Rex Mundi

Rex Mundi

okres Šaľa

<< předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46
    • 17.1.2018  13:54

Zaujalo, ale ťažko komentovať.

• 16.1.2018  15:17

Kniha bola (napriek katastrofálnemu slovenskému prekladu) veľmi citlivo napísaná a dojímavá, a to isté sa podarilo filmu.

• 15.1.2018  17:01
    Zádušní oběť (TV film) (2017)

Páčila sa mi atmosféra, Kňažkova postava a viacero takýchto drobností, ale ako celok to už bolo horšie. A hoci som nebola pripravená na takú realistickú surovosť, aj tú treba oceniť. No iné veci boli zase nedotiahnuté.

• 14.1.2018  03:44
    Carnivale (TV seriál) (2003)

Celý čas som si vravela: "toto je starý seriál, spravili 2 sezóny a príbeh sa uzavrie". Všetko k tomu smerovalo. Bola som veľmi sklamaná, keď sa ukázal opak - že je to zase klasický prípad seriálu, ktorý skončil otvorený, lebo sa plánovalo viac, ale už sa niekomu neoplatil. Inak ma naozaj bavil a mrzí ma len ten koniec, v ktorom viacero pušiek nad krbom nevystrelilo, lebo zostali zabudnuté alebo mali vystreliť neskôr a už na to nedošlo. A celkovo bolo finále trochu uponáhľané.

• 18.12.2017  16:22
    Život (2017)

Presne na niečo takéto som práve mala chuť. Mňamka :-)

• 6.12.2017  14:20

Mám rada filmy tohto druhu, o silných ženách a životných drámach. Tajný život včiel nie je taký dobrý ako Vysmážané zelené paradajky alebo Purpurová farba, vo viacerých detailoch je príliš idylický, ale aj tak sa mi páčil.

• 6.12.2017  14:17

Uf, uf. Nevydarené postsynchróny a ťažká nuda. Bavil ma iba Bolek Polívka a to je málo.

• 14.11.2017  17:34

Úchvatné zábery, relax, potešenie pre oko i myseľ.

• 13.11.2017  19:04
    Příběhy 20. století (TV seriál) (2017)

Ja mám rada aj rozhlasové Příběhy 20. století, takže som len privítala tento upgrade. Ľudských osudov na vyrozprávanie je stále dosť.

• 6.11.2017  16:08

Woodyho Allena ľúbim, vrátane jeho poviedok, ale Hana a jej sestry asi nebudú patriť medzi moje srdcovky.

• 2.11.2017  19:57
    Stín nad Saint-Michel (TV film) (2010)

Tvorcovia si povedali, že "chceme nakrútiť niečo na Mont Micheli, nech to má atmosféru". Čo na tom, že je to sračka plná telenovelových klišé, hlúpych postáv a ešte hlupejších náhod. Trpela som od začiatku do konca, presnejšie už pri scéne, ktorá bola pred titulkami, som zavyla od zúfalstva - ale zapli sme to ako relaxačný výplach, navyše som už videla iný zlý film (Piatu vlnu), tak som bola v masochistickej nálade. Každého to občas chytí, inak by žiadne odpadové hodnotenia neexistovali. Takto nejako vznikajú :-)

• 2.11.2017  14:03
    Pátá vlna (2016)

Pre mňa má príliš veľa logických dier, ale hlavný problém tkvie asi (aj) v tom, že nemám v láske young adult fantasy. Všetky tie príbehy sa mi zdajú na jedno kopyto a radšej sa im vyhýbam. Lenže muž to chcel vidieť. No a Chloë Moretz sa mi prvýkrát a naposledy páčila v Kick-assovi.

• 31.10.2017  14:01
    Spielberg (TV film) (2017)

Tybrďo, má to dve hodiny dvadsať, ale ani chvíľku som sa nenudila. Možno občas pri tých oslavných ódach, ale tie už k takýmto dokumentom patria. Dokonca nebolo preódované, a to už je čo povedať. Zameranie na filmy + súkromie a rozprávanie hlavne o tom (a hľadanie súvislostí) robia z tohto filmu skvelý zážitok pre každého, kto Spielberga minimálne uznáva, ak priamo neobdivuje. A to je snáď každý :-)

• 25.10.2017  16:11

Natrafila som na dokument náhodou na HBO a ihneď ma zaujal. Bola som vtedy unavená ako prasa, tak som si ho dala znova nahrať, a potom si ho pozrela ešte raz celý. Svojím spôsobom bol fascinujúci. "Poor little rich girl" a 90 rokov jej života, skoro celé 20. storočie a ešte začiatok ďalšieho. K tomu jej obrazy a pamäťové boxy, ktoré sa mi naozaj páčili. Neviem, čím to bolo, ale táto stará pani, na prvý pohľad vyhladená plastikami za hranicu nutnosti, si ma získala. Sranda, kedysi dávno sa mi páčila vôňa s názvom Vanderbilt, pravdepodobne tiež patrila do jej produkcie. A tvár jej syna som už videla v spravodajstve, ale nikdy o ňom nevedela nič viac. Nikdy by mi nenapadlo, že je z takejto rodiny.

• 25.9.2017  14:47

Ach jaj, to bolo utrpenie. Bol to pokus o americkú verziu typickej britskej detektívky à la Midsommerské vraždy? Tak to nevyšlo. Je to naivné, idylické, hlúpe a gýčové. Hlavná hrdinka je príšerne otravná, vlezlá a neviem ako môže podnikať, keď väčšinu času buď nie je vo svojom obchode alebo v jej obchode nie sú žiadni zákazníci.

