Balet

Balet

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 12.3.2012  00:08

12.03.12 - Výborná filmová, modernizovaná verze Tuláka po Hvězdách.

• 6.7.2009  21:16

6. 7. 2009: Zdráhám se tohle hodnotit, protože jsem odešel v půlce... Je to soubor velmi neortodoxních videoklipů, které z větší části vypadají podobně jako vizualizace ve Windows media playeru, ale horší. Navíc hudba která tyto "záběry" provází zní povětšinou jako bzučení ledničky a pípání, nebo jenom pípání. Nikdy jem neviděl v kině usnout tak rychle tolik lidí... Vrcholná hrůza přišla s desetiminutovým blikáním barev, každý frame - jiná barva... Z toho se mi dokonce udělalo trochu špatně.

• 6.7.2009  21:04
    Tady a tam (2009)

6. 7. 2009: Zajímavý pohled na to, že to co na pohled vypadá dobře tak dobré už být nemusí (výtečně to ukazuje scéna s kupováním dodávky). Extrémní charisma hlavního představitele je příjemným bonusem. No a konec konců, filmů z Bělehradu taky moc není.

• 6.7.2009  20:57

6. 7. 2009: Parodie, nebo spíš pocta u nás nepříliž známému žánru ze 70. let natočená tak, že dlouho budete nevěřícně zírat, jak autentické to je. Humorné detaily a nekonečná "skvělost" z tohoto filmu dělá můj osobně nejlepší zážitek letošního karlovarského festivalu.

• 6.7.2009  20:53

6. 7. 2009: Děsivé, hnusné dílo, které se zdráhám označovat jako "film". Příšerně natažené a mdlé. Možná jsem jenom ignorant nechápající umění (o čemž nepochybuji), ale takhle hroznou věc jsem neviděl dlouho (den na to jsem sice viděl ještě něco horšího, ale v tu chvíli bych dal cokoliv abych se mohl vydat za hlavním hrdinou do lesa a přemluvit ho, aby to nějak urychlil. Nepochybuji, že literární předloha je zajímavá, ale takto...

• 6.7.2009  20:47
    Potlesk (2009)

6. 7. 2009: Zajímavý pohled na odvrácenou stranu slávy a alkoholu naprosto s přehledem vede hlavní představitelka s obdivuhodnou lehkostí a šarmem.

• 6.7.2009  20:44
    Žízeň (2009)

6. 7. 2009: Naprosto vizuálně uchvacující záležitost, ovšem jen pro lidi disponující silným žaludkem... Vtipný a zvláštním způsobem uvěřitelný upíří film z japonského pohledu režiséra filmu Oldboy... Nádherná hudba a výtečné herecké výkony.

• 6.7.2009  20:40

6. 7. 2009: První Indonéský film, co jsem v životě viděl... O Tamní kinematografii mi to neudělalo zrovna líbivý obrázek, extrémní nudu a nezábavnou ujetost zachraňuje snad jen krátká metráž...

• 6.7.2009  20:37
    Gigant (2009)

6. 7. 2009: Hezký, ale obyčejný příběh o podivné lásce mezi zaměstnanci obchodního domu...

• 6.7.2009  20:31

6. 7. 2009: Působivě natočené, včetně historických reálií, velmi sympatická hlavní hrdinka, jež se velmi podobala Zuzaně Bydžovské : )

• 20.3.2009  15:43
    Zátaras (TV film) (1997)

20. 03. 2009: Neskutečná hloupost a trapný film. Nevím proč měl někdo potřebu přidávat k původnímu námětu debilní love story. Navíc do devadesátých let se to prostě nehodí (i když se snažili o jakousi historickou nadčasovost, nebo jak to mám říct.). A pasáž s pouštní motorkářkou?? "Na mě doma čeká žena..."

• 12.2.2009  00:24
    Californication (TV seriál) (2007)

12. 02. 2009: Po dokoukání druhé série můžu říct jen jedno: Tak Ďábelsky nekorektní a zábavnou věc jsem dlouho neviděl. Má to náboj, vtip a navíc jistou životní pravdu.

• 13.1.2009  00:46

13. 01. 2009 - Milion hvězdiček pro tuhle vykutálenost. Pro člověka orientujícího se v dějinách hudby neskutečné množství odkazů odrážejících se ve skutečnosti. Od vtipné analogie s Yoko Ono, až po lehce nevkusnou narážku na Johna Bonhama.

• 12.1.2009  15:44

12. 01. 2009 - Tohle je zajímavé. Na začátku jsem to chtěl vypnout a třeba si číst nebo tak něco, ale nechal jsem tomu ještě chvilku a naprosto mě to dostalo. Nechtěl jsem aby to skončilo, nechtěl jsem se z tohohle bláznivého světa odpoutat. Nemístně vtipné a roztomilé, plné nadšení a roztomilé ujetosti a velmi dojemné i svým způsobem poučné a v reálném světě se odrážející. I závěrečné titulky byly tak dokonalé, že jsem ani nepochopil tu scénku, co následovala. Super.

• 12.1.2009  15:36

12. 01. 2009 - Až neobvykle vtipné a poutavé (na film tohohle režiséra).

• 14.11.2008  15:58

Úžasný příběh lidského vzdoru a zaujetí pro věc.

• 31.8.2008  18:06
    Rolling Stones (koncert) (2008)

31. 08. 2008: Tenhle film mi kompletně změnil náhled na záznamy koncertů, něco tak moc dobře udělaného asi už jen tak neuvidím.

