Spása (2014)

Revenge jednohubka v podaní Madsa a Jeffreyho. Western pekný na pohľad (ak odrátam otrasný digitálny oheň) a herecky takisto dobre zvládnutý. Scenár neohúri žiadnými nečakaními zvratmi ktoré ste už nevideli v starších westernoch s podobnou tematikou ale jeho výhodou je spracovanie a schopný režisérsky dohľad.

Rohy (2013)

Ak sa vám zdala kniha dobrá, bude sa páčit aj film. Mne sa nezdala.

Lesní duch (2013)

Dlhé roky som fanúšikom originálnej trilógie ale tímto dňom som sa stal AJ fanúšikom remaku.

Zabít tiše (2012)

Priznám sa nezvládol som to dopozerať. Pýtate sa prečo som ohodnotil jednou hviezdou? Lebo málo kto ma gule na to aby kopíroval Tarantina a aspoň za to si režisér zaslúži prilepšiť. Inak je to HROZNÁ NUDA,nič iné si totiž z toho nepamätám. Čo je s odstupom času aj výhoda lebo sa nemusím nasierať nad tým akú chujovinu som videl a s kľudom môžem dopísať tento komentár.

Hannibal (2013) (seriál)

Pilot predčil očakávania, Mikkelsenov Hanibal sa nesnaží byť kopírka Hopkinsa(Coxa) ale si ide svojou cestou. Tento prístup k predlohe sa mi fakt páči a zo začiatočných obáv vyvolaných z trailerov(konkrétne Hugha Dancyho) už nieje ani zmienka. Naposledy a asi jediný krát ma pilot takto zaujal pri Dexterovy. 100%

Batesův motel (2013) (seriál)

Pilot: Priemer, Vera Farmiga mi prišla strašne otravná ako keby si chcela ukradnúť celý pilot pre seba ale nedarilo sa jej to lebo strašne prehrávala a Freddie Highmore ktorý bol podstatne lepší a do postavy sa hodí no zatiaľ neukázal nič čo Normana vystihovalo v originálnom Psychu. V podstate nečakal som nič prevratné ale pilot ma nezaujal na toľko aby som pokračoval v sledovaní v týždenných prestávkach. Možno sa k Bates Motel vrátim ak nebudem mať žiaden zaujímavejší seriál. No zajtra začína v televízii vyčíňať ďalší významný vrah a k tomu aj gurmán - Hannibal do ktorého dávam oveľa väčšie nádeje, tak dúfam že nesklame.

Batman: Návrat Temného rytíře, část 2. (2013)

Na začiatok by som povedal, že komix to neprekonalo (ten je o úroveň vyššie) ale zato je to presne tá adaptácia akú si zaslúži. Najlepšia. Jediná vec čo navyšuje komix nad tieto filmy sú vnútorne monológy ktoré doťahujú zážitok k ešte epickejším rozmerom. Inak je to okienko po okienku rozhýbaná predloha.

Batman: Návrat Temného rytíře, část 1. (2012)