Webb

okres Chomutov
divák

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 40 53
    • 30.8.2019  18:13

Kam až má paměť sahá, tam všude nacházím vzpomínky připomínajicí mi, že věci, které zároveň jsou i nejsou, mě vždycky přiváděli do zvláštního stavu vytržení. Odmalička mě vzrušují zchátralé domy, dvory zarostlé kopřivami, zbořené zdi, zaplevelené zahrady, opuštěná skladiště, zaprášené půdy, propadlá schodiště, dláždění, v němž roste tráva, obrazy zapomenutých malířů, okna bez skel, cesty, které nikam nevedou, stromořadí v rovné krajině, konečné stanice, staré noviny, dopisy lidí kteří už zemřeli, předměty, které už ztratily smysl, knihy, které už nikdo nečte. Později jsem začal nenávidět. A to je všechno, co mi zbývá. Ta hořká nenávist k vlastnímu osudu, k životu, který tu živoříme bez vlastní viny. Pochopil jsem, že se s touto zemí, v níž jsem se narodil, děje něco obludného, něco strašně absurdního, něco, co nemá obdobu. Pochopil jsem, co je to velikost chátrání, vznešenost rozkladu, patos degenerace. Pochopil jsem, že tato země pomalu a jistě zaniká, že se její dějiny pohybují stále zpět a zjevil se mi fantastický obraz budoucnosti, v níž tečou otrávené řeky, v níž budeme dýchat zkažený vzduch, v níž budou padat domy a střechy budou propouštět déšť, v níž se lidská řeč stane nesrozumitelnou a věci ztratí veškerý smysl, v níž po zdemolovaných silnicích zarůstajících travou se budou krokem sunout rozpadávající se auta, v níž špína se stane čistotou a všichni lidé budou krást a lhát, v níž přestanou existovat peníze, protože ztratí cenu. Viděl jsem, že svět, v němž žiji, je ošklivou, surovou karikaturou světa...

• 15.4.2019  07:24
    Spartakus - Krev a písek (série) (2010)

Třináct hodin zhlédnuto za jediný den, do děje jsem byl vtažen. Snaha vnést do historického seriálu novou vlnu současného trendu byla tentokrát z mé strany zúročena podstatně více než jindy bývá u mě skoro zvykem. Díky velice schopným vůdčím rukám jsem viděl hnus Capui prolezlý červy všemožných intrik do posledního písku v kamenných základech. Rakovina si nevybírá a tak byl bohužel tento potenciál utnut dříve, než mohl být Spartakův příběh kompletní. Season 1 [8/10]

• 5.1.2019  15:26
    24 (TV film) (2011)

Kamila Zlatušková **, Lukáš Kokeš ***, Karel Žalud **, Klára Tasovská ***, Lucie Králová ****, Olga Špátová ***, Linda Jablonská **, Vít Klusák ***, Radim Procházka **, Jiří Krejčík **, Jan Gogola ml. **, Helena Třeštíková ***, Radim Špaček **, Martin Řezníček ***, Erika Hníková ***, Theodora Remundová **, Drahomíra Vihanová ****, Martin Mareček ***, Vít Janeček ***, Robert Sedláček **, Olga Sommerová ***, Jan Němec ***, Míra Janek **, Filip Remunda **.

• 20.11.2016  18:52
    Star Trek: Voyager (TV seriál) (1995)

Seasion 1 [7/10] Seasion 2 [7/10] Seasion 3 [6,5/10] Seasion 4 [8/10] Seasion 5 [7/10] Seasion 6 [7,5/10] Seasion 7 [7,5/10]

• 14.11.2016  23:53
    Příchozí (2016)

Nafouknutá navoněná bublina obřích rozměrů, snůška banalit, podbízivosti a prvoplánovosti. Když už nic jiného, ani mě film nedonutil více přemýšlet jako se to povedlo např. u Interstellaru. Alespoň kameraman odvedl celkem dobrou práci, jinak není co chválit.

• 26.3.2016  13:50

Seasion 1 [7/10] Seasion 2 [7/10] Seasion 3 [7/10] Seasion 4 [8/10] Seasion 5 [7/10] Seasion 6 [7/10] Seasion 7 [6/10]

• 5.1.2016  17:53
    Star Trek: Nová generace (TV seriál) (1987)

Seasion 1 [7,5/10] Seasion 2 [7/10] Seasion 3 [7,5/10] Seasion 4 [7/10] Seasion 5 [7/10] Seasion 6 [7/10] Seasion 7 [8/10]

• 31.12.2015  11:30
    Star Trek (TV seriál) (1966)

Star Trekovské příběhy a jejich myšlenky jsou lepší než tohle slabé zpracování. To že je to z 60. let neznamená, že někdy musejí mít posatavy iq 70. Žasnu nad jejich toporností, hloupostí, dlouhým vedením toku jejich myšlenek a sexuální pudovostí zastiňujicí rozum. Dále je tu mnoho nevěrohodných situací (bodání mazacím nožem, vyndání holými prsty právě vyřízlý kov) atd. Hodnocení je hlavně za ty již zmiňované některé myšlenky.

