DJ Obelix

překladatel

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 6.8.2017  21:25

Táborníci z kempu Firewood potřetí a opět s grácií. Nezlobil bych se, kdyby se parta kolem Waina a Showaltera scházela pravidelně až do důchodu. Absence Bradleyho Coopera sice zamrzí, ale tak už to holt chodí - ne všichni se na srazy po letech mohou dostavit. Případně si nechají udělat plastiku...

• 24.7.2017  19:55
    Srážka (2016)

Může mi někdo vysvětlit, co Eran Creevy ví na Hopkinse s Kingsleym? Já měl za to, že už Německo není TAKOVÝ daňový ráj pro filmaře, takže by mě vážně zajímalo, kolik těmto dvěma legendám zaplatil. Na nich je totiž nejvíc vidět, že by byli radši kdekoliv jinde, než v té podivné změti obrazů na obrazovce. Kingsleyho vyfetovaný turecký rádoby-boss je aspoň cíleně komická postava, takže to, že ho Ben hraje v jedné a té samé poloze celý film, ani není tak moc na škodu, ale pohled na Anthonyho, který musí číst ty neskutečně jalové dialogy, je skutečně bolestivý. K ostatním se ani nemá cenu moc vyjadřovat. Hlavnímu "vlčákovi" Houltovi sedla jeho role v Šíleném Maxovi mnohem víc, ale vyložená tragédie to není. Felicity Jones podává také (v rámci role) slušný výkon, ale dostala dost málo času. Jenže ono by to bylo prd platné, když scénář působí díky svým logickým lapsům, příběhovým zkratkám a otravným dialogům jako dílko neúspěšného žadatele na soukromou filmařskou střední školu. Jednu hvězdičku dávám prakticky jen za až nečekaně dobře natočené akční scény... no a tu druhou za drzost, jakou se do tohoto guláše podařilo dostat tak známá jména.

• 24.7.2017  02:04
    Crazy Ex-Girlfriend (TV seriál) (2015)

Že muzikálová komedie nemůže v dnešní době fungovat a slavit úspěch? Pche! Rachel Bloom, která se proslavila na internetu skrze YouTube (kanál racheldoesstuff), je plně podepsána pod tímto pozoruhodným dílkem, které původně odmítly takřka všechny televizní stanice. Nelze se jim divit, premisa seriálu - životem zlomená a zjevně psychicky labilní dívka stalkuje svou pubertální lásku z letního tábora a nejméně dvakrát do epizody se rozezní muzikálové číslo - zní opravdu "šíleně". Jenže... ono to funguje! A jak! Právě na geniálně vypointovaných muzikálových číslech inspirovaných snad všemi myslitelnými hudebními žánry (od popu přes metal až po irské hospodské popěvky) a skvěle vybraném castingu všech důležitých postav totiž celý tento pozoruhodný seriál stojí. Pro někoho bude možná problém zvyknout si na hodně "divokou" hlavní představitelku a její diblíkovství, ale pokud na její "hru" přistoupíte, seriál se vám odmění nejen mnoha ušními červy, ale i překvapivě fungující citovou linkou s mnoha kotrmelci. Hvězdičku ubírám za první polovinu druhé řady, kde mi pár veletočů s postavami vyloženě pilo krev, ale druhá půlka série je naštěstí poměrně ospravedlnila. TOP písně po hudební i textové stránce: I Gave You a UTI, Oh My God I Think I Love You, Greg's Drinking Song, Santa Ana Winds

• 26.5.2017  02:39

K jedničce Strážců jsem měl poměrně dost výhrad. Zřejmě jsem byl až moc "přehypovaný" a nebyl jsem ani zdaleka tak spokojený, jak jsem zrovna u tohoto námětu očekával. Ovšem vše, co se mi chybělo v prvním dílu, mi James Gunn a spol. naservírovali v pokračování v míře vrchovaté. Vtipné od začátku do konce, Drax je zde naprosto fenomenální, audiovizuálně oslňující, ač bych možná subjektivně ocenil více trochu profláklejších osmdesátkových hitů jako v jedničce, a i přes lehce přepálenou stopáž ty dvě a čtvrt hodinky utečou jako prd. Oceňuji snahu o nahlédnutí do psychologie jednotlivých postav, které bylo na komiksové poměry poměrně slušné, navíc emotivní scény fungovaly na jedničku. Shrnuto podtrženo, pokud mi jednička stačila vidět jen jednou, dvojku si s chutí zopakuji - a ne jednou. P.S.: BABY GROOT JE BŮH!

