Rex Mundi

Rex Mundi

<< předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46
    • 13.7.2018  13:35
    Půlnoční slunce (TV seriál) (2016)

Nejaký čas mi trvalo si zvyknúť, ale nakoniec zaujalo. Až do konca mi prekážali rovnaké veci, možno preto len 3*. Najmä prehnaná teatrálnosť Kahiny a jej traumy z mladosti. Človek by povedal, že za 15 rokov už to mohla v hlave nejako spracovať. Tiež veľmi náhla epifánia prokurátora ohľadom jeho etnickej príslušnosti. Nemám nič proti Sámom, iba to, že väčšinu života sa snažil byť Švéd a tento jeden prípad v ňom prebudil tú polovicu Sáma. Trochu rýchlo postavený mostík. Ale inak fajn.

• 13.7.2018  13:25

Tento film môžem pozerať znova a znova.

• 11.7.2018  15:35
    Tour de doping (TV film) (2017)

Rovnaký koncept ako 7 dní v pekle a rovnako gulervúca zábava, pri ktorej padajú sánky. Už dávno mi nič tak nepripomínalo starých Monty Pythonovcov ako táto dvojica šialených komédií. Toto je moja šálka čaju.

• 10.7.2018  19:15

Teraz už viem, čo sa dá schovať pod termín "autorský dokument" - subjektivita, amatérizmus, diletantstvo. Toto bude asi milovaný dokument antivaxerov, ale ja som v ňom nepočula jediný skutočný argument. Mamička dokumentaristka má v rodine astmu, takže nebude očkovať svoju dcéru, lebo by určite dostala astmu kvôli tomu... hmm... obdivuhodná mentálna skratka. Spolu s inými matkami sa ubezpečujú o tom, aké je očkovanie škodlivé a majú tam jedného pediatra, ktorý verí, že očkovanie spôsobuje autizmus (asi čítal slávnu falošnú Wakefieldovu štúdiu, hurá). Plus jednu múdru právničku, ktorá sype formulky. Okrem toho sa sťažujú, že vraj očkujúci rodičia sú voči nim agresívni - ale jediné, čo v dokumente vidieť, je ich vlastná agresivita voči ministrovi zdravotníctva, ktorému nedovolia dokončiť (umiernený) prejav. Bola som zvedavá, ako sa to celé vyvinie, ale keď tá krava nebeská vyhlásila, že ak by jej neočkovaná dcéra dostala čierny kašeľ, tak ho "v pohode dá", tak u mňa skončila. Ukázala mi iba to, že matkám ako ona dobre jebe. Nie som si celkom istá, či práve toto mala vysielať ČT...

• 3.7.2018  06:35

Správny popkorňák so všetkým, čo k tomu patrí. Nechýba dokonca ani klasický, dnes už zriedka využívaný konflikt zelený mozog versus rozumní civilisti. Veľa akcie, pekné efekty, hra na city aj trochu brutality v spôsoboch zomierania. Proste pohodička, letný blokbaster. Z traileru som bola nadšená a výsledok uspokojil.

• 2.7.2018  15:32
    V pasti (TV seriál) (2016)

Atmosféra mi v mnohom pripomínala Mestečko Fortitude, hoci príbeh bol iný. Mám rada tieto krimi odohrávajúce sa v mrazivých podmienkach a mám extra slabosť pre Island a jeho kinematografiu. Čiže pre mňa veľmi fajn séria.

• 2.7.2018  13:42
    Sedm dní v pekle (TV film) (2015)

Skvelé od začiatku do konca, výborne som sa zasmiala :-D Totálne šialené nápady, ktoré mi pripomenuli oveľa staršie bláznivé komédie, aké sa dnes už netočia. Informácie som si vopred nepozrela, takže som úplne nevedela do čoho idem, o to lepšie som bola prekvapená.

• 25.6.2018  15:07

Je to strašne milé, podobne ako iné filmy o varení a ceste za šťastím. Čiže plné klišé a maximálne predvídateľné, ale ak je človek v správnej nálade, tak to zahreje pri srdci. Mám rada filmy o varení aj o Indoch. Viac ma síce bavila prvá polovica, ale celkovo to bolo fajn.

