Konečná stanice: Peklo (1972)

Vďaka popisu deju na csfd vieme presne kto je únoscom lietadla, čím film stráca záhadnosť, kedže od začiatku vieme, o koho ide (aj keď brat mi tvrdil, že podľa neho únoscom je tá tehotná žena, ktorá v druhej polke filmu v lietadle porodila - ale tak brat bol vždy trochu povysávaný). Film nenudil, ale v podstate 100 minút som čakal na to, aby Hestonovi už došli nervy (myslel som si, že je len otázkou času, kedy k tomu príde) a baterkou útĺkol únoscu. Keďže nechcem spoilerovať, tak sa nemôžem nejako vyjadrovať k tomu, ako skončil film. Ale čakal som nejakú výraznejšiu pointu. A na oživenie deju niekde v polke filmu sa obajví retardovaný dedo, ktorý skoro vpáli svojim eroplánom Hestonovi do jeho "boingu" (neviem aké šoféroval lietadlo, ale dajme tomu, že to bol boing). Aha aby som nezabudol. Charlton Heston je MACHER.

Zavraždění Trockého (1972)

Neskutočne štýlový Delon - obleky s vestou, slnečné okuliare, brutálne nagélované vlasy začesané dozadu, často muž nie mnoha slov. To bolo to čo ma držalo na jednej vlne s filmom. Celkovo sa vo filme toho až tak veľa neudeje, až na ten záver samozrejme. Ale veľmi štýlový Delon sa postaral o to, že som sa vôbec nenudil. Na záver keď sme všetci vedeli, že ide do tuhého, napätie sa naozaj stupňovalo. MINI SPOILER: Celý čas išla z Delona istota, že ide o špičkového profesionálneho zabijaka. Až na momenty keď prišlo do tuhého. Zrazu sa jeho postava ukázala ako neskúsený slaboch so strachom. Toto na konci filmu ubralo z celkového dojmu, ako na mňa vo filme celý čas pôsobil.

Detektiv Knight: Den nezávislosti (2023)

Skúsim zhrnúť celú trilógiu: Prvý diel prekvapivo zaujímavý s chorým Willisom, ktorý už síce ledva dožíva, ale ešte melie z posledného a pomerne často sa objaví vo filme. Dvojka naozaj nudné pokačovanie. Zato v poslednom dieli a zároveň vo fisnishi svojej kariéri ide dožívajúci chorý Willis takpovediac ALL IN z posledných síl čo to dá, akoby už vedel, že toto je to posledné čo svojim fanúšikom (a to teda ja som) môže dať. Znovu podobne ako v jednotke sa objaví na obraze pomerne často. Dej aj napriek tomu, že sa tam 3/4 filmu v podstate "nič nedeje" pomaly stupňuje určité napätie a rozhodne nenudí. A ten záver o môj...to ma až postavilo zo stoličky. Chorý Williž si, vo forme jak za mlada z Die Hard, vystričí hlavu z auta a striela samopalom...ale čo príde po tom to nikto nečakal. V podvedomí si hovorím "to snáď nemyslí vážne, že 70 ročný v jeho stave ide spraviť to, čo si myslím, že ide spraviť". Ja tuším, že to ide urobiť. A on to naozaj urobí. Dožívajúci Willis dá pokyn kolegovi aby sa priblížil k autu, vyskočí na kapotu...a zo SWAT auta preskočí na sanitku, kde si to vzadu rozdá jeden na jedného s delikventom, ktorý by mu mohol byť vnukom. V tomto momente už naozaj kričím od nadšenia, že on to znovu, poslednýkrát v kariére dal. Klobúk dolu šéfe, toto bola v rámci jeho možností rozlúčka na pána. Priznám sa, kedže išlo o jeho posledný film a všetci vieme, v akom stave ho natáčal, že som to bral ako jeho fanúšik trochu emocionálne. Som sa hneď išiel po filme prestriekať jeho parfémom od nadšenia z toho záveru filmu.

