Rex Mundi

Rex Mundi

okres Šaľa

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47
    • 25.9.2018  11:56
    Nevěstky (TV seriál) (2017)

Podarilo sa mi z Epic Drama nahrať celú prvú sezónu, a zistila som, že ma to strašne baví :-) Mám rada tieto témy, nedávno som čítala Kvítek karmínový a bílý, odohrávajúci sa o sto rokov neskôr, tiež v Londýne. Dúfam, že odvysielajú aj druhú sezónu a že si raz pozriem aj minisériu toho Kvítku. Za mňa 5*, lebo som stále bola zvedavá, čo sa bude diať a aké osudy čakajú na postavy.

• 19.9.2018  16:48
    Jonathan Strange & Mr. Norrell (TV seriál) (2015)

Ja som fakt zabudla ohodnotiť moju milovanú minisériu podľa milovanej knihy? (skôr mám dojem, že už neviem koľký raz som našla bez hodnotenia čo určite malo byť dávno hodnotené, ergo podozrievam ČSFD) Predlohu rátam medzi svoje najväčšie knižné lásky a pamätám aká som bola nervózna, keď ohlásili sfilmovanie. Obávala som sa katastrofy, ale dopadlo to neuveriteľne úžasne. Skvelé obsadenie, sympatickí herci, adaptácia ako lusk, dokonalá atmosféra! Milujem to.

• 15.9.2018  23:56
    Castle Rock (TV seriál) (2018)

Zatiaľ budem triezva a dám 3*, pretože niekedy neviem, čo si mám myslieť. Nie o deji, ale o svojich dojmoch. Herci sú dobrí, atmosféra správna, síce sa tu očividne zmiešava Castle Rock s Derry, a v úvodných titulkoch je naznačené celé mainské univerzum, ale možno to má potenciál. Deviata epizóda prvej série priniesla veľmi zaujímavý obrat (a vlastne aj desiata), ale po celej prvej sezóne stále neviem, či Castle Rock je a bude super seriál. Zatiaľ je len dobrý.

• 12.9.2018  00:27

Keď vezmem do úvahy, že obaja hlavní predstavitelia sú mi nesympatickí, a že podľa upútavky som si myslela, že pôjde o infantilnú sprostosť, tak som sa prekvapivo dobre bavila.

• 4.9.2018  00:00

Epizóde VII som dala 5*, lebo to bola hostina pre vyhladovanú starwarsáčku, ale bol to Rogue One, ktorý mi ukradol srdce. Pri pohľade späť by som tej sedmičke možno mala 1* ubrať, lebo Posledný Jedi je ešte lepší. Ale nechám im päťky všetkým, nech sa nemusím trápiť. Keď ich miluješ, nie je čo riešiť :-)

• 31.8.2018  19:23

Ono je to fakt skvelé, úžasné a moderné spracovanie artušovskej legendy. Malo to gule a super hudbu, dobré akčné scény, dychberúce efekty hneď od začiatku... a sympatické postavy. Len by som si to ešte chcela pozrieť v jednom kuse, čo sa mi asi nepodarí, kým moje malé dieťa nebude dospelé :-D

• 27.8.2018  11:53
    To (2017)

Skratkovitosť bola v tomto prípade doslova nevyhnutná, pred filmom som nevedela, že to rozdelili na detskú a dospelácku časť, ale spravili dobre. Neviem si to predstaviť v jednom filme, ani keby mal dve a pol hodiny. S výsledkom som veľmi spokojná, len jedna vec mi nejde do hlavy a nevidím v nej žiadne využitie ani pre druhý diel - prečo z Mikea Hanlona urobili sirotu so zhorenými rodičmi?

• 16.8.2018  11:53

Aké osviežujúce, pozrieť si R-kový komiksák, alebo film celkovo. Už som otrávená z filmov plných násilia bez krvi. O to poctivejšie pôsobí a je to riadne brutálna jazda.

• 16.8.2018  11:45

Bože, to bol zbytočný film! Depardieu je tam úplný vôl a postava Catherine Deneuve je na zabitie. Nebolo to smiešne ani dojímavé, a keď som trpela len v nádeji, že sa tam snáď niečo vyvrbí, tak aj to vyšlo na zmar. Ech, strata času!

• 16.8.2018  10:25

Bolo to príjemné, ale tak akosi som čakala oveľa viac.

• 3.8.2018  23:19
    Jack a obři (2013)

Rozprávočka, ale fajná - napínavá a rýchla, vhodná aj pre ľudí ako ja, ktorí sa klasickým rozprávkam skôr vyhýbajú. Toto ma však bavilo.

• 2.8.2018  14:09
    The Circle (2017)

Všetko v tomto filme akoby som už predtým videla niekde inde. Zdá sa mi, že okrem predvídateľného deja a hromady klišé mi vlastne nič nové neponúkol. Márne hľadám čokoľvek, čo by ma na ňom nadchlo alebo aspoň zaujímalo. Forma remeselne čistá, obsah veľmi priemerný.

