A.Beech

A.Beech

okres Bratislava

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 12.5.2020  23:29

"My nie sme dobrý & zlý policajt. Já som buzík a on je z New Yorku." Slabé 4*, ale predsa len. Svoje momenty to určite malo.

• 8.5.2020  17:00
    Mise Condor (2016)

Takže recenzia romantického filmu Hitman. Čo? Že to nebol film Hitman? Aha tak pardón. Film Mise Kondóm. Film Johhnyho Messnera...čo zas? Že to bol film Seagala? Ja som tam ale 90 minút videl Messnera. Čo som teda ja osobne uvítal, keďže ho žeriem od čias Kriminálky San Francisco (ano viem, to budem asi jediný fanúšik seriálu). Čo sa týka role Seagala bolo to veľmi minimalistické herectvo, pretože ho vo filme moc nebolo. A keď aj bolo, nič neurobil a vzápätí ho znova nebolo. A potom sa zase dlho čakalo kým ho znova bolo. A keď ho nebolo, tak aspoň visiaci plagát na budove v pozadí sme mali tú možnosť vidieť. Ináč nemuseli ho ani volať, myslím, že takéto role typu "presedím celý film v kancelárii" dobre zvláda posledné roky Willis. Keď si Messner ku koncu filmu nasadil Power Rangers oblek, aby išiel dať dole Štefana, jeho veličenstvo sa uráčilo postaviť zo sedačky od školenia masáže a naopak dal dole on Messnera (to nebudem označovať ako spoiler, každému je jasné ze Sígela vo filme dole nedajú, musí to mať ten chlap určite aj v kontrakte). Komentár píšem priebežne počas filmu. Rozhodne treba vidieť do konca. SPOILER: V tej (skoro) poslednej scéne Pišta asi nemal svoj deň (keď ho Messner predsa len dal dole). PS: odkiaľ sa na záver objavili tí samuraji? PS2: Tak Stephen Sejgl tam tú klauzulu vážne má. PS3: Vidím dobre je obézny?. Mám slabosť pre Messnera a do toho ešte vo filme s Veľmajstrom, ospravedlňujem sa, musím dať 4* (objektívne tak 2*).

• 8.5.2020  00:45

"MAJ-K OKOT?"..."Já nejsem žádnej *okot. Jsem Majkl". Tak to bola prosím pekne scéna, ktorá ma rozosmiala na dobrých asi 10 minút. Takto dobre som sa nepobavil v poslednej dobe ani na komédii. Ak už kvôli ničomu inému, tak kvôli scéne z letiska sa tento film oplatí vidieť. V podstate úplný odklon od Rýchlo&Zbesilo. S pôvodnou sériou to okrem týchto 2 postáv nemá nič spoločného. Čo mne osobne neprekážalo, pretože nie som nejaký die hard fanúšik Fast&furious. Čo však dávalo gule tomuto filmu, bolo neustále súperenie a zhadzovanie sa medzi ústrednou dvojicou a v tom pre mňa pôsobilo čaro tohoto filmu.

• 6.5.2020  23:38

BOOM! Seriálová ikona 80tych rokov a jej intro.Veľmi silný pilot. Má to všetko, čo som očakával. Neskutočne štýlový Don Johnson. Ako vrchol je bezpochyby scéna s rútiacim sa Ferrari do finále dielu nočným Miami za doprovodu skvelej hudby Phila Collinsa, nabíjajúc Tubbsovu brokovnicu, zatiaľ čo Sony ešte telefonuje svojej bývalej manželke. Rozhodne intro, ktoré ostane v pamäti.

• 1.5.2020  00:08
    Peacemaker (1997)

Pre Slováka a teda hlavne Bratislavčana asi lákavý film, nakoľko sa jeho časť točila práve tu. Pozitíva filmu: Bratislavské lokácie, Zimmerova hudba (ktorá sa snaží posunúť film o level vyššie ale dejovo to nepustí) a Martin Nikodým ( :D ). Ale ani to všetko (ani ten Nikodým) nestačilo na lepší priemer. Mimochodom, jeho prítomnosť som akosi prehliadol. Musel som si ho až po filme spätne vyhladať na nejakom videu na internete.