• 18.5.2017  02:23
    Exprezident Graves (TV seriál) (2016)

Další z řady nových seriálů natočených pro relativně neznámou kabelovou televizi (tentokráte Epix od MGM), což je zároveň důvod, proč jde o dílko poměrně obskurní. A byla by škoda, kdyby tomu tak zůstalo. Nick Nolte (už tedy notně přestárlý) hraje bývalého amerického republikánského prezidenta Richarda Gravese, ikonu konzervativců, který v 90. letech razil dost nekompromisní politiku (včetně pár válek, represí proti homosexuálům, tvrdých protiimigračních opatření atd.). Když však na stará kolena "prozře" a zjistí, že ho řada lidí vidí jako zrůdu, po jehož dvou funkčních obdobích ve Státech dodnes tráva neroste, rozhodne se svoje boty napravit. K tomu má pomoci mladý asistent idealista, který bere Gravese za svou modlu, a mladá volnomyšlenkářská servírka z prezidentova oblíbeného bistra. A k tomu všemu tu máme "první rodinu", která je dysfunkční až běda. K seriálu jsem se dostal pracovně a jinak bych mu pravděpodobně šanci ani nedal - obzvlášť kvůli Noltemu, který mi přišel v traileru příšerně otravný a jeho mrmlání balancovalo na hranici parodie. Naštěstí opak je pravdou. Nakonec Nolte za tuto roli obdržel i nominaci na Zlatý Glóbus. Jelikož se jedná o produkci placené kabelovky, jede se poměrně tvrdé "eRko" (resp. "MA" rating pro televizi), takže není nouze o nahotu, vulgarismy apod., naštěstí však ne na úkor slibně se rozvíjejícího příběhu. Nejvíc mě však překvapilo, jak seriál funguje v citové rovině. Špičkový díl byl s Alanem Arkinem, který hraje bývalého britského premiéra, kterého kvůli jeho bratříčkování s "americkým kovbojem" jeho rodná země (včetně královské rodiny) zavrhla. V seriálu se také často operuje se jmény skutečných politických figur, takže aspoň základní znalost politické situace v USA je výhodou, nikoliv však podmínkou. Seriál zanedlouho poběží na HBO (možná Cinemaxu?) a doporučuji ho aspoň vyzkoušet. První série má 10 epizod po 30 minutách a druhá poběží premiérově tento rok. Veskrze příjemné překvapení.

• 12.3.2017  14:41
    Rick a Morty (TV seriál) (2013)

Hej, Morty, Morty! Tohle musíš vidět, Morty! Animovaný seriál od Dana Harmona, který začal psát, když ho vyhodili (krrrk) z Community, Morty! Dělá na tom s člověkem, který ge- (krk) geniálně namluvil obě hlavní postavy. To jsi nezřal, Morty! Morty, něco tak černého a deprimujícího, ale přitom kulervoucího, jsi nežral, Morty. To se prostě nedá popsat, to se musí zažít! Waba daba dub dub!

• 2.10.2016  00:15
    Švýcarák (2016)

Nejdojemnější film roku o přátelství trosečníka s mrtvolou! Už po traileru jsem se na Švýcaráka (výborný název) hrozně těšil, ale tohle překonalo všechna má očekávání! Jedno je jisté - nic podobného jste ještě nikdy neviděli.