• 12.9.2017  13:49
    Dekadence dnes (TV film) (2017)

Zaujímavé to bolo. Oceňujem, že tento režisér spravil výpovedný dokument plný obrazov a nielen nabubrelých kecov, ako sa to pri podobne náročných témach môže ľahko stať.

• 11.8.2017  06:59
    Girl Power (2016)

Rozhodne zaujímavý a asi aj pomerne unikátny dokument a aj sa dobre pozeral. Len ja sa nedokážem preniesť cez to, že tagovanie stien, vlakov atď. považujem za vandalizmus. Nevidím na tom nič pekné a už vôbec nie záslužné. Že chcú ľudia po sebe zanechať nápis, to nepovažujem za ospravedlnenie. Možno som v istých veciach konzervatívna, ale vyrástla som s průpovídkou "jména hloupých na všech sloupých". Umelecké (v tomto filme "legálne") graffiti a "murals" (nástenné maľby) je úplne iná kategória, TO obdivujem a rešpektujem. Ale čarbanie po vlakových súpravách sa mi hnusí, sorry. Jednoducho nemám rada ničenie, fandím tvoreniu. V tom vidím rozdiel medzi tagovaním a maľovaním graffiti.

• 6.8.2017  06:38

Ešte aj po 21 rokoch od vzniku to bolo zábavné a napínavé. Dobre sadlo na horúcu noc, keď sa nedalo spať, tak prečo nedopriať 4*. Aj deväťdesiatky proste majú svoje čaro :-)

• 29.7.2017  17:58

Veľmi zaujímavé, pritom žiadny extrémizmus ani bio agitka, len názory, výskumy a hypotézy.

• 27.7.2017  07:01
    Brooklyn (2015)

Páčila sa mi atmosféra, bolo to celkovo príjemné i dojímavé... ale rovnako ako iní sa tým nomináciám na Oscara musím čudovať. Videla som už slušnú kôpku filmov, ktoré mali rovnaké atribúty plus dramatickejší obsah, a nominované nikdy neboli. No, ale veď vieme, že aj tie Oscary majú svoje muchy ;-)

• 13.7.2017  14:45

Ako satira to funguje, ale postupne na mňa začalo namiesto pobavenia doliehať zúfalstvo. Tá nekonečná prehliadka chamtivých ožranov, hlupákov, obmedzencov, lenivcov a závistlivcov, ktorí vedia o každom všetko, ma iritovala, až som sa nevedela dočkať, kedy to skončí.

• 11.7.2017  17:12

Pekne a poeticky nakrútené, problém je, že už pôvodný komiks si ma nevedel získať. Možno bol dôvodom hlavný hrdina, ktorého som si nedokázala obľúbiť. Preto len poctivé 3*, ale bez veľkých emócií.

• 10.7.2017  16:53
    Nebeské geto (TV film) (2006)

Pekne spravený film, len strašne nemám rada, keď v dokumentoch rozprávajú konkrétni ľudia (nie náhodní okoloidúci), ale kvôli nejakému hlúpemu umeleckému zámeru chýba ich meno a určenie.

• 25.6.2017  18:10
    Inferno (2016)

Nemám rada štýl Dana Browna a pri počúvaní audioknihy Inferno som takmer bez prestávky škrípala zubami - no aj vďaka tomu, že film je oveľa kratší a ani to Brownove neustále mudrlantské vysvetľovanie tam toľko necítiť, bol v porovnaní s knihou milosrdne znesiteľný, skoro až dobrý ;-)

• 20.6.2017  09:00
    Rozhovor (1974)

Iným filmom dávam 3*, keď ma pobavia, hoci nemusia oslniť. Tu je to skôr vyjadrenie uznania za prácu, remeslo i viaceré detaily, nad ktorými som premýšľala až po filme. Inak totiž nemôžem povedať, že by som si k hrdinovi alebo deju vytvorila osobný vzťah. No dokážem uznať, že je to kvalitne spracované.

• 20.6.2017  08:53

Zaujímavé, ľahké i hlboké zároveň, aj to záverečné prekvapenie zinscenovali výborne, bola som chvíľu perplex :-) S prehľadom na spokojné 3*.

• 6.6.2017  19:43

Ťažko hodnotiť, keď na jednej strane je to dobre spracované a zúčastnili sa obe strany, a na druhej strane sa mi z tých náboženských fanatikov dvíha kufor. Ten nabúchaný polointeligent v zrkadlovkách je vyslovene nebezpečné indivíduum, v strieľaní doktorov mu bráni len strach z toho, čo by zažil v base, lebo je stopercentne aj totálny homofób.

• 2.6.2017  11:01

Zaujímavé to bolo. Díky za komentár Stegmanovi.

• 8.5.2017  10:55
    Queer: Telenovela (TV film) (2015)

Veľmi dobre som sa pobavila :-D

• 13.4.2017  15:27
    Záhada Hory mrtvých (2013)

Táto príšernosť bola v kinách?! Katastrofa od začiatku do konca. Lepšie dialógy by napísal aj pacient po čerstvej lobotómii, postavy (okrem hystericky hyperaktívnej blondíny za kamerou) sa mi zlievali do jednej masy nesympatických idiotov a found footage mockumentary bolo klasicky otravné. Niežeby hy-hy bloncka bola menej nesympatická, iba som ju lepšie dokázala odlíšiť, lebo mala navyše aj najhnusnejší dabing.

<< předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46