravdě se to téměř rovná kacířství. Snad jen jedny z mála postav, co si ponechaly alespoň zbytek své důstojnosti, jsou právě Ódin, Heimdall a svým způsobem i Loki.Asi nejvíce mě na filmu zklamala právě absence jakékoli vážné myšlenky. Nalistujeme-li v knihách o mytologii slovo ragnarök, zjistíme, že to byla obrovská událost, které se všichni bohové báli, ale rozhodně o ni nevtipkovali jako o nějaké obyčejné nehodě s odhozenou sirkou. Helino pozadí vzniku také celkem pokulhává. Opět se mohli tvůrci inspirovat ve spisech a zjistili by, že Hel byla údajně zobrazována jako napůl krásná žena a napůl hnijící mrtvola – jak cool tohle mohlo být?! Po skončení filmu jsem si uvědomila, že jako fanouškovské video na youtube by tohle zafungovalo celkem dobře, ale chtěla bych, aby tvůrci uvedli premiéru skutečného filmu Thor: Ragnarok a ne jen jeho parodii. Apríl už byl, pánové, je na čase začít dělat filmy a ne videoklipy na staré hudební vypalovačky.

  • 6.10.2017  12:04

  Budu citovat Sama ze Dne poté. "Tohle je takový retro, že kdyby to bylo schválně, byla by to bomba". Naprosto hloupý film s hloupými dialogy a hloupým příběhem, který si užijete jen tehdy, pokud neberete vážně ani závěrečné titulky.

  • 6.10.2017  11:57

  Fassbendernanie v plné kráse. Celá takhle androidí touha po dokonalosti má být strasně cool, ale místo toho jen diváka uspáva, jako hraní na flétnu. Opět nespočet naprosto nelogických rozhodnutí ("jupí, pojďme bezhlavě střílet kolem zásoby paliva" - "jupí, pojďme nedat sedativa člověku, který trpí příšernými bolestmi" - "jupí, pojďme se klouzat po kalužích krve"). A ta extrémně podstatná role Jamese Franca? Hmmm...Nejsem žádný skladní fanda Aliena, ale po Prometheovi a Covenantu musím i já uznat, že resuscitace neproběhla úspěšně. Datum úmrtí 31.5.2012

  • 6.10.2017  11:50

  Celkem normální podívaná na sobotní večer. Neurazí, nezaujme. Jen škoda té zbytečné scény na konci po titulkách. Vážně už by měli přestat s "pootevřenýma dveřma" pro další díly. Éra Johnnyho Deppa skončila, víc už na něm nevyrýžujes, Jerry.

  • 6.10.2017  11:44
  Mumie (2017)
  **

  Velice špatný remake, který o sobě tvrdí, že není remake a přesto vás donutí si uvědomit, jak je Brendan Fraser boží.

  • 6.10.2017  11:41

  Za sebe mohu s čistým svědomím říct – zatím nejlepší film letošního roku. Šibeničně dlouhý snímek možná už není tak neo-noir, jako první Blade Runner, ale rozhodně se drží svého kopyta a diváka vtáhne do děje i prostředí. Ohlušijící a přitom dokonale robotická hudba zastřešuje scény v každé dramatické i méně dramatické chvíli. Žádné zbytečné dialogy - všechny jsou tak nějak správné a věrné původní verzi. Podivné scény, futuristická/postapo erotika, kouření cigaret během filmu a obrovské množství alkoholu – inu, kdo by v té době nechlastal jako zběsilý. A reklamy na SONY- to je prostě Blade Runner. Jen jsem doufala, že tam bude trochu více Harrisona Forda, ale v celkovém kontextu mi to vlastně nevadilo a poslední scéna měla úspěšnou, výraznou citovou hloubku. Zbožňuju Philipa K. Dicka a toto je jeho práci a mysli povedený tribut.