• 22.7.2018  20:34
    Případ (TV seriál) (2015)

Sklamanie. A to mám rada islandskú kinematografiu. Ale tu sa diali čudné veci. Už predstavovanie množstva postáv nebolo dostatočne zrozumiteľné, potom prebiehali dve paralelné pátrania, policajti z toho v priebehu dielov vychádzali stále horšie, lebo nevideli súvislosti, nekládli správne otázky, nepočúvali, čo sa im hovorí, zatýkali hlava-nehlava, trepali sprostosti (či to mali byť ich prefíkané metódy?) a celkovo sa správali ako idioti. Mrte rôznych teórií na vode, najprv neveria ničomu, potom ich osvieti a odrazu obvinia správneho. Máme tu znásilnené dievča, ale ani jediný raz nepadne slovo DNA. Postavy boli asi všetky nesympatické, dialógy občas zneli divne, akoby neboli dobre preložené... Plus celá dynamika seriálu bola nemastná-neslaná.

• 22.7.2018  20:28
    Hora (2015)

Malo to zaujímavú, až meditatívnu atmosféru, ale tiež tomu chýbal nejaký ucelenejší dejový oblúk. Celkový dojem je melancholický.

• 13.7.2018  13:35
    Půlnoční slunce (TV seriál) (2016)

Nejaký čas mi trvalo si zvyknúť, ale nakoniec zaujalo. Až do konca mi prekážali rovnaké veci, možno preto len 3*. Najmä prehnaná teatrálnosť Kahiny a jej traumy z mladosti. Človek by povedal, že za 15 rokov už to mohla v hlave nejako spracovať. Tiež veľmi náhla epifánia prokurátora ohľadom jeho etnickej príslušnosti. Nemám nič proti Sámom, iba to, že väčšinu života sa snažil byť Švéd a tento jeden prípad v ňom prebudil tú polovicu Sáma. Trochu rýchlo postavený mostík. Ale inak fajn.

• 13.7.2018  13:25

Tento film môžem pozerať znova a znova.

• 11.7.2018  15:35
    Tour de doping (TV film) (2017)

Rovnaký koncept ako 7 dní v pekle a rovnako gulervúca zábava, pri ktorej padajú sánky. Už dávno mi nič tak nepripomínalo starých Monty Pythonovcov ako táto dvojica šialených komédií. Toto je moja šálka čaju.

• 10.7.2018  19:15

Teraz už viem, čo sa dá schovať pod termín "autorský dokument" - subjektivita, amatérizmus, diletantstvo. Toto bude asi milovaný dokument antivaxerov, ale ja som v ňom nepočula jediný skutočný argument. Mamička dokumentaristka má v rodine astmu, takže nebude očkovať svoju dcéru, lebo by určite dostala astmu kvôli tomu... hmm... obdivuhodná mentálna skratka. Spolu s inými matkami sa ubezpečujú o tom, aké je očkovanie škodlivé a majú tam jedného pediatra, ktorý verí, že očkovanie spôsobuje autizmus (asi čítal slávnu falošnú Wakefieldovu štúdiu, hurá). Plus jednu múdru právničku, ktorá sype formulky. Okrem toho sa sťažujú, že vraj očkujúci rodičia sú voči nim agresívni - ale jediné, čo v dokumente vidieť, je ich vlastná agresivita voči ministrovi zdravotníctva, ktorému nedovolia dokončiť (umiernený) prejav. Bola som zvedavá, ako sa to celé vyvinie, ale keď tá krava nebeská vyhlásila, že ak by jej neočkovaná dcéra dostala čierny kašeľ, tak ho "v pohode dá", tak u mňa skončila. Ukázala mi iba to, že matkám ako ona dobre jebe. Nie som si celkom istá, či práve toto mala vysielať ČT...

• 3.7.2018  06:35

Správny popkorňák so všetkým, čo k tomu patrí. Nechýba dokonca ani klasický, dnes už zriedka využívaný konflikt zelený mozog versus rozumní civilisti. Veľa akcie, pekné efekty, hra na city aj trochu brutality v spôsoboch zomierania. Proste pohodička, letný blokbaster. Z traileru som bola nadšená a výsledok uspokojil.

• 2.7.2018  15:32
    V pasti (TV seriál) (2016)

Atmosféra mi v mnohom pripomínala Mestečko Fortitude, hoci príbeh bol iný. Mám rada tieto krimi odohrávajúce sa v mrazivých podmienkach a mám extra slabosť pre Island a jeho kinematografiu. Čiže pre mňa veľmi fajn séria.

