Rex Mundi

Rex Mundi

okres Šaľa

homepage

• 12.12.2011  08:29

Veľmi rázovité, veľmi zábavné :-)

• 18.11.2011  15:55

Rhys Ifans ako austrálsky Hugh Grant. Precukrená romantika s logickými dierami. Ale neublíži.

• 7.11.2011  08:18

Fúú, tak ja mám rada paródie aj bláznivé komédie aj všeličo... a veľa znesiem... ale toto bol jeden veľký trapas od začiatku do konca. 1 hviezda za tie hlášky a parodovanie, ktoré som ešte bola ochotná akceptovať. Ale nezasmiala som sa ani raz.

• 2.11.2011  09:17

Je to tak brilantne šialené, že sa mi to páčilo :-) Pre milovníka Hviezdnych vojen je to síce totálne neúctivá paródia, ale zároveň ako milovník paródií im to musím odpustiť, lebo boli jednoducho skvelí :-D Švanda, prča, a taun-taunie mäso! Chcem vidieť aj všetky ostatné epizódy :-)

• 2.11.2011  09:11

Bolo tam asi tisíc logických chýb a klišé, nesympatická pyskatá frajerka hlavného hrdinu, ale aj veľa fórov. To všetko už síce bolo aj v prvých dvoch častiach, ale na tretíkrát ma to už akosi prestáva baviť. Transformeri pre mňa strácajú čaro a myslím, že je načase, aby ich prestali dojiť. Tri hviezdičky sú aspoň za stále solídne popkornové vizuály a za to, že kým ma nezačala ubíjať šialená stopáž, tak som sa na tých vtipoch smiala... po hodine a pol pukajúcej kukurice ma to ale prešlo. P.S.: Bože, ono je to modelka na spodné prádlo!

• 24.10.2011  16:16

Môj klasický problém s veľmi starými filmami. Neviem ich doceniť tak ako ostatní, ktorí na ne pejú ódy. Chápem, že vo svojej dobe to muselo byť špičkové dielo, atď, atď. Áno, kamera v Krížniku Potemkin bola výborná, vtedy určite neuveriteľná. Ale ten čiernobiely príbeh, hyperbolizácia a obrovský pátos u mňa proste nezabrali. Zachytila som aj zlý strih - nie, nemám nič proti akčnosti, ale scény sa opakovali (čo je ten menší hriech) a občas nenadväzovali. Za všetky tie dobré veci, ktoré oceňujem, dávam tie 3 pekné hviezdičky. Ale na zvyšné dve to film z roku 1925 nemá šancu vytiahnuť. Nie preto, že je taký starý - ale jednoducho preto, že odvtedy filmové umenie prešlo veľkým vývojom, a porovnávať tieto epochy je ako porovnávať literatúru súčasnú s tou spred 400 rokov. Kto sa v tom chce rochniť, nech sa rochní. Ja mám radšej literatúru od 20. storočia.

• 17.10.2011  11:13

Pozerala som to ako rozprávku pre dospelých. Bolo to rozprávkovo romantické, farebné, úsmevné aj melancholické... také čisté. A väčšina hercov totálni sympaťáci (okrem záporákov, samozrejme;-).

• 2.10.2011  21:08

Fantastická porcia humoru a hororu, akú som nezakúsila veľmi dlho. Bavilo ma to od prvej chvíle po poslednú - napätie, ktoré sa dalo krájať a skvelý čierny humor. Inteligencia, správne vybraté "running jokes" scény, atď, atď. Nemusela som sa dlho rozhodovať, pri prvom uvažovaní, koľko udeliť hviezdičiek, mi napadlo, že vlastne je to jasná päťka :-) Zábava na britský spôsob ako má byť!

• 2.10.2011  21:01

Kde bolo tam bolo, traja blbci sa rozhodli zbaviť svojich tyranských šéfov. Jediný problém bol, že to boli naozaj kolosálni blbci... Komédia ktorá vcelku ujde, ale je v hollywoodskej produkcii nadpriemerná iba v časovo a priestorovo ohraničených detailoch. Spomedzi úžasného tria debilkov ma prekvapivo najviac bavil Jason Bateman, ktorému som sa predtým radšej vyhýbala. Ale skombinujte ho s podobne otravným Sudeikisom a neznesiteľným Dayom a hneď je z neho najväčší sympaťák na place ;-) To sa netýka nepriateľského tria žralokov, ktorému jednoznačne kraľuje Kevin Spacey. Spolu s Anistonkou a Farrellom (tak skvele zmeneným, že som si ním celý film nebola istá ;-) tvoria dynamickú protiváhu a dodali Šéfom na zabitie nezanedbateľný kúsok prestíže. A ešte Jamie Foxx :-) Bez nich by to bol asi len trápny prepadák. A možno je aj tak...

