Rex Mundi

okres Šaľa

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48
    • 4.8.2019  10:45
    Hebrides: Islands on the Edge (TV seriál) (2013)

Úchvatné zábery a zaujímavý komentár, až mi miestami brhal mráz po celom tele.

• 22.7.2019  14:41

Pre fanúšika Divadla Járy Cimrmana je to pohladenie na duši :-) Hlavne keď som ich už dlho nevidela.

• 16.6.2019  22:56

Mohol to byť tuctový životopisný film za 3*, vylepšený o skvelé herecké výkony, ktoré by ho vytiahli na 4*. Ale okrem toho, že je prestúpený úžasnou hudbou, ktorá sama o sebe vyhráva filmu ďalšie body, niekto sa rozhodol pridať ešte bombastický hudobný záver, ktorý tomu nasadil korunu. Milovala som Queen dávno pred týmto filmovým ošiaľom, a Bohemian rhapsody by mohlo byť lepšie iba ak by pridali ďalšiu hodinu a dorozprávali aj zvyšok príbehu. A napchali tam ešte viac hudby a nakrúcania videoklipov, a...

• 9.6.2019  18:44
    Newyorčané (2017)

Jazzová muzika z toho Woodyho Allena neurobí ani náhodou. Mohli by tam natrepať aj Claire de la lune, ale ani ďalší Frankie a Johnny to nebude. Je to plytký film o banálnych problémoch banálnych ľudí, ktorý chcel byť niečím viac. Ale je len o hovne.

• 11.5.2019  17:07
    Odpočívej v pokoji (TV seriál) (2001)

Videla som asi 3 sezóny aj niečo, ale po celý čas som si nevytvorila k postavám žiadny výrazný vzťah. Na HBO GO som mala k dispozícii všetky sezóny, ale sledovanie seriálu proste postupne odumrelo a nič ma príliš nelákalo sa k nemu vrátiť. A tak to aj zostalo.

• 10.4.2019  09:53

Zbožňujem humorné skeče, ešte ako malú ma otec priviedol ku kráľom slapsticku, potom prišiel Benny Hill, Mr. Bean a Monty Python's, ale aj slovenské rozhlasové a televízne zábavníky, ešte neskôr duo Hale a Pace, po nich Lucas a Walliams... Tracey Ullman je môj čerstvý objav, a strašne ma baví. Má vynikajúce masky, ale hlavne nápady a prejav. Jej Angela Merkel alebo Judi Dench sú rozhodne nezabudnuteľné, aj tí ostatní sú dokonalé satirické odrazy reality. Príliš rýchlo som vypozerala tri sezóny, ale budú sa dať kedykoľvek zopakovať.

• 30.3.2019  11:40

Rose Byrne je mi nesympatická a Domnhalla Gleesona mám rada, takže boli chvíle, keď som jeho ľutovala, ju považovala za kravu a králiky by som najradšej nakopala do prdelí. Ale rozprávka bola milá, animácia krásna a všetko ako má byť. Hoci som to pôvodne pustila kvôli dcérke, tá je na to ešte malá a film som nakoniec pozerala ja :-)

• 23.3.2019  11:56
    Dimenze 404 (TV seriál) (2017)

Je to tak nádherne staromilské! Kto sa na tento seriál pozerá súčasnými očami, asi mu dá 2 hviezdičky, maximálne 3. Ale kto má ešte v pamäti staré sci-fi a strašidelné seriály z 80. a 90. rokov, toho srdce pri sledovaní Dimension 404 musí zmäknúť :-) Nechýba ani klasický hovorený prológ. Nečudujem sa, že vzniklo iba 6 častí, lebo to určite nemá šancu osloviť mladého diváka. Okrem toho to po stránke scenárov, efektov a vlastne ničoho nie je vôbec zázrak. Avšak my dinosaury si môžeme nostalgicky zaspomínať, lebo každý človek nad 30 pozná citovú hodnotu prvých popkultúrnych zážitkov ;-)

• 19.3.2019  17:45
    Borgiové (TV seriál) (2011)

Fakt to bolo dobré. Výborné. Aká škoda, že vznikli iba 3 sezóny.

• 6.3.2019  21:01
    Animal Homes (TV film) (2016)

Úchvatné zábery.

