A.Beech

A.Beech

okres Bratislava

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 25.12.2017  23:01

Nemám rád filmy, kde kecá do toho rozprávač a ešte k tomu keď táto komédia ani veľmi vtipná nie je...a pri tom ten námet má taký potenciál.

• 28.10.2017  00:05

Šablóna posledných Seechalových filmov: objemná postava, oranžové okuliare na blokáciu modrého žiarenia, kožená bundička, plastické vlasy, pomalá chôdza a minimalistické pohyby, takmer žiadne výrazy tváre, zneškodňovanie protivníkov prostredníctvom skrúcania zápästia, C-čkoví herci a vzhlad filmu...to všetko tu bolo. V podstate to isté, čo v každom jeho filme z tohto obdobia. Ale ja sa na to proste rád pozerám.

• 23.10.2017  01:37

Som zvyknutý, že s každým novým dielom môžeme očakávať väčšiu a väčšiu dávku trápnosti, čo mi ale v konečnom dôsledku pri tejto sérii vôbec neprekážalo....ale čo je veľa to je málo. A Dizel mi tu už začínal pomaly ale isto prekážať. Menej ako 5* som naposledy dával štvorke, ale aj tak sa teším na pokračovanie.

• 18.7.2017  21:45

Majster boja z blízka,s nadváhou hrajúci 80 ročný Stephen Segl, melie z posledného. V tomto filme nám už ani veľmi neponúka jeho obľúbený boj z blízka a vsádza radšej na pohodlnejšiu streľbu z diaľky za pomoci sniperky, pričom prvých 40 minút filmu nepovie ani slovo, aby nám v zápätí vo finále ponúkol 2x po 15 sekúnd bitky s nepriateľom, pričom polovicu tej prvej robil dosť okato za neho značne subtilnejší a mrštnejší kaskadér (mohli pre uveritelnosť aspon vybrat rovnakú váhovú kategóriu) a pri tej druhej krúžil 14 sekúnd z celej akcie zápästím so žabikláčom v ruke jak ringišpíl, aby následne za jednu sekundu zarezal protivníka jak mäsiar. Za zmienku stojí aj neuveritelne zlé CGI pri scéne s vrtulníkom (ako náročné asi môže byť natočit rozhovor 2 ľudí vo vrtulníku? No asi dosť) a efekty miestami na úrovni študenta prvého ročníka VŠMU. Pri tomto tempe klesania úrovne jeho filmov (ale ja mu ich žeriem aj tak) som zvedavý čo nám ponúkne v tom ďalšom...bude nebodaj už len ležať v posteli pri tablete ako hacker?

• 18.7.2017  18:22
    Kartel smrti (2016)

Potreba Majstrovej postavy (áno, tak som práve nazval Seggela) v tomto filme je asi ako makové lízatko. Začiatok vyzerá klasicky, ako ďalší akčňák v podaní Majstra (píšem s velkým M, lebo je to majster bojových umení), lenže potom ho film na veľmi dlhé minúty uprace do kancelárie za porno kameru...teda pardon...kameru a stane sa z neho na 3/4 filmu kancelárska krysa, ktorá len vypočúva svojho podriadeného. Keď si už myslíte, že v tomto filme je Majster najviac zbytočný z celej svojej bohatej filmografie, majster sa postaví od stola, vypýta si dva 6-členné tímy (z toho máte až zimomriavky keď to povie - tá predstava že sám ide konečne tiež niečo spraviť vás doslova vzruší a to myslím teraz naozaj) a v štýle koblihy s nadváhou si dá jeden inteligentne minimalistický "fajtík" s protivníkom s ľahkosťou jednohubky pri raňajkách. Mám dve teórie prečo celý čas len sedel u stolu a nehýbal sa. TEÓRIA1: Zrejme už sa nevládze hýbať, ale producent je jeho švagor a tak ho obsadili z úcty k nemu aspoň do takejto role, aby mu dali zarobiť. TEÓRIA2: Rátalo sa s ním ako s hlavnou postavou, ale pri natáčaní prvej scény sa zranil a tak počas jeho rehabilitácie, kedže je producent jeho švagor, mu ušili na mieru aspoň nanovo vymyslenú rolu kancelárskej krysy, aby nedošiel o kšeft. Ku koncu, keď bol schopný chôze, s ním potom dotočili jednu light akčnú scénu na oko diváka alá "som korytnačka s krunýřem spredu aj zozadu." Ja proste seagalovky z roku 2016 milujem!

