50/50 (2011)

Veľmi vysoké hodnotenie a žánrové zaradenie sľubovalo niečo extra. Pomerne rýchlo som však zistila, že zázrak sa nekoná. Iste, v tomto filme je narovinu povedaných pár vecí, aké sa vo filmoch často nehovoria a v téme vyrovnávania sa s rakovinou sa pokúša zachovať aspoň také zdanie realizmu, aké diváci znesú. Ale nefunguje to ani ako cynická komédia ani ako skutočná dráma. Je to romantický hybrid zas a znova sa snažiaci len podojiť emócie vďaka najrôznejším klišé. Napriek dávke cynizmu a snahe o ľudský prístup miešaný s krutou realitou... je proste príliš zidealizovaný. Hrá na city, ale nemá veľké ambície púšťať sa do komplikovanejších úvah. Je proste príliš učesaný, príliš romantický, príliš hollywoodsky. Od začiatku viete, o čom to bude a ako to skončí. 3* za citlivé spracovanie sú akurát dosť.

Rare Exports (2010)

Pozbierajte všetky americké vianočné filmy a nenájdete v nich ani tretinu originality, koľko jej je v Rare Exports. Pobavilo aj zaujalo, preto dávam 4* za film a piatu * za originalitu. Napínavé, temné, vtipné a chvíľami aj dojemné. Parádička! :-) P.S.: niečo podobné v knižnej verzii je Christopher Moore: Nejhloupější anděl. Vrele odporúčam.

Přizdis*áči (2011)

Je to v podstate o tom istom ako tucty amerických komédií, lenže v britskom spracovaní je to akési iné. Ľudskejšie, reálnejšie? Možno iba európskejšie :-)

Kovbojové a vetřelci (2011)

Neviem prečo som si podľa traileru myslela, že to bude chvíľami aj humorné či odľahčené. Ale nebolo. Moderný western krížený so sci-fi je vcelku originálna myšlienka, ale nejaké veľké nadšenie to zo mňa nevydolovalo. Po hodine a pol som už len čakala na koniec.

Kapitán Mike křižuje Ameriku (2007)

"We have an accidental president and unnecessary war..." Obdivujem toľko energie vloženej do tejto akcie. Zaujímavý dokument. Škoda, že im to nevyšlo.

Peep World (2010)

Už som kdesi písala, že mám rada filmy o nefunkčných rodinách a tak podobne. Toto bola navyše aj sranda :-)

Sucker Punch (2011)

Šialene dlhá vizuálna žranica so solídnym prelínaním realít a myšlienkou v pozadí. Páčilo, bavilo, len tých úloh mohlo byť možno o jednu menej alebo neviem - jednoducho boli opakované motívy občas zdĺhavé. Ale inak efektné, prepracované a atraktívne skĺbenie komiksovej, popkultúrnej aj emotívnej stránky (+steampunk ako bonus, ten je dnes veľmi sexi). Byť nadšenejšia, začnem prednášať podobné vety, aké adresoval svojho času Juraj Malíček filmu Kickass ("videl som budúcnosť kinematografie") - ale nechcem preháňať ;-) Hmm, fajnšmekrom odporúčam naštudovať si trochu viac o lobotómii a napr. aj americkom doktorovi Walterovi Freemanovi (na nete sa dá free vypočuť aj stiahnuť príbeh My lobotomy od jeho pacienta). Na pozadí týchto vedomostí budete možno aj na Sucker Punch vnímať trochu hlbšie alebo inak ;-)

Drive Angry (2011)

Podľa traileru som čakala viac. O dosť viac. Ale aj tak som sa nenudila a slušne bavila. I keď som občas mala pocit, že sa film vlečie. Možno mohlo mať tých 104 minút predsa len hustejšiu plnku. Inak príjemné guilty pleasure béčko a... nič proti Nicolasovi, ale keby ho vymenili za niekoho zaujímavého s dôkladnejšou charizmou zlého chlapca, mohlo to film vylepšiť o 20%.

Dobrý ročník (2006)

Milé a veru aj oddychové. Krásna atmosféra Provence s jej horúčavou i cikádami. Ale že by ma príbeh hlavného hrdinu zasiahol nejako hlboko, to zase nie. Je tuctový a predvídateľný od začiatku do konca. Klasická a omletá šablóna mega-úspešného žraloka, z ktorého sa stane citlivý muž s morálnymi hodnotami... Zaujímavá a možno trochu výnimočná je forma, ale nie obsah.