Rex Mundi

Rex Mundi

okres Šaľa

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45
    • 8.5.2017  10:55
    Queer: Telenovela (TV film) (2015)

Veľmi dobre som sa pobavila :-D

• 13.4.2017  15:27
    Záhada Hory mrtvých (2013)

Táto príšernosť bola v kinách?! Katastrofa od začiatku do konca. Lepšie dialógy by napísal aj pacient po čerstvej lobotómii, postavy (okrem hystericky hyperaktívnej blondíny za kamerou) sa mi zlievali do jednej masy nesympatických idiotov a found footage mockumentary bolo klasicky otravné. Niežeby hy-hy bloncka bola menej nesympatická, iba som ju lepšie dokázala odlíšiť, lebo mala navyše aj najhnusnejší dabing.

• 10.3.2017  17:52

Kniha sa hneď po prečítaní dostala medzi moje top kingovky, preto som prvú tretinu filmu znášala dosť ťažko. Spôsob dramatizácie predlohy sa mi nepáčil, neurotická Selena ma iritovala... ale postupne som si zvykla. Niekedy mi vadí, že scenáristi násilím menia optiku aj zbytočne pridávajú teátro tam, kde netreba - pre mňa osobne bol príbeh Dolores Claibornovej bezchybne pripravený na spracovanie už tak, ako ho napísal King.

• 1.3.2017  14:00
    Duchovní kuchyně (TV pořad) (2007)

No ak je každá časť zvládnutá tak ako bol nezvládnutý ateizmus, tak je toto dosť zbytočný program. Vtipné sa mi to nezdalo, a to mám pomerne širokospektrálny zmysel pre humor.

• 28.2.2017  11:58
    Moonwalkers (2015)

Riadne uletené a dosť zábavné.

• 28.2.2017  11:56
    Zdravím, dámy! (TV film) (2014)

Ako seriál by ma táto téma v tomto prevedení asi veľmi rýchlo omrzela. Ale ako 77 minútový filmík to bolo znesiteľné, chvíľami príjemné a malo to aj pár zábavných bonusov.

• 14.11.2016  14:41
    Japonsko, má láska (TV film) (1992)

To je tak nádherné, sledovať dokument z roku 1992 v roku 2016 :-) Má to neuveriteľné čaro, keď napr. ukazujú zárodky navigácie do auta. Ale zároveň je to ten druh viac "osobného", než komerčného či turisticky zameraného cestopisu - a také ja milujem.

• 2.11.2016  13:13
    Až po uši (TV seriál) (2014)

Som na tom tak ako Malarkey. Spočiatku vlažno, potom si človek začne zvykať na postavy, pozerá to tak na relax (keď HBO pustí maratón v rámci víkendového free promo vysielania a ja mám fakt strašne mizerný deň), no a na konci je seriózne zvedavý, ako sa to celé skončí.

• 1.11.2016  22:31

OK, tak 2* za silený humor, priveľa nevtipných prekáračiek, príliš dlhý rozjazd a nedostatok originality (hoci v inom refrešnutom kulte, na ktorý si teraz ani za svet nespomeniem, som si už všimla, že remake pre 21. storočie znamená len recyklovaný scenár ako cez kopírák v iných kulisách a s novými rekvizitami - žeby SW 7?). Ale hviezda navrch za odkazy, kameá a proste preto, že GB milujem, nech sa deje (skoro) čokoľvek :-)

• 8.10.2016  01:22
    Fargo (TV seriál) (2014)

5* za prvú sezónu, v ktorej som si zamilovala najmä kladných hrdinov. Zmena v druhej ma však sklamala natoľko, že som sa nedokázala preniesť ani cez pilot. Neskôr sa k nej vrátim.

• 8.5.2016  13:51
    Tisove tiene (TV film) (1996)

Zaujímaví svedkovia z rôznych názorových táborov, dobre spracované.

• 20.2.2016  10:43

Dlho som si tento film chcela pozrieť, lebo vraj to mala byť špička medzi romantickými komédiami, tak nejako... Nakoniec som zistila, že je to len divné. Tak ako to bolo na začiatku uhrančivo divné, tak sa to čoskoro zmenilo na nepríjemne divné - hlavne vďaka tomu neurotickému idiotovi Barrymu. Uznávam kvality, ktoré nezostali nepovšimnuté, ale Barry ma tak strašne sral, že sa cez to neprenesiem.

