Infalín

Česko

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 16.9.2019  17:43
    To se ví (TV pořad) (2019)

Kozel zahradníkem.

• 4.3.2018  21:27

Příliš smutná komedie.

• 25.12.2017  17:07

Ježíšek, Marie a Josef v nebi? Trochu brzo, ne? Vica je dobračka, ale když Petronel skončí pod zámkem, vlastně jí to ani nevadí a vesele se baví s Uriášem. Proč falešní mikuláš, čert a anděl zacházejí tak daleko? Jak je chytili? Není trest pro Polívku spíš trestem pro ty švadleny, který přišly o práci? Co se stalo s klíčem od očistce? Proč se Uriáš a Petronel ke konci nepídí víc po jablku? Celej rok prodával Dyk párky před domem Vicy, ale když její dcera o párek projeví zájem, tak ji odbyde, že na sekyru nic nedostane? Ale jinak je pohádka docela hezká.

• 16.1.2017  12:24
    Bohéma (TV seriál) (2017)

První díl jen potvrzuje, že Vladimír Javorský je skutečná hvězda. Jinak to nedrží pohromadě a korunu tomu všemu nasazuje zbytečný vypravěč. Musí dát hodně práce zabít tak zajímavé téma.

• 10.8.2016  01:52
    Jetelín (TV seriál) (2016)

Nepochopení principu sitcomového humoru bije do očí. Prostě to nějak splácáme a budeme programově srandovní, prdlí a tupí.

• 28.5.2016  16:27
    Žrouti (TV seriál) (2016)

Co je hnusný, to je vtipný? Ani náhodou!

• 10.6.2015  10:11
    Dovolená v Protektorátu (TV pořad) (2015)

Tvůrci měli opravdu velký štěstí, že je ta rodinka nevytrolila. Simulace protektorátu, ve které chybí klíčový prvek, totiž strach o holý život, je výsměchem všem lidem, co to skutečně zažili.

• 15.9.2014  21:02
    Vinaři (TV seriál) (2014)

To je ale sešup. Po prvním díle jsem doufal, druhý díl odvál naděje a třetí mě vyloženě otrávil. *** "Legrace" postavená na tom, že jsou skoro všechny postavy úplně debilní.

• 6.9.2014  22:43
    Neviditelní (TV seriál) (2014)

Taková hravost a nadsázka se u nás jen tak nevidí. Konečně seriál, u kterého se těším na další díly. Velmi mě to baví. A myslím, že si to užívali i herci.

• 5.9.2014  10:11
    Česká soda (1998)

Po zhlédnutí Pečeného sněhuláka bych chtěl dát Sodě rovnou šest hvězdiček.

• 1.9.2014  21:36
    Pečený sněhulák (TV pořad) (2014)

Ach jo. O tom Kalužovi se mi asi bude bohužel zdát. Je v tom pořád a nejvíc řve.

• 16.8.2014  17:57

Šíleně otravnej film.

• 21.1.2014  01:39
    Mazalové (TV seriál) (2014)

Já bych se sitcomovým smíchem neměl problém, pokud by k němu byl důvod. V divadle taky člověku nevadí, když se smějí i ostatní diváci, mají-li čemu. Toto ale bohužel sitcom není. Vtipné repliky prakticky neexistují, postavy jsou vesměs nesympatické a otravné, díly nemají uzavřený děj, není komu držet palce. Spíš je to taková šaškárna.

• 11.1.2014  18:08
    Sněžný drak (TV film) (2013)

Málo humoru, slabší rozjezd, ale jinak povedená pohádka, která mě chytla. Blahopřeju Brnu.

• 11.1.2014  00:20
    Duch nad zlato (TV film) (2013)

Vojta nečinně čučí, jak mu Bohdalová bere křesadlo. Přitom by stačilo, aby udělal dva kroky a mohlo být po pohádce. A pak král v pohodě přepere tři zločince a ještě je zamkne do klenotnice. To jsou jen dvě perly. Lezlo mi to na nervy svou hloupostí. Ale Kubařová, Preiss i Antonio hráli hezky. Kdyby ta pohádka měla aspoň srdce...

• 1.1.2014  02:11
    Trhák (1980)

Málokdy se u filmu směju nahlas, ale tohle je ten případ. Nechápu, jak tuhle šílenost dokázali tvůrci protlačit k realizaci. Dneska by se už vůbec nechytali. Smekám a děkuji!

• 1.11.2013  02:10
    Máma (TV seriál) (2013)

Je to návykové a s dalšími epizodami ostřejší a ostřejší. * Po sedmém dílu se nemůžu dočkat dalšího. Ano, není to žádná revoluce, ale je to velmi zábavný sitcom. Zejména Anna Faris a Allison Janney jsou neodolatelné. Doporučuju!

