Rex Mundi

okres Šaľa

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 37 49
    • 17.10.2020  08:26
    Durrellovi (TV seriál) (2016)

Neskutočne pohodový seriál, ktorý mi zlepšuje náladu. Už úvodná zvučka navodzuje pocit šťastia a spokojnosti. Televízny ekvivalent huňatých papučiek a kakavka. A ako bonus výborný dabing.

• 8.9.2020  09:23

Výborná kombinácia úchvatných záberov z výšky, informácií z histórie a trochy bulvárnych pikošiek.

• 23.7.2020  09:42
    Nový Zéland (TV seriál) (2012)

Prekrásne zábery z vtáčej perspektívy, k tomu pestré informácie plus príbehy ľudí a ich profesií. Pre milovníka dokumentov dokonalá lahoda.

• 22.6.2020  22:18
    Kvítek karmínový a bílý (TV seriál) (2011)

Skvelá adaptácia ešte lepšej knihy.

• 15.3.2020  03:52
    Nový papež (TV seriál) (2020)

Opäť majstrovské dielo, mágia formy i obsahu. Keby som nebola tvrdohlavý ateista, Sorentino by ma hádam aj na katolícku vieru obrátil. Našťastie viem odlíšiť fantáziu od reality ;-)

• 29.1.2020  00:02
    Nevěstky (TV seriál) (2017)

Podarilo sa mi z Epic Drama nahrať celú prvú sezónu, a zistila som, že ma to strašne baví. Mám rada tieto témy, nedávno som čítala Kvítek karmínový a bílý, odohrávajúci sa o sto rokov neskôr, tiež v Londýne. Dúfam, že odvysielajú aj druhú sezónu a že si raz pozriem aj minisériu toho Kvítku. Za mňa 5*, lebo som stále bola zvedavá, čo sa bude diať a aké osudy čakajú na postavy. UPDATE: druhá sezóna tiež za 5*, tretia jakbysmet, a veľmi by som sa potešila aj štvrtej. Milujem tento seriál.

• 17.10.2019  18:51
    Mrňousci (TV seriál) (2006)

Krásne, vtipné, napínavé, jednoducho geniálne :-D

• 4.8.2019  10:45
    Hebrides: Islands on the Edge (TV seriál) (2013)

Úchvatné zábery a zaujímavý komentár, až mi miestami behal mráz po celom tele.

• 22.7.2019  14:41

Pre fanúšika Divadla Járy Cimrmana je to pohladenie na duši :-) Hlavne keď som ich už dlho nevidela.

• 16.6.2019  22:56

Mohol to byť tuctový životopisný film za 3*, vylepšený o skvelé herecké výkony, ktoré by ho vytiahli na 4*. Ale okrem toho, že je prestúpený úžasnou hudbou, ktorá sama o sebe vyhráva filmu ďalšie body, niekto sa rozhodol pridať ešte bombastický hudobný záver, ktorý tomu nasadil korunu. Milovala som Queen dávno pred týmto filmovým ošiaľom, a Bohemian rhapsody by mohlo byť lepšie iba ak by pridali ďalšiu hodinu a dorozprávali aj zvyšok príbehu. A napchali tam ešte viac hudby a nakrúcania videoklipov, a...

• 10.4.2019  09:53

Zbožňujem humorné skeče, ešte ako malú ma otec priviedol ku kráľom slapsticku, potom prišiel Benny Hill, Mr. Bean a Monty Python's, ale aj slovenské rozhlasové a televízne zábavníky, ešte neskôr duo Hale a Pace, po nich Lucas a Walliams... Tracey Ullman je môj čerstvý objav, a strašne ma baví. Má vynikajúce masky, ale hlavne nápady a prejav. Jej Angela Merkel alebo Judi Dench sú rozhodne nezabudnuteľné, aj tí ostatní sú dokonalé satirické odrazy reality. Príliš rýchlo som vypozerala tri sezóny, ale budú sa dať kedykoľvek zopakovať.

