Véronique

studentka VŠ

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 12.4.2013  20:09
    Kameňák (2003)

Nebylo by to tak spatne, kdyby ... Vyzdvihnu vsak nejdrive to dobre. Z filmu cisi dobra nalada, humor (ackoli je nekdy za hranici vkusu, a vlastne az trapny), a na hercich jde videt, s jakou chuti se do nataceni pustili. Dobry obraz, hudba, nektere sceny, ... Ale take spoustu klise, nepovedenych vtipu, dej pritazeny nekdy az moc za vlasy ... Hlucha mista, spousta dejovych linek - aj. Nicmene mi pri sledovani bylo obcas teplo u srdicka, citila jsem takove zvlastni cestvi. 35%

• 4.2.2013  15:57
    Notting Hill (1999)

Drive se mi film moc nelibil ... Ale asi jsem jiz k nemu dospela. Mila komedie v typickem anglickem stylu s jemnym humorem a milym podtextem ... Dobre herecke vykony, celkove zpracovani i hudba prevazi jinak pomerne slaby dej. 74%

• 4.2.2013  15:54
    Flashdance (1983)

Dobra hudba a tanecni performances. Jednoduchy dej. film si na nic nehraje, tanecni komedie s romantickym podtextem. Nic vic, nic min. 50%

• 4.2.2013  15:52
    Stmívání (2008)

Tak jsem se dostala i k tomuto kinohitu. Priznam se, fantasy typu Harry Potter mam moc rada, tedy predevsim v knizni podobe. Tady uz to bylo horsi ... Motiv lasky a upirich prekazek ... Moc casto sklouzavajici do kyce. Ale filmarsky pomerne zdatne natoceno, a hlavni par, mezi kterym panuje chemie, to jen vylepsi. Ale nic, co by me k filmu dostalo znovu. 50%

• 4.2.2013  15:47

Uffffffff, tak to boli, a myslim, ze nejen frankofily ... Co je to za preklad ? :( V kazdem pripade je tato komedie, ktera naznacuje renesanci drive tak uspesneho zanru francouzske kinematografie, tedy komedie. Vyborny napad, jak dostat na platno kulturni rozdily panujici v jedne zemi - jih vs. sever. Spoustu nadsazky, ktera vyvolava usmev na tvari, dejove zvraty ci jazykove presmycky :) A vetsina z nich velmi, velmi povedenych ! Ch'time fait rire et sourire ... 75%

• 4.2.2013  15:37

Opravdu jsem se bavila ! S nadsazkou a ironii vykreslene vztahy panujici mezi Francouzi a Belgicany nejen pobavi, ale i nauci. Tedy - z kontextu pochopime onu milou nevrazivost, ktera mezi narody panuje. Povedena historka, dobre herecke vykony, vtipy a narazky, i kdyz nekdy kolisajici na hranici vkusu, to vse dela z filmu dobrou podivanou. Urcete à continuer :) 75%

• 4.2.2013  15:33

Mily film, kteremu se neda temer nic vytknout. A presto, dejove je takovy vlazny. Ale to je snad jedina "vada" na jeho krase, protoze herecke vykony, puvodni myslenka, to je v poradku. A hudba s pisni "Caresse sur l'océan" vas opravdu pohladi po dusi ... 63%

• 4.2.2013  15:30

Nevim, u hodnoceni vaham. Premyslilm, zdali bych se na film jeste chtela podivat znovu ci ne ... Kazdopadne jsem jim byla zaujata jiz od pocatku, trailer k filmu byl velmi svezi. Herecke vykony byly v poradku, nektere dejove zvraty rovnez pro me inovacni. Avsak spoustu klise ze strany druhe ... U filmu jsem se vsak celkem bavila, a balancuji mezi vyssim a nizsim hodnocenim. Priklanim se vsak k tomu nizsimu; v porovnani s predchozim filme Vejdelka s Eliskou Balzerovou jsem se tady preci jen bavila mene, coz je u komedie hlavni predpoklad. 60%

