Lumpy

Lumpy

Josef Tesař

Česko
All Your Base Are Belong To Me

11 bodů

Můj deníček

<< předchozí 1 2 3 4
 • 8.10.2015 v 00:20

  BFI London Film Festival

  Ještě před gala zahájil festival film I hory mohou odejít - a na pódiu ho představili a po filmu odpovídali na otázky režisér Zhangke Jia a jeho manželka a stálice jeho filmů Tao Zhao. Ten chlap snad nikdy nezklame, zajímavý filmy s výbornou atmosférou.

 • 27.9.2015 v 01:09

  Hlad z filmu o saké

  Začal Raindance Film Festival. Režisér Erik Shirai přivezl film o výrobě saké, který hravě zamete s týpkem od suši, a to i tím, že jsem z něj dostal hlad (stačí pár záběrů, přeci jen, je to film o saké, že...). A nezahnala ho ani ochutnávka saké (výborné), jak jinak, přímo od hlavních hrdinů (http://www.tedorigawa.com/) tohoto magického počinu s výbornou kamerou a hudbou, slušným zobrazením a popisem procesu výroby, jen ty scény ze soukromí pracovníků trochu váznou.

  Hlad z filmu o saké
 • 27.9.2015 v 00:27

  Vaneska

  Trošku se zpožděním (událo se v květnu). Vanessa Mae za 5 liber, neber to. Sál z půlky prázdný, to je prostě Londýn. Když pak s přítelem odešla do víru velkoměsta, na ulici si ji nikdo nevšiml, taky bych ji nepoznal. Těšil jsem se strašně, ale přišla mi taková... No, posuďte sami - https://www.youtube.com/watch?v=4olBa5xGi2A

  Vaneska
 • 2.8.2015 v 20:29

  Do kina

  Zašel jsem si do kina na Vetřelce a Vetřelce. Kino beznadějně narvaný, i když ať už jeden, druhý nebo oba filmy opakují pravidelně. Když to jeden srovná s Prometheem... po něm ne po 30ti letech ale již po 30ti dnech neštěkne ani pes. O zbylých dvou vetřelcích ani nemluvě (já se k fandům trojky neřadím). Tak teď ještě někdy oba terminátory.

 • 29.3.2015 v 21:45

  Pan Asia filmový festival 2015

  Letos (téměř) kompletně bez filmů z Japonska, Koreje či Číny, místo toho nabízí Kambodžu, Vietnam, Indonésii či Mongolsko. Po mnoha letech práce na dokumentech o Rudých Khmérech a silně ovlivněna osudy vlastní rodiny a ztrátou otce, natočila režisérka Kulikar Sotho celovečerní snímek The Last Reel - pro sebe a svou matku, na památku herců, filmových tvůrců a stovek filmů, které zničil Pol Potův režim. A pro současnou generaci, protože ta, co hrůzy 70. let zažila, se snaží zapomenout a nemluví o tom.

  Pan Asia filmový festival 2015
 • 3.2.2015 v 00:32

  Good Job!

  A po Vánocích a Silvestru vždy přichází Japan Foundation Touring Film Programme. A letos opět větší. Zahájil ho už v pátek 30/1 režisér Shinobu Yaguchi a jeho Wood Job! Pohodový snímek, pár vtipných scén, jako vždy. Režisér se v UK nenudí, stráví tu zhruba týden, z toho má jeden den volno, jinak doprovází film do všech luhů a hájů Británie.

  Good Job!
 • 3.6.2014 v 00:07

  Zaostřeno na Akiru

  Ne, nemyslím ten film, to jen režisér televizních reklam Akira Nagai přijel představit svůj první film - Judge! Praštěná komedie, která má skvělý náběh a pak už jen klesá k cíli. A věčná škoda, že víc prostoru nedostal Etsushi Toyokawa - neskutečně COOL. Ňa - ňa ňa - ňá! Když říká, že je to kočka, tak je to kočka.

  Zaostřeno na Akiru
 • 2.6.2014 v 23:24

  Be My Baby aneb to nejlepší z dekadence

  Další snímek byl zajímavější. Vemte zkušený tým filmařů (zde workshop vedl režisér Hitoshi Ohne), dejte šanci bandě studentů herectví (zde s vyjímkou etablované dosud spíše divadelní herečky Yūmi Gotō, která na poslední chvíli nahradila debutantku, co odřekla) a o pár tisíc dolarů méně a čtyři natáčecí dny později, máte film. A kdyby netrval 2 hodiny 20, ale jen hoďku a půl, tak i velmi dobrý. Taková dekadentnější v lecčems drsnější podoba Parade. A světe div se, je to černá komedie, u které se Japonci údajně náramně baví (upřímně?) a mně tuhne krev v žilách. Sodoma Gomora. Na snímku zleva Sadaharu Matsushita, Yuki Ueda a Yūmi Gotō.

  Be My Baby aneb to nejlepší z dekadence
 • 2.6.2014 v 22:46

  Terracotta Far East Film Festival

  Už skončil... Letos se zaměřil na Filipíny, což jsem si s klidným svědomím nechal ujít, ale nabídl i několik koukatelných japonských a korejských filmů. Bez Ki-duk Kima by se snad žádný "asijský" festival neobešel, respektive jeho filmu, letos jím byl Moebius (taková směska, výběr z předchozích snímků). Režisér přijet nemohl, poslal zdravici, ale na promítání dorazil mladý herec Young-ju Seo. Překvapil naprostou neznalostí myšlenky filmu, souvislostí. Tak jsme se aspoň dozvěděli, že rodiče mu řekli tak akorát: Dobrá práce, muselo to být náročné... No, sledovat jejich syna v tomhle filmu asi taky ;-)

  Terracotta Far East Film Festival
 • 28.3.2014 v 20:32

  Hoon-jung Park

  A zde po filmu (velmi slušném). Nemá rád sex ve filmu (proto v jeho filmech žádné sexuální scény nejsou), násilí mu ale očividně nevadí. S psaním scénářů začal již na střední, jeho cílem však údajně vždy byla řežie. Momentálně chystá film z období okupace Japonci, ale k New World se již brzy vrátí. Od začátku šlo koncepčně o kmotrovskou ságu přesahující několik desetiletí. Šlo jen o to, jestli první film bude úspěšný.

  Hoon-jung Park
<< předchozí 1 2 3 4