• 2.2.2016  15:22

Vypočula som si audioknihu Chantal Poullain - Život na laně a na ivysílání ČT som našla aj túto staršiu epizódu 13. komnaty... hoci v relácii som sa nedozvedela (takmer) nič, čo by som nevedela už z knihy, aj tak to bolo zaujímavé obrazové doplnenie toho, čo som poznala iba z rozprávania.

• 21.1.2016  15:32

Väčšinu dokumentu som len prepočúvala a nepozerala. Informácie zaujímavé, niektoré mne známe, iné celkom dobre pospájané, niektoré hypotézy pomerne odvážne - ale tá forma mi vadila - je to plné jalových ilustračných záberov, ktoré ma dráždili. K informatívnemu dokumentu si žiadam adekvátne kvalitné "pozadie".

• 26.10.2015  10:10

Vizuálne príťažlivé poctivé béčko, aké podľa mňa Dieselovi idú. Áno, mám preňho slabosť už od Pitch blacku a nehanbím sa za to :-) Posledný lovec čarodejníc mi pripomenul dva filmy s Nicholasom Cageom - jednak Čarodejovho učňa, ktorý bol oveľa slabší (u mňa len za 2*) a druhak Hon na čarodejnice, ktorý je pre mňa dôstojným príbuzným tejto čarodejníckej dieselovky a tiež ma bavil svojou temnotou i témou.

• 14.10.2015  09:42
    Marťan (2015)

Príjemne ma prekvapilo, ako sa tvorcovia držali knihy. Tá sa mi veľmi páčila a ani mi nevadí, že film vynechal asi 2 vážne problémy, s ktorými sa hlavný hrdina pri svojej marsovskej anabáze stretol - divákom nechýbali a už tak 134 minútový film by výrazne predĺžili. Takže som bola spokojná s vernosťou predlohe aj s celkovým spracovaním. Na 5* to síce necítim (možno práve znalosť knihy spôsobila, že som sa chvíľkami nudila), ale bolo to dobré, palec hore!

• 14.10.2015  09:34

Tá tretia hviezda je len za Arnieho :-/ Inak je to pre mňa ťažké sklamanie... v trojke som so zaťatými zubami prehryzla Nicka Stahla, ktorý absolútne ničím nepripomínal to, čo malo vyrásť z Edwarda Furlonga... vo štvorke som mala tiež problém s inak obľúbeným Christianom Balom, ale toto... toto už je len vykonštruovaný bordel, ktorý nemienim tolerovať. A keďže som žena, tak ani z nejakej Emilie Clarke kocky nekakám. Priznávam, že som čakala, že zaúraduje nostalgia alebo aspoň môj zmysel pre humor, ale proste to nefungovalo a zostávam skeptická. Čo už. Prvý a druhý Terminátor navždy ostanú v mojom srdci, trojku znesiem ako guilty pleasure a bude mi to musieť stačiť.

• 21.9.2015  11:41

Úžasne hyperbolizované a veľmi zábavné :-D Všetky možné klišé, ale použité takým spôsobom, že vám to (skoro vôbec) nevadí a proste si to užívate. Doplnené dobrým vizuálom a akčným remeslom.

• 15.7.2015  08:48

"Naposled jsem byl v ženský, když jsem navštívil sochu Svobody." :-D

• 6.7.2015  11:52

Nevyšlo to celkom ani ako komédia ani ako dráma, ale prichytila som sa pri tom, že sa mi to celkom príjemne sleduje... triezvo-pozitívne 3* sú tak akurát :-)

• 25.6.2015  12:44
    Hell's Angel (TV film) (1994)

S kvalitnými slovenskými titulkami: http://www.mojevideo.sk/video/13cc0/anjel_z_pekla_matka_tereza_z_kalkaty.html

• 14.6.2015  11:20
    Pride (2014)

Briti takéto filmy vedia točiť. Skvelé herecké výkony, pekná atmosféra, zaujímavé príbehy. Ešte neuveriteľnejšie na tom prívale pozitívnych emócií je, že inšpiráciou bola skutočnosť :-) U nás na Slovensku by to ani dnes s otvorenými gaymi v ľubovoľnej dedine nedopadlo tak dobre, zmastili by ich prvý večer...

• 13.6.2015  22:33

O koňoch, Islanďanoch a alkohole. A smrti. Tragikomické a milé :-)

• 2.6.2015  11:35

Uf, tak toto u mňa nefungovalo. Princíp kolektívnej honby za pokladom je zdanlivo spoľahlivý recept na zábavu, ale tu ma asi zradil rok výroby (hoci iné staré komédie môžem). Popri vydarených gagoch je totiž film zamorený neustále jačiacimi magormi, pričom časť postáv má IQ tesne nad hranicou slintania a plienok, a ten zvyšok je zase príliš zviazaný etikou starých čias, než aby ich spacifikoval. Proste príliš dlhá situačná komédia, pri ktorej by som sa na tých debiloch mala smiať, ale namiesto toho ma akurát tak serú :-/ ...Hej, a ten záver s požiarnym rebríkom, o ktorom tu píšu aj ostatní, ten bol fakt neskutočne stupídny.

