Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný
  • Dobrodružný

Oblíbené seriály (8)

Star Trek: Nová generace

Star Trek: Nová generace (1987)

Je to klasika, je to Trek. A když se člověk povznese nad podivné rasy a androidy a zelené prostitutky a zakrnělé chlapíky s velkýma ušima, je to prostě bomba. Picard a jeho schopnosti "ukecat" každý záporný charakter, aby se dobrovolně vzdal....to jest umění, které může náležet jen kapitánovi hvězdné lodi :)

Četnické humoresky

Četnické humoresky (2001)

Vůbec se nebojím označení nejlepší český seriál. Chytrý, vtipný, z krásné doby, se skvělými herci a milými charaktery.

Sherlock

Sherlock (2010)

Dokáži si představit, že fanoušci originálního Sherlocka Holmese od Doylea, asi mají tuto verzi raději, než tu od Ritchieho. Já nikdy nebyla fanoušek Holmese. Popravdě nejsem fanoušek nafoukaných a arogantních sociopatů, ale jen díky Ritchieho verzi jsem začala přemýšlet nad tím, že by možná nebylo od věci si alespoň něco přečíst --- nebo respektive brát Holmese alespoň trochu na vědomí. SHERLOCK z BBC hrnečku, je velice milým překvapením. Nejen proto, že scénář psal také Steven Moffat, kterého znám především jako tvůrce DOCTOR WHO, ale také kvůli Martina Freemana. Avšak i přes rozdílnost...je zde jedna narážka, kterou mě nejspíš nikdo nevymluví, že je náhoda. Občas je totiž v hudbě v seriálu SHERLOCK slyšet tak trochu nápadně nenápadně náznak melodie, která připomíná ústřední melodii z právě Ritchieho SHERLOCKA HOLMESE. Ale co. Dle mého je největší chybou brát Ritchieho HOLMESE jako Holmese. Jeho kreace je prostě pro masy konzumovatelná, milá, vtipná a trochu labilní verze Sherlocka Roberta Downeyho Holmese Jr. Nedá se to říct jinak, proto je to prostě a jednoduše adaptace. Zatímco seriál SHERLOCK udělal jen to, co se dalo očekávat. Zasadil Sherlocka do moderní doby a dal mu do ruky mobil, na stůl housle a laptop, ale zanechal geniální mozek. A ono to prostě funguje. Je to opravdu sympatický kousek. Budu doufat, že jich bude více. A modlit se, aby si udržel stejnou náladu a hlavě sympatickou práci kamery. Benedict Cumberbatch je skvělý Holmes. Opravdu bych ho za kamaráda nechtěla (zatímco Downeyho verzi ano). Ale celkově. Seriál měl prozatím za celé tři díly luxusní obsazení plné známých tváří a skvělých herců. Jediné, co mě stačí dodat je, že asi trochu lituji, že Benedicta Cumberbatche tehdy neobsadili místo Matta Smithe do role Doctora. Vsadím se, že by tam byl stejně skvělý a stejně pasoval, jako v minisérii SHERLOCK.

Pán času

Pán času (2005)

Hned pro začátek se přiznávám, že jsem celou první sérii přeskočila. Seriál jsem začala sledovat až od druhé série po čtvrtou (+ speciály). Ano, bylo to kvůli Davidu Tennantovi. Z pohledu ženské není (pro mě) David Tennant zas tak o moc vizuálně hezčí herec než Christopher Eccleston, ale když jsem viděla první Ecclestonovy fotky...no...o seriálu DOCTOR WHO jsem slyšela hodně a Tennant mě rozhodně přišel jako lepší výhra. A popravdě absolutně nelituji toho, že jsem první sérii neviděla. Tennant je naprosto skvělý Doctor a ještě lepší herec! Velice mne překvapil nejen hereckým umem, ale i krásnou prací s hlasem (poznáte, kdy si Doctor dělá legraci, kdy něco myslí vážně, kdy je smutný...a to všechno jen poslechem). Z všeobecného pohledu jsem si seriál (tu část, co jsem viděla) absolutně zamilovala. Britský humor a sci-fi jsou dvě věci, které jdou velice dobře dohromady (viz. ČERVENÝ TRPASLÍK). A všechny ty obštěkané detaily jako že TARDIS překládá jazyky, takže všichni mluví anglicky?...No a co?....Ve Star Treku to dělají komunikátory a nikdo si nestěžuje ;) Je fakt, že abych jen neopěvovala, občas mě přišlo podivné, že pořád mají všichni mimozemšťané zájem jen o zničení Země, ale na druhou stranu, podle mě to je hlavní myšlenka v mnoha dílech DOCTOR WHO. Ukazuje lidské pokolení hned z několika stran - jak jsme obětaví nebo naopak jakou máme tendenci pobít všechno, co je jen trochu divné. Z Doctorových společnic bych na prvním místě vybrala určitě Donnu Noble, hranou Catherine Tate. Ze všech, které do té doby prošly Doctorovi pod rukama, mě přišla nejvíce - normální. Postava Donny se sice Doctora drží, ale není to taková přísavka a pošahaně zamilovaný ocásek, jako ženy předchozí. Proto mě velice zklamalo, když se Donna objevila jen ve čtvrté sérii a všeobecně s touto sérií skončila....velká škoda, měla jsem tu postavu doopravdy v oblibě. Takže...na závěr....Celkově 90% za Tennanta, Tate, rasu zvanou Ood a jejich "Song Of Freedom", britský humor, TARDIS a za to, že je to po šesti letech první seriál, který mě na svém konci (konec čtvré řady a speciály The End Of Time I./II.) doopravdy, nefalšovaně a od srdce rozbrečel...a to hned několikrát :)

Hvězdná brána

Hvězdná brána (1997)

Battlestar Galactica se muze jít zahrabat! Pokud vás ma pilot upoutat a navodit na to, abyste se dále koukali na seriál, tak to ona na 90% nedokázala. Star Gate ma sice mouchy ve formě méně zabavnych sérii, ale zato vás hlášky hlavních členů týmu SG-1 nikdy nezklamou. V bráně najdede kousky všech svých oblíbených seriálu naslepovaných k sobě ve formě jiného a stejně, nebo ještě více lepšího kousku ;)

Zpověď

Zpověď (2011)

Mám ráda snímky, které jsou mi tak blízké, že mám pocit, jako bych je sama napsala. Sice se stává v danou chvíli problémem, že vím, jak skončí (což jsem zde tušila už od šestého dílu), ale i tak. Bomba! Hypnotický hlas Kiefeeho Sutherlanda, kterého bych byla ochotná poslouchat, i kdyby vyprávěl dokument o rozmnožování pampelišek, je tou nejlepší volbou pro filosofickou rozpravu. Pevnost a neměnnost hlasu, která krásně naráží na rozklepaný, starý hlas Johna Hurta. Sutherlandova postava podává správné otázky, na které přichází okleštěné, nic neříkající odpovědi duchovního otce. Oba mají svoji víru, každý ji ale vnímá jinak. A přesto mají oba něco společného........"We call ouselves humans, but the truth is we're animals that speak. The only reason we're good is because we fear the consequences of being bad." .......tu druhou větu si nechám vytetovat. A to vážně...

Reklama

Reklama