• 4.2.2013  15:26

Ach jo, tak to byl a je opravdu zbytecny film :( Pritom to neni druh filmu, ktery by chtel byt prvoplanove libivy a divakum podbizivy. Ale je to proste o nicem ... A navzdory zanrovemu zarazeni, tedy horka komedie az drama, cni z filmu smutek a nostalgie s kazdym zaberem. Dej je opravdu o nicem, snaha "vratit" se nekterymi hlaskami na zcela bezkonkurencni prvni film, je umela a nepovedena. Jamais plus ... 30%

• 4.2.2013  15:22

Na tento film jsem se opravdu tesila, zhledla jsem ho az ted po navratu ze zahranici. Mam rada styl M. Smidmajera, Jiri Madl je muj oblibeny herec a zanr komedii mam take rada. Dej fimu i trailer me opravdu namlsal ... O to vetsi pak bylo zklamani. Tedy - abych to uvedla na pravou rovinu. Nemyslim si, ze by to byl vylozene spatny film (a to prehlizim jasny PP), historka je porad fajn a konec je take zajimavy. Ale ten zpusob, jakym to je podano ... Tedy scenar, to vazne. Skoda. Na film jsem se dodivala, ale ze bych mela chut videt ho znovu, to urcite ne ... 58%

• 26.12.2012  23:10
    Dvanáct měsíčků (TV film) (2012)

Ano, tato pohadka se pod stredovecerni stromecek povedla. Karel Janak mel v kapse hned nekolik trumfu : typicky tradicni pohadkovy namet vsem znamy, opravdova klasika; zimni scenerie, ktera byla zivou vodou pohadky; zarukou bylo take kvalitni herecke obsazeni v cele s vynikajici Veronikou Zilkovou, ktera byla dusi a tvari pohadky. Skromna Maruska ci dalsi (snad s vyjimkou Romana Vojtka, ktery, navzdory svemu sarmu a standardnimu hereckemu vykonu, nijak neoslnil). Nadherna vyprava, prostredi valasskeho skanzenu, sceny Marusky na lyzich s lucernickou, nadhera. Na stranu druhou, nepatrne zdlouhavy konec ci temer neexistujici chemie mezi hlavnimi hrdniny, anebo prehnane expresivni projev Marussciny sestry v zaverecnych scenach. To vse pohakce ubralo na kvalite, a mozna neni hodnoceni 4 hevezdicek zcela adekvatni. ALE za celkovou pohadkovou atmosferu, kterou vyzaruje, a nektere nezapomenutelne, opravdu pohadkove sceny, si je zaslouzi. 67%

• 26.12.2012  22:59
    Šťastný smolař (TV film) (2012)

Na pohadku jsem se tesila, dobre naladena jsem byla nekolika okolnostmi : Jiri Strach, o kterem si jiz dovoluji tvrdit, ze patri k reziserske spicce u nas; dale pak scenar Marka Epsteina, o jehoz umeleckych kvalitach netreba polemizovat. A v neposledni rade take kvalitni herecke obsazeni, a to i na tech nejmensich postech. Rovnez i komentare tech, co pohadku videli v predstihu. Prvni sceny, dialogy, vyprava, ..., davaly tusit, ze se bude jednat o dobrou podivanou. Ale - s postupem casu to upadalo a ja se nudila. Nektere sekvence byly zbytecne(s matcinou schrankou), stejne jako urcite dejove linie (matka v podani Jiriny Bohdalove). Nektere dialogy navic, zdlouhave, ... Herecke obsazeni bylo velmi dobre, vcetne mlade dvojice. Nezaprela se zde vsak "Strachovina", tedy vyber jeho oblibenych hercu do hlavnich roli (Trojan, Dvorak). Musim vsak vystihnout kvalitni praci kamery ci hudebniho doprovodu. S odstupem casu bych se vsak jeste na tuto pohadku rada podivala. 57%

• 8.12.2012  09:57
    Havran (1943)