Detektiv Knight: Vykoupení (2022)

Druhý diel bol snáď v tejto trilógii omylom. Jednoznačne najslabší diel. Nerozumiem prečo to tu má najvyššie hodnotenie. Jedným slovom...nuda (a Willis tu hrá najmenej z troch dielov, čo sa aj podpisuje na /ne/zaujímavosti filmu).

Kung Fury (2015)

Spojenie bizarných momentov s dobrými hláškami, hudbou a zaujímavými postavami. Dejovo nenudí, keďže ide o veľmi svižných 30 minút. A do toho fantastická pesnička od Hasselhoffa, na ktorú som čakal od začiatku filmu. Miestami veľmi pripomínajúce seriál Miami Vice, čo hodnotím ako pozitívum.

Naprostá sebedůvěra (2012)

Keď sa v jednej z prvých scén vzbúril 200kg väzeň a strážnici rovno zavolali SBS-kára Seagala s nadváhou, ktorý je majiteľom 7. stupňa čierneho pásu, aby ho dal do poriadku a ten ho tam nekompromisne zmasakroval, čím si zjednal rešpekt u diváka, tak už som rovno vedel, že toto bude dobrý film. A keď som uvidel že väznicu stráži dvojica Siegl/Austin tak mi bolo hneď jasné prečo sa film volá "Naprostá sebedúvěra" pretože som vedel na tutovku že cez nich nikto neprejde. Až mi bolo aj ľúto tých delikventov, ktorí to tam prepadli, že boli zrovna na smene Siegl/Austin. Keď na fotke vidíte že Majster bude vo filme pobehovať v taktickej veste tam je hneď jasné, že sa budú diať veci a Štefan bude vo forme.

Sniper: Special Ops (2016)

Tento film je tak zbytočný asi ako rola samotného Pištu Seagala v ňom. Dejovo asi ako 1 diel 20 minútového seriálu roztiahnutý na film. Seagal ostane uviaznutý v Afganistane s parťákom ktorý je postrelený a celý film si odsedí na stoličke. No pardon. Skoro celý. Na začiatku strieľa jak elitný odstrelovač. Potom si sadne na 60 minút na stoličku z ktorej sa párkrát postaví aby išiel skontrolovať stav udalostí pred budovou (dokonca na 4m raz aj pobehol. Bolo to síce smiešne ale naozaj pobehol). No a potom na záver filmu znovu striela. Ja som osobne jeho rolu v tomto filme vôbec nepochopil. Zostal zabudnutý v Afganistane ale celý čas nebol v ohrození. Nebolo tam žiadne napätie. Nebolo tam nič. A to aby som nezabudol. Na scénu kde ide hore schodmi bol použitý dablér. Ako som to zistil? Jednoducho. Seagal je obézny a dablér nebol. Ešte k tomu bol snímaný tak aby mu nebolo vidno do tváre. WOW. Seagalovky z roku 2016 sú proste TOP ja ich zbožňujem. Brat mi hovorí: "Hraje tam s ním Van Damme to si pustime." Hej..bol to nejaký Rob Van Dam :D

Poslední úkryt (2014)

Posledný záber filmu veľmi silný. Ináč pozeratelný priemer.

Přátelé: Zase spolu (2021) (TV film)

PRIATELIA sú mojim najobľúbenejším komediálnym seriálom. Čakal som, že pôjde len o prehrávanie starých záberov a do toho pár slov hlavných protagonistov. Ale toto bola naozaj emočná pecka. Tak veľmi bolo vidno ako sa herci medzi sebou majú radi a vážia si jeden druhého za tých spoločných 10 rokov ktoré spolu strávili. Je tam kopa spomínania, záberov zo zákulisia, emócii, hostí a celé to pôsobí pre fanúšika seriálnu naozaj nostalgicky. Od prvého momentu až po posledný naozaj skvelé.

Beckham (2023) (seriál)

Fantastický dokument o legende Manchestru United. Pre fanúšika klubu a samotnéhé hráča povinná jazda a dokonalý počin. O silných emóciach ani nehovorím. 5* povedal by som 100%. #BECKS7