• 13.8.2016  16:14

Začněme otázkou. Líbil se vám This is the End (Apokalypsa v Hollywoodu)? Pak je takřka jisté, že se vám bude líbit i Sausage Party. Tohle je totiž další z řady filmů Rogena, Franca a spol. typu "nechápu, že nám na to Sony dalo peníze, tak si aspoň užijeme nehoráznou prdel". Za úžasné muzikálové číslo od oskarového Alana Menkena, za nespočet naprosto kulervoucích scén (Terminátor, tampon!), za překvapivě kvalitní animaci a (už tradičně) geniální výběr známých šlágrů napasovaných do naprosto úchylných situací si film zaslouží krásné čtyři hvězdy. I když se i přes svou relativně krátkou stopáž chvílemi zbytečně táhne (ona teologická alegorie tvůrcům bohužel trochu přerostla přes hlavu), za tu odvahu pustit něco tak zvráceného do kin, speciálně tu závěrečnou hromadnou scénu, ze které byla cenzory údajně vystřihnuta jen necelá vteřina (!!!), přidávám pátou hvězdu.

• 10.8.2016  13:47

Zacku, Zacku, co mi to děláš. Konečně jsem sebral odvahu se podívat na Batman v Superman: Dawn of Justice. Dával jsem tomu docela slušné šance, protože ona "ultimate extended tříhodinová verze" měla dobré ohlasy. Mno, jak to kulantně říct? To byla příšerná hovadina! Zacka Snydera jsem míval hodně rád. HODNĚ rád. Jeho prvotina - remake Úsvitu mrtvých - byla na svou dobu jako zjevení. Viděl jsem ji nesčetněkrát a i dnes si rád dám repete. Následující třístovka byly jedny velké vizuální orgie. Pekelně zábavné vizuální orgie. A po Watchmenech jsem už Zacka pomalu pasoval na jednoho ze svých tří nejoblíbenějších režisérů. Jenže ouha, něco se zvrtlo. Přišel Sucker Punch, Snyderova zfilmovaná masturbační fantazie, která nám dokázala, že bychom tohoto megalomana měli držet co nejdále od scenáristického pera. A pak už se dostal jako lodivod k nově vznikajícímu DC filmovému univerzu, čímž byla zkáza dokonána. Po veskrze průměrném Muži z oceli, který se vám vypařil z hlavy za 15 minut po opuštění kina (a to jsem ho viděl na FFku, nejlepším možném místě ke sledování komiksových filmů), přínáší Zack svůj Opus magnum - BvS. Změť příšerných snových sekvencí, "nenápadných" božských alegorií, otravného Lexe (který je spíš mixem mezi Riddlerem a Jeromem ze seriálového Gothamu - což bohužel nemyslím v dobrém) a vyvrcholením titulního souboje tak stupidním, že by se za to nemuseli stydět ani tvůrci filmů pro SyFy Channel. Přiznám se, že při závěrečné půlhodině už jsem usínal, takže mi pár minut rozhodně uteklo, ale nemám sebemenší potřebu si je doplnit. A ani z toho všeobecně opěvovaného Afflecka v netopýřím kostýmu nejsem kdovíjak odvařený. Ne, že by tu roli zahrál špatně, ale nechápu ty oslavné výkřiky. Ještě o něco hůř dopadl nový Alfred, ale tam je to nejspíš dáno, že ho mám zafixovaného i vizáží jako distingovaného anglického gentlemana. Suma sumárum, BvS se nepovedl (to jsem objevil Ameriku, co?). A to tak, že hodně! Seriálový Gotham je stokrát lepší volbou než tenhle předražený hřebíček do rakve kdysi slibného mladého režiséra.

