Rex Mundi

okres Šaľa

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 37 49
    • 6.3.2020  00:58
    AJ a královna (TV seriál) (2020)

Neviem, či ma na tej malej viac iritovalo jej večné kričanie alebo afektovaný predkus, ale všetko ostatné ma bavilo tak, že som ju celkom dobre znášala. Malo to zopár logických dier, ale čo, no... Travesti šou sa mi vždy páčili, a zdá sa, že RuPaul je v Amerike stále veľmi populárny, tak sa poteším aj druhej sezóne.

• 15.3.2020  03:52
    Nový papež (TV seriál) (2020)

Opäť majstrovské dielo, mágia formy i obsahu. Keby som nebola tvrdohlavý ateista, Sorentino by ma hádam aj na katolícku vieru obrátil. Našťastie viem odlíšiť fantáziu od reality ;-)

• 17.10.2020  17:28
    Fantastický pan Murray (TV film) (2019)

Je to síce všetko zostrihané, bez vlastného originálneho obsahu, ale bavilo ma to. Neviem dostatočne posúdiť pravdivosť informácií, no bol to uspokojivý koktejl základných faktov, zaujímavých záberov a zákulisných pikošiek.

• 24.7.2020  21:54

Efektov hromada, klišé ešte viac, na môj vkus všetkého už priveľa. Pozeralo by sa to o niečo lepšie, keby to malo o 20 minút menej.

• 23.2.2020  23:55

Neviem ísť nižšie, lebo MIB sú moja srdcovka. Barry Sonnenfeld síce nerežíruje, J ani K nie sú v dohľade, ale duch série zostal zachovaný. Potešilo.

• 2.5.2020  11:33

Takto sa to malo stať.

• 7.7.2020  21:44

Nebolo to úplne zlé, ale nezdalo sa mi to ani príliš dobré. Také nasilu (ale to už bolo viacero pokračovaní). Keď už to mal byť sequel "ako zo starej školy", tak by mal podľa môjho gusta nadväzovať na Terminátora 2, kde T-800 bol pomocník, nie iba na jednotku. Prvé dve časti zostávajú pre mňa zlatým fondom a kultom, no doteraz som pokračovania aspoň tolerovala. Tolerujem ešte aj toto, 3 hviezdičky dávam za napätie, ktoré napriek predvídateľnosti fungovalo. Ale teraz už ich mám definitívne po krk. Dúfam, že toto bol naozaj posledný pokus.

• 18.6.2020  17:11
    Trhlina (2019)

Knihu som nečítala (vraj dosť veľa zmenili), ale z filmu teda múdra nie som. Čo sa mňa týka, nič tu nevyšlo, snáď okrem zopár mrazivých scén, ktoré stáli za to. Zvyšok ani ťuk. Postavy, dialógy, narácia, herecké výkony,... akurát na pokrčenie plecami.

• 25.3.2020  21:08
    Zaklínač (TV seriál) (2019)

Kedysi dávno som čítala prvú knihu, ale Geralt si ma nedokázal pripútať natoľko, aby som pokračovala. Toto spracovanie sa mi však páči, bavilo ma to, hoci mi chvíľu trvalo pochopiť, že všetky scény s Geraltom sú minulosťou, a aj potom som na to neustále zabúdala. Unavený mozog, no :-) Na sociálnych sieťach som zachytila sťažnosti na nilfgardské brnenie, a ja teda neviem, ako malo vyzerať, ale súhlasím, že sa mi nepáčilo. Rovnako ako Yeneferine šnúrové šaty z posledného dielu prvej sezóny. Inak veľká spokojnosť.

• 21.11.2018  14:55

Andy Serkis zahrá každé zviera aj príšerku, ale tá amputovaná ruka sa mu príliš často pohybovala ako celá ;-) Ale inak ma to fakt dosť bavilo.