• 2.7.2018  13:42
    Sedm dní v pekle (TV film) (2015)

Skvelé od začiatku do konca, výborne som sa zasmiala :-D Totálne šialené nápady, ktoré mi pripomenuli oveľa staršie bláznivé komédie, aké sa dnes už netočia. Informácie som si vopred nepozrela, takže som úplne nevedela do čoho idem, o to lepšie som bola prekvapená.

• 25.6.2018  15:07

Je to strašne milé, podobne ako iné filmy o varení a ceste za šťastím. Čiže plné klišé a maximálne predvídateľné, ale ak je človek v správnej nálade, tak to zahreje pri srdci. Mám rada filmy o varení aj o Indoch. Viac ma síce bavila prvá polovica, ale celkovo to bolo fajn.

• 18.6.2018  18:40
    Samotáři (2000)

Pfú, tak neviem či to bude tými 18. rokmi oneskorenia, ale skôr asi nie. Vidím to ako komicko-absurdnú mozaiku životov zopár ľudí, ktorá sa pohybuje v kruhu. Za mňa asi tak všetko. Ten kult som tam nenašla, hlášky už som počula aj lepšie. Samotná prítomnosť huliča, ktorý je permanentne mimo, už dnes nikoho nedojme k slzám smiechu ani k obdivu. Alebo áno? Nuž, možno nie som cieľovka. Najviac na celom filme ma bavilo počúvať Vesninu lámanú češtinu.

• 17.6.2018  20:14
    Megan Leavey (2017)

Dojatie diktuje 4 hviezdičky, ale keď sa nad tým zamyslím, v tomto žánri je to vlastne len dobre odvedené remeslo. Páčilo sa mi to, ale pekné 3* asi budú stačiť.

• 13.6.2018  15:24
    Eurovision Song Contest 2018 (TV pořad) (2018)

Zdá sa mi, že v porovnaní s minulými ročníkmi bolo menej kecov a program rýchlejšie odsýpal. Stále ťažšie sa mi hľadajú piesne, ktoré ma zaujmú, ale niečo malé vždy ulovím. Ani mne sa zďaleka nepáčia všetky, ale dobre si uvedomujem, aký druh piesní tu súťaží. A keď nemám náladu, tak ma nikto nenúti Eurovíziu pozerať. Väčšinou si ju nahrám a potom pozriem alebo popreskakujem, keď (ak) sa mi chce. Dávať takémuto programu odpad, pretože sa mi nepáči produkcia, je ako pozerať súťaž v hip hope, keď ho nemám rád - a potom mu dať odpad. Eurovízia je prevažne popík, interpreti sú podľa mňa zriedka známi za hranicami... má to proste svoje pravidlá a špecifiká. Ak vám to vadí, prečo to pozeráte? Keď máte iný vkus, ťažko si tu budete hľadať niečo pre seba.

• 7.6.2018  10:43

Pekné podobenstvo o ľudskom mravenisku. No zvukovo to bolo také nevyvážené, že (mimochodom nepríjemný) hudobný doprovod burácal, zato z dialógov som asi štvrtinu nerozumela, bez ohľadu na pridávanú hlasitosť.

• 15.5.2018  23:58

Asi tomu ublížil vek filmu aj môj, ale pre mňa je to len slabý odvar Frearsových Nebezpečných známostí (poťažmo de Laclosových) s príliš snaživými hercami, ktorí prehrávajú a dejovými posunmi, ktoré sa mi zdajú... komické.

• 18.4.2018  18:19
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Ja som si poriadne počkala, kým opadol najväčší ošiaľ, a pozrela som si všetkých 7 sezón na HBO GO na jar 2018. A ono je to fakt skvelé, úžasné, som dokonale spokojná. Snáď sa mi len zdá, vzhľadom na to, aké zvesti som okrajovo zachytila o tom, že viac ešte autor nemá napísané, že k tomu, čo by vo filme bolo vyvrcholením, sa prepracúva dosť dlho ;-) Tak hádam tak skoro nezomrie a napíše toho ešte dosť. Toto je fantasy, z akej by sa dalo pozerať stovky častí (ak by si udržala úroveň). Naozaj mňamka, som rada, že som Hry o tróny videla a teraz sa spolu s ostatnými fanúšikmi teším na 8. sezónu.

• 18.4.2018  15:40

Milé, neškodné, chvíľami príjemné. Žiadny zázrak, ale neviem byť zlá a dať iba 2*... tak nechám 3.

• 16.3.2018  03:04

Pozrela som si Toy Story 23 rokov po jeho vzniku, a musím uznať, že aj v roku 2018 je to stále pekná rozprávka, ktorá ma ani chvíľu nenudila. Počítačová grafika a animácia odvtedy neuveriteľne pokročila, ľudské postavy sú tu ešte naozaj škaredé, ale ono to vlastne vôbec nevadí. Všetko ostatné je totiž super.

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47