Rex Mundi

okres Šaľa

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47
    • 8.11.2018  22:39

Tento dokument som našla na HBO GO. Prírodné katastrofy sú zaujímavé, najmä ak sa nedejú nám. Žiadny popis ma však nepripravil na obsah, ktorý som dostala. Sú to rozhovory so svedkami a preživšími, striedané so zábermi z priebehu a výsledkov vyčíňania najhorších tornád v USA z rokov 1996-8. Problém je v tom, že buď tornáda kosia len v najzbožnejších komunitách, alebo autori dokumentu nestretli žiadneho triezveho ateistu. Toľko Pána, zázrakov, božej vôle, osudovosti a dokonca aj jedného rozhovoru pubertiačky s Bohom, koľko sa tu na mňa vyvalilo už za prvých 20 minút, som naposledy videla v dokumentoch, ktoré sa naozaj zaoberali náboženstvom. Už som bola rozhodnutá, že sa na to vykašlem, ale chcela som, aby mi to zmizlo zo zoznamu rozpozeraných vecí. Potom sa tam zjavil jeden chlap, ktorý vyhlásil, že neexistuje odpoveď na otázku, prečo práve vaša rodina prežila, ale to bol prvý a posledný príspevok k zdravému rozumu. Zvyšných 98% sa točilo okolo toho, ako mŕtvi už s Ježišom, ako zázračne neodletel kostol a korunu tomu nasadila jedna ženská, ktorá na fotke objavila postavu modliaceho sa Krista, a to znamenalo, že to bolo v poriadku, lebo to tornádo videl!!! Dokumenty mám rada, a už som videla všeličo, ale takúto stupídnu kresťanskú agitku asi nikdy.

• 7.11.2018  17:16
    Borg/McEnroe (2017)

Tenis nesledujem a nikdy ma nezaujímal, preto to mohol byť aj sakra nudný film a vôbec nie pre mňa. Ale nakoniec bol a bavil ma. Sranda je, že vo svojej nevedomosti som ani netušila, ako to skončí :-D Nie, nevygúglila som si to počas filmu a nechala sa prekvapiť. Väčšinu času som si myslela, že vyhrá McEnroe, že kvôli tomu to točili. Až na konci mi napadlo, že možno vyhrá Borg a McEnroe ho porazí inokedy. Mala som teda pridanú hodnotu v napätí :-D Páčilo sa mi to podobne ako film o súboji Laudu a Hunta, proste to bolo fakt dobré. Aj keď opakovane ho asi pozerať nebudem.

• 1.11.2018  13:07

Smutno-sladké, láskavé, dobre zahraté a dojímavé.

• 30.10.2018  07:24
    Hamlet (1996)

Už som si istá, že miznú hodnotenia :-( Hamleta (aj Branaghovho Frankensteina z 1996) som videla a určite hodnotila. Kto by zabudol na tak bravúrne spracovaného Shakespeara, keď si na jeho dielo nijako extra nepotrpí. Je to úmorná téma a je to vražedne dlhé, a predsa ma Hamlet nikdy tak nebavil ako tu.

• 29.10.2018  20:08
    Jsem máma (TV seriál) (2018)

Normálne by som sa mala pod zem prepadnúť, ale proti všetkým očakávaniam, navzdory mojej nechuti k slovenským sitkomom, nesympatiám k hlavnej herečke, atď atď... je to celkom sranda. Sú tam dobré hlody, a aj keď väčšina humoru stojí na preháňaní a hlúposti postáv, čo ma dokáže rozčúliť aj keď nejde o budúce matky (ak ide, tak dvojnásobne), ale tuto to napodiv funguje. Som z toho jeleň. Najväčší šok bol, že si to začal z archívu púšťať manžel... najprv som len počúvala na pol ucha a neskôr aj začala pozerať a byť zvedavá na dej. Hoci si stále myslím, že ako triviálna agitka na "však urobme si decko pri prvom náhodnom sexe a založme si na tom vzťah a život, bude to idylka" je to plytké. Posolstvo mizerné, ale gagy sú fajn.

• 27.10.2018  23:58

Ako "podívaná" je to naozaj pekné, veď scifíčka milujem. No najviac by sa mi páčilo, keby som v tomto vizuálnom štýle mohla vidieť presnú alebo aspoň vernejšiu adaptáciu knihy. Uvedomujem si, že predloha bola oveľa menej akčná, oveľa viac sa v nej lúštilo a vôbec všetko bolo komplikovanejšie... a samozrejme sa to do filmu napchať nedá... ale proste mi bolo trošku smutno za tou "vážnou", komplexnejšou a konzistentnejšou atmosférou románu. Ale inak fajn, tie dojemné momenty s Hallidayom fungovali výborne.

• 24.10.2018  06:39
    American Horror Story (TV seriál) (2011)

Zvláštne, že horor nepatrí k žánrom, ktoré si pozriem hocikedy a mám určené hranice, aký si pozriem a aký už nie - ale AHS je seriál, ktorý som si zamilovala, a každej sezóne som zatiaľ dala 5*. Teraz, keď má konečne spoločný záznam, už ho môžem dať do svojej top 10.