• 18.6.2018  18:40
    Samotáři (2000)

Pfú, tak neviem či to bude tými 18. rokmi oneskorenia, ale skôr asi nie. Vidím to ako komicko-absurdnú mozaiku životov zopár ľudí, ktorá sa pohybuje v kruhu. Za mňa asi tak všetko. Ten kult som tam nenašla, hlášky už som počula aj lepšie. Samotná prítomnosť huliča, ktorý je permanentne mimo, už dnes nikoho nedojme k slzám smiechu ani k obdivu. Alebo áno? Nuž, možno nie som cieľovka. Najviac na celom filme ma bavilo počúvať Vesninu lámanú češtinu.

• 17.6.2018  20:14
    Megan Leavey (2017)

Dojatie diktuje 4 hviezdičky, ale keď sa nad tým zamyslím, v tomto žánri je to vlastne len dobre odvedené remeslo. Páčilo sa mi to, ale pekné 3* asi budú stačiť.

• 13.6.2018  15:24
    Eurovision Song Contest 2018 (TV pořad) (2018)

Zdá sa mi, že v porovnaní s minulými ročníkmi bolo menej kecov a program rýchlejšie odsýpal. Stále ťažšie sa mi hľadajú piesne, ktoré ma zaujmú, ale niečo malé vždy ulovím. Ani mne sa zďaleka nepáčia všetky, ale dobre si uvedomujem, aký druh piesní tu súťaží. A keď nemám náladu, tak ma nikto nenúti Eurovíziu pozerať. Väčšinou si ju nahrám a potom pozriem alebo popreskakujem, keď (ak) sa mi chce. Dávať takémuto programu odpad, pretože sa mi nepáči produkcia, je ako pozerať súťaž v hip hope, keď ho nemám rád - a potom mu dať odpad. Eurovízia je prevažne popík, interpreti sú podľa mňa zriedka známi za hranicami... má to proste svoje pravidlá a špecifiká. Ak vám to vadí, prečo to pozeráte? Keď máte iný vkus, ťažko si tu budete hľadať niečo pre seba.

• 7.6.2018  10:43

Pekné podobenstvo o ľudskom mravenisku. No zvukovo to bolo také nevyvážené, že (mimochodom nepríjemný) hudobný doprovod burácal, zato z dialógov som asi štvrtinu nerozumela, bez ohľadu na pridávanú hlasitosť.

• 15.5.2018  23:58

Asi tomu ublížil vek filmu aj môj, ale pre mňa je to len slabý odvar Frearsových Nebezpečných známostí (poťažmo de Laclosových) s príliš snaživými hercami, ktorí prehrávajú a dejovými posunmi, ktoré sa mi zdajú... komické.

• 18.4.2018  18:19
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Ja som si poriadne počkala, kým opadol najväčší ošiaľ, a pozrela som si všetkých 7 sezón na HBO GO na jar 2018. A ono je to fakt skvelé, úžasné, som dokonale spokojná. Snáď sa mi len zdá, vzhľadom na to, aké zvesti som okrajovo zachytila o tom, že viac ešte autor nemá napísané, že k tomu, čo by vo filme bolo vyvrcholením, sa prepracúva dosť dlho ;-) Tak hádam tak skoro nezomrie a napíše toho ešte dosť. Toto je fantasy, z akej by sa dalo pozerať stovky častí (ak by si udržala úroveň). Naozaj mňamka, som rada, že som Hry o tróny videla a teraz sa spolu s ostatnými fanúšikmi teším na 8. sezónu.

• 18.4.2018  15:40

Milé, neškodné, chvíľami príjemné. Žiadny zázrak, ale neviem byť zlá a dať iba 2*... tak nechám 3.

• 16.3.2018  03:04

Pozrela som si Toy Story 23 rokov po jeho vzniku, a musím uznať, že aj v roku 2018 je to stále pekná rozprávka, ktorá ma ani chvíľu nenudila. Počítačová grafika a animácia odvtedy neuveriteľne pokročila, ľudské postavy sú tu ešte naozaj škaredé, ale ono to vlastne vôbec nevadí. Všetko ostatné je totiž super.

• 16.3.2018  02:55
    Sedmilhářky - Série 1 (série) (2017)

Asi prvá rola, kde je Adam Scott sympaťák :-) Inak musím súhlasiť, majstrovsky napísané, zahrané aj vygradované. Seriál na jeden dúšok.

• 10.3.2018  11:12
    Oscar 2018 (TV pořad) (2018)

No neviem, tento rok to bola čistá nuda. Len odovzdávanie cien, nič navyše.