• 23.3.2019  11:56
    Dimenze 404 (TV seriál) (2017)

Je to tak nádherne staromilské! Kto sa na tento seriál pozerá súčasnými očami, asi mu dá 2 hviezdičky, maximálne 3. Ale kto má ešte v pamäti staré sci-fi a strašidelné seriály z 80. a 90. rokov, toho srdce pri sledovaní Dimension 404 musí zmäknúť :-) Nechýba ani klasický hovorený prológ. Nečudujem sa, že vzniklo iba 6 častí, lebo to určite nemá šancu osloviť mladého diváka. Okrem toho to po stránke scenárov, efektov a vlastne ničoho nie je vôbec zázrak. Avšak my dinosaury si môžeme nostalgicky zaspomínať, lebo každý človek nad 30 pozná citovú hodnotu prvých popkultúrnych zážitkov ;-)

• 19.3.2019  17:45
    Borgiové (TV seriál) (2011)

Fakt to bolo dobré. Výborné. Aká škoda, že vznikli iba 3 sezóny.

• 6.3.2019  21:01
    Animal Homes (TV film) (2016)

Úchvatné zábery.

• 13.1.2019  18:20
    V čísle 9 (TV seriál) (2014)

Som nadšená od prvého dielu, zamilovala som sa skôr, než skončil. A potom znova a znova a znova... Nejde ani tak o to, že dokonale vypointovaná zmes dahlovského čierneho humoru, absurdity a bizarnosti má relatívne predvídateľný vzorec (avšak stále napínavý a prekvapivý), ale je to tak bravúrne zahraté a naštylizované, až je to čistá rozkoš pozerať. Pre mňa je to proste perfektný zážitok! League of Gentlemen zrejú ako víno :-)

• 8.1.2019  20:35

Úchvatné zábery, krásny relaxačný štýl rozprávania. Najprv som nevedela, čo pozerám a predpokladala som, že ide o zahraničný dokument, napr. od BBC. Až keď spomenuli rieku Laborec, zostala som šokovaná, že je slovenský. Veľká nádhera.

• 24.10.2018  06:39
    American Horror Story (TV seriál) (2011)

Zvláštne, že horor nepatrí k žánrom, ktoré si pozriem hocikedy a mám určené hranice, aký si pozriem a aký už nie - ale AHS je seriál, ktorý som si zamilovala, a každej sezóne som zatiaľ dala 5*. Teraz, keď má konečne spoločný záznam, už ho môžem dať do svojej top 10.

• 17.10.2018  12:59
    Heathers (TV seriál) (2018)

Tak neuveriteľne nehorázna satira, až som sa chvíľami čudovala, ako toto môže dnes vzniknúť v úzkoprsej pokryteckej Amerike a prehnane politicky korektnom Západe. Nechápte ma zle, nie som rusofil ani pansláv, len nemám ilúzie o žiadnej spoločnosti. Heathers si tak otvorene a brutálne strieľajú z každého stredoškolského stereotypu, ale aj zo súčasných sociálnych trendov, že ak by (pre istotu?) nevynechali islam, vystrieľali by ich ako Charlie Hebdo. Kým som na HBO GO vypozerala tých 10 častí, všetko ostatné šlo bokom. Pôvodný film som zatiaľ nevidela, ale určite to musím napraviť.

• 19.9.2018  16:48
    Jonathan Strange & Mr. Norrell (TV seriál) (2015)

Ja som fakt zabudla ohodnotiť moju milovanú minisériu podľa milovanej knihy? (skôr mám dojem, že už neviem koľký raz som našla bez hodnotenia čo určite malo byť dávno hodnotené, ergo podozrievam ČSFD) Predlohu rátam medzi svoje najväčšie knižné lásky a pamätám aká som bola nervózna, keď ohlásili sfilmovanie. Obávala som sa katastrofy, ale dopadlo to neuveriteľne úžasne. Skvelé obsadenie, sympatickí herci, adaptácia ako lusk, dokonalá atmosféra! Milujem to.

• 4.9.2018  00:00

Epizóde VII som dala 5*, lebo to bola hostina pre vyhladovanú starwarsáčku, ale bol to Rogue One, ktorý mi ukradol srdce. Pri pohľade späť by som tej sedmičke možno mala 1* ubrať, lebo Posledný Jedi je ešte lepší. Ale nechám im päťky všetkým, nech sa nemusím trápiť. Keď ich miluješ, nie je čo riešiť :-)

• 31.8.2018  19:23

Ono je to fakt skvelé, úžasné a moderné spracovanie artušovskej legendy. Malo to gule a super hudbu, dobré akčné scény, dychberúce efekty hneď od začiatku... a sympatické postavy. Len by som si to ešte chcela pozrieť v jednom kuse, čo sa mi asi nepodarí, kým moje malé dieťa nebude dospelé :-D

• 13.7.2018  13:25

Tento film môžem pozerať znova a znova.