Prekvapeni radu prijemnych a pozitivnich ! K filmu me vlastne "prinutilo" psani me diplomove prace, ale jsem rada, ze k tomu doslo. Jinak bych asi tento skvost pochazejici z francouzske valecne kinematografie nepoznala. Detektivka, predchudce znameho "film noir", a jeste neco vic. V nelehke dobe nacisticke okupace H.G. Clouzot profituje z temer absolutni umelecke svobody (diky statutu produkcni spolecnosti La Continentale ktera film zastituje) a predstavi divakum syrovy pohled na francouzskou spolecnost te doby; bez servitku, bez slitovani ukazuje celou skalu postav a postavicek, kterym chybi jedno jedine - dobrota a laska k bliznimu. Clouzot nam je vykresluje spise v negativni podobe, kdy se pote, co se mesteckem siri epidemie anonymnich dopisu podepsanych mysterioznim "Le Corbeau", odkryvajici (ne)pravdive pomluvy na snad kazdeho z nich, jejich charaktery projevi v plne sile. Film, ktery se mel ve Treti risi promitat pod nazvem "Petite ville française comme les autres" (francouzske mestecko jako ostatni) vzbudil brzy nevoli; reziserovi bylo vycitano, ze se filmem snazi zavdecit nacistum, kdyz ukazuje Francii a jeji lid v tak horke a negativni podobe. Jeden z kritiku dokonce nevahal dilo prirovnat k Mein Kampf ... Nicmene, po samotnem shlednuti filmu jsem zajedno s povalecnou rehabilitaci filmu (pravo byt znovu promitan obdrzi v r. 1947). Navzdory absenci doprovodne hudby, dynamickeho strihu; ve zcela ordinernim a thrilleru nekonvenujici prostredi (skola, hospic, pokoj domu), s pro me do te doby neznamymi herci aj. musim filmu za jeho poutavost udelit to nejvyssi hodnoceni, protoze behem stopaze jsem se vubec nenudila. Prave naopak, s pribyvajicim casem jsem sice nebyla vice a vice vystrasena, jak to u podobnych filmu byva, ale natesena, JAK to vlastne dopadne, a KDO je onim Corbeau. 86%

• 17.7.2011  21:11

Cikánovy filmy mám ráda, protože narozdíl do těch Fričových (na které však nedám dopustit) jsou trochu odlišnější, klidnější, někdy možná více pohladí po duši. Tady jsem očekávala něco podobného - a z určité části se to naplnilo, a to především díky hercům - Plachta, Vítová, Nezval, ... Na druhou stranu byl však děj značně nedotažen a je jen škoda, že z námětu nebylo vytěženo více. Mac Frič o pár let později ve Valentinovi Dobrotivém použil podobnou dějovou linii způsobem určitě povedenějším. 60%

• 17.7.2011  21:05
    Český Robinson (TV film) (2000)

Velmi příjemná minisérie, jako stvořená pro letní večery. Čiší z ní typická "českost" (prostředí, postavy, příběh porevolučního navrátilce, ...) a pohodová, někdy ale také dramatická atmosféra, které napomáhají dobře zvoleni herci snad na všech postech. I já se musím pozastavit nad obsazením sourozenců Novákových do dvojice zamilovaných; na jednu stranu je strašně nepřirozené, když se sourozenci líbají... Na straně druhé však musím uznat, že to je z obou stran velmi profesionální výkon. Milé české pohlazení po duši, hodnocení osciluje mezi 3 a 4 hvězdičkami. Vzhledem k poměrně nízkému hodnocení dávám 4. 65%

• 16.7.2011  21:32
    Bakaláři (TV seriál) (1971)

Na léto ideální společník! Výlet do starých časů, ať už barevných či černobílých, je opravdu příjemný. Některé povídky jsou lepší než jiné, vždy ale zaručí setkání s tou nejlepší hereckou garniturou. Nevím, ale ty dnešní povídky tohoto typu mě tak nebaví - možná to je subjektivní, ale ty starší "kousky" prostě ještě mají své kouzlo. A když jsou uvedeny tak excelentním komikem, jakým Vladimír Menší určitě byl (a kterému zdatně sekunduje jeho dcera), nemůže snad ani být pochyb o tom, že o zábavu bude postaráno. 77%

• 16.7.2011  21:18

Je to film Miloše Kopeckého - napsán pro něj a pro jeho snad nejjiskřivější hereckou stránku, tj. hypochodnrie přecházející vlastně k takové dětinské rozpustilosti:) Některé scénky jsou nezapomenutelné a i herci, kteří zde nedostali velký prostor (př. D.Hajská a M.Motlová) se vryli do paměti. Styl komedií P.Schulhoffa mám ráda - už jen proto, že si bez servítku a způsobem sobě vlastním bere na paškál charakteristické české rysy. 70% - hodnocení zvedl především excelentní výkon Mildy!