• 13.6.2016  17:43
    Orel Eddie (2016)

V kině mi bohužel Orel Eddie utekl, ale přijde mi, že tomu ta domácí "pohodička" nakonec slušela i víc. Tradiční "from-zero-to-hero" cajdák, i když zde jde spíše o "from-zero-to-not-so-much-zero". Vše je samozřejmě naprosto předvídatelné, dojde i na oblíbenou sportovní montáž, ale všechno je to tak rozkošně milé, že bych režisérovi a produkčnímu (Matthew Vaughn, btw) odpustil snad i vraždu. Hodně tomu pomáhá skvělý dobový soundtrack, švihácký Hugh Jackman a přesvědčivý Taron Egerton, který je od pravého Eddieho pomalu k nerozeznání. A u mě rozhodně hrál do plusu fakt, že jsem býval velkým fanouškem skoků na lyžích (až do té nedávné stupidní úpravy pravidel o měření větru apod.) a příběh britského showmana Eddieho jsem dobře znal.

• 7.6.2016  01:04
    Kořeny (TV seriál) (2016)

Remake Kořenů je mistrně natočenou minisérií, jejíž kvalita stoupá každým dílem. Zejména pak ve třetí a čtvrté epizodě. Příběh Kunty Kinteho a jeho rodu je ztvárněn bez jakýchkoliv příkras. Výjimkou tedy není explicitní násilí, ať už fyzické, tak sexuální. Je citelně znát, že toto převyprávění je cíleno hlavně na africkoamerického diváka, protože všechny postavy bělochů jsou zde veskrze záporné (až na jednu výjimku), a to až do extrémů, ze kterých často mrazí. Ovšem z filmařského hlediska mu jde opravdu máloco vytknout, až na občasný patos. Zvláštní uznání si po herecké stránce zaslouží Regé-Jean Page, představitel Kohouta George, a Jonathan Rhys Meyers, který bravurně ztvárnil otrokáře s irskými kořeny Toma Leaho. Nelze tedy Kořeny nedoporučit, ale vězte, že vám po nich nebude příjemně po těle.

• 1.5.2016  17:35

Fíha, tohle bylo silný kafe! Už nějakou dobu jsem si na disku nechával uležet tohle překvapení loňského roku, na které jsem slyšel jen samou chválu. Hororový western s naprosto úchvatným obsazením natočený za směšné dva miliony dolarů? To je v dnešní době opravdový unikát. Kurt Russell má na stará kolena snad ještě větší charisma než kdy dřív, Patricku Wilsonovi věříte každý úpěnlivě bolestivý nášlap na pochroumanou nohu, Richard Jenkins předvádí herecké mistrovství jako oddaný zástupce šerifa a Matthew Fox (Jack ze Ztracených) hraje úžasně namistrovaného frajírka, kterému nedělá problém střílet kolemjdoucí (a hlavně Indiány) na potkání. Nutno ovšem varovat všechny slabší povahy - tohle rozhodně není film pro vás. Za některé naturalisticky natočené scény by se nemuselo stydět lecjaké "torture porn", ale o to větší máte o postavy strach. Ač by filmu možná slušelo zkrácení o nějakých 20 - 30 minut, nic to nemění na tom, že ho mohu doporučit všemi deseti.

• 4.4.2016  04:02
    You Me Her (TV seriál) (2016)

Nečekaně kvalitní seriál s přirozenou chemií všech tří hlavních představitelů. Je neskutečně osvěžující sledovat romanticko-komediální dílko, kde fungují obě tyto složky na jedničku. Prakticky žádná z postav tu není vyloženě navíc a všechny mají úžasné charisma. Překvapení letošní jarní sezony. O to víc, že seriál běží na prakticky neznámé stanici a sehnat kvalitní rip byla řehole. Teď jen doufám, že se s Izzy, Emmou a Jackem ještě shledáme. 95 %.

• 13.3.2016  06:26

Koncert mistra Prušinovského a bratří Hádků. Už tato tvůrčí konstelace slibovala skvělou podívanou, ale netušil jsem, do jaké "depky" se to vrhám. Dialogy byly vypilované do posledního detailu a po dlouhé době, z českých luhů a hájů, nešustily papírem. Jen některé zvraty byly až trochu moc čitelné, ale to bych nejspíš chtěl od prakticky debutanta na scenáristickém postu asi příliš. Nicméně jeho mládí je tu znát v tom nejlepším možném slova smyslu a těším se na jeho další tvorbu. Je fajn vědět, že se v posledních letech objevují takové naděje v profesi, která je (nebo by měla být) základním kamenem a srdcem všech filmů. Poslední hvězdičku přihazuji za ten až hmatatelný a zatuchlý zmar všech postav a okolního prostředí Kralup nad Vltavou a především za výtečný soundtrack!

