Jeržik

Semitrénovaný poloprofesionál

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 27.12.2020  03:34

Strašná sračka. Hlavní rozdíl této rychlokvašky oproti staré hexalogii? Lucas seděl nad dílčími aspekty výsledného produktu s profesionály z jednotlivých branží a společně vymýšleli, co bude nejlepší pro film. Jeden člověk měl však hlavní slovo, duchovní otec značky a sám rozhodně více než naprůměrný filmař. A teď? Kennedy, která tomu rozumí jak já české očkovací strategii, a která natočila leda tak nekoukatelné domácí péčko, se sejde s odborníky na průzkum trhu, divácké nálady a výrobci hraček, aby probrali, co se dnes divákům líbí, co americké rodinky čekají od zábavného filmu a s čím si budou jejich děti hrát v příští sezóně. Nemá to žádnou logiku ani vnitřní strukturu, jak atrakce v zábavním parku, vše se tu dělá jen na efekt a pro zvýšení prodejů, ne pro kvalitu produktu. Gratuluju, zabili jste Star Wars.

• 19.12.2020  01:06
    The Mandalorian (TV seriál) (2019)

Hercules ze světa SW. Disney pokračuje v trendu ničení kdysi slavné značky. Líbivý vizuál, jinak šeď, průměr a bolestivé dojení frančízy. Až mi bylo vlastně smutno. Nenechte se oblbnout pozlátkem a mějte trochu nároky! Finalní CGI xicht je něco, co by milovník SW neměl nikdy v životě vidět. Lituji, že to Lucas prodal, zlatý Jar Jar. 50 %

• 27.5.2020  22:49

Tradičně to drží nad vodou Vyorálek, jehož dikce je naprosto famózní. Překvapením je ale i skvělá Krezlová, která se toho zhostila s grácií. Na to, jak debilní je to postava, jak trapné má scény, a jak je celý tenhle pořad mimo. Jen TA scéna mohla být trošku kratší. A přelepené bradavky méně viditelné.

• 20.5.2020  23:01

No, ty píčo. Po předchozím fajnovém vzepětí pád na nové dno. Málo tahouna seriálu, příliš mnoho loutkařů v záběru a strašné vedlejší postavy. Zabitá montáž a vtipné tu jsou jen easter eggy. Za mě šlo klidně to vysvětlování původu úplně vynechat, cokoli by si divák domýšlel, by bylo lepší než skutečnost.

• 22.12.2019  14:52

"Nagano - k lásce schůdeček, s úctou Ondřej Hudeček."

• 22.12.2019  11:19
    Zaklínač (TV seriál) (2019)

Odevzdat toto jako školní úlohu, styděl bych se za sebe. Neuvěřitelně uspěchané závěrečné díly (posunutá premiéra na Vánoce), a to jak trikově, herecky, tak hlavně dějově. Od půlky série to prostě přestává dávat smysl, peníze očividně došly, a tak se např. velkolepé královské tažení na draka odehrává v lese a jeskyni a je u toho všehovšudy asi 10 lidí. Strašně smutné to sledovat a říkat si, že toto i polský Wiedzim zvládl natočil lépe. Velký problém je podle mě očividné nepochopení, co je na předloze důležité a zábavné (chybející humor Geralt vs. Marigold, a obecně bardův nevyužitý potenciál, nepochopení smyslu a působení mágů ve světě, měnění charakterů k horšímu-zplošťování, trpaslíci působící vyloženě jako postižení a neschopní lidé...). Dále pro nečtenáře vypuštění některých stěžejních pasáží, díky kterým pak díly postrádají osudovat, smysl a napětí (vysvětlit smysl trhu v Blavikenu, Soden obecně, Brokilon...). Dějové problémy neleží v krácení a měnění povídek (první povídka = třetí díl je napsaná dobře), ale v tom, když smažete kus přelohy a nahradíte ji vlastním dějem, který ale nedává smysl a má úrověň slohové práce žáka třetí třídy. Poslední díl už je vyloženě zoufalství a z epické osudové bitvy je zde udělána trapná taškařice na nějaké polské zřícenině, kde pobíhají sedláci a pár neschopných vořežprutů, co občas vyčarují světélko. Dalším problémem je, že se z vedlejších postav stávají hlavní. Yennefer má více prostoru než Geralt, což by nevadilo, kdyby byla zábava sledovat něco jiného, než její neustále ukázaná prsa. V přeloze je postava na vedlejší koleji, takže v seriálu si děj kolem ní museli povymýšlet, což je značně vidět a nejzajímavější události kolem Geralta se kvůli tomu krátí. Tři hvězdy za herce, souboje a první půlku série, s tím, že potencál to má, ale bohužel Lauren Schmidt není schopný člověk, kterému bych věřil, že to zvládne realizovat. Půjde to dolů.