• 29.4.2020  15:12

Pre každého die hard fanúšika Bonda must see (teda pochybujem, že by mal Lazenby nejakých fanúšikov aj mimo bond komunity). 3 roky mi "stál" tento hraný dokument v počítači, až som sa ku nemu dostal. A dobre som urobil (že som sa k nemu konečne dostal). Odrádzalo ma to, že nejde len o dokument, ale o hraný dokument, kde sa máme pozerať na nejakého herca, ktorý hraje Lazenbyho. To ma odrádzalo, nie je to taký king ako (napríklad) Connery, že sa chcem na jeho život pozerať prostredníctvom niekoho iného. A ono to vôbec nebolo na škodu. Práve naopak. Po pár minutovom slabšom rozjazde z obdobia detstva som si po necelej pol hodine uvedomil, že ma celý tento dokument a zároveň aj jeho forma úplne vtiahli do deja. A práve naopak, celú formu dokumentu hodnotím ako jeho silnú stránku. Miestami rozosmialo, miestami pôsobilo inšpiratívne, dokonca dojalo, aby v zápätí zas ukázalo aký idiot to v určitých veciach bol. Skvelý životopisný film o mužovi, ktorý (obdivuhodne bez hereckých skúseností) natočil jednu z najlepších bondoviek a ktorý mohol byť tým, čím sa nikdy nestal.

• 26.4.2020  23:03
    Ben Hur (1959)

Vydržal som sledovať film ktorý má 3,5h. Asi najdlhší aký som kedy videl. Charlton Heston je MACHER.

• 26.4.2020  00:04

Na tú dobu dobré vysporiadanie sa s efektami. A ten záver. Charlton Heston je MACHER.

• 24.4.2020  14:04

Charlton Heston je MACHER. V dobrom obleku s jeho pletenou kravatou a slnečnými okuliarmi, ktoré si v každej scéne nasadzuje, aby si ich v zápätí mohol dať znova dole. Viac štýlovejšieho ako v tomto filme som ho ešte nevidel. Dobrý začiatok filmu, ktorý graduje atmosfféru mysterióznou hudbou a dej sledujeme očami atententátnika, ktorý sa pripravuje na svoj čin. Ďalej budem pokračovať SPOILERovo. Avšak keď po hodine filmu pozerajúc sa, ako len stále mieri a vy netušíte prečo už konečne nevystrelí začínate mať toho dosť. A to dvojnásobne vo chvíli, kedy privolajú na vyriešenie situácie úplne nemožný tým SWAT, ktorý jednoducho nevie spraviť to, že za prvé, vylezie hore za ním a odstrelí ho, respektíve za druhé, odstrelí ho z dialky, keď má na to množstvo príležitostí. Film naozaj disponuje množstvom nelogiky predovšetkým samotného zákroku SWAT, či toho, ako atentátnik stále žije aj po zásahu odstrelovačkou, či zásahoch zbraňou z blízka. Až to na konci už Heston nemôže vydržať, sám za ním vylezie hore a odbachne ho. Aj napriek slabým stránkam celkovo dej je dobrý a Heston sa zo scénera snaží vytrepať čo sa dá.

• 23.4.2020  18:15

Áno. Znova v podstate to isté ako jednotka, ale Charlton Heston je MACHER. Z vrtulníku sa lanom spustiť do kokpitu lietadla, nemám slov. Charizmu odtial bolo cítiť až do batožinového priestoru.