• 9.7.2011  18:43

Před shlédnutím tohoto filmu jsem neměla žádná velká očekávání - což je dobře, protože jinak bych byla zklamaná. Takhle se mi potvrdil můj první dojem, který jsem nabyla prostřednictvím traileru... Ve kterém mě nejvíce udivila věta "Ještě lepší než originál", který opravdu slušně "vyraboval". Ano, příběh se odehrává dříve a na Kubě, ale ta základní osa - bohatá dívka, opovrženíhodný mladík, ovšem se zlatým srdcem, který ji uvede do světa hříšného tance... Bohužel chemie mezi hlavními představiteli nefunguje, a ač se snaží, vypadají spíše jako sourozenci. Hvězdná minirole v podání Patricka Swayze spíše přináší nostalgii, stejně jako jedna z originálních písní. Muzika v tomto filmu je důležitá, a jestli se v originále prosadily téměř všechny písně, tady tak maximálně jedna. Hodnocení jinak celkem slabého filmu zvyšuje samotný závěr, jehož nejednoznačnost alespoň přinutí se trochu źamyslet nad celým dějem. 40%

• 9.7.2011  18:28
    Světáci (1969)

Konečně jsem tento film viděla celý! Opravdu jsem se těšila, po všech těch ódách, které na film zazněly... A musím se k nim přidat. Hvězdné herecké obsazení, dialogy - člověk neví, koho má vyzdvihnout více. Já osobně bych dala více prostoru Vladimíru Menšíkovi, protože jeho nejen herecké souznění s Jiřinou Bohdalovou bylo famózní. Pro mě je jeho scéna s Božkou v první části filmu vrcholem celé podívané. Oceňuji i fakt, že režisér dal ještě příležitost prvorepublikovým hvězdám - Oldřichu Novému a Jiřině Šejbalové, kteří se mezi nastupující generací budoucích hvězdných herců určitě neztratili. Necelých 80% :)

• 9.7.2011  18:15

Hodně slabý film. Výjma pár scén, především s J. Mádlem, to představuje 90 minut nudy. I když člověk odhlédne od toho, že by to mělo navazovat na legendární černobílou rodinku, film je jen odvarem dobré letní komedie. Dost špatně vybrané herecké páry, teré si nesedly. Výjimkou byla Kačena a Zdeněk, ale to na celý film nestačí...

• 12.6.2011  18:52

Moje premiéra - konečně! Tak jsem se na ten film těšila... A nezklamal. V rámci prvorepublikových filmů má určitě specifické postavení. Svým příběhem, prostředím, hereckým nasazením - a konečně i koncem, který je - jak píše Tosim - lepší než v románě... Adina Mandlová zde podala jeden ze svých nejlepších výkonů, aspoň pokud jde o dramatické role. Její civilní projev je důkazem hereckého zrání a postupného zlepšování se. Zdeněk Štěpánek je naprosto okouzlující a charisma, které jsem jako malá nechápala, mi začíná postupně docházet:) "Babinec" v podání Nasková, Brzková a Dostálová je namíchán správně, i když škoda, že větší prostor dostane jen první jmenovaná. Dějově zajímavý film v netradičním, komorním až úzkostlivém prostředí domu, ve kterém je však pro ty, kteří chtějí, spousta světlých a kouzelných míst. Poměrně povedený je i přechod hlavní hrdinky z hypnotického stavu do reality - ještě jednou bych ten film chtěla vidět, a o to pozorněji, abych si jej mohla vychutnat...

