• Krátkometrážní

20 sigarette (2010)

Pozor spoiler: Italský filmový štáb jede do válkou zmítaného Iráku natáčet film. Dojede na Iráckou vojenskou základnu, kde se po chvilce strhne přestřelka, později s výbuchy. V tom okamžiku se změní kamera, která začíná snímat člena štábu filmu z pohledu očí v úprku pod cisternu s vodou a následné přelezení drátěného plotu. Tato scéna trvá zhruba 5 minut. Následuje transport do nemocnice a scény, které se v ní odehrávají. Vzpomínky na onu událost, návštěva generála s manželkou. Pak se děj přesune o dva roky později zpět do Itálie na přednášku, kde se vypráví o okolnostech dřívější doby natáčení filmu v Iráku a politického systému, který tam vládne. Následuje scéna ze soukromí bytu přeživšího člena štábu s manželkou a miminkem v náručí, při spuštění svého trauma z Iráku.

Nymfomanka, část I. (2013)

Na začátku projekce při úvodních titulkách mě zamrzel fakt, že se jedná o cenzurovanou verzi, kterou Lars schválil ale nepodpořil. Nymph()maniac je film, který je uzpůsobený širšímu okruhu diváků, a to je právě jeho největší slabina. Narativ je překvapivě velice dobře čitelný, v tomto ohledu má divák velice málo prostoru stát se "spoluautorem" děje. Nejinak je tomu u filmových postupů, i ony jsou přizpůsobeny k co největší srozumitelnosti. Film je ale velice kvalitní a herci hrají opravdu špičkově, jak už je u filmů Lars von Triera zvykem.

Dealer (2004)

Nejlepší film o drogové závislosti a beznaděje prázdného žití. Benedek Fliegauf mistrně s chirurgickou přesností pracuje s výrazovými prostředky a stává se nezaujatým analitikem děje. Kamera je rovněž prvotřídní, svojí metodou snímání obrazu vyjadřuje bezútěsně zoufalé, vyprahlé stavy postav v bytí na drogách.

Pěna dní (2013)

Gondry opět nepřekvapil a vytvořil přeslazený povrchní kýč, který je pro mě divácky nesnesitelný. Je to univerzálně líbivá, podlézavá, samoúčelná sračka s hroznými narativními a stylistickými postupy.

Útok na Bílý dům (2013) odpad!

Tak špatný scénář, až musim litovat ty, jenž ho napsali. Neuvěřitelně hloupé dialogy, nesmyslné scény, film jsem protrpěl....

Muž z oceli (2013)

Tak tohle odmítám, chtěl jsem z kina odejít ale řekl jsem si, že ty přísedící diváky nebudu rušit. Je to z části parodie na supermana. Hloupý, povrchní film, na kterém je nejhorší ten splácaný scénář.

Smrt v poutech beznaděje (2008)

Dokument, ve kterém mě naštvali některé názory lidí. Mnohem raději bych přijal nezaujatý dokument, jenž by se nepřikláněl ani na jednu stranu života nebo smrti.

Upstream Color (2013)

Upstream Color je narativně enigmatickominimalistický, s podmanivou prací kameramana, zvukaře, střihače a hudebního skladatele. Má roztříštěnou stavbu fabule se symbolistickými spojeními, tvořivě přínosný, svobodný.

Bez doteku (2013)

Bez doteku vůbec není špatným filmem, v záplavě české tvorby se jedná spíše o takové světlo na konci tunelu. Směr kterým se zaobírá, jehož značná část spočívá v uměleckém vyjadřování je rozhodně příjemným překvapením. Použité filtry, vnitřní zrak atp. je rozhodně přínosem. Horší je to s kvalitou scénáře, nebo s vedením herců, tady skutečně nejde o krok vpřed. Režijně je hodně znát, že se jedná o debut, je toho hodně co zdokonalovat. [6,5/10]

Luther (2010) (seriál)

Season 1 [6/10], Season 2 [6,5/10]