• 4.3.2016  23:25
    SuperBob (2015)

Nejbritštější film o nejobyčejnějším superhrdinovi všech dob. SuperBob je neskutečně příjemné překvapení, z kterého země původu jenom dýchá. Ale nenechte se zmást zdejší kolonkou "akční". Je to překvapivě civilní romantická komedie zahalená do mockumentary hávu. Až překvapivě krátká stopáž navíc zaručuje, že člověk se ani nestihne začít nudit. Za mě tedy velká spokojenost.

• 16.2.2016  22:52
    Deadpool (2016)

Deadpool! Kurva, Deadpool!!! Chcete recenzi? Nasrat! Takových je tu dost a dost. Jděte na to! Okamžitě! Klidně ještě teď! Vypačte dveře od nejbližšího kina, pusťte si promítačku a bavte se. A pak jim tam nechte pár drobných do kasičky, aby se takovéhle filmy mohly natáčet i nadále!

• 2.1.2016  11:15
    Fair Play (2014)

Perfektně vysoustružený snímek, paradoxně možná až moc. Jednoznačná pozitiva jsou zde dusivá atmosféra, parádní kamera a hudba, vhodně vybraný casting. Ovšem jediný problém, který s filmem mám, je scénář, jehož repliky šustí papírem a znějí, jako by vypadly z nějaké laciné příručky pro scenáristy. Víte přesně, co se v dané scéně stane (ba i co přesně postavy řeknou), což je po čím dál tím více ubíjející a ke konci filmu už pomalu k nepřežití. To je bohužel častý problém u autorských filmů, kdy je na pozici režiséra a scenáristy jedna a tatáž osoba. Jinak jde o profesionálně odvedenou práci a poctivé filmařské řemeslo, které se u nás tak často nevidí. Za to rozhodně palec nahoru, ale na zadek jsem si z téhle "férovky" tedy nesedl.

• 5.11.2015  23:52
    Gotham (TV seriál) (2014)

Seriál má podobný problém jako konkurenční Agents of SHIELD - pomalý rozjezd první řady. I když do Gothamu jsem "vklouzl" už asi od čtvrtého dílu. U Agentů mi to trvalo asi šest. Seriál se každopádně diváku odvděčí krásně ponurou atmosférou, poměrně nečekanou mírou brutality a skvěle vykreslenými postavami, u kterých víme, kam směřují. Pár výplňových epizod by se samozřejmě našlo, ale v rámci celkového obrázku se dají odpustit. První série zatím za hraničních, ale přeci jen zasloužených pět hvězd.

• 19.10.2015  21:21

Po sympatické, ale ničím převratné jedničce, která mě štvala spíš odfláknutým zpracováním, přichází dvojka, o kterou nejspíš nikdo neprosil. Tvůrci bohužel přidali spíš na fekálním humoru (ne že by ho v jedničce bylo zas tak málo) a většina kouzla je v tahu. Navíc ve většině stopáže se neobjeví John Cusack, takže to všechno táhne především trio Corddry, Robinson a Duke, kteří se až moc spoléhají na opakované hláškování. Přibráním Adama Scotta se kvalita sice mírně pozvedla, ale nikterak výrazně. Pro fanoušky Community a/nebo Silicon Valley je příjemným bonusem účast Gillian Jacobsové, resp. Kumaila Nanjianiho. Všehovšudy to za lepší než dvě hvězdičky ovšem není.