• 2.10.2011  20:50

Ako jednoaktovka, ktorá má prezentovať tú atmosféru a momentky zo života vyplneného srdečnými ľuďmi, ktoré má rád nielen hrdina Dom Toretto, ale aj Vin Diesel, je to celkom príjemné. Ale ako píše tron, v nadväznosti na filmy zo série to bolo zbytočné. Všetci sme čakali, že sa tam niečo udeje, ale neudialo sa. Zato sympatickí ľudia, čokoládové deti a nádherná príroda trhnú minimálne jednu z hviezdičiek ;-)

• 14.9.2011  07:50
    Psí rok (2009)

Milé, neškodné, príjemné a poetické. Dobre sa na to pozerá akurát za solídne, priemerné až ľahko nadpriemerné 3 hviezdičky.

• 12.9.2011  08:33

Celkom fajn zábava. Stret Diesela a Johnsona je naozaj príjemný a dokonca aj Paul Walker prestáva vyzerať ako feši pubertiak a dozrieva do dospelosti :-) Akutár zápletka s tehotenstvom je trápne klišé. Zato úplný koniec mal dosť lákavý cliffhanger.

• 30.8.2011  21:38
    Case Histories (TV seriál) (2011)

Fajnová atmosférická briťo-škótska krimi-detektívka s príťažlivým Jasonom Isaacsom v hlavnej roli. Zaujalo okamžite, drží si tempo i napätie, vynikajúce pozeranie na príjemný vikend. Keby ešte vonku pršalo a bolo sychravo, nie je nič lepšie :-)

• 28.8.2011  20:16

Cervenakov komentár ma skoro obmäkčil, aby som dala 3*, napriek tomu, že je to hrozne blbé - ale potom som sa pozrela na Čarodejníkovho učňa (toho s Kejdžom) a ten dostal iba 2*. Som číslo 4 si teda viac nezaslúži. A ja som dokonca čítala aj knihu (recenzný výtlačok), ktorá bola rovnako blbá. Bohužiaľ v očiach diváka/čitateľa (a hnusného cynika ako som ja) tomu hrozne škodí prioritné zameranie na presladenú tínedžerskú love story až za hrob. Ak je človek precitlivelý na tieto elementy - a ja som teda po čítaní knihy bola - tak jednoduchučký a klišovitý sci-fi príbeh je zatlačený do úzadia a zostávajú skôr tie negatívne dojmy, sem-tam vylepšené vedľajšími postavami.

• 27.8.2011  20:20
    Arthur (2011)

Vzhľadom na obsah príliš dlhá tuctová romantická komédia, napriek už typickej totálnej predvídateľnosti som to však vydržala, čo je dobré znamenie :-) Lebo čím ďalej, tým viac takýchto filmov zostáva nedopozeraných - v tomto prípade Russellovi Brandovi výdatne pomohli Helen Mirren a Luis Guzmán.

• 22.8.2011  09:29
    Doghouse (2009)

Celkom fajn, potešilo príjemné obsadenie aj suchý anglický humor.

• 22.8.2011  08:54

Najnižšie hodnotenie odo mňa pre sériu Pirátov. A dokonca v tom ani nehrá rolu, že s knižkou Tima Powersa to má spoločné iba fontánu a Edwarda "Blackbearda" Teacha. Chvalabohu, veď čo Hollywood neprevezme, to nesprzní ;-) Ale aj ako súčasť série aj ako dobrodružný film je to akési... slabé. Chaotické, preplnené, pomiešané... Dobrý guláš má mať veľa ingrediencií, ale existuje aj hranica, za ktorou prestáva byť dobrý.

• 22.8.2011  08:36

Hmm, ako umelecký experiment môže byť. I keď som sa často nudila, paradoxne boli chvíle, keď som sa dívala na to dramatické predstavenie s ozajstným zaujatím. Priemer medzi premršteným prehrávaním (ešte pokazeným dabingom, ktorý nie vždy sedel do úst) a pôsobivými obrazmi sú akurát tie 3*. Len naozaj neviem, čo robí v obsahu veta "prichádza Oscar Wilde na stredoškolský internát", keď to bol nevestinec :-) Na "stredoškolskom internáte" by sa ťažko premávali nahé prsatice a hlavnú rolu v divadelnej inscenácii hral ich bordel-papá ;-)

• 22.8.2011  08:30
    Emma (1996)

Ešte stále odmietam čítať Jane Austenovú a vyhýbam sa sladkej romantike, ale znova sa mi zapáčil film :-) Bolo to ľahké, vizuálne príťažlivé a dokonca aj rafinovane vtipné. Aj český dabing sa vydaril.

• 15.8.2011  09:45
    Blesk (2011)

Archetypálny policajt verzus archetypálny psychopat. Napriek tomu, že je to samé klišé a všetko správne cielené na city, malo to gule a dobre som sa bavila :-)

• 10.8.2011  10:08
    Božská Ema (1979)

Príjemné i melancholické dielo. Keď filmová Ema spievala českú hymnu, behali mi zimomriavky po celom tele.

• 8.8.2011  09:01

Keby namiesto škeriacej sa Michelle Monaghan utrafili sympatickejšiu herečku, hádam by som v záchvate emócií dala aj 4*. Viem, je to hlavne záležitosť vkusu, a muži s tým asi nemajú problém, no mne táto baba jednoducho vadí a často mi kazila dojem z filmu. Neustále oscilovala medzi vtieraním sa, škerením, lepením a zároveň hrou na netýkavku. Pokiaľ ide o príbeh, zaujímavé a fajn scifíčko len s niekoľkými odpustiteľnými kiksami.