• 13.10.2019  22:43
    John Wick 3 (2019)

Přeceňovaná sračka nemající obdoby. Repetivní a totálně nesmyslná, rezignující na všechno, co tuto značku dělalo alespoň minimálně zajímavou. Všichni jsou tu naprosto znudění, herci jsou pomalí a líní, že chudáci kaskadéři dlouhé vteřiny čekají, než se k nim hrdina/hrdinka otočí čelem, aby mohli zaútočit... choreografie má pár zajímavých nápadů, ty ale totálně zabíjí buď mizerné provedení, či digitální triky alá polský Zaklínač. Občas probleskne zajímavý nápad, pěkný záběr, hezké nasvícení nebo chytlavá hláška, ale všechno je jen jako a na efekt... a vlastně ani ten John Wick už ani neví, proč to všechno dělá. Tak zbytečné, nesmyslné a nekonzistentní konání hlavního hrdiny tu nebylo od Batman vs. Superman. :) Kdyby někdo vydal verzi zkrácenou na půl, kde se prostříhá půlka brutálně repetivní a dokola omýlané akce a alespoň tři Johnovi změny názoru/strany/přesvědčení/životních cílů, dal bych o hvězdičku víc. Předchozí díly si alespoň na nic nehrály. A z Keanu Reevese se stal Nakeenul Revma. Obézního Nea v dalším Matrixu fakt vidět nechci.

• 10.12.2017  22:00

Podivné CGI, dráty i zelené plátno hravě přebije charismatický Pierce (víc záporáků!), solidní zápletka, výborná akce a gerontobijec Jackie, kterému ty návraty prostě nejde nepřát. Škoda jen těch pětiletek mezi nimi. Campbell opět výborně a nebál bych se mu svěřit dalšího Bonda!

• 2.4.2017  13:46
    X-Men: Apokalypsa (2016)

X-Men: Za Prachy Cokoliv.

• 15.12.2016  08:15

Gareth Edwards by neměl točit ani zmrzlinu na pouti, natož pak první samostatný film ze světa SW! Dojem zachraňuje především (přetáčená) akce, Vader a herci (kteří ale nemají, krom významných pohledů, co hrát). Někdo tu za pět minut dvanáct žehlil průser galaktických rozměrů a povedlo se mu to tak říkajíc jen o prsa Felicity Jones (jakože fakt těsně). 60%

• 25.10.2016  22:40
    Číslo 9 (2009)

Kdyby si Skynet uvědomil sám sebe v roce 1933...

• 27.9.2015  00:55
    Pohádka pohádek (2015)

F. A. Brabčák uvádí... v hlavní roli Penelope Cruz.

• 28.7.2015  23:32
    Kung Fury (2015)

Jew-Jitsu na Vás!

• 28.7.2015  11:45
    Zátah 2 (2014)

Takhle to dopadne, když jsou vaše ambice a ego větší než váš talent. Gareth Evans by moc a moc chtěl natočit nový Hard Boiled, Volavku a Nelítostný souboj, ale zatím mu to vychází spíš na mix Od kolébky do hrobu a výcvikového videa filipínských speciálních sil. Akce skvělá je, Evans na ní má ale jen minimální zásluhu. Jeho prací je ji smysluplně zahrnout do děje filmu... kde ovšem vyhořel kompletně na celé čáře. Raid 2 je tak jen přehlídkou špičkové akce bez hlavy, paty a logiky, v příběhu, který jako by vycházel z pozdní rumunské tvorby Stevena Segala. Smutné mrhání talentem akčních "hereckých" hvězd. Jediné plus filmu je snad v tom, že jim to doufejme otevře dveře ke spolupráci s talentovanějšími tvůrci.

• 25.7.2015  18:18
    Equalizer (2014)

Není to úplně dotažené, ale i přesto už návštěva hobbymarketu nikdy nebude jako dřív. Film, který vás při nákupu v Hornbachu donutí přemýšlet, zda jsou ty tmavě rudé skrvy na kladivu v akci opravdu jen stříkance antikorozní barvy... 70%

• 25.7.2015  18:03

Rozhodně důstojné uchopení tématu v technologicky pokročilejším zpracování vhodném pro 21. století. Teoreticky to má všechno potřebné - zajímavou zápletku, nové charaktery, myšlenku... ale problém je, že většina vtipů staví na pádech a házení věcí do obličeje - a to je pro dospělého diváka trošku málo. Stylizace i animace skvělá, dějově je to však jen slabě dochucený vývar, sice lepší než ta hraná břečka, ale stále nedosahující pamětihodných kvalit nejlepších kousků v sérii. Jako první díl v nové odnoži série ovšem dostačující, těším se na další díl. 55% Dabing slušný, ale raději bych dabéry původní kreslené série.

