Rex Mundi

okres Šaľa

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 37 49
    • 8.9.2020  09:23

Výborná kombinácia úchvatných záberov z výšky, informácií z histórie a trochu bulvárnych pikošiek.

• 30.8.2020  21:27
    Skin Wars (TV pořad) (2014)

Pri Skin Wars som zistila, aký neznesiteľne škriekavý hlas má Rebecca Romijn, ale obsah ma bavil.

• 30.8.2020  21:05

Spočiatku ma iritovali besné strihy a rôzne efekty, ktoré ma iritujú všade, ale v dokumente ich považujem za vyslovene stupídne. Našťastie to vyvážilo množstvo zaujímavých informácií a nakoniec to stálo za to.

• 24.8.2020  03:13

Príjemný filmík.

• 24.7.2020  21:54

Efektov hromada, klišé ešte viac, na môj vkus všetkého už priveľa. Pozeralo by sa to o niečo lepšie, keby to malo o 20 minút menej.

• 23.7.2020  09:42
    Nový Zéland (TV seriál) (2012)

Prekrásne zábery z vtáčej perspektívy, k tomu pestré informácie plus príbehy ľudí a ich profesií. Pre milovníka dokumentov dokonalá lahoda.

• 7.7.2020  21:44

Nebolo to úplne zlé, ale nezdalo sa mi to ani príliš dobré. Také nasilu (ale to už bolo viacero pokračovaní). Keď už to mal byť sequel "ako zo starej školy", tak by mal podľa môjho gusta nadväzovať na Terminátora 2, kde T-800 bol pomocník, nie iba na jednotku. Prvé dve časti zostávajú pre mňa zlatým fondom a kultom, no doteraz som pokračovania aspoň tolerovala. Tolerujem ešte aj toto, 3 hviezdičky dávam za napätie, ktoré napriek predvídateľnosti fungovalo. Ale teraz už ich mám definitívne po krk. Dúfam, že toto bol naozaj posledný pokus.

• 25.6.2020  20:38

Ak by som nepoznala knihu, určite by som sa na film dívala inak. Na jednej strane je znalosť predlohy dôvod, prečo som to vôbec dopozerala, na druhej strane mi tam chýbalo veľa detailov, informácií a súvislostí, ktoré v knihe sú. Bez nich by som z filmu veľa nemala, rozhodne knihu odporúčam (v tom prípade film ani netreba vidieť). Chápem a často opakujem, že film je iné médium než literatúra, no z tohto porovnania vychádza ako chudobný príbuzný, hoci tým, ktorí nečítali, asi bohato stačí (viď množstvo ocenení). Okrem toho je skratkovitý i skrátený, (ne)herecké "výkony" sú úbohé a forma často zatieňuje obsah (čo je čisto subjektívna výčitka, lebo s pribúdajúcim vekom ma lyrika a zbytočne dlhé scény otravujú). Ale súhlasím, že svojho času to bol dôležitý snímok na vtedy zásadnú a šokujúcu tému. Môj vlastný záver je taký, že ak ste to ešte nevideli, prečítajte si radšej knihu ;-)

• 22.6.2020  22:18
    Kvítek karmínový a bílý (TV seriál) (2011)

Skvelá adaptácia ešte lepšej knihy.

• 18.6.2020  17:11
    Trhlina (2019)

Knihu som nečítala (vraj dosť veľa zmenili), ale z filmu teda múdra nie som. Čo sa mňa týka, nič tu nevyšlo, snáď okrem zopár mrazivých scén, ktoré stáli za to. Zvyšok ani ťuk. Postavy, dialógy, narácia, herecké výkony,... akurát na pokrčenie plecami.

• 10.6.2020  17:42
    Michael Palin v Severní Koreji (TV seriál) (2018)

Na prvý pohľad je to celé zinscenované, a trochu reality do toho vnáša len miestami (umiernene) kritický komentár. Inokedy sú Palinove závery z pozorovania vrcholne naivné. Otázkou zostáva, či na ne prišiel sám a skutočne veril tomu, čo vraví alebo bolo všetko podľa dvojstrannej dohody a scenára. Pre Severnú Kóreu bol tento dokument jednoznačne skvelý spôsob ako prezentovať svoju krajinu v ružových farbách. Napriek priehľadnej účelovosti dávam 3 hviezdičky, lebo ak si odmyslím (resp. vo vlastnej hlave kriticky upravím a prispôsobím) tú idylku a takpovediac "čítam medzi riadkami", tak Palinovi ukázali aj veci, ktoré v kritických dokumentoch nie je možné vidieť, lebo vám to nedovolia. A že je ten výsledný obrázok pokrivený? Ja sa dokážem pozrieť aj zaň. Problém s pochopením tohto diela by mohli mať tí, ktorí o Severnej Kórei nič nevedia a nechajú sa oklamať. Kto sa Kimovou propagandou ošáliť nedá, vidí aj v tomto nerealistickom dokumente, čo je za oponou.

• 2.5.2020  11:33

Takto sa to malo stať.

• 20.4.2020  19:53
    Hurá za Kájou! (TV seriál) (1997)

Moje dieťa to miluje od 2,5 roka, a v porovnaní s mnohými inými rozprávkami, ktoré mám teraz možnosť vidieť, toto je aspoň inteligentné a poučné. Pri niektorých iných doslova trpím, ale Kajo je fajn.