• 16.7.2017  23:46

DEJ: Obézny vorvaň v obleku s oranžovými okuliarmi a vlasmi z plastelíny...teda pardon Stifn Sígl zachráni na parkovisku striptérku. WOW. To musela byť bezpochyby najlepšia scéna filmu, ktorú som však nevidel, keďže som v tom čase automatickým ladením hľadal JOJ Cinnamon na televízore. Ďalej som už videl ale takmer všetko a tento film mi ponúkol už len Seagala, ktorý sa ledva hýbal a tak len tak na oko - veľmi minimalistickými spôsobmi (len pohybmi rúk) zneškodňoval protivníkov. Asi je to tak, že čím objemnejší ten herec (Seagal)...teda chcel som povedať - čím novší má film, tým väčšia kravina, ale zato lepšia sranda. Podľa mňa tento film ani nie že nešiel do kín, ale nemohol výjsť ani na DVDčku, maximálne tak na CDčku k PC.

• 1.6.2017  15:02

Po slabšej dvojke tu máme výkonnostne diel, ktorý je síce lepší ako dvojka, ale na jednotku sa nechytá. Po tom, čo Mikael hľadal počas celého druhého dielu Lisbeth tu máme opäť diel, kedy sa týto dvaja takmer nestretli. Síce sklamanie, ale samotný film tým až tak netrpí ako tomu bolo v predchádzajúcom diely.

• 1.6.2017  14:57

Po vynikajúcej jednotke tu máme tentoraz slabší, takpovediac "nezaujímavý" dej, ktorý ponúka akurát surovo-drsný záver, ktorý dáva divákovi presne to, na čo bol naučený v jednotke. To načo sa divák tešil (minimálne ja), teda spojenie Mikael + Lisbeth, tu nedostaneme vôbec, respektíve len v poslenom obraze. Ich spojenie v tomto diely takpovediac absentuje. Celý diel sa zameriava na hladanie Lisbeth Mikaelom, pričom netušíme, prečo sa pred ním skrýva a nechce byť videná. Jednoznačne najslabší diel série.

• 20.5.2017  02:01

Čo to malo byť?

• 15.5.2017  23:10

Keď sa spojili moji dvaja veľkí obľúbenci, Peck & Hitch, vznikli z toho len dve hodiny kecov a Peckova smiešna parochňa. Hitch sa mal predsa len venovať tomu svojmu žánru, v ktorom bol jedinečným majstrom.

• 2.5.2017  01:12
    Kat (2004)

Na úvod filmu, či chceme alebo nie, režisér nám dá zjesť scénu psychologického nátlaku nonsensu, keďže hlavného hrdinu 3x postrelia, výbuch ho odhodí do mora, more vyplaví na breh, kde niekoľko hodín krváca, ale vám je vopred jasné, že to musí prežiť, kedže ide o hlavnú postavu filmu. Ja sa pýtam...prečo? Napriek tomu film celkom solídny vďaka vo forme vyzerajúcemu Thomasovi Janeovi.

• 26.4.2017  00:01
    Lovec (1980)

"Neumíš to snad řídit?"..."Není tady dost místa". Posledný film McQueena v kariére - určite nie najlepší, ale pre mňa dostatočne dobrý už len kvôli tomu, že natáčal aj napriek zdravotným problémom, ktorým neskôr podľahol. Jazda na streche vlaku, drsné bitky či naháňačka na kombajne, zvládal skutočne všetko. A vykresliť postavu ako príšerného vodiča bol naozaj skvelý (Stevov) nápad. Navždy náš hrdina filmových plátien.

