DJ Obelix

překladatel

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20
    • 19.4.2021  01:20
    Morčauta PuiPui (TV seriál) (2021)

PUI!

• 15.4.2021  16:49

Uf uf uf, tohle mohl být šílený průser... ale naštěstí se tak nestalo! Alex Winter a (dnes již hvězdný) Keanu Reeves se takřka po 30 letech odmlky vrátili ke svým postavám nejlepších kámošů Billa a Teda, jejichž třetí dobrodružství režíroval tvůrce legendárního Galaxy Questu. Co se "ujetosti" třetího dobrodružství Billa s Tedem týče, ta se potácí někde mezi jedničkou a dvojkou. Ani po hudební stránce už to není taková pecka. Ovšem všechno zde zachraňuje neskutečně sympatický casting včetně Samary Weaving, která si na počátku své herecké kariéry vybírá samé sympatické "kultovky". Pak samozřejmě i návrat řady vedlejších postav i s původním obsazením. Třetí a zřejmě závěrečný díl trilogie si fanoušky získá svou neskrývanou pozitivitou, která doslova prýští ze všech těch naivně dětinských scén. Samozřejmě se nejedná o žádné veledílo a tahle dvojka u nás nemá kdovíjakou fanouškovskou základnu, ale pokud si chcete doplnit vzdělání o jeden ze zásadních kultů amerických osmdesátek, nelze než doporučit celou trilogii v rozmezí několika dnů, případně jednoho dlouhého večera.

• 15.4.2021  16:39

Po nečekaném úspěchu prvního dílu se Keanu Reeves a Alex Winter vrací v ještě o třídu ulítlejším pokračování eskapád svých "excelentních" postav. Dvojka Billa a Teda je po stránce nápadů nejvynalézavější a vizuálně nejpoutavější (když pomineme hrozivé CGI, které je paradoxně horší než v o dva roky starší jedničce). Za scény z pekla by si film zasloužil plný počet. K dokonalosti ovšem filmu jako celku bohužel chybí poměrně dost, takže ani představení skvělých postav jako Smrťáka, který neumí prohrávat, či geniální vědce STEJŠNA nevytáhne tuhle ujetou cestu výš než na čtyři hvězdy. Osobně u mě však ze všech tří dílů o prsa vyhrává.

• 15.4.2021  16:28

První díl této (nyní již) trilogie vnímám zpětně paradoxně za ten nejslabší, co se námětu týče. Ovšem na jeho základech se podařilo vybudovat vynalézavé univerzum, ze kterého lze zjevně těžit i více než 30 let od premiéry. Stephen Herek, který před Billem a Tedem režíroval pouze jediný film, a to jedničku Critters, potvrdil, že byl na 80s fenomény specialistou. Spolu s parádním soundtrackem, který je pro změnu ze všech dílů zdaleka nejlepší (a ryze osmdesátkový), si tak nedovolím pod čtyři hvězdy jít. Tohle "parádní" dobrodružství se tu totiž teprve rozjíždělo!

• 24.1.2021  15:44
    Byl by to hřích (TV seriál) (2021)

Russell T. Davies se skoro třicet let odhodlával napsat silně autobiografický příběh o nástupu jedné z nejstrašnějších nemocí v moderních dějinách a především o děsivě pomalé odezvě ze strany britské Thatcherovské vlády, protože přece šlo "jen o gaye". Naštěstí to nedělá nějakým káravým způsobem. Naopak. "Byl by to hřích" je oslavou bujarého mládí, objevování sebe sama, vzletných vyhlídek i tvrdých pádů, které korespondují s nástupem zákeřného viru. Sledujeme osudy tří hlavních postav a jejich přátel mezi lety 1981 - 1991, kteří tuto hrozbu berou nejprve na lehkou váhu (jako drtivá většina země), aby pak s úděsem sledovali, jak jim AIDS mění život v noční můru. Davies opět dokazuje, že umí psát postavy, které vám přirostou k srdci v řádu minut. Jsou to obyčejní lidé, kteří mají k dokonalosti daleko. A to platí i o vedlejších postavách včetně hvězdných "cameí" v podobě Neila Patricka Harrise a Stephena Frye. Pokud nejste militantní homofob, připravte se, že vás tato skvělá minisérie dožene k slzám. A ne jednou. Ovšem ani o veselé chvíle v rytmu největších popových hitovek 80. let není nouze. Televizní rok 2021 se tímto majstrštykem rozjel ve velkém tempu.

