Rex Mundi

Rex Mundi

okres Šaľa

<< předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46
    • 18.4.2018  18:19
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Ja som si poriadne počkala, kým opadol najväčší ošiaľ, a pozrela som si všetkých 7 sezón na HBO GO na jar 2018. A ono je to fakt skvelé, úžasné, som dokonale spokojná. Snáď sa mi len zdá, vzhľadom na to, aké zvesti som okrajovo zachytila o tom, že viac ešte autor nemá napísané, že k tomu, čo by vo filme bolo vyvrcholením, sa prepracúva dosť dlho ;-) Tak hádam tak skoro nezomrie a napíše toho ešte dosť. Toto je fantasy, z akej by sa dalo pozerať stovky častí (ak by si udržala úroveň). Naozaj mňamka, som rada, že som Hry o tróny videla a teraz sa spolu s ostatnými fanúšikmi teším na 8. sezónu.

• 18.4.2018  15:40

Milé, neškodné, chvíľami príjemné. Žiadny zázrak, ale neviem byť zlá a dať iba 2*... tak nechám 3.

• 16.3.2018  03:04

Pozrela som si Toy Story 23 rokov po jeho vzniku, a musím uznať, že aj v roku 2018 je to stále pekná rozprávka, ktorá ma ani chvíľu nenudila. Počítačová grafika a animácia odvtedy neuveriteľne pokročila, ľudské postavy sú tu ešte naozaj škaredé, ale ono to vlastne vôbec nevadí. Všetko ostatné je totiž super.

• 16.3.2018  02:55
    Sedmilhářky - Série 1 (série) (2017)

Asi prvá rola, kde je Adam Scott sympaťák :-) Inak musím súhlasiť, majstrovsky napísané, zahrané aj vygradované. Seriál na jeden dúšok.

• 10.3.2018  11:12
    Oscar 2018 (TV pořad) (2018)

No neviem, tento rok to bola čistá nuda. Len odovzdávanie cien, nič navyše.

• 9.3.2018  15:46
    Hubená (2006)

Zaujímavý vhľad do života anorektičiek a bulimičiek. Ale až na konci filmu pri výstupe Brittany vidieť, o čom tá porucha je. Keď na kosť vychrtlé dievča, ktoré v ústave prinútili aspoň trochu jesť, plače, že ju tam poslala matka, no ona sa nechce liečiť, ale byť chudá a zase schudnúť. No a potom by ma zaujímalo, prečo HBO rozmazáva informačné popisky v dokumentoch! To je už asi tretí, čo som takto videla. Počas filmu sú v obraze očividne titulky k tomu, čo vidíme, ale sú rozmazané, aby boli nečitateľné a nikto ich nenahradí ani titulkami ani slovne. Nič, nada, niente. Toto ma fakt serie, lebo divákovi unikajú dôležité veci!

• 9.3.2018  12:56
    Paříž 36 (2008)

Videné na Filmboxe, dabing dobrý, ale kontextu dosť škodí, že piesne neboli preložené titulkami. Majú svoj obsah a zmysel, ktorý sa tým pádom stratil. Najmä v závere filmu, kde aj neviete po francúzsky, môžete len čumieť a domýšľať si.

• 26.2.2018  12:56

Muhahaha, čím dlhšie, tým lepšie.

• 31.1.2018  12:01

Hlas Mira Žbirku som spoznala, ale tvár Paula McCartneyho nie :-D Inak veľká spokojnosť, Piráti v skvelej forme a trochu dojatia k tomu.

• 25.1.2018  21:27
    Mladý papež (TV seriál) (2016)

Až keď som si pozrela Sorentinovu filmografiu, uvedomila som si, že som nedávno videla jeho Mladosť, a že na mňa obe diela pôsobili rovnako - uvoľňujúco, uhrančivo až meditatívne (a už počas pozerania Mladého pápeža som si všimla, že v ňom bola v snových sekvenciách použitá rovnaká scéna s mokrým/zatopeným námestím ako v Mladosti). Myšlienkovo je tento seriál asi pre každého o inom, ja som dôkaz, že ho môže pozerať aj zarytý ateista. Vizuálne a scénicky je to neuveriteľná žranica, a ešte to má aj skvelý soundtrack. Herci a kulisy vytvárajú úžasnú autenticitu, všetci boli výborní. Okrem toho už len poznamenám, že podľa toho čo som počula v klipoch z nakrúcania si myslím, že český dabing je hádam lepší než originál :-) Chcela som dať 4*, ale za všetky vymaznané detaily si Mladý pápež zaslúži 5.