• 21.2.2011  20:44

Byla jsem velmi překvapená tímto filmem, který bych vlastně neměla šanci vidět, nemít program CS. Pravdou je, že se film dosti odklonil od původní, Hermannovy předlohy - a to především přenesením příběhu ze secesní Prahy do té moderní. Příběhu to však kupodivu zase až tak neuškodilo, protože scénař je vcelku dobrý a herecké výkony taktéž. Kromě samotného příběhu to je hlavně výběr herců, který mě oslovil, protože herecká equipa je dokonalá - Z. Baldová, F. Smolík, M. Páčová, T. Pištěk, S. Májová, B. Veverka, ale také hlavní dvojice - Baarová a Dohnal. V tomto filmu jim to opravdu sluší, což podtrhuje také líbivá melodie a písně, které jsou svědkem jejich konečného smíření...

• 5.1.2011  21:58
    Komici na jedničku (TV pořad) (2010)

Ne, nebojím se dát maximální hodnocení. Je to výborné od začátku do konce - nápad, realizace, moderátor, pestrost pořadu, zajímavosti, artefakty, a poté ještě bonbonek - film daného komika. Tleskám!

• 25.12.2010  21:39
    Škola princů (TV film) (2010)

Opravdu milé překvapení! Pohádka to je přímá, bez natahování, s krásnou výpravou a velmi sympatickými herci. Tleskám - jen tak dále. Hlavní pár "princátek" se opravdu povedl, a obrázky z ex/interiéru jsou jako malované. 66%

• 21.11.2010  08:02

Skvělý film! Spojení Hugo Haas - Lída Baarová - Antonie Nedošínská a Vladimír Slavinský na počátku let opravdu fungovalo (viz. filmy Okénko, Madla z cihelny aj.). Nadčasový suchý humor Haasův neomrzí, herec je kořením filmu. A také Lída Baarová - dle mého soudu - podává v těchto filmech lepší výkon než v těch pozdějších... Milá atmosféra venkovského sídla snoubenčiných rodičů, záměna malíř vs. doktor či manželka vs. milenka funguje i přes delší stopáž filmu. 70%

• 21.11.2010  07:59

Opravdu zvláštní film - česká putovní herecká společnost, milé postavy a postavičky, naivní divadélka, ... A Adina Mandlová, kterou bych v takové roli naivní neteřinky a dychtivé herečky nečekala. Spolu s Janem Pivcem tvoří ne moc sourodý pár, ale celkově vyznívá film příznivě - něco mezi pohádkou a historickým filmem. Nevzdory několika dosti hluchým místům a zbytečně dlouhým dialogům bych vyzdvihla především staromilskou atmosféru filmu. 61%

• 21.11.2010  07:53

Moc milý film prodchnutý veselou operetní atmosférou... Jednoduchý příběh zasazen do ne zcela obvyklých tehdejších filmových reálií, příjemný herecký "ansámbl" + hudba - velmi znělé, a nakažlivé písně, ať už v podání Jarmily Kšírové či Hany Vítové. 73%

• 16.10.2010  20:19

Film jsem viděla jednou - a byl pro mě velkým překvapením. Důvodů je několik: netypický rukopis Václava Binovce, v jehož filmové tvorbě tento snímek jasně vybočuje; netypická atmosféra do války zabřednuté země; a především role Adiny Mandlové, prvoplánově negativní postavy, která se pak přeci jen změní... A konec, ten je také zvláštní, stejně jako "odhalení". 72%

• 16.10.2010  10:37
    Paní Piperová zasahuje (TV film) (1999)

Skvělý film, jakých u nás moc není a které má v malíčku snad jen jediný režisér u nás - Zdeněk Zelenka. I když převládají komediální prvky v čele s Jiřinou Bohdalovou a Michalem Dlouhým, nechybí tam ani to pověstné tajemno a překvapivé odhalení vraha... Příjemná byla i tźv. studiová, divadelní atmosféra. Jako by herci byli na divadelních prknech a vystačili si jen s jednou či dvěma místnostmi, přesto to nepůsobilo nudně. 80%

• 16.10.2010  10:31
    Život na zámku (TV seriál) (1995)

Ve své době mě to bavilo - hlavně linie Tomáš Topfer a Kateřina Brožová. Když se však na to dívám zpátky, už bych nepřekousla ani jeden díl... A zbytečně protahované. 39%

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8