Rex Mundi

Rex Mundi

okres Šaľa

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45
    • 14.11.2017  17:34

Úchvatné zábery, relax, potešenie pre oko i myseľ.

• 13.11.2017  19:04
    Příběhy 20. století (TV seriál) (2017)

Ja mám rada aj rozhlasové Příběhy 20. století, takže som len privítala tento upgrade. Ľudských osudov na vyrozprávanie je stále dosť.

• 6.11.2017  16:08

Woodyho Allena ľúbim, vrátane jeho poviedok, ale Hana a jej sestry asi nebudú patriť medzi moje srdcovky.

• 2.11.2017  19:57
    Stín nad Saint-Michel (TV film) (2010)

Tvorcovia si povedali, že "chceme nakrútiť niečo na Mont Micheli, nech to má atmosféru". Čo na tom, že je to sračka plná telenovelových klišé, hlúpych postáv a ešte hlupejších náhod. Trpela som od začiatku do konca, presnejšie už pri scéne, ktorá bola pred titulkami, som zavyla od zúfalstva - ale zapli sme to ako relaxačný výplach, navyše som už videla iný zlý film (Piatu vlnu), tak som bola v masochistickej nálade. Každého to občas chytí, inak by žiadne odpadové hodnotenia neexistovali. Takto nejako vznikajú :-)

• 2.11.2017  14:03
    Pátá vlna (2016)

Pre mňa má príliš veľa logických dier, ale hlavný problém tkvie asi (aj) v tom, že nemám v láske young adult fantasy. Všetky tie príbehy sa mi zdajú na jedno kopyto a radšej sa im vyhýbam. Lenže muž to chcel vidieť. No a Chloë Moretz sa mi prvýkrát a naposledy páčila v Kick-assovi.

• 31.10.2017  14:01
    Spielberg (TV film) (2017)

Tybrďo, má to dve hodiny dvadsať, ale ani chvíľku som sa nenudila. Možno občas pri tých oslavných ódach, ale tie už k takýmto dokumentom patria. Dokonca nebolo preódované, a to už je čo povedať. Zameranie na filmy + súkromie a rozprávanie hlavne o tom (a hľadanie súvislostí) robia z tohto filmu skvelý zážitok pre každého, kto Spielberga minimálne uznáva, ak priamo neobdivuje. A to je snáď každý :-)

• 25.10.2017  16:11

Natrafila som na dokument náhodou na HBO a ihneď ma zaujal. Bola som vtedy unavená ako prasa, tak som si ho dala znova nahrať, a potom si ho pozrela ešte raz celý. Svojím spôsobom bol fascinujúci. "Poor little rich girl" a 90 rokov jej života, skoro celé 20. storočie a ešte začiatok ďalšieho. K tomu jej obrazy a pamäťové boxy, ktoré sa mi naozaj páčili. Neviem, čím to bolo, ale táto stará pani, na prvý pohľad vyhladená plastikami za hranicu nutnosti, si ma získala. Sranda, kedysi dávno sa mi páčila vôňa s názvom Vanderbilt, pravdepodobne tiež patrila do jej produkcie. A tvár jej syna som už videla v spravodajstve, ale nikdy o ňom nevedela nič viac. Nikdy by mi nenapadlo, že je z takejto rodiny.

• 25.9.2017  14:47

Ach jaj, to bolo utrpenie. Bol to pokus o americkú verziu typickej britskej detektívky à la Midsommerské vraždy? Tak to nevyšlo. Je to naivné, idylické, hlúpe a gýčové. Hlavná hrdinka je príšerne otravná, vlezlá a neviem ako môže podnikať, keď väčšinu času buď nie je vo svojom obchode alebo v jej obchode nie sú žiadni zákazníci.

• 12.9.2017  13:49
    Dekadence dnes (TV film) (2017)

Zaujímavé to bolo. Oceňujem, že tento režisér spravil výpovedný dokument plný obrazov a nielen nabubrelých kecov, ako sa to pri podobne náročných témach môže ľahko stať.