• 17.10.2018  12:59
    Heathers (TV seriál) (2018)

Tak neuveriteľne nehorázna satira, až som sa chvíľami čudovala, ako toto môže dnes vzniknúť v úzkoprsej pokryteckej Amerike a prehnane politicky korektnom Západe. Nechápte ma zle, nie som rusofil ani pansláv, len nemám ilúzie o žiadnej spoločnosti. Heathers si tak otvorene a brutálne strieľajú z každého stredoškolského stereotypu, ale aj zo súčasných sociálnych trendov, že ak by (pre istotu?) nevynechali islam, vystrieľali by ich ako Charlie Hebdo. Kým som na HBO GO vypozerala tých 10 častí, všetko ostatné šlo bokom. Pôvodný film som zatiaľ nevidela, ale určite to musím napraviť.

• 17.10.2018  12:47

V legendárnom žánri českých komédií tak celkovo skôr priemer, ale herecké výkony a dialógy sú ako obvykle špičkové.

• 12.10.2018  20:54

"Lichotkami mi baterky nenabiješ, civilisto." Najlepšia hláška z filmu :-D

• 10.10.2018  17:47
    Chicago (2002)

Nie som fanúšik muzikálov, asi preto som Chicago videla až v roku 2018, keď som si už povedala, že patrí ku "klasickému filmovému vzdelaniu" ;-) Ale akokoľvek môžem byť zaujatá, tie 4* si zaslúži. Scény, kostýmy či bezchybné tanečné čísla, tie sú v každom muzikále dokonalé. Mňa zaujala otvorená a bohato dávkovaná satira. Pobavila som sa takpovediac aj proti svojej vôli :-)

• 29.9.2018  21:47

Neviem, či ma to nebavilo ešte o kúsok viac, než prvé Príšerky s.r.o. :-)

• 29.9.2018  21:43

Režisér Brent Owens má nechutne úchylný hlas a svoje filmy uvádza (asi) zámerne trápnymi básničkami, ale myslím, že svojím spôsobom je to unikátna séria dokumentov. Holky z Honolulu sú tretí, ktorý som videla na HBO GO. Nie som odborník, ale pochybujem, že existuje mnoho realistických filmov o "najstaršom" povolaní, ktoré je zároveň asi aj najzáhadnejšie. Prostitútky sa o svojej práci nerozprávajú na počkanie s hocikým. Od Brenta Owensa sa o nich dozviete vcelku dosť. Nie všetko, ale všeličo. Ozaj, dávajte si pozor, na čo máte chuť, ak pôjdete hľadať rýchle potešenie v Honolulu - všetky dievčatá sú tam (pôvodne) chlapci ;-)

• 25.9.2018  11:56
    Nevěstky (TV seriál) (2017)

Podarilo sa mi z Epic Drama nahrať celú prvú sezónu, a zistila som, že ma to strašne baví :-) Mám rada tieto témy, nedávno som čítala Kvítek karmínový a bílý, odohrávajúci sa o sto rokov neskôr, tiež v Londýne. Dúfam, že odvysielajú aj druhú sezónu a že si raz pozriem aj minisériu toho Kvítku. Za mňa 5*, lebo som stále bola zvedavá, čo sa bude diať a aké osudy čakajú na postavy.

• 19.9.2018  16:48
    Jonathan Strange & Mr. Norrell (TV seriál) (2015)

Ja som fakt zabudla ohodnotiť moju milovanú minisériu podľa milovanej knihy? (skôr mám dojem, že už neviem koľký raz som našla bez hodnotenia čo určite malo byť dávno hodnotené, ergo podozrievam ČSFD) Predlohu rátam medzi svoje najväčšie knižné lásky a pamätám aká som bola nervózna, keď ohlásili sfilmovanie. Obávala som sa katastrofy, ale dopadlo to neuveriteľne úžasne. Skvelé obsadenie, sympatickí herci, adaptácia ako lusk, dokonalá atmosféra! Milujem to.

• 15.9.2018  23:56
    Castle Rock (TV seriál) (2018)

Zatiaľ budem triezva a dám 3*, pretože niekedy neviem, čo si mám myslieť. Nie o deji, ale o svojich dojmoch. Herci sú dobrí, atmosféra správna, síce sa tu očividne zmiešava Castle Rock s Derry, a v úvodných titulkoch je naznačené celé mainské univerzum, ale možno to má potenciál. Deviata epizóda prvej série priniesla veľmi zaujímavý obrat (a vlastne aj desiata), ale po celej prvej sezóne stále neviem, či Castle Rock je a bude super seriál. Zatiaľ je len dobrý.

• 12.9.2018  00:27

Keď vezmem do úvahy, že obaja hlavní predstavitelia sú mi nesympatickí, a že podľa upútavky som si myslela, že pôjde o infantilnú sprostosť, tak som sa prekvapivo dobre bavila.