• 12.1.2021  17:47

Objektivně jde o odpad jak Brno, ale takhle jsem se u porevolučního českého filmu nepobavil už HODNĚ dlouho!

• 22.7.2020  19:56

Velice zábavná korporátní vyvražďovačka z pera Jamese Gunna (Guardians of the Galaxy, dříve Troma). Je fakt, že i přes krátkou stopáž pod 90 minut chvílemi trochu nudí, hlavní hrdina je neuvěřitelně nesympatický (oproti tomu vedlejší postavy jsou výborné - především maniakální Dr. Cox ze Scrubs) a vyvrcholení odfláknuté, ale na zabití jednoho večera ideální záležitost. Nutno vyzdvihnout parádní hudební podkres. Jelikož se film odehrává v Kolumbii, soundtrack tvoří známé hitovky přezpívané do španělštiny (např. California Dreamin'). A především je zde dosti nečekaně i árie z Rusalky!

• 22.6.2020  13:57
    Legion (TV seriál) (2017)

Dvě série jsem váhal s absolutním hodnocením, po třetí už ale nemůžu. Nejoriginálnější komiksový seriál široko daleko. Dan Stevens jako titulní mutant (marvelovské x-men univerzum) je NAPROSTO skvostný a svou roli rozpolceného mladíka stíhaného vlastními démony si neskutečně užívá. Aubrey Plaza ve své dosud nejmaničtější poloze je taky k sežrání. A ostatně by se to dalo napsat o celém obsazení. A celý seriál si zjevně užíval i Noah Hawley, který diváku připravil neuvěřitelnou psychedelickou jízdu prokládanou neskutečným vizuálem, muzikálovými čísly i mindfucky nejhrubšího zrna. Legion se prostě nedá s ničím srovnat, ten se musí zažít. A asi navždy zůstane spíš "kultovním dílkem" než masovou záležitostí. Umím si představit, že řada lidí to po první epizodě s Davidem Hallerem vzdá. Ostatní však čeká vskutku nevšední zážitek. *Something for your... M.I.N.D."

• 17.6.2020  12:26
    Bludné kruhy (TV seriál) (2020)

Šestidílná minisérie Bludné kruhy s Markem Ruffalem v hlavní DVOJROLI, kterou si tutově říká o Emmy i Zlatý glóbus. A nutno vzpomenout i "zelenáče" Philipa Ettingera, který si zahrál obě dvojčata během studií na vysoké škole. Nutno však varovat - tohle není na pohodové pokoukání ke kávičce. Musím říct, že depresivnější a emotivně vypjatou minisérii (natož seriál) jsem nikdy nepřekládal, ale ani neviděl. A to se z původní knihy ještě dost věcí muselo vyškrtat kvůli obsáhlosti. Nicméně klobouk dolů před HBO. Tohle je další jejich majstrštyk.

• 3.5.2020  21:05
    Hollywood (TV seriál) (2020)