• 21.4.2017  22:23

Prvých 45 minút filmu zdĺhavo zbytočných. Priznám sa, nevedel som poriadne kde je sever. Toľko postáv, mien, nič nehovoriaceho vedlajšieho deju, že som sa začínal obávať, že moje očakávania boli priveľké. Zdanie klamalo. Po nudnej úvodnej trištvrte hodine film konečne dostal spád a vtiahol do deju tejto megaštýlovej kriminálnej partičky v oblekoch. Dobré zoskupenie hercov s dobrým námetom, ale nemôžem sa zbaviť pocitu, že s tou úvodnou (45 minutovou) pasážou sa dalo vymyslieť niečo ďaleko viac. (Klasické) zoskupenie okolo Sinatru (Dean Martin, Sammy D. Jr.,...) je ale TOP.

• 18.4.2017  13:40

Jedna z tých prehnaných paródií plná trápnych scén. Reálne asi na 1*. Ale dávam 2* kvoli tomu, o akú paródiu išlo a dalo sa na to pozerať a súčasne občas aj zasmiať.

• 6.4.2017  00:36
    RoboCop 3 (1993)

Policajt stojí na 2 metre od plecháča a namiesto toho, aby mu zasiahol jedinú nekrytú časť tela, teda tvár, strieľa do pancieroveho hrudníku. Asi toľko. RoboCop je predsa len jeden - Weller (aj keď Burke ako lietajúci Superman na jetpacku nie je zlý).

• 3.4.2017  22:18

Dávam 3* aj keď sám neviem prečo. Dej, postavy (a ich konanie) u mňa absolútne nepochopené. V podstate neviem, čo som pozeral. Ale herecky dobre zvládnuté a vyzuálne zaujímavé, avšak miestami s otrasným zvukom (možno to nahávali na mobil).

• 1.3.2017  01:31

I look like a lot of people.

• 19.2.2017  23:53
    Vítej doma (2008)

Veľmi slabá komédia. Pár (naozaj) dobrých okamihov, ale ako celok to určite nestojí za pozretie.

• 16.1.2017  15:25
    Poldové v akci (TV seriál) (2016)

Áno, viem, že tento seriál pôsobí mega amatérsky a častokrát správanie polície, či ľudí, je naozaj vtipné a mnohokrát trápne, ale akosi som to pozeral rád. Predovšetkým je obdivuhodné, ako vždy okamžite stretnú čistou náhodou páchateľa poblíž miesta činu, alebo vrcholom tejto tvorby neraz bolo, že sám páchateľ prišiel naspäť na miesto činu, aj keď sa tam nachádzala polícia, ktorú si akože nevšimol. Reálne hodnotenie asi 1*, ale ja musím dať za 4*, ja som sa bavil.

• 9.1.2017  00:12

Dej filmu: zaujímavý začiatok (7 minút) - kopa nudných kecov (30 minút) - hodinová strielačka (60 minút) = 97 minút o ničom. Kde zobral tento film také vysoké hodnotenie naozaj netuším (pretože vzhľadom k tomu, čo som práve videl, je extrémne vysoké). Ale John Goodman veľké pozitívum.

• 6.1.2017  01:53
    Learn Guitar with David Brent (TV seriál) (2014)

Ja tohto chlapíka proste žerem! :D

• 6.1.2017  01:51
    Terminál (2004)

Doteraz neviem, či Hanks Tom hral v tom filme retardovaného, alebo len tak pôsobil (pozerané v SK dabingu).

• 6.1.2017  01:32

Neuveriteľne dlhý film na svoj žáner. Ale neuveriteľne zbytočne. Prvé 3 hodiny filmu som mal v úmysle ohodnotiť 2*, ale film stále a stále pokračoval a ja som bol v neustálom očakávaní, kedy skončí...lenže nekončil. On pokračoval a pokračoval až tak, že sa to nedalo pozerať snáď ani ako kulisa do pozadia, také to bolo dlhé. Človek len stále čakal, kedy to skončí. Film ktorý mal mať klasických 90 minút rozťahaný na 4 a pol hodiny. Zbytočnejšie dlhý film som ešte asi nevidel a to podla csfd som filmov videl už celkom dosť.

• 30.12.2016  00:21

Larry The Cable Guy - to už čo je za meno pre herca. Miestami primitívny humor, ale miestami sa dalo taktiež aj zasmiať. Ku koncu už filmu dochádza dych, mohli to radšej ukončiť skôr a z filmu by som mal lepší pocit. Pre náročnejších diviakov neodporúčam, mne sa prvé 2/3 celkom páčili. Odkiaľ sa ale ten Eric Roberts nevyhrabe... :D

• 27.12.2016  23:58

Komédia roka? Pre mňa určite!

• 27.11.2016  22:25
    Machři 2 (2013)

"Tak čo? Ako sa má manželka?"..."Po 3 týždňoch sa so mnou rozviedla."..."To ste vydržali celkom dlho. A prečo?"..."Prichytila ma, ako si strkám banán do zadku a moc sa jej to nepáčilo." Veľmi nevyrovnaný film v štýle - prvá polovica fantastická, druhá nudí. Narazil som na to v televízii náhodou, zrovna pri vyššie citovanej scéne a pár minút nezáväzného sledovania ma presvedčilo ostať až do konca. Miestami som sa smial nahlas, až sa ma brat stále pýtal, čo sa deje. Najlepšia komédia, ktorú som za posledné obdobie videl (aj keď nepamätám si, že by som nejaké v poslednej videl). A to som sa tomuto filmu úspešne 3 roky cielene vyhýbal vrátane kina.

• 24.5.2016  12:36
    Žraločí tornádo 3 (TV film) (2015)

Jeden z najhlúpejších filmov, ktoré som videl (videl / nevidel) a zrejme moje najrýchlejšie hodnotenie filmu (po 11 minútach som to vypol - viac sa nedalo).

• 12.4.2016  13:42

Skvelé (veľké) emócie, skvelý pes, skvelá hudba. Skutočne pochopí ten, kto má psa.

• 4.4.2016  15:00

Tom Hiddleston is not Bond part 3. Pri treťom diely už sranda bokom. Konečne sa dostávame do série prostredníctvom z popisu seriálu tak očakávanej reálnej infiltrácie pána manažéra do Laurie-ho organizácie. Manažér sa už usídľuje v blízkosti luxusného bazénu španielskeho letného sídla priekupníka so zbraňami a postupne si to tam vymeriava pre svoje najbližšie skryté účely (ja som to hovoril už pri prvom dieli, že raz do toho bazénu určite skočí!). Seriál konečne dostáva očakávané napätie.

• 4.4.2016  01:38

Tom hYdlston "Bond audition part zwei" (len to nie prosím - len žartujem na margo toho, čo píše twitter). Na začiatku som si myslel, že sledujem iný seriál. Presunuli sme sa dejovo do Španielska. Keď sa po chvíli objavil Laurie Hugh, potvrdilo mi to, že stále sledujem tohto Nočného manažéra (aj keď zatiaľ bez jeho fyzickej prítomnosti). Začiatok dielu zaujímavejší, ako celý prvý diel dokopy (žeby preto, že zženštelého hYdlestona vidno len z poza dverí? - a zrazu sa zjaví jeho naozaj drsný výraz v tvári, v ktorom vidno, že náš bazénový manažér sa mení v naozajstného drsňáka, čo sa snaží potvrdiť aj v ďalších scénach tohto dielu). A tak prichádzajú prvé okamihy, kde náš žubrienkový Nočný plavčík naznačuje, že ho treba brať ako someliera (teda pardon hoteliera) naozaj seriózne. Dokonca vidíme v pozadí aj známu to budovu z bondoviek - centrálu MI6 (len ho prosím nespájajte s potenciálnym Bondom. To by nešlo). Druhý diel určite zaujímavejší ako nič nehovoriaci prvý. Pomalým krokom sa dostávame do seriálového deju, ale zatiaľ mne osobne stále chýba viac (stále čakám na scénu, kedy začne plávať v mene obojživelníka v niektorom z dostupných bazénov - určite taká časom príde). Možno sa toho viac dočkám v parte 3. Mám tušenie, že tam sa už dočkáme aj toho sľubovaného seriálového napätia.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10