• 1.3.2019  22:46
    Deti Černobylu (TV film) (1991)

Kŕčovitý rozhovor s mladíkom, ktorý pred piatimi rokmi "videl svetielkovať" vagóny prichádzajúce zo Sovietskeho zväzu, nie je najšťastnejší spôsob ako zahájiť seriózny dokument, ale v 90. rokoch bolo v móde všetko ezoterické. Zvyšok filmu je príjemne civilný, pochopiteľne poznačený zubom času a na dnešné požiadavky už málo informatívny. Obsahuje predovšetkým rozhovory so svedkami havárie a účastníkmi nasledujúcich opatrení (sú to len asi štyria ľudia) a zábery okolitej krajiny i mesta Pripjať, ktoré sa medzičasom stali notoricky známe. Pri spomienke na čerstvejšie dokumenty bolo zaujímavé vidieť tie scény a rekvizity v stave, keď na nich bola oveľa menšia vrstva prachu a Pripjať ešte nebola celá zarastená novými stromami. Takto starý a krátky dokument je dnes už len položkou v archíve RTVS, ale v roku 91 mohol byť na obrazovkách porevolučnej televízie celkom vzácny.

• 13.2.2019  13:45
    Morová rána (TV seriál) (2017)

Ja proti českému dabingu nič nemám. Ocenila som ho, lebo pri malom dieťati som rada, keď si vôbec niečo pozriem, a nie ešte s titulkami. Morová rana je nádherne autentická, špinavá a krutá. Bohužiaľ obsahuje aj priveľa scén v tme, čo mi spôsobovalo problémy, lebo som nemohla pozerať v noci. Možno aj kvôli tomu sa mi najmä zo začiatku ťažko rozoznávalo to množstvo postáv. Ale téma moru je moja obľúbená, celkovo ma seriál bavil a štvrtá hviezda je jednoznačne za tú hutnú špinavú atmosféru.

• 6.2.2019  22:39

Zďaleka to nebola až taká tragicky pekelná katastrofa a žumpa, ako som sa obávala. Veď nikto nečakal, že zo skečov o dvoch zazobaných blbkách vznikne film s intelektuálnym pozadím, bravúrnymi hereckými výkonmi a vizuálnym majstrovstvom. Ani, že pôjde o mnohovrstevný inteligentný humor. Zato na tzv. stupídnu komédiu domácej produkcie je to znesiteľný kúsok. A to som ani nemala v úmysle to vidieť. V kine teda rozhodne nie. Ale nahrali sme to z telky a pustili si ako víkendový výplach, lebo popri hraní sa s malým deckom sa aj tak nič náročnejšie pozerať nedá ;-)

• 6.2.2019  22:04
    Zlaté časy (TV pořad) (2016)

Vzhľadom na to, ako "ľúbim" tieto estrádne, či ako to nazvať, zábavné formáty, prekvapivo sa práve pri tejto spomienkovej relácii dokážem nenudiť. Až šokujem samú seba. Možno je to zaujímavým obsahom, čo sú väčšinou teda spomienky a pikošky zo života nejakého herca a podobne. Hoci špeciálne v Zlatých časoch sa často cítim trápne, keď Milan Lasica hodí do pléna ľubovoľnú hlášku a všetci povinne aplaudujú alebo vyjú smiechom. Hm.

• 6.2.2019  21:56
    Milujem Slovensko (TV pořad) (2013)

Ja som tomu nikdy neprišla na chuť, aspoň nie tak, aby som Milujem Slovensko pozerala opakovane. Avšak uznávam, že je to veľmi atraktívny formát, a kto má rád súťaže tohto typu (a že ich je na môj vkus až priveľa!), ten ho... miluje.

• 22.1.2019  20:28

Ten film má 109 minút a asi tak 136 použitých klišé. Katastrofické sci-fi môžu byť celkom dobré guilty pleasure, ako napríklad Sunshine alebo Jadro. Dokonca aj Deň nezávislosti ;-) Kašľať na fyziku alebo zdravý rozum, oboje musí divák ignorovať a ono sa to dá... lenže tuto už tých klišé bolo fakt nahusto. Zaujímali ma iba efekty, ktorých nikdy nie je dosť a sú divoko zostrihané. A ešte tá blondínka za volantom bola dobrá, taký Terminátor v lodičkách. Takže tentokrát len jedna hviezda a guilty pleasure sa nekoná.