• 19.4.2020  16:52

Muž ktorý mal byť Bondom. Len málokto vie, že v 70tych rokoch bol pre film Diamanty sú večné predstavený práve John Gavin ako nový Bond, avšak na poslednú chvíľu sa podarilo znova získať Conneryho a tak bol Gavin vykúpený z kontraktu. A vôbec sa nečudujem, prečo producenti vybrali práve Gavina. V tomto filme totiž ukazuje, ze mu rola charizmatického agenta naozaj sedí. Viem, že to bol určite zámer, ale výber vhodnejšej (serióznejšej) hudby by filmu pomohol viac. Gavin je fantastický a jedine vďaka nemu sú to u mňa (aj keď slabé) 4*.

• 17.4.2020  01:52

Nerozumiem ľuďom, čo na tomto filme obdivujú. Oscar za najlepší film? Tak to musel byť veľmi biedny ročník. G. Hackman Oscar za najlepší výkon? S tou jeho špuntovkou z dámskej kabelky s ktorou tam pobehoval pôsobil skôr komicky a miestami iritujúco ako vzbudzujúc rešpekt. Celý film len stále čakáme na neustále sledovanie niekoho až mi už uchádzalo o koho tam teda ide. Najlepšia scéna filmu samozrejme scéna s autom a metrom a miestami geniálna hudba (ten niekoľkokrát opakujúci sa motív pri sledovačkách mi hraje ešte teraz v hlave).

• 16.4.2020  22:11

"Vždy jazdíte takto?"..."Iba keď ma sledujú". Slušný začiatok filmu, štýlový Newman s dobrý výkonom a hudba. To sú pozitíva filmu. Ale dejovo ma to nejako nevtiahlo a to mám takéto filmy rád.

• 15.4.2020  02:20
    Skála (1996)

Dvoma slovami: riadna nálož. Fantastické herecké výkony v podaní dua dôchodca Connery/vtipný Cage. Dobrý príbeh, našlapaná akcia, vtipné momenty, silný casting a to všetko podporené hudbou Zimmera. Kto by to bol povedal, že Connery bude ešte v dôchodkovom veku dávať dole protivníkov vo veku jeho syna. Skvelý filmový zážitok. Ehm, a spomenul som toho Conneryho?

• 14.4.2020  20:30

Ak patríte medzi fanúšikov tohoto herca, nazval by som to povinnou jazdou. Jeden z najlepšich hereckých dokumentov aký som videl.

• 13.4.2020  15:08

Nepamätám si, že by som niekedy zobral film, ktorý som videl roky dozadu, dal som mu v tej dobe 3* a s neveriacim krútením hlavy presvedčil sám seba, že si ho pozriem znova, pretože má určite naviac. A toto je presne ten prípad. To čo sa mi v tej dobe zdalo ako slabá stránka filmu (automobilová naháňačka bez hudby? Prosim?) hodnotím po prehodnotení presným protikladom a stáva sa z toho zlatý vrchol filmu. Priznám sa, že pred pustením filmu, som si prečítal všetky fakty zo sekcie "zaujímavostí", aby ma dôkladne pripravili na to, čo ma čaká. McQueenove reálne šoférovanie Mustangu, lietadlová scéna, reálna nemocnica, či rolák s podpažným púzdrom, ktorý sa stal inšpiráciou okrem iného aj pre samotneho Rogera Moora v bondovke Live and let die. Čo ma však vo filme sklamalo, bola celkom absencia akcie, na ktorú McQueen skutočne má. Zbraň tasil jedinýkrát a to v samom závere. FIlm však staval na celkovej atmosfére, dobrých hercoch (Vaughn, Bisset) a dobrej hudbe. Na niektoré filmy proste musíte dozrieť.

• 9.4.2020  01:50
    Posedlost (1976)

Fantastická hudba, veľmi nevýrazný Cliff Robertson, kvalitatívne veľmi bezduchý obraz a film som nejako nepochopil. Toľko k hodnoteniu. Chcel som dať 2*. Sám neviem prečo, ale že je to môj obľúbený de Palma, dávam slabé 3*.

• 5.4.2020  02:29
    Kancl (TV seriál) (2001)

Jednym slovom, Ricky Gervais je FAMÓZNY.