• 5.8.2011  08:17
    Divnej týpek (2009)

Uf! Ako píše Dobytek, hranica medzi humorom a trápnosťou je tenká. Veruže ani mne sa tu nič vtipné nezdalo a väčšinu času som len trpela (ale však dopozerám, nech môžem ohodnotiť, keď už to bol taký omyl). Zúfalý film plný zúfalo idiotských postáv, kde jednooký medzi slepými môže byť kráľom - avšak až po zásahu šťastnej náhody. Príšerne sa škľabiaci Lonnie Donaho (Héctor Jiménez) vo mne vyvolával dávivý reflex.

• 5.8.2011  07:37

Knihu som čítala ešte v puberte a bola výborná. Film som videla teraz, no jednak mám odjakživa problém so starým štýlom hrania (či už bol hollywoodsky alebo domáci, prehnaná štylizovanosť pohybov a celková divadelná teatrálnosť mi vadí), jednak sa mi záverečných pár minút filmu zdalo uponáhľaných, nedotiahnutých, odfláknutých. Tam by som veruže prijala viac výrazu i emócií, než zopár krátkych záberov na mladého Križana, ktorý teda vôbec nevyzerá na to, že práve videl zomrieť zopár blízkych ľudí... Ale musím uznať, že po všetkých stránkach je to dobre spravený film, samozrejme s ohľadom na rok výroby.

• 3.8.2011  11:24

Prvé dve tretiny filmu som sa príjemne bavila, ale popudilo ma, keď sa scenár nejakým umelým zvratom začal hrať na Smrtonosnú pascu. Pritom Die Hard je dobré také aké je. Len nemali tie isté motívy miešať do Českej spojky :-/ Ale Chris Rock v partii s Anthony Hopkinsom boli fasa :-) "Pako!"

• 1.8.2011  13:44
    Farmár hľadá ženu (TV pořad) (2010)

Minulú jeseň to bola moja pravidelná piatková dávka mozgového výplachu, relaxu, intelektuálneho masochizmu a škodoradostnej zábavy. Teplý župan, horúce kakavko do ruky a guilty pleasure môže začať :-) Študovala som reakcie ľudí, žien bijúcich sa o jedného chlapa (prípadne o pozornosť kamery), bavila sa na tých najhlúpejších. Väčšina reality šou je predsa o tom: ukážeme vám zopár excelentných blbcov, vy sa zasmejte a pestujte si príjemný pocit, že ste lepší ;-) Presne ako píše Meave.

• 1.8.2011  13:35
    Šéfka (TV pořad) (2011)

Tak ja som si svojho času úvodnú časť pozrela a potom už len zlomky ďalších. Spočiatku som bola zvedavá, nakoľko to bude "akčné", na rôznorodé prejavy rivality medzi súťažiacimi a aj na Norino zdrbávanie, lebo v tom je fakt jednotka (ale presne ako píše Djkoma, pôsobila, že má na šou vyhradených pár minút a vlastne ju to vôbec nezaujíma). Neviem ako vyzeral originál tejto šou, ale česko-slovenská mutácia sa nevydarila. Na tom sa nedokázala baviť ani moja škodoradostná bunka, ktorá väčšinou môže za to, že vôbec nejakú reality šou tohto razenia v telke zapnem. Nebotyčná nuda, súťažiaci sa správali ako idioti a v tých momentoch, ktoré som videla, neboli schopní správať sa ani ako tím, ani ako bojovníci za seba. "Dramatické" poňatie relácie sa niekam vyparilo, nemalo to poriadny strih ani réžiu. Jedným slovom nuda aj v rámci žánru. Keby sa na tom aspoň dalo baviť, dala by som 1*.

• 22.7.2011  12:24
    Crazy Heart (2009)

Takéto filmy sú fajn, raz za čas si ich rada pozriem. Najviac ma dostali Báječní Bakerovi hoši a Walk the Line bol strhujúci. No Crazy Heart je akýsi... ošúchaný. Neprináša nič nové, a síce sú Jeff aj Maggie ako obvykle vynikajúci, scenár sa mi zdá pomerne tuctový. Nebyť toho neobjavného pocitu, dala by som 4*.

• 21.7.2011  14:49

Čisté 4* nedám, ale bol to zaujímavý film, i keď netypický pre Woodyho Allena. Lenže nie príliš prekvapivý, všetko vlastne šlo presne tak, ako som si myslela. Až na isté zlomové scény, kedy som si do poslednej chvíle hovorila, že "to nedokáže, to nespraví"...

• 18.7.2011  11:40

Užívateľ tron: "Mám rád čierne komédie o to viac, o čo menej ich je." - tak pod toto sa s radosťou podpíšem :-) V podstate súhlasím aj so zvyškom komentára. Pri Hlave nad vodou spraví moja bunka pre čierny humor zopár nadšených kotrmelcov, ale ani po opakovanom zhliadnutí sa akosi neviem prinútiť k tým 4*.