Borgiové (2011) (seriál)

Fakt to bolo dobré. Výborné. Aká škoda, že vznikli iba 3 sezóny.

V čísle 9 (2014) (seriál)

Som nadšená od prvého dielu, zamilovala som sa skôr, než skončil. A potom znova a znova a znova... Nejde ani tak o to, že dokonale vypointovaná zmes dahlovského čierneho humoru, absurdity a bizarnosti má relatívne predvídateľný vzorec (avšak stále napínavý a prekvapivý), ale je to tak bravúrne zahraté a naštylizované, až je to čistá rozkoš pozerať. Pre mňa je to proste perfektný zážitok! League of Gentlemen zrejú ako víno :-)

Rybárik, spútaný s riekou (2016) (TV film)

Úchvatné zábery, krásny relaxačný štýl rozprávania. Najprv som nevedela, čo pozerám a predpokladala som, že ide o zahraničný dokument, napr. od BBC. Až keď spomenuli rieku Laborec, zostala som šokovaná, že je slovenský. Veľká nádhera.

American Horror Story (2011) (seriál)

Zvláštne, že horor nepatrí k žánrom, ktoré si pozriem hocikedy a mám určené hranice, aký si pozriem a aký už nie - ale AHS je seriál, ktorý som si zamilovala, a každej sezóne som zatiaľ dala 5*. Teraz, keď má konečne spoločný záznam, už ho môžem dať do svojej top 10.

Heathers (2018) (seriál)

Tak neuveriteľne nehorázna satira, až som sa chvíľami čudovala, ako toto môže dnes vzniknúť v úzkoprsej pokryteckej Amerike a prehnane politicky korektnom Západe. Nechápte ma zle, nie som rusofil ani pansláv, len nemám ilúzie o žiadnej spoločnosti. Heathers si tak otvorene a brutálne strieľajú z každého stredoškolského stereotypu, ale aj zo súčasných sociálnych trendov, že ak by (pre istotu?) nevynechali islam, vystrieľali by ich ako Charlie Hebdo. Kým som na HBO GO vypozerala tých 10 častí, všetko ostatné šlo bokom. Pôvodný film som zatiaľ nevidela, ale určite to musím napraviť.

Jonathan Strange & Mr. Norrell (2015) (seriál)

Ja som fakt zabudla ohodnotiť moju milovanú minisériu podľa milovanej knihy? (skôr mám dojem, že už neviem koľký raz som našla bez hodnotenia čo určite malo byť dávno hodnotené, ergo podozrievam ČSFD) Predlohu rátam medzi svoje najväčšie knižné lásky a pamätám aká som bola nervózna, keď ohlásili sfilmovanie. Obávala som sa katastrofy, ale dopadlo to neuveriteľne úžasne. Skvelé obsadenie, sympatickí herci, adaptácia ako lusk, dokonalá atmosféra! Milujem to.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Epizóde VII som dala 5*, lebo to bola hostina pre vyhladovanú starwarsáčku, ale bol to Rogue One, ktorý mi ukradol srdce. Pri pohľade späť by som tej sedmičke možno mala 1* ubrať, lebo Posledný Jedi je ešte lepší. Ale nechám im päťky všetkým, nech sa nemusím trápiť. Keď ich miluješ, nie je čo riešiť :-)

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Ono je to fakt skvelé, úžasné a moderné spracovanie artušovskej legendy. Malo to gule a super hudbu, dobré akčné scény, dychberúce efekty hneď od začiatku... a sympatické postavy. Len by som si to ešte chcela pozrieť v jednom kuse, čo sa mi asi nepodarí, kým moje malé dieťa nebude dospelé :-D