• 28.3.2020  00:53

Film s veľmi dobrým námetom ale ako celok tomu niečo chýbalo, čakal som od toho niečo viac. Síce slabšie ale predsa len 4*. 3 za samotný film a 1 naviac za celkovú atmosféru filmu a Scheiderove parádne 2 obleky, ktoré medzi sebou striedal celý film. Mohlo sa to skor volat "Muž s dvoma oblekmi" alebo "Man in the beige suit" keďže za celý čas sme ho v ničom inom nevideli. Na chvíľu vytiahol pre zmenu iné nohavice ale dlho v nich nevydržal, znova sa prezliekol späť. Scheider ako postava zaujímavý a herecky presvedčivý.

• 27.9.2019  00:25

55%? To kde zobralo? Musel som to vypnut.

• 3.9.2019  00:28
    24 Hodin: Nezastavitelný (TV seriál) (2017)

Veľmi slabý odvar oproti pôvodnej 24-ke. V podstate tak podobné a zároveň úplne odlišné. Hlavný hrdina sa s tým pôvodným nedá porovnať. Najvačšie pozitívu je pre mňa návrat Tonyho Almeidu, ale bohužiaľ až v čase, keď seriál prestával držať moju pozornosť. Hodnotil by som ako priemer. Keby nevidím pôvodný seriál, hodnotím pravdepodobne lepšie.

• 25.12.2017  23:01

Nemám rád filmy, kde kecá do toho rozprávač a ešte k tomu keď táto komédia ani veľmi vtipná nie je...a pri tom ten námet má taký potenciál.

• 28.10.2017  00:05

Šablóna posledných Seechalových filmov: objemná postava, oranžové okuliare na blokáciu modrého žiarenia, kožená bundička, plastické vlasy, pomalá chôdza a minimalistické pohyby, takmer žiadne výrazy tváre, zneškodňovanie protivníkov prostredníctvom skrúcania zápästia, C-čkoví herci a vzhlad filmu...to všetko tu bolo. V podstate to isté, čo v každom jeho filme z tohto obdobia. Ale ja sa na to proste rád pozerám.

• 23.10.2017  01:37

Som zvyknutý, že s každým novým dielom môžeme očakávať väčšiu a väčšiu dávku trápnosti, čo mi ale v konečnom dôsledku pri tejto sérii vôbec neprekážalo....ale čo je veľa to je málo. A Dizel mi tu už začínal pomaly ale isto prekážať. Menej ako 5* som naposledy dával štvorke, ale aj tak sa teším na pokračovanie.

• 18.7.2017  21:45

Majster boja z blízka,s nadváhou hrajúci 80 ročný Stephen Segl, melie z posledného. V tomto filme nám už ani veľmi neponúka jeho obľúbený boj z blízka a vsádza radšej na pohodlnejšiu streľbu z diaľky za pomoci sniperky, pričom prvých 40 minút filmu nepovie ani slovo, aby nám v zápätí vo finále ponúkol 2x po 15 sekúnd bitky s nepriateľom, pričom polovicu tej prvej robil dosť okato za neho značne subtilnejší a mrštnejší kaskadér (mohli pre uveritelnosť aspon vybrat rovnakú váhovú kategóriu) a pri tej druhej krúžil 14 sekúnd z celej akcie zápästím so žabikláčom v ruke jak ringišpíl, aby následne za jednu sekundu zarezal protivníka jak mäsiar. Za zmienku stojí aj neuveritelne zlé CGI pri scéne s vrtulníkom (ako náročné asi môže byť natočit rozhovor 2 ľudí vo vrtulníku? No asi dosť) a efekty miestami na úrovni študenta prvého ročníka VŠMU. Pri tomto tempe klesania úrovne jeho filmov (ale ja mu ich žeriem aj tak) som zvedavý čo nám ponúkne v tom ďalšom...bude nebodaj už len ležať v posteli pri tablete ako hacker?