• 16.6.2019  22:56

Mohol to byť tuctový životopisný film za 3*, vylepšený o skvelé herecké výkony, ktoré by ho vytiahli na 4*. Ale okrem toho, že je prestúpený úžasnou hudbou, ktorá sama o sebe vyhráva filmu ďalšie body, niekto sa rozhodol pridať ešte bombastický hudobný záver, ktorý tomu nasadil korunu. Milovala som Queen dávno pred týmto filmovým ošiaľom, a Bohemian rhapsody by mohlo byť lepšie iba ak by pridali ďalšiu hodinu a dorozprávali aj zvyšok príbehu. A napchali tam ešte viac hudby a nakrúcania videoklipov, a...

• 15.9.2018  23:56
    Castle Rock (TV seriál) (2018)

Zatiaľ budem triezva a dám 3*, pretože niekedy neviem, čo si mám myslieť. Nie o deji, ale o svojich dojmoch. Herci sú dobrí, atmosféra správna, síce sa tu očividne zmiešava Castle Rock s Derry, a v úvodných titulkoch je naznačené celé mainské univerzum, ale možno to má potenciál. Deviata epizóda prvej série priniesla veľmi zaujímavý obrat (a vlastne aj desiata), ale po celej prvej sezóne stále neviem, či Castle Rock je a bude super seriál. Zatiaľ je len dobrý.

• 13.6.2018  15:24
    Eurovision Song Contest 2018 (TV pořad) (2018)

Zdá sa mi, že v porovnaní s minulými ročníkmi bolo menej kecov a program rýchlejšie odsýpal. Stále ťažšie sa mi hľadajú piesne, ktoré ma zaujmú, ale niečo malé vždy ulovím. Ani mne sa zďaleka nepáčia všetky, ale dobre si uvedomujem, aký druh piesní tu súťaží. A keď nemám náladu, tak ma nikto nenúti Eurovíziu pozerať. Väčšinou si ju nahrám a potom pozriem alebo popreskakujem, keď (ak) sa mi chce. Dávať takémuto programu odpad, pretože sa mi nepáči produkcia, je ako pozerať súťaž v hip hope, keď ho nemám rád - a potom mu dať odpad. Eurovízia je prevažne popík, interpreti sú podľa mňa zriedka známi za hranicami... má to proste svoje pravidlá a špecifiká. Ak vám to vadí, prečo to pozeráte? Keď máte iný vkus, ťažko si tu budete hľadať niečo pre seba.

• 17.10.2018  12:59
    Heathers (TV seriál) (2018)

Tak neuveriteľne nehorázna satira, až som sa chvíľami čudovala, ako toto môže dnes vzniknúť v úzkoprsej pokryteckej Amerike a prehnane politicky korektnom Západe. Nechápte ma zle, nie som rusofil ani pansláv, len nemám ilúzie o žiadnej spoločnosti. Heathers si tak otvorene a brutálne strieľajú z každého stredoškolského stereotypu, ale aj zo súčasných sociálnych trendov, že ak by (pre istotu?) nevynechali islam, vystrieľali by ich ako Charlie Hebdo. Kým som na HBO GO vypozerala tých 10 častí, všetko ostatné šlo bokom. Pôvodný film som zatiaľ nevidela, ale určite to musím napraviť.

• 29.10.2018  20:08
    Jsem máma (TV seriál) (2018)

Normálne by som sa mala pod zem prepadnúť, ale proti všetkým očakávaniam, navzdory mojej nechuti k slovenským sitkomom, nesympatiám k hlavnej herečke, atď atď... je to celkom sranda. Sú tam dobré hlody, a aj keď väčšina humoru stojí na preháňaní a hlúposti postáv, čo ma dokáže rozčúliť aj keď nejde o budúce matky (ak ide, tak dvojnásobne), ale tuto to napodiv funguje. Som z toho jeleň. Najväčší šok bol, že si to začal z archívu púšťať manžel... najprv som len počúvala na pol ucha a neskôr aj začala pozerať a byť zvedavá na dej. Hoci si stále myslím, že ako triviálna agitka na "však urobme si decko pri prvom náhodnom sexe a založme si na tom vzťah a život, bude to idylka" je to plytké. Posolstvo mizerné, ale gagy sú fajn.