• 10.10.2015  01:56
    Annedroids (TV seriál) (2013)

Dětsky neškodné a naivní, ale aspoň se snahou naučit malé diváky něco nového. Nevidím jediný důvod, proč posílat Anne a její droidy hned do šrotu... P.S.: ESNYRe, tohle ovšem netočil Disney. Jde o původní kanadský seriál Amazonu, který běží na Disney Channelu jen u nás.

• 9.10.2015  15:41
    Pan (2015)

Psychedelický prequel Petra Pana, který nejspíš nemusel vzniknout. Nicméně už kvůli Hugh Jackmanovi, který si roli Černovouse očividně užíval, několika zajímavým vizuálním nápadům a překvapivě sympatickému Petrovi se cesta do kina vyplatí. Ideální podívaná pro mladé školáky.

• 6.10.2015  02:32
    Živí mrtví: Počátek konce (TV seriál) (2015)

Jako výplň mezi "hlavním" seriálem FtWD funguje se střídavými úspěchy (atmosféra, počátek apokalypsy), jako samostatný seriál zhruba stejně tak. Jedna, nanejvýš dvě sympatické, či alespoň zajímavé postavy na celý seriál nestačí. O to větší je škoda, že po audiovizuální stránce to svého staršího "bratříčka" často překonává. Uvidíme, jestli se k druhé sérii vůbec vrátím...

• 24.9.2015  00:44
    Scream Queens (TV seriál) (2015)

Ehm... wha... wha... WHAAAAT? Ryanu Murphymu už dočista hráblo? Foxu hráblo? To jim stačilo zamávat castingovkou se jmény jako Ariana Grande a Nick Jonas, aby tomu dali zelenou? Předně chci říct, aby nedošlo k omylu - já jsem spokojen. Jen mi naprosto nejde do hlavy, jak tohle protlačili do vysílání. Šílený mix Heathers (zjevně největší inspirace) a Vřískotu nasazený v roce 2015 do televize, která má pověst jednoho z největších katů? Včetně parádního retro soundtracku a tuny záměrných nelogičností a otravných stereotypů? Fakt čumím s otevřenou hubou, ale stále se sám sebe ptám - kdo je proboha cílovka?! Já a...? EDIT: Po strhujícím finále přidávám bez obav plný počet! Krom asi dvou dílů, které byly "jen" nadprůměrné, jsem se neskutečně bavil celou sezónu. Vše, co bylo zmíněno výše, platí v plném rozsahu. Díky, Ryane Murphy!

• 11.9.2015  05:05
    Narcos (TV seriál) (2015)

Černý kůň letní seriálové sezony? Bezpochyby! Ba co víc, zřejmě nejlepší seriál tohoto roku. Pohled na vzestup a pád Medellínského kartelu se zaměřením na zřejmě nejproslulejšího narkobarona Pabla Escobara je po filmařské stránce srovnatelný s nejzdařilejšími "pay-tv" počiny posledních let, ale zasáhne vás o to víc, že drtivá většina událostí zobrazených v první sérii se skutečně stala. Výkon Wagnera Moury, rodilého Brazilce, který před obsazením ani neuměl španělsky, je lahůdka pro fajnšmekry. Prvních 7 dílů je naprosto bezchybných, zbylé tři jsou bohužel podřízeny "otevřenému konci". A to je pro mě jediná vada na kráse tohoto jinak brilantního dílka. Obzvlášť pokud přihlédnu k tomu, kde je první série utnuta a kolik ještě z příběhu Escobara zbývá doříct. Inu, bude zajímavé sledovat, jak se s tím tvůrci v druhé sérii vypořádají. Zatím velmi slušných 90 %.

• 3.8.2015  04:59

Pro fanoušky původního filmu povinnost, ostatní diváci budou nejspíš nechápavě sledovat, co se to na obrazovce děje. První polovina seriálu byla až nečekaně civilní, ale poté se dostavila ta pravá "Showalter-Wainovská" ujetost, která až do konce nesundala nohu z plynu. Samozřejmě je nutné ocenit, že se tvůrcům podařilo sehnat prakticky kompletní obsazení z původního filmu a že i ty největší hvězdy (Rudd, Cooper, Banks) hrají v seriálu výraznou roli. Solidní čtyři hvězdy, ale podobně jako u filmu si umím představit, že hodnocení WHAS: FDoC klesne do modrých čísel. Tento druh humoru je dost specifický...

