Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dobrodružný
  • Animovaný

plakát

Klub rváčů (1999)

Dvěma hvězdami hodnotím převážně díky hereckým výkonům, které byly dle mého názoru velmi dobré. Přesto však nemohou zahojit ostatní bolístka, kterými tento film trpí. Na mysli mám především chabý scénář. Ten je samozřejmě z velké části předurčen svou knižní předlohou, kterou jsem nečetl, a nemohu tedy hodnotit, zda dějovou průměrnost svésti spíše na scénáristu, či spisovatele. Nejvíce ze všeho mě trápí, že se film až přespříliš dlouze věnuje jakési podivné sektě tvořené spodinou společnosti, duševně nezdravými nebo životem zklamanými jedinci, jejichž morálně pochybné hodnoty a činy snímek glorifikuje, což ve mě při sledování vyvolávalo odpor. Myslím, že by bylo mnohem zajímavější, pokud by býval byl věnován větší prostor vnitřnímu souboji obou osobností hlavního protagonisty nebo tomu, jak celou sektu odhalit spravedlnosti v situaci, kdy její členové číhají například i v řadách policie. Z mého pohledu tento potenciál nebyl využit a nevznikl snímek, který by stálo za to zhlédnout i podruhé.

plakát

Eurosong: Příběh skupiny Fire Saga (2020)

Tvůrci tohoto filmu měli pravděpodobně ambici dosáhnout stejné úrovně absurdity, jakou k hanbě celé Evropy disponuje Eurovize samotná. Naštěstí nebyli zcela úspěšní, ačkoliv v jistých aspektech byl film své nevkusné předloze nebezpečně blízko. První polovina filmu ubíhala pomalu a sílu pokračovat až do konce mi dodávalo pouze vědomí, že budu za svou trpělivost ve finále odměněn písní "Husavik – My Home Town", která je střípkem kvalitního umění v jinak mírně podprůměrné mozaice, kterou tento film vytváří. Závěr filmu byl nicméně vcelku povedený a spolu s několika vtipnými momenty a skutečností, že středobodem snímku je můj milovaný Island, odvrátil hrozící ostudu v podobě jednohvězdičkového hodnocení a získal ode mě pro film s odřenýma ušima i hvězdu druhou.