• 30.3.2019  11:40

Rose Byrne je mi nesympatická a Domnhalla Gleesona mám rada, takže boli chvíle, keď som jeho ľutovala, ju považovala za kravu a králiky by som najradšej nakopala do prdelí. Ale rozprávka bola milá, animácia krásna a všetko ako má byť. Hoci som to pôvodne pustila kvôli dcérke, tá je na to ešte malá a film som nakoniec pozerala ja :-)

• 10.6.2020  17:42
    Michael Palin v Severní Koreji (TV seriál) (2018)

Na prvý pohľad je to celé zinscenované, a trochu reality do toho vnáša len miestami (umiernene) kritický komentár. Inokedy sú Palinove závery z pozorovania vrcholne naivné. Otázkou zostáva, či na ne prišiel sám a skutočne veril tomu, čo vraví alebo bolo všetko podľa dvojstrannej dohody a scenára. Pre Severnú Kóreu bol tento dokument jednoznačne skvelý spôsob ako prezentovať svoju krajinu v ružových farbách. Napriek priehľadnej účelovosti dávam 3 hviezdičky, lebo ak si odmyslím (resp. vo vlastnej hlave kriticky upravím a prispôsobím) tú idylku a takpovediac "čítam medzi riadkami", tak Palinovi ukázali aj veci, ktoré v kritických dokumentoch nie je možné vidieť, lebo vám to nedovolia. A že je ten výsledný obrázok pokrivený? Ja sa dokážem pozrieť aj zaň. Problém s pochopením tohto diela by mohli mať tí, ktorí o Severnej Kórei nič nevedia a nechajú sa oklamať. Kto sa Kimovou propagandou ošáliť nedá, vidí aj v tomto nerealistickom dokumente, čo je za oponou.

• 24.8.2020  03:13

Príjemný filmík.

• 10.3.2018  11:12
    Oscar 2018 (TV pořad) (2018)

No neviem, tento rok to bola čistá nuda. Len odovzdávanie cien, nič navyše.

• 27.10.2018  23:58

Ako "podívaná" je to naozaj pekné, veď scifíčka milujem. No najviac by sa mi páčilo, keby som v tomto vizuálnom štýle mohla vidieť presnú alebo aspoň vernejšiu adaptáciu knihy. Uvedomujem si, že predloha bola oveľa menej akčná, oveľa viac sa v nej lúštilo a vôbec všetko bolo komplikovanejšie... a samozrejme sa to do filmu napchať nedá... ale proste mi bolo trošku smutno za tou "vážnou", komplexnejšou a konzistentnejšou atmosférou románu. Ale inak fajn, tie dojemné momenty s Hallidayom fungovali výborne.

• 22.12.2019  09:42
    Rozčarování (TV seriál) (2018)

Zábavné s hromadou čierneho humoru. Také ja môžem, hoci Futurama asi zostane mojou top.

• 21.1.2019  19:56

Krátka lekcia o holokauste pre 1. stupeň základných škôl. Ťažko hodnotiť. Cieľovou skupinou je očividne detský divák, je však otázne, čo mu to dá... Trepotajúca sa animácia mi skôr vadila, než by som ju oceňovala. Neviem nakoľko majú túto umeleckú formu radi deti.

• 7.11.2018  17:16
    Borg/McEnroe (2017)

Tenis nesledujem a nikdy ma nezaujímal, preto to mohol byť aj sakra nudný film a vôbec nie pre mňa. Ale nakoniec bol a bavil ma. Sranda je, že vo svojej nevedomosti som ani netušila, ako to skončí :-D Nie, nevygúglila som si to počas filmu a nechala sa prekvapiť. Väčšinu času som si myslela, že vyhrá McEnroe, že kvôli tomu to točili. Až na konci mi napadlo, že možno vyhrá Borg a McEnroe ho porazí inokedy. Mala som teda pridanú hodnotu v napätí :-D Páčilo sa mi to podobne ako film o súboji Laudu a Hunta, proste to bolo fakt dobré. Aj keď opakovane ho asi pozerať nebudem.