• 17.1.2018  13:54

Zaujalo, ale ťažko komentovať.

• 16.1.2018  15:17

Kniha bola (napriek katastrofálnemu slovenskému prekladu) veľmi citlivo napísaná a dojímavá, a to isté sa podarilo filmu.

• 15.1.2018  17:01
    Zádušní oběť (TV film) (2017)

Páčila sa mi atmosféra, Kňažkova postava a viacero takýchto drobností, ale ako celok to už bolo horšie. A hoci som nebola pripravená na takú realistickú surovosť, aj tú treba oceniť. No iné veci boli zase nedotiahnuté.

• 14.1.2018  03:44
    Carnivale (TV seriál) (2003)

Celý čas som si vravela: "toto je starý seriál, spravili 2 sezóny a príbeh sa uzavrie". Všetko k tomu smerovalo. Bola som veľmi sklamaná, keď sa ukázal opak - že je to zase klasický prípad seriálu, ktorý skončil otvorený, lebo sa plánovalo viac, ale už sa niekomu neoplatil. Inak ma naozaj bavil a mrzí ma len ten koniec, v ktorom viacero pušiek nad krbom nevystrelilo, lebo zostali zabudnuté alebo mali vystreliť neskôr a už na to nedošlo. A celkovo bolo finále trochu uponáhľané.

• 18.12.2017  16:22
    Život (2017)

Presne na niečo takéto som práve mala chuť. Mňamka :-)

• 6.12.2017  14:20

Mám rada filmy tohto druhu, o silných ženách a životných drámach. Tajný život včiel nie je taký dobrý ako Vysmážané zelené paradajky alebo Purpurová farba, vo viacerých detailoch je príliš idylický, ale aj tak sa mi páčil.

• 6.12.2017  14:17

Uf, uf. Nevydarené postsynchróny a ťažká nuda. Bavil ma iba Bolek Polívka a to je málo.

• 14.11.2017  17:34

Úchvatné zábery, relax, potešenie pre oko i myseľ.

• 13.11.2017  19:04
    Příběhy 20. století (TV seriál) (2017)

Ja mám rada aj rozhlasové Příběhy 20. století, takže som len privítala tento upgrade. Ľudských osudov na vyrozprávanie je stále dosť.

• 6.11.2017  16:08

Woodyho Allena ľúbim, vrátane jeho poviedok, ale Hana a jej sestry asi nebudú patriť medzi moje srdcovky.

• 2.11.2017  19:57
    Stín nad Saint-Michel (TV film) (2010)

Tvorcovia si povedali, že "chceme nakrútiť niečo na Mont Micheli, nech to má atmosféru". Čo na tom, že je to sračka plná telenovelových klišé, hlúpych postáv a ešte hlupejších náhod. Trpela som od začiatku do konca, presnejšie už pri scéne, ktorá bola pred titulkami, som zavyla od zúfalstva - ale zapli sme to ako relaxačný výplach, navyše som už videla iný zlý film (Piatu vlnu), tak som bola v masochistickej nálade. Každého to občas chytí, inak by žiadne odpadové hodnotenia neexistovali. Takto nejako vznikajú :-)

• 2.11.2017  14:03
    Pátá vlna (2016)

Pre mňa má príliš veľa logických dier, ale hlavný problém tkvie asi (aj) v tom, že nemám v láske young adult fantasy. Všetky tie príbehy sa mi zdajú na jedno kopyto a radšej sa im vyhýbam. Lenže muž to chcel vidieť. No a Chloë Moretz sa mi prvýkrát a naposledy páčila v Kick-assovi.