• 24.7.2015  02:14
    Stíny (TV seriál) (2014)

HBO je značka, která zaručuje kvalitu. A nemusí se jednat pouze o její americkou odnož. Umbre (Stíny) z produkce HBO Europe je syrové drama z drsného podsvětí zkorumpované Bukurešti. Sledujeme Relua, otce od rodiny, který žije dvojí život. Pro svého mafiánského bosse je to spolehlivý vymahač dluhů bez závazků, pro svou ženu a dvě děti pro změnu taxikář, který má co dělat, aby rodinu uživil. Všechny postavy jsou zahrané tak úžasně civilně, že z toho chvílemi mrazí. Zvláštní poklonu si zaslouží Puiu (Stefan Velniciuc), Reluův mentor, který si každou scénu doslova krade pro sebe. Vážně doufám, že se Umbre dočká druhé série, protože věřte tomu, že po zhlédnutí první řady budete chtít víc! (Premiéra na HBO CZ - Srpen 2015)

• 18.7.2015  19:24

Tak jsem si konečně tento snímek doplnil, abych se připravil na blížící se seriálový prequel. A nebýt slabšího rozjezdu, bylo by to na plný počet. Tohle je americká verze Pějme píseň dohola na hodně, HODNĚ tvrdých drogách! Ze záměrně trapného humoru se postupně stane nefalšovaná dada splácanina, která vygraduje geniální závěrečnou "talent show". To vše podbarvené parádním 80's soundtrackem! Je znát, že herci se při natáčení neskutečně bavili, ale diváci si tuhle šílenost našli až později. A proto díky Netflixu za chystaný seriál, protože jsem nesmírně zvědavý, co tahle parta po 14 letech předvede... Plně chápu zdejší nízké hodnocení, protože toto je dost specifický druh humoru, který rozhodně nesedne všem. Ale mně ano! A jak!

• 13.7.2015  16:49

O nic horší než jednička, přesto dost jiná. Tam, kde se předchůdce snažil o nějaký ucelený, relativně vážný příběh, tam se dvojka rozhodla jít cestou odlehčené letní road-movie. Více humoru, hlášek - podstatně méně drama. A to se povedlo. Dámy jistě ocení vypracovaná těla hlavních postav, slušné choreografie (ač ne tak propracované jako v jedničce) a pestrý výběr doprovodné muziky. Čekal snad někdo něco víc? I jako "necílovka" jsem se u překladu dobře bavil po celou stopáž filmu a mohu ho s čistým svědomím doporučit.

• 28.6.2015  03:54

Joe Dante "vstal z hrobu" a natočil si film, který se nejvíc blíží stylu jeho Gremlinů. Logické lapsy? Pche, vezmi čert. Vše je zde podřízeno tomu, aby film rychle odsýpal a bavil. Ale to se bohužel děje jen chvílemi. Přesto jsem rád, že se Dante vrátil mezi živé a doufám, že se od něj ještě dočkáme i lepších snímků než průměrného Burying the Ex.

• 23.6.2015  23:59
    Aquarius (TV seriál) (2015)

Jsem velmi mile překvapen. Po skončení Californication jsem se na další velkou roli Davida Duchovnyho těšil a rozhodně mě nezklamal. Ostatně celé obsazení této kriminálky z prostředí Ameriky v době hippies a hlavně Charlese Mansona se mi hodně líbilo. Komentář KevSpy mé pocity poměrně přesně vystihuje, ale prozatím si absolutní hodnocení šetřím. Hlavně proto, že děj je občas až příliš roztříštěný a je rozjeto moc vedlejších linek (i když zábavných a napínavých). Každopádně bych to ani netipoval na produkci NBC, ale nějaké placené kabelovky. Rozhodně se vyplatí sledovat!

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19