• 6.2.2019  22:39

Zďaleka to nebola až taká tragicky pekelná katastrofa a žumpa, ako som sa obávala. Veď nikto nečakal, že zo skečov o dvoch zazobaných blbkách vznikne film s intelektuálnym pozadím, bravúrnymi hereckými výkonmi a vizuálnym majstrovstvom. Ani, že pôjde o mnohovrstevný inteligentný humor. Zato na tzv. stupídnu komédiu domácej produkcie je to znesiteľný kúsok. A to som ani nemala v úmysle to vidieť. V kine teda rozhodne nie. Ale nahrali sme to z telky a pustili si ako víkendový výplach, lebo popri hraní sa s malým deckom sa aj tak nič náročnejšie pozerať nedá ;-)

• 12.9.2017  13:49
    Dekadence dnes (TV film) (2017)

Zaujímavé to bolo. Oceňujem, že tento režisér spravil výpovedný dokument plný obrazov a nielen nabubrelých kecov, ako sa to pri podobne náročných témach môže ľahko stať.

• 23.3.2019  11:56
    Dimenze 404 (TV seriál) (2017)

Je to tak nádherne staromilské! Kto sa na tento seriál pozerá súčasnými očami, asi mu dá 2 hviezdičky, maximálne 3. Ale kto má ešte v pamäti staré sci-fi a strašidelné seriály z 80. a 90. rokov, toho srdce pri sledovaní Dimension 404 musí zmäknúť :-) Nechýba ani klasický hovorený prológ. Nečudujem sa, že vzniklo iba 6 častí, lebo to určite nemá šancu osloviť mladého diváka. Okrem toho to po stránke scenárov, efektov a vlastne ničoho nie je vôbec zázrak. Avšak my dinosaury si môžeme nostalgicky zaspomínať, lebo každý človek nad 30 pozná citovú hodnotu prvých popkultúrnych zážitkov ;-)

• 10.7.2018  19:15

Teraz už viem, čo sa dá schovať pod termín "autorský dokument" - subjektivita, amatérizmus, diletantstvo. Toto bude asi milovaný dokument antivaxerov, ale ja som v ňom nepočula jediný skutočný argument. Mamička dokumentaristka má v rodine astmu, takže nebude očkovať svoju dcéru, lebo by určite dostala astmu kvôli tomu... hmm... obdivuhodná mentálna skratka. Spolu s inými matkami sa ubezpečujú o tom, aké je očkovanie škodlivé a majú tam jedného pediatra, ktorý verí, že očkovanie spôsobuje autizmus (asi čítal slávnu falošnú Wakefieldovu štúdiu, hurá). Plus jednu múdru právničku, ktorá sype formulky. Okrem toho sa sťažujú, že vraj očkujúci rodičia sú voči nim agresívni - ale jediné, čo v dokumente vidieť, je ich vlastná agresivita voči ministrovi zdravotníctva, ktorému nedovolia dokončiť (umiernený) prejav. Bola som zvedavá, ako sa to celé vyvinie, ale keď tá krava nebeská vyhlásila, že ak by jej neočkovaná dcéra dostala čierny kašeľ, tak ho "v pohode dá", tak u mňa skončila. Ukázala mi iba to, že matkám ako ona dobre jebe. Nie som si celkom istá, či práve toto mala vysielať ČT...

• 22.1.2019  20:28

Ten film má 109 minút a asi tak 136 použitých klišé. Katastrofické sci-fi môžu byť celkom dobré guilty pleasure, ako napríklad Sunshine alebo Jadro. Dokonca aj Deň nezávislosti ;-) Kašľať na fyziku alebo zdravý rozum, oboje musí divák ignorovať a ono sa to dá... lenže tuto už tých klišé bolo fakt nahusto. Zaujímali ma iba efekty, ktorých nikdy nie je dosť a sú divoko zostrihané. A ešte tá blondínka za volantom bola dobrá, taký Terminátor v lodičkách. Takže tentokrát len jedna hviezda a guilty pleasure sa nekoná.

• 8.9.2020  09:23

Výborná kombinácia úchvatných záberov z výšky, informácií z histórie a trochy bulvárnych pikošiek.

• 16.2.2020  08:48
    Já, Tonya (2017)

Úžasne čierne, zábavné aj napínavé (z roku 1994 si toho veľa nepamätám, hoci som už chodila na strednú školu a pozerať "kraso" bola tradícia už od socíku). A herecký výkon Margot Robbie je naozaj skvelý.

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 37 49