• 3.9.2013  14:31
    Špačkovi v síti času (TV seriál) (2013)

Po prvních dvou dílech: Takto to dopadá, když popustí uzdu fantazii někdo, kdo se příliš nevyzná ve fyzice a často i v logice. Bezúčelně do toho narve výmysly a úlety a je to. Například létající tříkolky na mě působí dost odpudivě. Proč mají kola, když létají? Proč vůbec lítá jenom Albert? Nemohli se náhodou klaun a ten kluk v kufru potkat? To není fantasy, ale spíš babská infantilita. Navíc pojem času je dost abstraktní a těžko uchopitelný. Hravá nadsázka, srdce a humor chybí. Zábava postavená jen na hlouposti a nešikovnosti mě moc nebere. Tak moc bych si tu přál sympatickou postavu, které bych mohl držet palce. S Arabelou se to nedá srovnávat. Dodatek: Skutečně fungující záplatka, i když ne originální, přišla až ve čtvrtém dílu. Teprve teď se to začíná hýbat. Docela jsem se bavil. Škoda toho mrtvolného balastu kolem, který se nabalil na hlavní linku. Jako kdyby tam byl implantován dodatečně. Ale další díly nabídly načinčanou chaotickou nudu..

• 12.7.2013  18:54
    Babovřesky (2013)

Lepší než opěvovaná Poupata.

• 28.6.2013  00:45
    Lehká jako dech (TV film) (2013)

Typická famácká depka. Toto téma by se podle mého dalo zpracovat mnohem zajímavěji a rychleji. Nemyslím si, že by Vít Olmer selhal. Bez snových záběrů by snímek trval půl hodiny. Problém byl ve scénáři. Ten se sice veze na módní vlně ala Jak průseráři ještě do většiho průseru spadli, na kterou slyší všelijací porotci, ale ve skutečnosti je prázdný.

• 28.1.2013  19:41
    Poupata (2011)

Příliš veselé, optimistické, dramatické, akční, inteligentní a smysluplné.

• 2.11.2012  21:49

Od třetiny je to docela zábava, hlavně v Maroku. Eva Holubová tu má roli přímo na tělo. Na velbloudu neměla chybu.

• 2.9.2012  22:10
    Gympl s (r)učením omezeným (TV seriál) (2012)

Pilot: Náhodou vůbec to nebylo špatný. Charaktery šly možná moc do extrémů, obešel bych se bez týrané Šinkorové, a děti, zejména na začátku, byly v křeči. Ale jinak jsem byl příjemně překvapen. * Další díly: Dějová úroveň bohužel trochu klesla, ale herci jsou pořád příjemní.

• 28.8.2012  10:54
    Základka (TV seriál) (2012)

Oceňuji snahu o sitcom. Znovu se zde ale tvůrci řídí nepochopitelným pravidlem, že čím víc to bude bláznivější, tím víc to bude vtipné. Copak nikdy neviděli klasické české komedie mistrů Svěráka a Smoljaka? Jejich základ je vlastně smutný. To platí i o nejúspěšnějších sitcomech. Je mi líto, těšil jsem se.

• 31.5.2012  20:24

To je síla!

• 9.5.2012  15:43

Nevím. Mně je ten film lhostejný. Neměl jsem komu fandit, bylo mi jedno, jak kdo dopadne.

• 8.5.2012  23:28
    Příběhy slavných (TV seriál) (2000)

Hodnotím díl o Vlastovi Burianovi. Myslím, že takhle má vypadat poctivý dokument. Obsah je ale dost smutný. S tím však tvůrci nic nenadělají:-)

• 23.3.2012  19:12
    Helena (TV seriál) (2012)

Bez děje, vtipných dialogů a výrazných charakterů se sitcom nedá dělat. Humor nelze stavět jen na omezenosti postav. Oceňuji snahu.

• 10.3.2012  20:13
    V peřině (2011)

Mám rád dětské filmy, například Ať žijí duchové, ale tohle nemá hlavu, ani patu.

• 30.1.2012  21:16
    Život je ples (TV seriál) (2012)

Seriál o seniorech? Jasně! Ale tohle je o všem a o ničem. Chtělo by to nějakou zásadní linku kolem domova důchodců. *Update: Ještě jsem viděl poslední dva díly, které byly o hodně lepší, a docela mě chytly. Najednou to někam mířilo. Častým problémem českých seriálů je postupná gradace. Přitom pilotní díl rozhoduje, jak divák sérii přijme. To je škoda.

<< předchozí 1 2 3 4 5