• 9.3.2018  15:46
    Hubená (2006)

Zaujímavý vhľad do života anorektičiek a bulimičiek. Ale až na konci filmu pri výstupe Brittany vidieť, o čom tá porucha je. Keď na kosť vychrtlé dievča, ktoré v ústave prinútili aspoň trochu jesť, plače, že ju tam poslala matka, no ona sa nechce liečiť, ale byť chudá a zase schudnúť. No a potom by ma zaujímalo, prečo HBO rozmazáva informačné popisky v dokumentoch! To je už asi tretí, čo som takto videla. Počas filmu sú v obraze očividne titulky k tomu, čo vidíme, ale sú rozmazané, aby boli nečitateľné a nikto ich nenahradí ani titulkami ani slovne. Nič, nada, niente. Toto ma fakt serie, lebo divákovi unikajú dôležité veci!

• 9.3.2018  12:56
    Paříž 36 (2008)

Videné na Filmboxe, dabing dobrý, ale kontextu dosť škodí, že piesne neboli preložené titulkami. Majú svoj obsah a zmysel, ktorý sa tým pádom stratil. Najmä v závere filmu, kde aj neviete po francúzsky, môžete len čumieť a domýšľať si.

• 26.2.2018  12:56

Muhahaha, čím dlhšie, tým lepšie.

• 31.1.2018  12:01

Hlas Mira Žbirku som spoznala, ale tvár Paula McCartneyho nie :-D Inak veľká spokojnosť, Piráti v skvelej forme a trochu dojatia k tomu.

• 25.1.2018  21:27
    Mladý papež (TV seriál) (2016)

Až keď som si pozrela Sorentinovu filmografiu, uvedomila som si, že som nedávno videla jeho Mladosť, a že na mňa obe diela pôsobili rovnako - uvoľňujúco, uhrančivo až meditatívne (a už počas pozerania Mladého pápeža som si všimla, že v ňom bola v snových sekvenciách použitá rovnaká scéna s mokrým/zatopeným námestím ako v Mladosti). Myšlienkovo je tento seriál asi pre každého o inom, ja som dôkaz, že ho môže pozerať aj zarytý ateista. Vizuálne a scénicky je to neuveriteľná žranica, a ešte to má aj skvelý soundtrack. Herci a kulisy vytvárajú úžasnú autenticitu, všetci boli výborní. Okrem toho už len poznamenám, že podľa toho čo som počula v klipoch z nakrúcania si myslím, že český dabing je hádam lepší než originál :-) Chcela som dať 4*, ale za všetky vymaznané detaily si Mladý pápež zaslúži 5.

• 17.1.2018  13:54

Zaujalo, ale ťažko komentovať.

• 16.1.2018  15:17

Kniha bola (napriek katastrofálnemu slovenskému prekladu) veľmi citlivo napísaná a dojímavá, a to isté sa podarilo filmu.

• 15.1.2018  17:01
    Zádušní oběť (TV film) (2017)

Páčila sa mi atmosféra, Kňažkova postava a viacero takýchto drobností, ale ako celok to už bolo horšie. A hoci som nebola pripravená na takú realistickú surovosť, aj tú treba oceniť. No iné veci boli zase nedotiahnuté.

• 14.1.2018  03:44
    Carnivale (TV seriál) (2003)

Celý čas som si vravela: "toto je starý seriál, spravili 2 sezóny a príbeh sa uzavrie". Všetko k tomu smerovalo. Bola som veľmi sklamaná, keď sa ukázal opak - že je to zase klasický prípad seriálu, ktorý skončil otvorený, lebo sa plánovalo viac, ale už sa niekomu neoplatil. Inak ma naozaj bavil a mrzí ma len ten koniec, v ktorom viacero pušiek nad krbom nevystrelilo, lebo zostali zabudnuté alebo mali vystreliť neskôr a už na to nedošlo. A celkovo bolo finále trochu uponáhľané.

• 18.12.2017  16:22
    Život (2017)

Presne na niečo takéto som práve mala chuť. Mňamka :-)

• 6.12.2017  14:20

Mám rada filmy tohto druhu, o silných ženách a životných drámach. Tajný život včiel nie je taký dobrý ako Vysmážané zelené paradajky alebo Purpurová farba, vo viacerých detailoch je príliš idylický, ale aj tak sa mi páčil.

• 6.12.2017  14:17

Uf, uf. Nevydarené postsynchróny a ťažká nuda. Bavil ma iba Bolek Polívka a to je málo.

<< předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46