  • 10.7.2017  23:05
  Mimi šéf (2017)
  **

  Za narážku na Indiana Jonese, ale logiku to nemá a pro mně osobně srovnávat děti a psy je naprosto bezpředmětné. Psi vedou ve všech ohledech. 30%

  • 15.6.2017  09:49
  Wonder Woman (2017)
  ***

  Neukojená srdce hipíků a feministek musí plesat. Snímek o lásce, o odvážné, byť naivní bojovnici, která se nebojí postavit na stranu potřebných. Ale proč jí to musí trvat dvě hodiny? Úvodní část připomíná spíš hi-tech remake Xeny. Průměrný muž jistě ocení překrásné pixely amazonek, ale lekce historie a Dianino dětství akorát zdržuje, a hodilo by se spíš do prodloužené verze. Od následného příletu Stevea už film konečně dosahuje bodu obratu, který však posouvá příběh vpřed spíš jen “o tři mravenčí”, než o samotný krok. Po dlouhé pasáži proto nastupuje další dlouhá politicko-kulturní pasáž, a o dvěstěsedmdesápět hodin později Diana & boy band konečně doráží na frontu, a spouští se první dobrá scéna - sebevědomá amazonka válčí bezhlavě a epicky. Zpomaleně, zrychleně, klišé, ale především epicky! A to potěší, neboť zbytek příběhu už se jen tak kolébá na vlně původní myšlenky, a vrcholí přesně tak, jak divák očekává. Mínusem Wonder Woman je zbytečná užvaněnost. Emocionální odezva dívaka je tady ukecána do bezvědomí, místo toho, aby si ji prožil v hereckých výkonech a vizuálních orgiích. Masivní “pro 3D” grafika kazí dojem těm, co 3D nepreferují, a závěrečný souboj je opět klasickým bojem nesmrtelného proti nesmrtelnému, kteří při svém kočkování nadělají víc škody, než užitku. Plusem je superhrdinka s přirozenou velikostí poprsí, bez podpatků, na kterou se kouká mnohem lépe, než marvelovského slizouna kapitána Ameriku.

  • 24.4.2017  21:34

  Byla to prvoplánová dojímačka; ono když máte na krajíčku už při traileru, tak je jasné, že se slzavému údolí nevyhnete. Film se mi vlastně líbil. Mám psa, takže na mě působil dozajista více. Jenže...to že mám psa mělo na druhou stranu i opačný efekt, protože takhle prostě pes nepřemýšlí! :D Psí emoce jsou spíš "radost, nuda, spánek, hlad", proto jsou vlastně všechny mazlíčkovské filmy hrozně zavádějící, vyvolávají u lidí pocit, že pes je jako člověk, a proto se k němu jako k člověku musíme chovat, rozmazlovat ho, kupovat mu oblečky, nevychovávat, netrénovat, však on to Alíček pochopí...a tak vznikají rozmazlené čivavy a neurotičtí špici (všem solidním chovatelům čivav a špiců se omlouvám, o vás dozajista nemluvím). Trvalo mi rok nevidět za těma obrovskýma hnědýma očima malé bezbranné zvířátko. Naučit se psa chápat jako zvíře není tak docela snadné, protože člověk má tendenci říkat si "já se nudím", a ne jen "nuda". Takže..fajn film, pejsci krásní. Naivní, ubrečené, úsměvné. Jen celý ten úvod byl zbytečně natažený, a asi by se mi více líbilo, kdyby tam těch reinkarnací bylo více. To byla alespoň legrace :) A 80% dávám už jen za to, jak tady všichni jako největší hrdinové blijou, jak se jich to emocionálně nedotklo, jak špatný film to byl, a vlastně na něj koukali jen proto, aby dokázali, jací tvrďáci jsou :D Epic

  • 4.4.2017  10:40

  Celkem zajímavé, ne však překvapující drama o ztroskotaném taťkovi a dceři, která má problémy se závazky. Ještě nejsem rodič, takže s Russieho postavou jsem se zcela ztotožnit nemohla, ale s postavou Amandy ano. Také mám své zkušensti v tahání lidí za nos, naštěstí jsou ty dny už dobrých pár let ze mnou :). Co mi ale unikalo byla souvislost mezi rodinou tragédií a neshopností se vázat - tyhle dvě věci mají podle mě trochu jiné původy, ale možná to nebylo podstatné. V tom případě však mohli natočit dva filmy - jeden o Jacku Davisovi a jeho záchvatech, a druhý o Katie a jejích úletech. A protože Russella naprosto zbožňuji, jen kvůli něj dávám o hvězdničku navíc. Ne za maniodepresivní záchvaty, ale za epizodu s topením, která mi vyrazila dech ve filmu, který mě skutečně neoslovil, byť jsem do něj vkládala naděje. 68%

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13