• 11.8.2017  06:59
    Girl Power (2016)

Rozhodne zaujímavý a asi aj pomerne unikátny dokument a aj sa dobre pozeral. Len ja sa nedokážem preniesť cez to, že tagovanie stien, vlakov atď. považujem za vandalizmus. Nevidím na tom nič pekné a už vôbec nie záslužné. Že chcú ľudia po sebe zanechať nápis, to nepovažujem za ospravedlnenie. Možno som v istých veciach konzervatívna, ale vyrástla som s průpovídkou "jména hloupých na všech sloupých". Umelecké (v tomto filme "legálne") graffiti a "murals" (nástenné maľby) je úplne iná kategória, TO obdivujem a rešpektujem. Ale čarbanie po vlakových súpravách sa mi hnusí, sorry. Jednoducho nemám rada ničenie, fandím tvoreniu. V tom vidím rozdiel medzi tagovaním a maľovaním graffiti.

• 6.8.2017  06:38

Ešte aj po 21 rokoch od vzniku to bolo zábavné a napínavé. Dobre sadlo na horúcu noc, keď sa nedalo spať, tak prečo nedopriať 4*. Aj deväťdesiatky proste majú svoje čaro :-)

• 29.7.2017  17:58

Veľmi zaujímavé, pritom žiadny extrémizmus ani bio agitka, len názory, výskumy a hypotézy.

• 27.7.2017  07:01
    Brooklyn (2015)

Páčila sa mi atmosféra, bolo to celkovo príjemné i dojímavé... ale rovnako ako iní sa tým nomináciám na Oscara musím čudovať. Videla som už slušnú kôpku filmov, ktoré mali rovnaké atribúty plus dramatickejší obsah, a nominované nikdy neboli. No, ale veď vieme, že aj tie Oscary majú svoje muchy ;-)

• 13.7.2017  14:45

Ako satira to funguje, ale postupne na mňa začalo namiesto pobavenia doliehať zúfalstvo. Tá nekonečná prehliadka chamtivých ožranov, hlupákov, obmedzencov, lenivcov a závistlivcov, ktorí vedia o každom všetko, ma iritovala, až som sa nevedela dočkať, kedy to skončí.

• 11.7.2017  17:12

Pekne a poeticky nakrútené, problém je, že už pôvodný komiks si ma nevedel získať. Možno bol dôvodom hlavný hrdina, ktorého som si nedokázala obľúbiť. Preto len poctivé 3*, ale bez veľkých emócií.

• 10.7.2017  16:53
    Nebeské geto (TV film) (2006)

Pekne spravený film, len strašne nemám rada, keď v dokumentoch rozprávajú konkrétni ľudia (nie náhodní okoloidúci), ale kvôli nejakému hlúpemu umeleckému zámeru chýba ich meno a určenie.

• 25.6.2017  18:10
    Inferno (2016)

Nemám rada štýl Dana Browna a pri počúvaní audioknihy Inferno som takmer bez prestávky škrípala zubami - no aj vďaka tomu, že film je oveľa kratší a ani to Brownove neustále mudrlantské vysvetľovanie tam toľko necítiť, bol v porovnaní s knihou milosrdne znesiteľný, skoro až dobrý ;-)

• 20.6.2017  09:00
    Rozhovor (1974)

Iným filmom dávam 3*, keď ma pobavia, hoci nemusia oslniť. Tu je to skôr vyjadrenie uznania za prácu, remeslo i viaceré detaily, nad ktorými som premýšľala až po filme. Inak totiž nemôžem povedať, že by som si k hrdinovi alebo deju vytvorila osobný vzťah. No dokážem uznať, že je to kvalitne spracované.

• 20.6.2017  08:53

Zaujímavé, ľahké i hlboké zároveň, aj to záverečné prekvapenie zinscenovali výborne, bola som chvíľu perplex :-) S prehľadom na spokojné 3*.