• 7.5.2015  22:14

Hmm, taký dramatický a napínavý film som už dlhšie nevidela, veľmi dobre mi padol. Chvíľami som skoro nedýchala :-)

• 3.5.2015  14:53

Dám 2*, lebo ako sonda do toho, čo dokáže popkultúra, akú má silu, je to zaujímavé. Avšak ako dokument na jednu tému je to príliš dlhé až nudné. Vyzerá to celé ako robené pre fanúšikov Súmraku, ktorých to asi bude baviť. Monotónny český dabing (s hŕstkou dabérov, ktorí sú úplne všade) bol ešte otravnejší než neustále opakovanie tém a stereotypné historky obyvateľov. Takže keď po hodine kecov príde čas na reálnu indiánsku históriu, ste už tou formou otrávený do špiku kostí. Ale rozhodne som v tomto dokumente našla zopár tém na premýšľanie nad ľuďmi i fenoménmi :-)

• 30.3.2015  08:40

Uf, sklamanie. Nečakala som zázrak, ale mám rada francúzske komédie a mám rada Valérie Lemercier. Preto som Vitajte na palube chcela vidieť. Záver to trochu vylepšil, ale tá hodina predtým bola nezáživná a riedka komédia s titulným hrdinom (Dubosc), ktorý sa správa ako úplný dement. V porovnaní s týmto filmom sa mi zdal o dosť lepší Palais Royale, pritom ten má nezaslúžených 27% :-/

• 19.1.2015  16:28
    Pod kupolí (TV seriál) (2013)

Išla som do toho s tým, že je to úžasný (= chválený) seriál podľa Kinga a určite si to užijem. Keď ho na Vianoce 2014 dávala TV Dajto a ja som bola doma u rodičov, kde na tých pár kanáloch niet čo pozerať, vrhla som sa naň ako hladný na šušeň. Bohužiaľ ma veľmi skoro začalo iritovať množstvo detailov, logických dier a hlavne stupídneho správania sa postáv. Zaznamenala som dvoch ľudí, ktorí mali za hrsť sedliackeho rozumu, z toho jeden aj tak v predposlednom dieli zomrel. Všetci ostatní boli dementi, že ich blbosť fackovala. Výsledok bol taký, že posledné diely (prvej série) som pozerala s hnevom a ďalšie ani nemienim. Občas nezaškodí trochu filmového masochizmu, ale to platí pre filmy - na nekonečný seriál rozhodne nemám náladu. Kinga ako spisovateľa zbožňujem, postupne si vyberám z jeho bohatej bibliografie, ale Pod kupolou si v dohľadnej dobe neprečítam - tí, ktorí knihu čítali, ma ubezpečovali, že rozhodne nie je taká hlúpa ako seriál, lenže teraz mám z neho traumu.

• 19.1.2015  16:18
    Delhi Belly (2011)

Nevedela som, čo môžem očakávať, ale nakoniec to dopadlo tak, že som sa smiala od začiatku do konca :-) Indická variácia na komédie, kde sa nímandi zapletú s gangstrami, sa mimoriadne vydarila. Ak má film dostať 5*, či už je to dráma alebo bláznivá fraška, musím to cítiť v kostiach okamžite po jeho skončení. No a toto bolo čisté nadšenie. Mňamka presne podľa môjho gusta :-)

• 19.1.2015  16:13
    Zamini (2013)

Politické komédie sú fajn, francúzske komédie majú šmrnc, obvykle aj výborné dialógy a Thierry Lhermitte zvykol hrávať v tých lepších. Avšak tento spôsob komédie zdá sa mi trochu nešťastný. Zamini je prekonverzované do tej miery, až ma totálne unavilo, vypúšťala som celé pasáže, kedy som rozmýšľala nad niečím úplne iným, a to bol koniec ešte v nedohľadne. Oceňujem niektoré opakujúce sa gagy, rafinovaný humor aj celkové satirické posolstvo... ale práve tá únavnosť a kolotoč opakujúcich sa (hoci pri každom obrate o kúsok sa posunuvších) motívov ma strašne ubíjala, preto len 2*.

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45