• 23.7.2015  19:38
    Wolverine (2013)

Na půl plynu a příliš digimonovsky. Už to Mangoldovi někdo konečně seberte!

• 23.7.2015  19:36

Objektivně za 4*, ale jelikož je to jediný film natočený za posledních deset let, co jsem měl chuť vidět 5x, nemůžu jinak, než dát plný počet. Stiller je o mnoho zajímavější režisér než herec!

• 23.7.2015  19:34

Singer klesnul na absolutní dno, když natočil film, ve kterém popřel ty předchozí. Řemeslně docela ok (až na televizní CGI), ale obsahově chvílemi zrůdnost.

• 23.7.2015  19:22

Vyspělejší, zábavnější, akčnější... h*vn*! Lawrence akorát ukázal víc ze světa okolo a dal více prostoru charakterům, jaká to chyba! Další jasný důkaz toho, že franšíza semele každého - Lawrence nevyjímaje. 40%

• 23.7.2015  19:19
    Hunger Games (2012)

Neškodný chcípáček těžící z okoukané ale vcelku zábavné premisy. Svět mimo totálně nezajímavý a hlavně divákovi totálně ukradený. Tucci super, Harrelson taktéž. 50%

• 23.7.2015  18:57
    Mocný vládce Oz (2013)

Čistý průstřel fekálního stroje.

• 23.7.2015  17:37
    Hercules (2014)

Doufám v crossover, kde Rock potká Worthingtonova Persea. Režírovat by mohl Mike Newell, zastaví se i Gérard Depardieu jako Obelix, který by zde mohl hledat svého ztraceného nevlastního bratra, kterého hraje Channing Tatum z Orla Deváté legie. V půlce vybuchne Vesuv a Jon Kit Sníh zahradí vlastním tělem valící se lávu, aby zachránil synovce bratrance svého spoluvězně z gladiátorské školy Percyho Jacksona. Nakonci už se jen Leonidas a Themistokles análně pomilují ve vztahu erastes-eromenos a Théseus se rozbrečí, protože nic jiného pořádně neumí. Zlatý Sorbo!

• 23.7.2015  17:19

Luhrmann je Adolf Eichmann kinematografie. Můžete ho svým vlastním způsobem obdivovat, a dokonce jistý druh lidí považuje jeho práci za umění. To však stále nic nemění na faktu, že jeho styl a způsoby jsou naprosto zvrácené! Herecky ovšem precizní. 70%

• 23.7.2015  16:38

Nepříjemně příjemný film. Hardy by mohl z charakteru odkrýt víc, ale takhle se o to víc všichni tešíme na Wastelands. O dost víc, než jen Death Race na steroidech. ;-)

• 23.7.2015  16:32

Není to tam. Chtěl bych fakt moc, ale není kde brát. Velepracné praktické efekty zabité kupou všudypřítomného digitálního make-upu, charakterově vyčpělé jak týden stará nudlová polévka z prášku a emocionálně ploché jak... no jak závodní okruh v Abú Dhabí. :-) Úspěch tomu přeju, ale mám pocit, že se to stále veze na diváckém ocenění kvalit pětky, tentokrát ještě umocněné úmrtím sympaťáka v hlavní roli. Wan řekl bych obstál, a vítězná sestava (a kocept) se v myšlení producentů rozhodně nemění, jako divák bych ale ocenil zařazení lehké zpátečky nebo přesun do jiné závodní kategorie. Ať už si Vin konečně střihne toho Barcu! :-)

• 22.2.2015  19:16

Cade Jaeger - jestli tohle nebylo flusnutí do xichtu Del Tora...

• 29.12.2013  21:42

Lov Jemenců v Laosu.

• 21.10.2013  14:55
    Gravitace (2013)

Dr. Ryan Stoneová ve vesmíru. - Tady Explorer. Houstone, máme problém! - Prosím, rozveďte to? - Ale nic, nechte to být. - Tak co se stalo? - Nic... - Řekněte nám to. - Ne.

• 10.10.2013  23:50

Zrůdnost.