• 18.7.2017  18:22
    Kartel smrti (2016)

Potreba Majstrovej postavy (áno, tak som práve nazval Seggela) v tomto filme je asi ako makové lízatko. Začiatok vyzerá klasicky, ako ďalší akčňák v podaní Majstra (píšem s velkým M, lebo je to majster bojových umení), lenže potom ho film na veľmi dlhé minúty uprace do kancelárie za porno kameru...teda pardon...kameru a stane sa z neho na 3/4 filmu kancelárska krysa, ktorá len vypočúva svojho podriadeného. Keď si už myslíte, že v tomto filme je Majster najviac zbytočný z celej svojej bohatej filmografie, majster sa postaví od stola, vypýta si dva 6-členné tímy (z toho máte až zimomriavky keď to povie - tá predstava že sám ide konečne tiež niečo spraviť vás doslova vzruší a to myslím teraz naozaj) a v štýle koblihy s nadváhou si dá jeden inteligentne minimalistický "fajtík" s protivníkom s ľahkosťou jednohubky pri raňajkách. Mám dve teórie prečo celý čas len sedel u stolu a nehýbal sa. TEÓRIA1: Zrejme už sa nevládze hýbať, ale producent je jeho švagor a tak ho obsadili z úcty k nemu aspoň do takejto role, aby mu dali zarobiť. TEÓRIA2: Rátalo sa s ním ako s hlavnou postavou, ale pri natáčaní prvej scény sa zranil a tak počas jeho rehabilitácie, kedže je producent jeho švagor, mu ušili na mieru aspoň nanovo vymyslenú rolu kancelárskej krysy, aby nedošiel o kšeft. Ku koncu, keď bol schopný chôze, s ním potom dotočili jednu light akčnú scénu na oko diváka alá "som korytnačka s krunýřem spredu aj zozadu." Ja proste seagalovky z roku 2016 milujem!

• 16.7.2017  23:46

DEJ: Obézny vorvaň v obleku s oranžovými okuliarmi a vlasmi z plastelíny...teda pardon Stifn Sígl zachráni na parkovisku striptérku. WOW. To musela byť bezpochyby najlepšia scéna filmu, ktorú som však nevidel, keďže som v tom čase automatickým ladením hľadal JOJ Cinnamon na televízore. Ďalej som už videl ale takmer všetko a tento film mi ponúkol už len Seagala, ktorý sa ledva hýbal a tak len tak na oko - veľmi minimalistickými spôsobmi (len pohybmi rúk) zneškodňoval protivníkov. Asi je to tak, že čím objemnejší ten herec (Seagal)...teda chcel som povedať - čím novší má film, tým väčšia kravina, ale zato lepšia sranda. Podľa mňa tento film ani nie že nešiel do kín, ale nemohol výjsť ani na DVDčku, maximálne tak na CDčku k PC.

• 1.6.2017  15:02

Po slabšej dvojke tu máme výkonnostne diel, ktorý je síce lepší ako dvojka, ale na jednotku sa nechytá. Po tom, čo Mikael hľadal počas celého druhého dielu Lisbeth tu máme opäť diel, kedy sa týto dvaja takmer nestretli. Síce sklamanie, ale samotný film tým až tak netrpí ako tomu bolo v predchádzajúcom diely.

• 1.6.2017  14:57

Po vynikajúcej jednotke tu máme tentoraz slabší, takpovediac "nezaujímavý" dej, ktorý ponúka akurát surovo-drsný záver, ktorý dáva divákovi presne to, na čo bol naučený v jednotke. To načo sa divák tešil (minimálne ja), teda spojenie Mikael + Lisbeth, tu nedostaneme vôbec, respektíve len v poslenom obraze. Ich spojenie v tomto diely takpovediac absentuje. Celý diel sa zameriava na hladanie Lisbeth Mikaelom, pričom netušíme, prečo sa pred ním skrýva a nechce byť videná. Jednoznačne najslabší diel série.

• 20.5.2017  02:01

Čo to malo byť?