Beatle

Beatle

Eva Lassler

okres Ostrava
http://vlcibouda.net/redakce/5:ronne

homepage

18 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Gladiátor (2000)

  Scenáristický, hudební a herecký masterpiece. Já si opravdu nemyslím, že je třeba říkat něco více. Nejlepší verzí je však "director's cut" a scéna s Ježíšem :)

 • poster

  Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

  Nejlepší ze všech tří dílů, dokonalý humor, úžasný popis vztahu otec-syn...chci říct...je to Indy, a já ho miluji odmalička, ale Henry a Indy dohromady prostě dělají tenhle film něčím naprosto vyjmečným!

 • poster

  Král rybář (1991)

  Výjmečně intenzivní příběh a omračující herecké výkony dvou hlavních představitelů. O to intenzivnější se to jeví, když příběh o králi rybáři znáte už předtím, stejně jako legendy o svatém Grálu, Červeného rytíře...no prostě celého Parcifala. Kdyby existovalo šesti-hvězdičkové ocenění, tento film by si je zasloužil mezi prvními.

 • poster

  Těžká váha (2005)

  Nesnáším, když někdo mlátí Russella Crowe (což se - jen tak mezi námi - moc často nestává. Spíš naopak) :D Dobře...CINDERELLA MAN je dokonale natočené, vyprávějící a skvěle obsazené. Renée Zellweger je krásná manželka (škoda, že se v civilu pořád odbarvuje na blond), Paul Giamatti je už od doby, co jsem viděla THE ILLUSIONIST moje milovaná šedá eminence (protože není hlavní role, ale stejně si ho zapamatujete) a samozřejmě pan Russell Crowe. Pan herec, pan sympaťák, pan provokatér, pan úžasný otec :) Pokud jste někdy četli knihy o tom, jak by měla vypadat struktura kvalitního scénáře, tak BANG! koukněte (nebo jako já - zakupte na eBay a přečtěte) si tento scénář. Má naprosto všechno, co by tam mělo být. Jasný úvod, rozpoložení postav, všechny body obratu, jednotlivé akce vyvolávající reakci. Posun, úvod - epický závěr. Prostě dokonale na sebe všechno navazuje a je propojeno! Obrovská poklona Akiva Goldsmanovi a Cliff Hollingsworthovi. Líbilo se mi, jak se postupně měnila Braddockova rodina z bohaté na chudou a z chudé na střední vrstvu. Navíc moc pěkná hudba Thomase Newmana, která by stála za samostatný poslech. Za dokonalý scénář, nádhernou, sametovou hudbu, neuvěřitelně uvěřitelnou chemii mezi Giamattim a Crowem je skóre po přibližně dvacátém shlédnutí stále 100% !!

 • poster

  Starman (1984)

  Já myslela, že mě už nic nerozbrečí. Já jsem ale de*il. Je jen málo filmů, kterým bych dala víc než 5*, které je možné...ale tohle? Nemám slov. Polemické, lehce humorné, emocemi nabité (pokud se umíte naprosto položit do charakterů). Do toho krásná Karen Allen a úžasný Jeff Bridges. Do poslední vteřiny jsem doufala, že to třeba neskončí tak, jak logicky má. A snad poprvé jsem doufala v hollywoodský happy end. Nepřišel. Dávám 5*, ale pro změnu 120% v hodnocení. Takhle hluboce už se mne dlouho žádný snímek nedotkl.

 • poster

  Malý Velký Bojovník (2010)

