Pásky z Nagana (2018)

"Nagano - k lásce schůdeček, s úctou Ondřej Hudeček."

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Objektivně za 4*, ale jelikož je to jediný film natočený za posledních deset let, co jsem měl chuť vidět 5x, nemůžu jinak, než dát plný počet. Stiller je o mnoho zajímavější režisér než herec!

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Nepříjemně příjemný film. Hardy by mohl z charakteru odkrýt víc, ale takhle se o to víc všichni tešíme na Wastelands. O dost víc, než jen Death Race na steroidech. ;-)

Ve stínu (2012)

Okresní přebor feat Se7en. Takže děti, žádný Svěrák ale Ondříček, jako jedinečný tvůrce a propagátor moderní české kinematografie. Jen ta návštěvnost Babovřesk tomu chyběla...

Jako za starejch časů (2012)

Perfektní nostalgické dráma o podzimu života... Jo? Na****! Ani Jack Bauer toho za 24 hodin nestihne tolik! Perfektně vyvážená jízda s prošlým techničákem, jetejma gumama a hodně atrofovanou vyzáží, nicměně stále pekelně jistá v kramflecích. Kam se hrabe Shawshank, Torino nebo Bucket List. Noah Haidle vládne. 90%

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Nesnáším tyhle tklivé filmové balady o narušených lůzrech. Natož, abych se s nimi ztotožňoval. Patnáct minut jsem tedy bojoval s neodbytnou touhou to vypnout a vysmát se pětihvězdičkový hodnocením... jenže pak přišel ultra teplý Ezra Miller, a sladce dábělská Emma mě sfoukla jak zbytečnou svíčku. Chbosky drtí diváka na všech frontách a je zde jasně vidět, že castingovým sítem prošli jen ti skutečně nejlepší. Na filmu by mělo být varování: Watching this movie causes love to Emma.

Bez záznamu (2012)

Těžce evropský rukopis a britské reálie látce prospívají a posouvají film za rámec klasického špionského akčňáku. Odehrávat se to ale v USA pod taktovkou Douga Limana, nátáhlo by to naopak davy a vydělalo balík. Osobně jsem vděčný za tuhle verzi, připomínající ultrarealistické a nečernobílé Profesionály s pohledem z obou stran, s ženskou verzí Cowleyho, a mladším a méně trendy Bodyem. Doyle jen zestránul, ostříhal se a začal sípat. Nečekejte přímočaré Taken. 9/10

Párování (2000) (seriál)

Těžce ze života. Himym? Friends? Community? Ale kdeže, osobní zkušenosti a zážitky z toho čiší na míle daleko a jen dokazují, jak skvělý je Moffat scénárista (to, že ho doteď holywood neobjevil, je obrovská škoda). Nejlepší a nevtipnější sitcom, co kdy zavítal na televizní obrazovky. S vyjímkou Červeného trpaslíka. ;) "I've got the key to the gates of paradise; but I've got too many legs!"

Ronin (1998)

I po třinácti letech absolutní TOP akční film, který nezestrárnul (narozdíl od hlavních hrdinů) ani o den. Brilatní režie, přehledné a adrenalinové akční scény, perfektní nasnímání automobilových honiček, to vše v promyšlených a zajímavých exteriérech a lokacích. Tohle všechno plus dobrý scénář by ale na nadčasový (naháněčky v autech zdraví Bena Afflecka a jeho The Town;) akční film, kterým Ronin bezpochyby je, nikdy nestačily. Tenhle film táhnou hlavně herci, kteří dostali ke ztvárnění absolutně fenomenální charaktery. Sam a Vincet by nejen každý snesl samostatný prequel, ale hlavně pokračování, které by z takových postav dokázalo těžit. Škoda, že se takového nápadu neujal alespoň nějaký spisovatel, knižní podoba by oběma slušela taky. Vždycky mě zamrzí, když vidím jaké knižní braky vznikají na motivy různých filmů a zde leží takové výborné charaktery, které přímo volají o nějakém tom pokračování...