• Pohádka
  • Rodinný

Kouzelný dům (1939)

Moje premiéra - konečně! Tak jsem se na ten film těšila... A nezklamal. V rámci prvorepublikových filmů má určitě specifické postavení. Svým příběhem, prostředím, hereckým nasazením - a konečně i koncem, který je - jak píše Tosim - lepší než v románě... Adina Mandlová zde podala jeden ze svých nejlepších výkonů, aspoň pokud jde o dramatické role. Její civilní projev je důkazem hereckého zrání a postupného zlepšování se. Zdeněk Štěpánek je naprosto okouzlující a charisma, které jsem jako malá nechápala, mi začíná postupně docházet:) "Babinec" v podání Nasková, Brzková a Dostálová je namíchán správně, i když škoda, že větší prostor dostane jen první jmenovaná. Dějově zajímavý film v netradičním, komorním až úzkostlivém prostředí domu, ve kterém je však pro ty, kteří chtějí, spousta světlých a kouzelných míst. Poměrně povedený je i přechod hlavní hrdinky z hypnotického stavu do reality - ještě jednou bych ten film chtěla vidět, a o to pozorněji, abych si jej mohla vychutnat...

Artur a Leontýna (1940)

Byla jsem velmi překvapená tímto filmem, který bych vlastně neměla šanci vidět, nemít program CS. Pravdou je, že se film dosti odklonil od původní, Hermannovy předlohy - a to především přenesením příběhu ze secesní Prahy do té moderní. Příběhu to však kupodivu zase až tak neuškodilo, protože scénař je vcelku dobrý a herecké výkony taktéž. Kromě samotného příběhu to je hlavně výběr herců, který mě oslovil, protože herecká equipa je dokonalá - Z. Baldová, F. Smolík, M. Páčová, T. Pištěk, S. Májová, B. Veverka, ale také hlavní dvojice - Baarová a Dohnal. V tomto filmu jim to opravdu sluší, což podtrhuje také líbivá melodie a písně, které jsou svědkem jejich konečného smíření...

Komici na jedničku (2010) (pořad)

Ne, nebojím se dát maximální hodnocení. Je to výborné od začátku do konce - nápad, realizace, moderátor, pestrost pořadu, zajímavosti, artefakty, a poté ještě bonbonek - film daného komika. Tleskám!

Škola princů (2010) (TV film)

Opravdu milé překvapení! Pohádka to je přímá, bez natahování, s krásnou výpravou a velmi sympatickými herci. Tleskám - jen tak dále. Hlavní pár "princátek" se opravdu povedl, a obrázky z ex/interiéru jsou jako malované. 66%

Její lékař (1933)

Skvělý film! Spojení Hugo Haas - Lída Baarová - Antonie Nedošínská a Vladimír Slavinský na počátku let opravdu fungovalo (viz. filmy Okénko, Madla z cihelny aj.). Nadčasový suchý humor Haasův neomrzí, herec je kořením filmu. A také Lída Baarová - dle mého soudu - podává v těchto filmech lepší výkon než v těch pozdějších... Milá atmosféra venkovského sídla snoubenčiných rodičů, záměna malíř vs. doktor či manželka vs. milenka funguje i přes delší stopáž filmu. 70%

Hvězda z poslední štace (1939)

Opravdu zvláštní film - česká putovní herecká společnost, milé postavy a postavičky, naivní divadélka, ... A Adina Mandlová, kterou bych v takové roli naivní neteřinky a dychtivé herečky nečekala. Spolu s Janem Pivcem tvoří ne moc sourodý pár, ale celkově vyznívá film příznivě - něco mezi pohádkou a historickým filmem. Nevzdory několika dosti hluchým místům a zbytečně dlouhým dialogům bych vyzdvihla především staromilskou atmosféru filmu. 61%

Veselá bída (1939)

Moc milý film prodchnutý veselou operetní atmosférou... Jednoduchý příběh zasazen do ne zcela obvyklých tehdejších filmových reálií, příjemný herecký "ansámbl" + hudba - velmi znělé, a nakažlivé písně, ať už v podání Jarmily Kšírové či Hany Vítové. 73%

Poručík Alexander Rjepkin (1937)

Film jsem viděla jednou - a byl pro mě velkým překvapením. Důvodů je několik: netypický rukopis Václava Binovce, v jehož filmové tvorbě tento snímek jasně vybočuje; netypická atmosféra do války zabřednuté země; a především role Adiny Mandlové, prvoplánově negativní postavy, která se pak přeci jen změní... A konec, ten je také zvláštní, stejně jako "odhalení". 72%

Paní Piperová zasahuje (1999) (TV film)

Skvělý film, jakých u nás moc není a které má v malíčku snad jen jediný režisér u nás - Zdeněk Zelenka. I když převládají komediální prvky v čele s Jiřinou Bohdalovou a Michalem Dlouhým, nechybí tam ani to pověstné tajemno a překvapivé odhalení vraha... Příjemná byla i tźv. studiová, divadelní atmosféra. Jako by herci byli na divadelních prknech a vystačili si jen s jednou či dvěma místnostmi, přesto to nepůsobilo nudně. 80%

Život na zámku (1995) (seriál)

Ve své době mě to bavilo - hlavně linie Tomáš Topfer a Kateřina Brožová. Když se však na to dívám zpátky, už bych nepřekousla ani jeden díl... A zbytečně protahované. 39%