• 26.12.2015  20:09
    Star Trek: Enterprise (TV seriál) (2001)

Z Enterprise mám velmi rozpačité dojmy v závislosti na jednotlivých dílech, které v mé oblibě jsou vším možným, jenom ne konstantním. Je tu propracovanost v charakterech postav, každá má svůj otisk a v závislosti na ostatních se vyvýjí. Pokud si lze obrazně představit že hlavní příběh vede vertikálním směrem, jsou tu i vedlejší horizontální příběhy napojené na vertikální. Některé situace jsou uvěřitelnější, jiné nedomyšlené a vycucané z prstu (studená časová válka) jako příliš umělé vytváření nových nelineárních dějů. Poslední dvě hlavně dokládá třetí řada. Seasion 1 [7/10] Seasion 2 [7/10] Seasion 3 [5/10] Seasion 4 [6/10]

• 29.11.2015  18:25

chyba ve filmu - v čase 1:26:52 na pravé straně nahoře je vidět stín mikrofonu

• 29.11.2015  09:50

+ Ladič pian zemětřesení

• 16.8.2015  19:41

Velmi slabá úroveň, naivní a předvídatelné. Závěrečnou pointu jsem prohlédl už na začátku filmu. Horší tři hvězdy.

• 13.3.2015  23:51
    Proboha! (2008)

Tohle je něco tak zcestného, že to ani nejde nazvat dokumentem. Velmi silné nepochopení daného stavu. Víra v boha je duchovní proces, který je v přímém sepětí s rozumem. Bohužel to není to, co je na Religulous nejslabší. Je jím způsob konfrontace ateismu s vírou od Billa Mahera, kde namyšlenost a hloupost vítězí.

• 7.2.2015  21:23

Jupiter Ascending mi vyšumněl z paměti ještě dřív, než jsem se stačil zvednout z křesla. Je to podvod.

• 18.1.2015  06:27
    Domek z karet (TV seriál) (2013)

Season 1 [6,5/10] Season 2 [6/10]

• 31.12.2014  07:07

Subjektivní obrazný vjem - Kreuzweg mě emocionálně ohlodával na kost a pak pokračoval dále. Překročil hranici kdy funguji jako divák (musel jsem film na chvíli zastavit a odejít do vedlejší místnosti, jak mi bylo zle).

• 18.12.2014  17:05

Mé první setkání s tvorbou Grigorije Čuchraje dopadlo velmi dobře. Je to veliký filmař, a jeho Baladu o vojákovi považuji za opravdový film, jen takový je té nejčistší povahy, nikdy nezestárne a jeho čas protéká filmem jako řeka. Film divákovi nabízí spoustu podnětů k zamyšlení, jenž je nedílnou součástí každého vyššího umění.

• 18.11.2014  04:39
    Interstellar (2014)

Film je bohatý na různé módy, jak ho lze odečítat, bohužel ani v jediném neuspěje. Buď se jedná o paradoxy, nebo slepé cesty. Kdyby se Interstellar prostříhal do jiné podoby, jehož podstatou by i mimo jiné nebylo neustále rušivé vysvětlování divákům aktuálního dění, vymezil by se přímočarého útoku na divákovy city, mohlo by se jednat o docela pěknou podívanou. Když tvůrci vytvářejí film, který by měl na diváka emocionálně zapůsobit, přetvářejí filmovou surovinu a vyvolávají tento divácký stav v širších vazebních spektrech percepce. Nesmí být podbízivý, přímočarý, což se v Interstellaru neděje. P.S. Na filmu se mi nejvíc líbí hudba Hanse Zimmera ♫8/10♫ kterou řadím mezi nejlepší filmové hudby roku 2014.

• 5.10.2014  20:28
    Zmizelá (2014)

Slabé, scénáristicky málo věrohodné, diváckému vnímání příliš okatě podbízivé.

• 17.9.2014  19:32
    Dárce (2014)

Kýčový, podbízivý, recyklovaný hnus, ze kterého se mi málem chtělo zvracet. K opravdovému filmu je Giver nekonečně vzdálen.

• 23.8.2014  16:40
    Fargo (TV seriál) (2014)

Season 1 [7/10]

• 18.8.2014  20:02

Ten film nedává vůbec žádný smysl, scénář se v mnoha ohledech rozvíjí do slepých uliček a následně ho tvůrci přeskočí do jiných. Motivace, chování postav přímočaře šablonovitě slabomyslné a zpracování filmu působí hodně nezkušeně. Zajímalo by mě na jakého diváka to bylo cílené.