• 4.9.2018  00:00

Epizóde VII som dala 5*, lebo to bola hostina pre vyhladovanú starwarsáčku, ale bol to Rogue One, ktorý mi ukradol srdce. Pri pohľade späť by som tej sedmičke možno mala 1* ubrať, lebo Posledný Jedi je ešte lepší. Ale nechám im päťky všetkým, nech sa nemusím trápiť. Keď ich miluješ, nie je čo riešiť :-)

• 31.8.2018  19:23

Ono je to fakt skvelé, úžasné a moderné spracovanie artušovskej legendy. Malo to gule a super hudbu, dobré akčné scény, dychberúce efekty hneď od začiatku... a sympatické postavy. Len by som si to ešte chcela pozrieť v jednom kuse, čo sa mi asi nepodarí, kým moje malé dieťa nebude dospelé :-D

• 27.8.2018  11:53
    To (2017)

Skratkovitosť bola v tomto prípade doslova nevyhnutná, pred filmom som nevedela, že to rozdelili na detskú a dospelácku časť, ale spravili dobre. Neviem si to predstaviť v jednom filme, ani keby mal dve a pol hodiny. S výsledkom som veľmi spokojná, len jedna vec mi nejde do hlavy a nevidím v nej žiadne využitie ani pre druhý diel - prečo z Mikea Hanlona urobili sirotu so zhorenými rodičmi?

• 16.8.2018  11:53

Aké osviežujúce, pozrieť si R-kový komiksák, alebo film celkovo. Už som otrávená z filmov plných násilia bez krvi. O to poctivejšie pôsobí a je to riadne brutálna jazda.

• 16.8.2018  11:45

Bože, to bol zbytočný film! Depardieu je tam úplný vôl a postava Catherine Deneuve je na zabitie. Nebolo to smiešne ani dojímavé, a keď som trpela len v nádeji, že sa tam snáď niečo vyvrbí, tak aj to vyšlo na zmar. Ech, strata času!

• 16.8.2018  10:25

Bolo to príjemné, ale tak akosi som čakala oveľa viac.

• 3.8.2018  23:19
    Jack a obři (2013)

Rozprávočka, ale fajná - napínavá a rýchla, vhodná aj pre ľudí ako ja, ktorí sa klasickým rozprávkam skôr vyhýbajú. Toto ma však bavilo.

• 2.8.2018  14:09
    The Circle (2017)

Všetko v tomto filme akoby som už predtým videla niekde inde. Zdá sa mi, že okrem predvídateľného deja a hromady klišé mi vlastne nič nové neponúkol. Márne hľadám čokoľvek, čo by ma na ňom nadchlo alebo aspoň zaujímalo. Forma remeselne čistá, obsah veľmi priemerný.

• 22.7.2018  20:34
    Případ (TV seriál) (2015)

Sklamanie. A to mám rada islandskú kinematografiu. Ale tu sa diali čudné veci. Už predstavovanie množstva postáv nebolo dostatočne zrozumiteľné, potom prebiehali dve paralelné pátrania, policajti z toho v priebehu dielov vychádzali stále horšie, lebo nevideli súvislosti, nekládli správne otázky, nepočúvali, čo sa im hovorí, zatýkali hlava-nehlava, trepali sprostosti (či to mali byť ich prefíkané metódy?) a celkovo sa správali ako idioti. Mrte rôznych teórií na vode, najprv neveria ničomu, potom ich osvieti a odrazu obvinia správneho. Máme tu znásilnené dievča, ale ani jediný raz nepadne slovo DNA. Postavy boli asi všetky nesympatické, dialógy občas zneli divne, akoby neboli dobre preložené... Plus celá dynamika seriálu bola nemastná-neslaná.

• 22.7.2018  20:28
    Hora (2015)

Malo to zaujímavú, až meditatívnu atmosféru, ale tiež tomu chýbal nejaký ucelenejší dejový oblúk. Celkový dojem je melancholický.

• 13.7.2018  13:35
    Půlnoční slunce (TV seriál) (2016)

Nejaký čas mi trvalo si zvyknúť, ale nakoniec zaujalo. Až do konca mi prekážali rovnaké veci, možno preto len 3*. Najmä prehnaná teatrálnosť Kahiny a jej traumy z mladosti. Človek by povedal, že za 15 rokov už to mohla v hlave nejako spracovať. Tiež veľmi náhla epifánia prokurátora ohľadom jeho etnickej príslušnosti. Nemám nič proti Sámom, iba to, že väčšinu života sa snažil byť Švéd a tento jeden prípad v ňom prebudil tú polovicu Sáma. Trochu rýchlo postavený mostík. Ale inak fajn.

• 13.7.2018  13:25

Tento film môžem pozerať znova a znova.

• 11.7.2018  15:35
    Tour de doping (TV film) (2017)

Rovnaký koncept ako 7 dní v pekle a rovnako gulervúca zábava, pri ktorej padajú sánky. Už dávno mi nič tak nepripomínalo starých Monty Pythonovcov ako táto dvojica šialených komédií. Toto je moja šálka čaju.

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47