• 8.7.2008  11:07

08. 07. 2008: Nevěřil bych že může být zajímavý belgický film z prostředí imigrantů. A docela jo. Je docela poblém se ztotožnit se s postavami, ale líbí se mi styl vyprávění. Jediný, kdo tam byl trochu sympatický byla postava feťáka. To o něčem vypovídá, řekl bych.

• 7.7.2008  01:37
    Pýchavka (2007)

07. 06. 2008: Velice surrealistická záležitost. Venkovská krajina prošitá ujetými charaktery. Podivné, ale dá se to pochopit i bez extrémně abstraktního myšlení. Už to ale nechci vidět znovu : ).

• 26.6.2008  09:41
    Control (2007)

26. 06. 2008: Na tohle jsem se zvláštním způsobem těšil. Mám rád fotky Antona Corbijna, takže jsem čekal hezký vizuální zážitek, s hudbou, kterou mám rád. Co jsem nakonec shlédl předčilo veškerá očekávání. Skoro každý frame filmu má potenciál viset na zdi. Že to nebylo až tak úplně o té hudbě nevadí, protože pohled do hlavy Iana Curtise byl mnohem zajímavější v tom, že jsem o něm předtím zas tak nevěděl, vysvětlilo to částečně co, proč a jak tenhle velice kreativní, byť bohužel sebedestruktivní člověk dělal.

• 9.6.2008  11:37

09.06.2008: Naprosto stěžejní český hudební film, popisující hnus minulé doby z pohledu jedné z nejoriginálnějších českých kapel osobitým dadistickým stylem.

• 9.6.2008  11:18

09.06.2008: Tohle určitě není film na pozdní večer, nejde po tom usnout, v hlavě probíhá ohromná spousta myšlenek, které se snaží srovnat se. Je to divoká jízda plná příčin a důsledků, prostě tobogán časovými dimenzemi. Super.

• 9.6.2008  11:10
    U mě dobrý (2008)

09.06.2008: Opět zajímavý, technicky skvělý film, který ale nepůsobí moc celistvě. Zase, stejně jako "Kráska v nesnázích", nebo "Medvídek", je to podivná vystřihovánka u které máte pocit, že tam stěžejní scény chybějí. Koukat na to bylo spíš jako koukat na obrázek krajiny, kde jede vozka na koni: vidíte výjev, ale necítíte se součástí děje, ani nesoucítíte s žádnou z postav. To, co předvedl Hřebejk třeba v opomíjeném "Musíme si pomáhat" tu chybí, ten prožitek s postavou. Takhle to působí jenom jako hezká, pěkně natočená, ale zapomenutelná dvouhodinovka.

• 9.5.2007  22:16

09. 05. 2007: Tohle je zase jeden z těch filmů, které nemá cenu hodnotit normálním způsobem. Je to o tolik výš než běžná produkce, že se na to snad ani nevztahuje běžná hodnotící škála. Ze všecho doslova čpí režisérská, scénáristická i technická nadřazenost. Byl jsem fakt nadčenej.

• 9.5.2007  22:10

09. 05. 2007: Takové standartní, zabavilo mě to (nikoliv pobavilo), ale podruhé na to koukat nechci. To třeba takový Walking Tall je mnohem víc dobrý, abych tak řekl...

• 9.5.2007  22:07
    800 kulek (2002)

09. 05. 2007: Tvůrci si očividně nebrali vůbec servítky... Moc se mi to líbilo. Samozřejmě konec nic moc, ovšem jinak jsem se dloouho tak dobře nepobavil, aniž bych to vlastně čekal (na film jsem přepnul náhodou, když začínal a nechal jsem ho tam v domnění, že se jedná o Kapsy plné dynamitu...).

• 6.5.2007  11:28

06. 05. 2007: Naprosto strhující rekonstrukce, která i přes svou délku ani chvíli nenudí. Okrajové motivy jsou zakomponovány citlivě, takže nemusíte snášet sálodlouhé dialogy na téma láska, jako třeba v Pearl Harboru, který tomuhle, i přes hezčí "look", nesahá ani po kotníky.

• 6.5.2007  11:23
    Jako pavouk (2001)

06. 05. 2007: Po shlédnutí filmu jsem si řekl, že si knížku asi nepůjčím (i když jinak mám od Pattersona přečteno mnoho). Nicméně po přečtení komentářů to nakonec asi zkusím. Tady se mi líbil akorát Morgan Freeman a to, že v souladu s předlohou jezdí ve "stařičkém Porsche". Koukat se na to dalo, ovšem poslední půlhodinu jsem hodně často koukal na hodiny...

• 28.4.2007  13:30

28. 4. 2007: Začnu asi tím, že originální Knoflíková válka (překlad Eva Bezděková, 1968) je asi moje nejoblíbenější knížka. Přesto se dá říct, že tenhle film se mi líbil. Bylo vidět, že režisér má knížku rád taky. Ani mi moc nevadilo, že je to celé přesunuté do Irska a jezdí tam auta. Moc se tam ale nemluvilo sprostě, což je pro mě jedno z největších kouzel originálu. Na druhou stranu jiné změny, jako například proměna učitele v supersympaťáka, který se zvláštním způsobem vymezil od zbytku dospělého póvlu, jsou příjemné. Je to rozhodně nadprůměrný film, takže asi tak, no...

• 12.4.2007  14:54
    Prázdniny pana Beana (2007)

12. 04. 2007: Ohodnotím to i přes to, že jsem to samým zhnusením nedokoukal. Chápu producenty, že chtějí vydělat na zavedeném jménu, ale nedokážu pochopit, proč se zaopatřený Rowan Atkinson pustil do takové sračky. Nebylo to ani moc vtipné, dokonce to bylo horší, než první film.

<< předchozí 1 2 3 4 5