• 11.8.2014  19:46

Film má povedený scénář o cestování časem, který dává smysl, stačí pozorně sledovat.

• 13.7.2014  01:09

Kvalitní, vtipné, nápadité, mysl osvěžujicí divoké historky, u kterých jsem se ani na minutu nenudil. Z historek je velice patrné, že styl hodně ovlivnil Pedro Almodóvar v roli producenta, což je myslím jedině dobře vzhledem k výsledku práce. Mám rád inteligentní černý humor, ne každý mi však sedne, tady se to ovšem povedlo náramně a už v první historce s názvem "Pasternak" jsem se začal smát. Velice se mi líbila historka jak silniční pirát vybržďuje boháče v Audi, tam došlo k veliké gradaci černého humoru, který mi připomněl rané grotesky s Busterem Keatonem nebo bratry Marxe. Dále mě překvapila historka přejetí těhotné ženy, svým citlivě napsaným scénářem a bravurně zahraným hercem v roli otce. Z této historky nepůsobila žádná strojenost, vyumělkovanost, připadalo mi to, že nejsem sedícím divákem v sále kina, nýbrž jsem se naprostou náhodou ocitl ve vile pozorujicí napjatou situaci. Některé historky mají tak napsanou šablonu, že jsem pointu snadno prohlédnul už po pár minutách. Na působivosti to ale nic neubírá. Například ta s demoličním inženýrem, nebo závěrečná historka ze svatebního večírku.

• 7.7.2014  20:13

Nečtěte Ti, jenž jste film neviděli K závěrečné dvojsmyslné scéně odvlečení Rockyho Sullivana na elektrické křeslo. Osobně se přikláním k té variantě, že Rocky tu svojí zbabělost jen předstíral, jelikož byl Jerry jeho nejlepší přítel, což mu vyjádřil tím, že ho poslechl a cíleně si tím otočil pověst odvážného kriminálníka. Jerry si to uvědomil a svojí následnou protikladnou výpovědí sígrům ve sklepě dovršil to, o co dlouho usiloval.

• 12.4.2014  18:07
    Ledová archa (2013)

Jsem tak trochu omráčený tímto filmem, jehož scénáristický funkční systém, jak se záhy ukáže, popírá sám sebe. Nefunguje tu logika, chování a motivace postav, živý časový organismus tu neexistuje. Velice nepodařený film.

• 31.1.2014  23:04
    Čtyři dohody (divadelní záznam) (2013)

Manýristický čítankový moudra pro děti, krátkomyslné a nesmyslné pohledy, jejichž stavba se velice snadno rozboří i při tom nejmenším vynaloženém úsilí. Čtyři dohody, které se údajně pyšní tím, že divákovi změní pohled na život, vnímání světa. Možná tak pro slabomyslné....

• 5.1.2014  19:10
    20 sigarette (2010)

Pozor spoiler: Italský filmový štáb jede do válkou zmítaného Iráku natáčet film. Dojede na Iráckou vojenskou základnu, kde se po chvilce strhne přestřelka, později s výbuchy. V tom okamžiku se změní kamera, která začíná snímat člena štábu filmu z pohledu očí v úprku pod cisternu s vodou a následné přelezení drátěného plotu. Tato scéna trvá zhruba 5 minut. Následuje transport do nemocnice a scény, které se v ní odehrávají. Vzpomínky na onu událost, návštěva generála s manželkou. Pak se děj přesune o dva roky později zpět do Itálie na přednášku, kde se vypráví o okolnostech dřívější doby natáčení filmu v Iráku a politického systému, který tam vládne. Následuje scéna ze soukromí bytu přeživšího člena štábu s manželkou a miminkem v náručí, při spuštění svého trauma z Iráku.

• 27.12.2013  03:09

Na začátku projekce při úvodních titulkách mě zamrzel fakt, že se jedná o cenzurovanou verzi, kterou Lars schválil ale nepodpořil. Nymph()maniac je film, který je uzpůsobený širšímu okruhu diváků, a to je právě jeho největší slabina. Narativ je překvapivě velice dobře čitelný, v tomto ohledu má divák velice málo prostoru stát se "spoluautorem" děje. Nejinak je tomu u filmových postupů, i ony jsou přizpůsobeny k co největší srozumitelnosti. Film je ale velice kvalitní a herci hrají opravdu špičkově, jak už je u filmů Lars von Triera zvykem.

• 11.12.2013  11:19
    Dealer (2004)

Nejlepší film o drogové závislosti a beznaděje prázdného žití. Benedek Fliegauf mistrně s chirurgickou přesností pracuje s výrazovými prostředky a stává se nezaujatým analitikem děje. Kamera je rovněž prvotřídní, svojí metodou snímání obrazu vyjadřuje bezútěsně zoufalé, vyprahlé stavy postav v bytí na drogách.

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 40 53