• 6.6.2017  19:43

Ťažko hodnotiť, keď na jednej strane je to dobre spracované a zúčastnili sa obe strany, a na druhej strane sa mi z tých náboženských fanatikov dvíha kufor. Ten nabúchaný polointeligent v zrkadlovkách je vyslovene nebezpečné indivíduum, v strieľaní doktorov mu bráni len strach z toho, čo by zažil v base, lebo je stopercentne aj totálny homofób.

• 2.6.2017  11:01

Zaujímavé to bolo. Díky za komentár Stegmanovi.

• 8.5.2017  10:55
    Queer: Telenovela (TV film) (2015)

Veľmi dobre som sa pobavila :-D

• 13.4.2017  15:27
    Záhada Hory mrtvých (2013)

Táto príšernosť bola v kinách?! Katastrofa od začiatku do konca. Lepšie dialógy by napísal aj pacient po čerstvej lobotómii, postavy (okrem hystericky hyperaktívnej blondíny za kamerou) sa mi zlievali do jednej masy nesympatických idiotov a found footage mockumentary bolo klasicky otravné. Niežeby hy-hy bloncka bola menej nesympatická, iba som ju lepšie dokázala odlíšiť, lebo mala navyše aj najhnusnejší dabing.

• 10.3.2017  17:52

Kniha sa hneď po prečítaní dostala medzi moje top kingovky, preto som prvú tretinu filmu znášala dosť ťažko. Spôsob dramatizácie predlohy sa mi nepáčil, neurotická Selena ma iritovala... ale postupne som si zvykla. Niekedy mi vadí, že scenáristi násilím menia optiku aj zbytočne pridávajú teátro tam, kde netreba - pre mňa osobne bol príbeh Dolores Claibornovej bezchybne pripravený na spracovanie už tak, ako ho napísal King.

• 1.3.2017  14:00
    Duchovní kuchyně (TV pořad) (2007)

No ak je každá časť zvládnutá tak ako bol nezvládnutý ateizmus, tak je toto dosť zbytočný program. Vtipné sa mi to nezdalo, a to mám pomerne širokospektrálny zmysel pre humor.

• 28.2.2017  11:58
    Moonwalkers (2015)

Riadne uletené a dosť zábavné.

• 28.2.2017  11:56
    Zdravím, dámy! (TV film) (2014)

Ako seriál by ma táto téma v tomto prevedení asi veľmi rýchlo omrzela. Ale ako 77 minútový filmík to bolo znesiteľné, chvíľami príjemné a malo to aj pár zábavných bonusov.

• 14.11.2016  14:41
    Japonsko, má láska (TV film) (1992)

To je tak nádherné, sledovať dokument z roku 1992 v roku 2016 :-) Má to neuveriteľné čaro, keď napr. ukazujú zárodky navigácie do auta. Ale zároveň je to ten druh viac "osobného", než komerčného či turisticky zameraného cestopisu - a také ja milujem.

• 2.11.2016  13:13
    Až po uši (TV seriál) (2014)

Som na tom tak ako Malarkey. Spočiatku vlažno, potom si človek začne zvykať na postavy, pozerá to tak na relax (keď HBO pustí maratón v rámci víkendového free promo vysielania a ja mám fakt strašne mizerný deň), no a na konci je seriózne zvedavý, ako sa to celé skončí.

• 1.11.2016  22:31

OK, tak 2* za silený humor, priveľa nevtipných prekáračiek, príliš dlhý rozjazd a nedostatok originality (hoci v inom refrešnutom kulte, na ktorý si teraz ani za svet nespomeniem, som si už všimla, že remake pre 21. storočie znamená len recyklovaný scenár ako cez kopírák v iných kulisách a s novými rekvizitami - žeby SW 7?). Ale hviezda navrch za odkazy, kameá a proste preto, že GB milujem, nech sa deje (skoro) čokoľvek :-)

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45