• 21.1.2019  19:56

Krátka lekcia o holokauste pre 1. stupeň základných škôl. Ťažko hodnotiť. Cieľovou skupinou je očividne detský divák, je však otázne, čo mu to dá... Trepotajúca sa animácia mi skôr vadila, než by som ju oceňovala. Neviem nakoľko majú túto umeleckú formu radi deti.

• 21.1.2019  19:47

Frances McDormand je ako obvykle skvelá, aj keď v poslednom čase hrá vlastne skoro to isté (Alice Kitteridge), napriek tomu jej to žeriem. Bavili ma tie drobné bočné línie, vtipné detaily. Ale bol to smutný film, ktorý síce končí asi tak, ako má, človek už proste vie, že to ďalej nepustia... ale chýbala mi nejaká katarzia.

• 13.1.2019  18:20
    V čísle 9 (TV seriál) (2014)

Som nadšená od prvého dielu, zamilovala som sa skôr, než skončil. A potom znova a znova a znova... Nejde ani tak o to, že dokonale vypointovaná zmes dahlovského čierneho humoru, absurdity a bizarnosti má relatívne predvídateľný vzorec (avšak stále napínavý a prekvapivý), ale je to tak bravúrne zahraté a naštylizované, až je to čistá rozkoš pozerať. Pre mňa je to proste perfektný zážitok! League of Gentlemen zrejú ako víno :-)

• 8.1.2019  20:35

Úchvatné zábery, krásny relaxačný štýl rozprávania. Najprv som nevedela, čo pozerám a predpokladala som, že ide o zahraničný dokument, napr. od BBC. Až keď spomenuli rieku Laborec, zostala som šokovaná, že je slovenský. Veľká nádhera.

• 12.12.2018  15:57
    Boj o ředitelnu (TV seriál) (2016)

Dobrý pomer absurdity, drzosti aj drsného humoru. Vývoj deja všelijako kľučkuje, mení tempo, prekvapuje zvratmi a vyvrcholí na konci druhej sezóny parádnym finále. Počas sledovania som mala občas pochybnosti, ale záver mi to vynahradil. Oplatí sa to vidieť naraz.

• 3.12.2018  20:50

Viac takýchto dokumentov, ktoré síce spomenú aj senzáciechtivé teórie o mystériách a mimozemšťanoch, ale trvajú na vedeckých vysvetleniach a nakoniec ich presadia ako správne. Ľudia milujú záhady a ešte radšej si vymýšľajú ich fantastické vysvetlenia, veď rovnakým spôsobom vznikali všetky náboženstvá - ale podľa mňa boli tie vedecké príčiny a javy omnoho zaujímavejšie než blúznenie poverčivých hlupákov. Trochu to bolo poplatné aj jednoduchším divákom, ktorí veria blbostiam, aby ich tvorcovia neurazili, ale takto nejako má vyzerať osveta. Preto 4*

• 27.11.2018  00:08
    Na straně zákona (TV seriál) (2015)

Príjemne britská séria, ktorá má viac kladov než slabých miest. Humoru tam síce nebolo toľko, ako som podľa odporúčania Ďura Červenáka očakávala, ale o to viac potešil - príliš tlačiť na pílu by No offence určite neprospelo. Pretože ono je to poctivá kriminálka s veľmi svižným tempom, čo mi mimoriadne vyhovuje. Ženské hrdinky vo vedúcich rolách sú tiež pomerne neobvyklé a rozhodne je to svieži element v žánri. Prináša so sebou niektoré špecificky ženské vedľajšie línie, ale aj vtipné momenty. Každá je svojím spôsobom skvelá, hoci šéfka Deeringová ich všetky zatieni. Nuda rozhodne nehrozí, nejaké tie kľučky a chyby hlavných postáv sú obetami na oltári gradácie a komplikovanejšieho scenára. Najviac sa mi tuším páčila 3. sezóna, tej som dala 5*. Rada si pozriem aj ďalšiu, ak ešte bude.

• 23.11.2018  19:54

Prečo som si myslela, že toto je tá artušovská legenda s Juliou Ormond a Seanom Connerym? Aha, to bol tuším Prvý rytier... no, každopádne som už konečne chcela vidieť ten starý rytiersky film, čo som furt ešte nevidela. Vykľula sa z toho táto srandovne-romantická rozprávka, ktorá ma celkom príjemne pobavila. Až na ten presladený záver, ale budiž ;-)

• 21.11.2018  14:55

Andy Serkis zahrá každé zviera aj príšerku, ale tá amputovaná ruka sa mu príliš často pohybovala ako celá ;-) Ale inak ma to fakt dosť bavilo.