• 31.10.2017  14:01
    Spielberg (TV film) (2017)

Tybrďo, má to dve hodiny dvadsať, ale ani chvíľku som sa nenudila. Možno občas pri tých oslavných ódach, ale tie už k takýmto dokumentom patria. Dokonca nebolo preódované, a to už je čo povedať. Zameranie na filmy + súkromie a rozprávanie hlavne o tom (a hľadanie súvislostí) robia z tohto filmu skvelý zážitok pre každého, kto Spielberga minimálne uznáva, ak priamo neobdivuje. A to je snáď každý :-)

• 25.10.2017  16:11

Natrafila som na dokument náhodou na HBO a ihneď ma zaujal. Bola som vtedy unavená ako prasa, tak som si ho dala znova nahrať, a potom si ho pozrela ešte raz celý. Svojím spôsobom bol fascinujúci. "Poor little rich girl" a 90 rokov jej života, skoro celé 20. storočie a ešte začiatok ďalšieho. K tomu jej obrazy a pamäťové boxy, ktoré sa mi naozaj páčili. Neviem, čím to bolo, ale táto stará pani, na prvý pohľad vyhladená plastikami za hranicu nutnosti, si ma získala. Sranda, kedysi dávno sa mi páčila vôňa s názvom Vanderbilt, pravdepodobne tiež patrila do jej produkcie. A tvár jej syna som už videla v spravodajstve, ale nikdy o ňom nevedela nič viac. Nikdy by mi nenapadlo, že je z takejto rodiny.

• 25.9.2017  14:47

Ach jaj, to bolo utrpenie. Bol to pokus o americkú verziu typickej britskej detektívky à la Midsommerské vraždy? Tak to nevyšlo. Je to naivné, idylické, hlúpe a gýčové. Hlavná hrdinka je príšerne otravná, vlezlá a neviem ako môže podnikať, keď väčšinu času buď nie je vo svojom obchode alebo v jej obchode nie sú žiadni zákazníci.

• 12.9.2017  13:49
    Dekadence dnes (TV film) (2017)

Zaujímavé to bolo. Oceňujem, že tento režisér spravil výpovedný dokument plný obrazov a nielen nabubrelých kecov, ako sa to pri podobne náročných témach môže ľahko stať.

• 11.8.2017  06:59
    Girl Power (2016)

Rozhodne zaujímavý a asi aj pomerne unikátny dokument a aj sa dobre pozeral. Len ja sa nedokážem preniesť cez to, že tagovanie stien, vlakov atď. považujem za vandalizmus. Nevidím na tom nič pekné a už vôbec nie záslužné. Že chcú ľudia po sebe zanechať nápis, to nepovažujem za ospravedlnenie. Možno som v istých veciach konzervatívna, ale vyrástla som s průpovídkou "jména hloupých na všech sloupých". Umelecké (v tomto filme "legálne") graffiti a "murals" (nástenné maľby) je úplne iná kategória, TO obdivujem a rešpektujem. Ale čarbanie po vlakových súpravách sa mi hnusí, sorry. Jednoducho nemám rada ničenie, fandím tvoreniu. V tom vidím rozdiel medzi tagovaním a maľovaním graffiti.

• 6.8.2017  06:38

Ešte aj po 21 rokoch od vzniku to bolo zábavné a napínavé. Dobre sadlo na horúcu noc, keď sa nedalo spať, tak prečo nedopriať 4*. Aj deväťdesiatky proste majú svoje čaro :-)

• 29.7.2017  17:58

Veľmi zaujímavé, pritom žiadny extrémizmus ani bio agitka, len názory, výskumy a hypotézy.

• 27.7.2017  07:01
    Brooklyn (2015)

Páčila sa mi atmosféra, bolo to celkovo príjemné i dojímavé... ale rovnako ako iní sa tým nomináciám na Oscara musím čudovať. Videla som už slušnú kôpku filmov, ktoré mali rovnaké atribúty plus dramatickejší obsah, a nominované nikdy neboli. No, ale veď vieme, že aj tie Oscary majú svoje muchy ;-)

<< předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46