• 16.4.2020  16:01
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

Zdá sa mi, že v každej ďalšej sezóne sa hromadia logické diery, a z hlavnej hrdinky sa stáva superhrdinka, ktorá neustále zázračne uniká trestu. Inak povedané, keby sa seriál držal stanovenej reality, už dávno by ju obesili. No baví ma to, hoci na tvár Elizabeth Moss som si ani po tých troch sezónach nezvykla, a striedavo sa mi zdá, že prehráva alebo je drevená. Ale človek stále čaká, čo bude ďalej. Hlavne vzhľadom na záver tretej sezóny som fakt nesmierne zvedavá, ako by z tohto mohli zúčastnení vyviaznuť.

• 30.3.2020  15:13

Nečakala som Hotel Transylvania, ale dostala som ešte menej. Ani animácia sa mi nepáčila, na dnešnú dobu by som si už želala viac realistické stvárnenie.

• 26.3.2020  19:45

Typicky francúzsky spôsob dokumentu, ale dobre spravené a zaujímavé.

• 25.3.2020  21:08
    Zaklínač (TV seriál) (2019)

Kedysi dávno som čítala prvú knihu, ale Geralt si ma nedokázal pripútať natoľko, aby som pokračovala. Toto spracovanie sa mi však páči, bavilo ma to, hoci mi chvíľu trvalo pochopiť, že všetky scény s Geraltom sú minulosťou, a aj potom som na to neustále zabúdala. Unavený mozog, no :-) Na sociálnych sieťach som zachytila sťažnosti na nilfgardské brnenie, a ja teda neviem, ako malo vyzerať, ale súhlasím, že sa mi nepáčilo. Rovnako ako Yeneferine šnúrové šaty z posledného dielu prvej sezóny. Inak veľká spokojnosť.

• 15.3.2020  03:52
    Nový papež (TV seriál) (2020)

Opäť majstrovské dielo, mágia formy i obsahu. Keby som nebola tvrdohlavý ateista, Sorentino by ma hádam aj na katolícku vieru obrátil. Našťastie viem odlíšiť fantáziu od reality ;-)

• 6.3.2020  00:58
    AJ a královna (TV seriál) (2020)

Neviem, či ma na tej malej viac iritovalo jej večné kričanie alebo afektovaný predkus, ale všetko ostatné ma bavilo tak, že som ju celkom dobre znášala. Malo to zopár logických dier, ale čo, no... Travesti šou sa mi vždy páčili, a zdá sa, že RuPaul je v Amerike stále veľmi populárny, tak sa poteším aj druhej sezóne.

• 23.2.2020  23:55

Neviem ísť nižšie, lebo MIB sú moja srdcovka. Barry Sonnenfeld síce nerežíruje, J ani K nie sú v dohľade, ale duch série zostal zachovaný. Potešilo.

• 16.2.2020  08:48
    Já, Tonya (2017)

Úžasne čierne, zábavné aj napínavé (z roku 1994 si toho veľa nepamätám, hoci som už chodila na strednú školu a pozerať "kraso" bola tradícia už od socíku). A herecký výkon Margot Robbie je naozaj skvelý.

• 29.1.2020  00:02
    Nevěstky (TV seriál) (2017)

Podarilo sa mi z Epic Drama nahrať celú prvú sezónu, a zistila som, že ma to strašne baví. Mám rada tieto témy, nedávno som čítala Kvítek karmínový a bílý, odohrávajúci sa o sto rokov neskôr, tiež v Londýne. Dúfam, že odvysielajú aj druhú sezónu a že si raz pozriem aj minisériu toho Kvítku. Za mňa 5*, lebo som stále bola zvedavá, čo sa bude diať a aké osudy čakajú na postavy. UPDATE: druhá sezóna tiež za 5*, tretia jakbysmet, a veľmi by som sa potešila aj štvrtej. Milujem tento seriál.

• 9.1.2020  21:14

Silné a smutné.

• 22.12.2019  09:42
    Rozčarování (TV seriál) (2018)

Zábavné s hromadou čierneho humoru. Také ja môžem, hoci Futurama asi zostane mojou top.

• 22.12.2019  09:37

Na začiatku som si myslela, že to bude vtipné, potom sa to zvrhlo na klasicky americky vianočne dojímavé, a nakoniec som si uvedomila, že z môjho hľadiska sa nevydarila ani jedna rovina. Tuctová vianočná moralitka.

• 17.10.2019  18:51
    Mrňousci (TV seriál) (2006)

Krásne, vtipné, napínavé, jednoducho geniálne :-D

• 4.8.2019  10:45
    Hebrides: Islands on the Edge (TV seriál) (2013)

Úchvatné zábery a zaujímavý komentár, až mi miestami behal mráz po celom tele.

• 22.7.2019  14:41

Pre fanúšika Divadla Járy Cimrmana je to pohladenie na duši :-) Hlavne keď som ich už dlho nevidela.

• 16.6.2019  22:56

Mohol to byť tuctový životopisný film za 3*, vylepšený o skvelé herecké výkony, ktoré by ho vytiahli na 4*. Ale okrem toho, že je prestúpený úžasnou hudbou, ktorá sama o sebe vyhráva filmu ďalšie body, niekto sa rozhodol pridať ešte bombastický hudobný záver, ktorý tomu nasadil korunu. Milovala som Queen dávno pred týmto filmovým ošiaľom, a Bohemian rhapsody by mohlo byť lepšie iba ak by pridali ďalšiu hodinu a dorozprávali aj zvyšok príbehu. A napchali tam ešte viac hudby a nakrúcania videoklipov, a...

• 9.6.2019  18:44
    Newyorčané (2017)

Jazzová muzika z toho Woodyho Allena neurobí ani náhodou. Mohli by tam natrepať aj Claire de la lune, ale ani ďalší Frankie a Johnny to nebude. Je to plytký film o banálnych problémoch banálnych ľudí, ktorý chcel byť niečím viac. Ale je len o hovne.

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 37 49