• 8.11.2018  22:39

Tento dokument som našla na HBO GO. Prírodné katastrofy sú zaujímavé, najmä ak sa nedejú nám. Žiadny popis ma však nepripravil na obsah, ktorý som dostala. Sú to rozhovory so svedkami a preživšími, striedané so zábermi z priebehu a výsledkov vyčíňania najhorších tornád v USA z rokov 1996-8. Problém je v tom, že buď tornáda kosia len v najzbožnejších komunitách, alebo autori dokumentu nestretli žiadneho triezveho ateistu. Toľko Pána, zázrakov, božej vôle, osudovosti a dokonca aj jedného rozhovoru pubertiačky s Bohom, koľko sa tu na mňa vyvalilo už za prvých 20 minút, som naposledy videla v dokumentoch, ktoré sa naozaj zaoberali náboženstvom. Už som bola rozhodnutá, že sa na to vykašlem, ale chcela som, aby mi to zmizlo zo zoznamu rozpozeraných vecí. Potom sa tam zjavil jeden chlap, ktorý vyhlásil, že neexistuje odpoveď na otázku, prečo práve vaša rodina prežila, ale to bol prvý a posledný príspevok k zdravému rozumu. Zvyšných 98% sa točilo okolo toho, ako mŕtvi už s Ježišom, ako zázračne neodletel kostol a korunu tomu nasadila jedna ženská, ktorá na fotke objavila postavu modliaceho sa Krista, a to znamenalo, že to bolo v poriadku, lebo to tornádo videl!!! Dokumenty mám rada, a už som videla všeličo, ale takúto stupídnu kresťanskú agitku asi nikdy.

• 7.11.2018  17:16
    Borg/McEnroe (2017)

Tenis nesledujem a nikdy ma nezaujímal, preto to mohol byť aj sakra nudný film a vôbec nie pre mňa. Ale nakoniec bol a bavil ma. Sranda je, že vo svojej nevedomosti som ani netušila, ako to skončí :-D Nie, nevygúglila som si to počas filmu a nechala sa prekvapiť. Väčšinu času som si myslela, že vyhrá McEnroe, že kvôli tomu to točili. Až na konci mi napadlo, že možno vyhrá Borg a McEnroe ho porazí inokedy. Mala som teda pridanú hodnotu v napätí :-D Páčilo sa mi to podobne ako film o súboji Laudu a Hunta, proste to bolo fakt dobré. Aj keď opakovane ho asi pozerať nebudem.

• 1.11.2018  13:07

Smutno-sladké, láskavé, dobre zahraté a dojímavé.

• 30.10.2018  07:24
    Hamlet (1996)

Už som si istá, že miznú hodnotenia :-( Hamleta (aj Branaghovho Frankensteina z 1996) som videla a určite hodnotila. Kto by zabudol na tak bravúrne spracovaného Shakespeara, keď si na jeho dielo nijako extra nepotrpí. Je to úmorná téma a je to vražedne dlhé, a predsa ma Hamlet nikdy tak nebavil ako tu.

• 29.10.2018  20:08
    Jsem máma (TV seriál) (2018)

Normálne by som sa mala pod zem prepadnúť, ale proti všetkým očakávaniam, navzdory mojej nechuti k slovenským sitkomom, nesympatiám k hlavnej herečke, atď atď... je to celkom sranda. Sú tam dobré hlody, a aj keď väčšina humoru stojí na preháňaní a hlúposti postáv, čo ma dokáže rozčúliť aj keď nejde o budúce matky (ak ide, tak dvojnásobne), ale tuto to napodiv funguje. Som z toho jeleň. Najväčší šok bol, že si to začal z archívu púšťať manžel... najprv som len počúvala na pol ucha a neskôr aj začala pozerať a byť zvedavá na dej. Hoci si stále myslím, že ako triviálna agitka na "však urobme si decko pri prvom náhodnom sexe a založme si na tom vzťah a život, bude to idylka" je to plytké. Posolstvo mizerné, ale gagy sú fajn.

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48