• 11.7.2018  15:35
    Tour de doping (TV film) (2017)

Rovnaký koncept ako 7 dní v pekle a rovnako gulervúca zábava, pri ktorej padajú sánky. Už dávno mi nič tak nepripomínalo starých Monty Pythonovcov ako táto dvojica šialených komédií. Toto je moja šálka čaju.

• 2.7.2018  13:42
    Sedm dní v pekle (TV film) (2015)

Skvelé od začiatku do konca, výborne som sa zasmiala :-D Totálne šialené nápady, ktoré mi pripomenuli oveľa staršie bláznivé komédie, aké sa dnes už netočia. Informácie som si vopred nepozrela, takže som úplne nevedela do čoho idem, o to lepšie som bola prekvapená.

• 18.4.2018  18:19
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Ja som si poriadne počkala, kým opadol najväčší ošiaľ, a pozrela som si všetkých 7 sezón na HBO GO na jar 2018. A ono je to fakt skvelé, úžasné, som dokonale spokojná. Snáď sa mi len zdá, vzhľadom na to, aké zvesti som okrajovo zachytila o tom, že viac ešte autor nemá napísané, že k tomu, čo by vo filme bolo vyvrcholením, sa prepracúva dosť dlho ;-) Tak hádam tak skoro nezomrie a napíše toho ešte dosť. Toto je fantasy, z akej by sa dalo pozerať stovky častí (ak by si udržala úroveň). Naozaj mňamka, som rada, že som Hry o tróny videla a teraz sa spolu s ostatnými fanúšikmi teším na 8. sezónu.

• 16.3.2018  03:04

Pozrela som si Toy Story 23 rokov po jeho vzniku, a musím uznať, že aj v roku 2018 je to stále pekná rozprávka, ktorá ma ani chvíľu nenudila. Počítačová grafika a animácia odvtedy neuveriteľne pokročila, ľudské postavy sú tu ešte naozaj škaredé, ale ono to vlastne vôbec nevadí. Všetko ostatné je totiž super.

• 26.2.2018  12:56

Muhahaha, čím dlhšie, tým lepšie.

• 25.1.2018  21:27
    Mladý papež (TV seriál) (2016)

Až keď som si pozrela Sorentinovu filmografiu, uvedomila som si, že som nedávno videla jeho Mladosť, a že na mňa obe diela pôsobili rovnako - uvoľňujúco, uhrančivo až meditatívne (a už počas pozerania Mladého pápeža som si všimla, že v ňom bola v snových sekvenciách použitá rovnaká scéna s mokrým/zatopeným námestím ako v Mladosti). Myšlienkovo je tento seriál asi pre každého o inom, ja som dôkaz, že ho môže pozerať aj zarytý ateista. Vizuálne a scénicky je to neuveriteľná žranica, a ešte to má aj skvelý soundtrack. Herci a kulisy vytvárajú úžasnú autenticitu, všetci boli výborní. Okrem toho už len poznamenám, že podľa toho čo som počula v klipoch z nakrúcania si myslím, že český dabing je hádam lepší než originál :-) Chcela som dať 4*, ale za všetky vymaznané detaily si Mladý pápež zaslúži 5.

• 14.1.2018  03:44
    Carnivale (TV seriál) (2003)

Celý čas som si vravela: "toto je starý seriál, spravili 2 sezóny a príbeh sa uzavrie". Všetko k tomu smerovalo. Bola som veľmi sklamaná, keď sa ukázal opak - že je to zase klasický prípad seriálu, ktorý skončil otvorený, lebo sa plánovalo viac, ale už sa niekomu neoplatil. Inak ma naozaj bavil a mrzí ma len ten koniec, v ktorom viacero pušiek nad krbom nevystrelilo, lebo zostali zabudnuté alebo mali vystreliť neskôr a už na to nedošlo. A celkovo bolo finále trochu uponáhľané.

• 14.11.2017  17:34

Úchvatné zábery, relax, potešenie pre oko i myseľ.

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 37 49