  Je to asijský film. Ty mají svoji myšlenku, příběh a naprosto nic společného s amerikanismem a hloupým nostalgickým patriotismem, na který je splachovací část publika tak nelogicky zvyklá. Da Bing Xiao Jiang je krásný, výpravný film s příjemnou hudbou, s několika "jackiechanovskými souboji", Lee-Hom Wangem, který bych chtěla, aby mi předčítal pohádky před spaním (rajcovní barva hlasu, co si budeme povídat), skvělými kostýmy a scénou s řepkou olejkou, jenž trochu připomíná scénu z filmu GLADIATOR, neboli Maximus v pšeničném poli. Co je ale na tomto snímku nejkrásnější a nejmilejší, je právě legendární Jackie Chan, kterého jsem podruhé viděla hrát (předtím v Xin Jingcha Gush - NEW POLICE STORY), a POPRVÉ viděla hrát tak, že se mi jeho postava vryla tak pod kůži, že jsem na férovku - a naprosto upřímně - na konci uronila slzu. Navíc krásná titulková písnička "You Cai Hua", odzpívaná samotným Jackiem. Nu což, naučila jsem se text nazpaměť a pokud si ji pustím v práci, vždy mi zvedne náladu. Čím častěji DA BING XIAO JIANG sleduji, tím více ten film miluju...a taky jsem se kvůli tomu začala učit čínsky :) Už umím říct: 'řepkový květ' , 'pět akrů' , 'voják' , 'malý' a 'hora'....no jo...jak se říká, "ting hao de".

 • poster

  Iron Man (2008)

  Film, u kterého už v prvních 10 minutách víte, že ho budete milovat. A pak se jen sympaticky necháváte unášet skvělým Robertem Downeym Jr., který vytvořil (pro mne) postavu, která je tak milá a přitom tak nechutně sebestředná, že ji prostě musíte milovat. Nejlepší z tohoto typu novodobých blockbusterů. A ta hudba, efekty. A taky Jeff Bridges, kterého by člověk v prvních chvílích ani nepoznal, protože nemá alespoň tak dlouhé vlasy, jako v BIG LEBOWSKI...pravda je, že tady nemá žádné vlasy. Jednoduše skvělé, se skvělým koncem :)

 • poster

  Konspirátor (2010)

  Miluji Divoký západ, hodně o něm čtu (o tom reálném, ne tom, kde lidi ve dvanáct chodí střílet na náměstí), a vždycky mě potěší, když se objeví film, který si na nic nehraje a ukazuje věci takové, jaké mohly skutečně být. Američani, vypočítaví, zaslepení nenávistí a dávící se patriotismem, přičemž 90% z nich jsou imigranti z Evropy. A teď se mezi nimi objevuje jeden, který se více než státnictvím řídí ústavou, na níž byla samotná Amerika vybudována, a jak se dá čekat, dostane za to pořádně na frak. Rovných 90%. K filmu mám jedinou výhradu - Mary Surrat nebyla první popravenou ženou v Americe. Docela hojně se věšelo už od 17.století. Proč je ale považována za první, to dodnes zcela nechápu (neboť to tvrdí i Google ;) ).

 • poster

  Golfový sen (2005)

  Tenhle film jsem viděla kdysi dávno a jednou. Pak jsem si ale vzpomněla, že vlastně ani netuším, o čem byl, tak jsem si ho sehnala v bluray a koukla na něj znova...a od té doby na něj nemohu zanevřít. Film téměř nemá zápletku, anebo není tak očividná, jako u všech ostatních filmů. Je to na stříbrném podnose s golfovou holí přednesený nádherný příběh, který dokáže dojmout i bez trapných mainstreamových romantických scén a konečná sekvence filmu dokáže chytit za srdce i někoho, kdo golfu vlatně vůbec nerozumí (anebo možná právě proto :D). Nadpozemsky dokonalá hudba Briana Tylera je jako nebeská píseň golfového snění a podprahové poselství, že nic není nemožné, je skoro jako zpráva budoucím generacím. Ne...opravdu nemám co vytknout. Skvělý Shia LaBeouf a jeho pygmejský nosič holí Josh Flitter, jsou prostě a jednoduše nezapomenutelná dvojka. A k tomu ta výše zmíněná Tylerova hudba...100%! Tohle asi není film, který by nadchl jen tak někoho, ale mě rozhodně ano :)

 • poster

  Flashback (1990)

  Jeden z filmů, který je dle mého neprávem podhodnocený. Je to vtipné, je to milé, je to na zamyšlení. Nejde sice o žádnou extra hlubokou myšlenku, ale i tak. Skvělý Dennis Hopper, a sežráníhodný Kifee Sutherland. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů už celých osm let :)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace