Beckham (2023) (seriál)

Fantastický dokument o legende Manchestru United. Pre fanúšika klubu a samotnéhé hráča povinná jazda a dokonalý počin. O silných emóciach ani nehovorím. 5* povedal by som 100%. #BECKS7

Detektiv Knight: Den nezávislosti (2023)

Skúsim zhrnúť celú trilógiu: Prvý diel prekvapivo zaujímavý s chorým Willisom, ktorý už síce ledva dožíva, ale ešte melie z posledného a pomerne často sa objaví vo filme. Dvojka naozaj nudné pokačovanie. Zato v poslednom dieli a zároveň vo fisnishi svojej kariéri ide dožívajúci chorý Willis takpovediac ALL IN z posledných síl čo to dá, akoby už vedel, že toto je to posledné čo svojim fanúšikom (a to teda ja som) môže dať. Znovu podobne ako v jednotke sa objaví na obraze pomerne často. Dej aj napriek tomu, že sa tam 3/4 filmu v podstate "nič nedeje" pomaly stupňuje určité napätie a rozhodne nenudí. A ten záver o môj...to ma až postavilo zo stoličky. Chorý Williž si, vo forme jak za mlada z Die Hard, vystričí hlavu z auta a striela samopalom...ale čo príde po tom to nikto nečakal. V podvedomí si hovorím "to snáď nemyslí vážne, že 70 ročný v jeho stave ide spraviť to, čo si myslím, že ide spraviť". Ja tuším, že to ide urobiť. A on to naozaj urobí. Dožívajúci Willis dá pokyn kolegovi aby sa priblížil k autu, vyskočí na kapotu...a zo SWAT auta preskočí na sanitku, kde si to vzadu rozdá jeden na jedného s delikventom, ktorý by mu mohol byť vnukom. V tomto momente už naozaj kričím od nadšenia, že on to znovu, poslednýkrát v kariére dal. Klobúk dolu šéfe, toto bola v rámci jeho možností rozlúčka na pána. Priznám sa, kedže išlo o jeho posledný film a všetci vieme, v akom stave ho natáčal, že som to bral ako jeho fanúšik trochu emocionálne. Som sa hneď išiel po filme prestriekať jeho parfémom od nadšenia z toho záveru filmu.

Detektiv Knight: Vykoupení (2022)

Druhý diel bol snáď v tejto trilógii omylom. Jednoznačne najslabší diel. Nerozumiem prečo to tu má najvyššie hodnotenie. Jedným slovom...nuda (a Willis tu hrá najmenej z troch dielov, čo sa aj podpisuje na /ne/zaujímavosti filmu).

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

PECKA. Jedným slovom pecka. Musím povedať, že okrem pár scén si z 2017 verzie nepamätám naozaj nič. Ale jedno viem naisto. Po filme som určite nemal také nadšenie ako po tejto verzii. Pozeral som si na youtube porovnanie a rozdiely oboch verzii a musím povedať, že Snyder odviedol naozaj skvelú prácu. Rozhodne lepšiu ako pri Batman vs. Superman. Tam som cítil nenaplnený potenciál (aj keď za 5*), zatiaľ čo tu nadšenie. Áno, prvá polovica bola celkom naťahovaná, boli scény, ktoré mohli byť vystrihnuté, ale nenudil som sa počas tých 4h ani raz (samozrejme že som to nevidel na 1x). Mám len jednu výhradu. Prečo také krátke? (A to nie je irónia.). Vyvrcholenie filmu ma naozaj naladilo a presvedčilo o tom, že pokiaľ nebude natočené pokračovanie konkrétne tejto verzie, tak by tento film nemal žiaden zmysel.

Matrix Resurrections (2021)

Ja ani neviem ako mám hodnotiť tento film. Niečo ako béčkový John Wick 3.5 vs. Superman. Úplná zbytočnosť natiahnutá na neuveritelné 2,5h. Veľmi zmiešané pocity. Ak by som mal vybrať niečo dobré na tomto film, tak nemám naozaj čo. Prečo Keanu vyzeral ako John Wick?

Přátelé: Zase spolu (2021) (TV film)

PRIATELIA sú mojim najobľúbenejším komediálnym seriálom. Čakal som, že pôjde len o prehrávanie starých záberov a do toho pár slov hlavných protagonistov. Ale toto bola naozaj emočná pecka. Tak veľmi bolo vidno ako sa herci medzi sebou majú radi a vážia si jeden druhého za tých spoločných 10 rokov ktoré spolu strávili. Je tam kopa spomínania, záberov zo zákulisia, emócii, hostí a celé to pôsobí pre fanúšika seriálnu naozaj nostalgicky. Od prvého momentu až po posledný naozaj skvelé.

After: Polibek (2019)

55%? To kde zobralo? Musel som to vypnut.

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

"MAJ-K OKOT?"..."Já nejsem žádnej *okot. Jsem Majkl". Tak to bola prosím pekne scéna, ktorá ma rozosmiala na dobrých asi 10 minút. Takto dobre som sa nepobavil v poslednej dobe ani na komédii. Ak už kvôli ničomu inému, tak kvôli scéne z letiska sa tento film oplatí vidieť. V podstate úplný odklon od Rýchlo&Zbesilo. S pôvodnou sériou to okrem týchto 2 postáv nemá nič spoločného. Čo mne osobne neprekážalo, pretože nie som nejaký die hard fanúšik Fast&furious. Čo však dávalo gule tomuto filmu, bolo neustále súperenie a zhadzovanie sa medzi ústrednou dvojicou a v tom pre mňa pôsobilo čaro tohoto filmu.

trustWHO (2018)

Dobrý dokument o skorumpovanom farmaceutickom priemysle a WHO. Najlepšia informácia priamo od bývalej riaditeľky WHO na záver dokumentu: 70% financii pochádza od darcov, ktorí chcú mať následne vplyv, aj keď je v rozpore s WHO. Ideálny dokument na pozretie počas covid pandémie. Možno niekomu otvorí oči.

Becoming Bond (2017)

Pre každého die hard fanúšika Bonda must see (teda pochybujem, že by mal Lazenby nejakých fanúšikov aj mimo bond komunity). 3 roky mi "stál" tento hraný dokument v počítači, až som sa ku nemu dostal. A dobre som urobil (že som sa k nemu konečne dostal). Odrádzalo ma to, že nejde len o dokument, ale o hraný dokument, kde sa máme pozerať na nejakého herca, ktorý hraje Lazenbyho. To ma odrádzalo, nie je to taký king ako (napríklad) Connery, že sa chcem na jeho život pozerať prostredníctvom niekoho iného. A ono to vôbec nebolo na škodu. Práve naopak. Po pár minutovom slabšom rozjazde z obdobia detstva som si po necelej pol hodine uvedomil, že ma celý tento dokument a zároveň aj jeho forma úplne vtiahli do deja. A práve naopak, celú formu dokumentu hodnotím ako jeho silnú stránku. Miestami rozosmialo, miestami pôsobilo inšpiratívne, dokonca dojalo, aby v zápätí zas ukázalo aký idiot to v určitých veciach bol. Skvelý životopisný film o mužovi, ktorý (obdivuhodne bez hereckých skúseností) natočil jednu z najlepších bondoviek a ktorý mohol byť tým, čím sa nikdy nestal.