Po prvních třech, resp. čtyřech dílech jsem byl nadšený. Temný, ale přesto vtipný Ryan Murphy v nejlepší formě. Sliz a hnus Hollywoodu bez přehnaného pozlátka. Skvostné herecké obsazení - Jim Parsons tímhle u mě definitivně nechal Sheldona daleko za sebou. Darren Criss mě tam bohužel začal celkem štvát... asi už mu prostě nevěřím "straight" role. Ale nakonec svým herectvím do celkového vyznění seriálu zapadl dokonale. Což tedy není z mé strany pochvala... bohužel... A TADY BUDOU JEMNÉ SPOILERY Zhruba v pátém díle se to u mě začalo dost povážlivě lámat. Ta tam byl původní temný tón začátku a jako mávnutím kouzelného proutku tu máme ukázkovou cukrkandlovou limonádu jako u Glee. Zde je ovšem ten podstatný rozdíl (pro mě). Ke Glee jsem s tímto přistupoval, k Hollywoodu ne. Moc jsem si o něm nezjišťoval, první díly mě dokonale "zaháčkovaly", proto jsem tím koncem o to víc zklamaný. Promiň, Ryane, ale pokud nastíníš v prvních dílech, že pomalu všechny postavy jsou svým způsobem svině (některé až na hraně kriminálu), tak ti prostě nemůžu věřit to, že se nakonec všechny (ANO, VŠECHNY) "redeemnou". U někoho to bylo zpracováno super - šéfproducent Dick a Ernie - u někoho to působilo trapně - "Sheldon" - případně až komicky - Ace, šéf studia. V jedné scéně máme hořící kříže KKK, puf, pár minut na to protesty plošně utichly, protože film se povedl a slaví úspěch. Ano, teď už vím, že Ryan chtěl natočit pohádku. Ostatně i tagline k celé minisérii je "What if you could rewrite the story?" Ale já v tom vidím bohužel jen zabitý potenciál, který první půlka minisérie nastínila. Můžete to brát tak, že si objednáte krvavý steak, ale dostanete výtečný moučník. Někdo si pochutná, zaplatí a odejde z restaurace, někdo se půjde hádat s kuchařem. Já patřím do té druhé skupiny...

• 21.4.2020  09:25
    Pán tygrů (TV seriál) (2020)

NTKV, tohle jsem nečekal ani v nejdivočejším snu. Dal jsem nakonec s chutí pět dílů a nestačím "wtfovat". Pokud je pravda, že dokumentaristé skutečně měli původně v plánu jen natočit život "velkých koček" v zajetí, tak narazili na neskutečnou zlatou žílu. Něco takového by nezvládli napsat ani bratři Coenové a Farrellyové dohromady pod taktovkou Davida Lynche. Smutné je, že mi hlavní "hrdina" přijde pomalu jako nejnormálnější postava. A to se bavíme o poly-gay country narcisovi.

• 2.1.2020  11:45

Ale jo. V rámci žánru naprosto "dostačující" dílo, kde se budete smát na místech, kde to tvůrci chtěli. Hvězdička navíc za "českého Setha Rogena" v podání Honzy Dolanskýho!

• 2.1.2020  11:43

Jedna hvězdička za Kotka, který měl pár slušných hlášek, jinak jen a pouze home video drze vydávané za celovečerní film.

• 2.1.2020  11:42
    Muzzikanti (2017)

Ale jo, o Silvestru jsme se u toho nasmáli dost. Bohužel ne na místech, kde to Rapoš se Šiškou nejspíš zamýšleli. Ovšem scéna Křížova epického skonu byla tak over-the-top, že si hodnocení "odpad!" prostě nezaslouží!

• 16.12.2019  15:12
    Watchmen (TV seriál) (2019)

Ač obecně nejsem fanda binge-watchingu u podobných seriálů, protože člověk nemá dost času nechat si danou epizodu "rozležet v hlavě" a případně diskutovat s fanoušky na internetu, tak zrovna Watchmeni jsou pro binge v podstatě stvořeni. Lindelof je machr nad machry! Po počátečních rozpacích se z Watchmenů vyklubal dost možná seriál (minisérie) roku! NOTHING EVER ENDS! P.S.: Vůbec netuším, jak to bude fungovat na člověka původním komiksem, případně alespoň filmem - kde je ovšem zase problém s odlišným koncem, nepolíbeného.

• 11.8.2019  01:12
    Chyťte ho! (TV seriál) (2017)

Epix je sice malý hráč na seriálovém poli, nicméně jeho dílka stojí za pozornost. Obzvlášť proto, že jejich produkci si můžeme vychutnávat na českém HBO. Po velice příjemném Gravesovi přichází černá komedie Get Shorty s Chrisem O'Dowdem (IT Crowd) v hlavní roli. Vynikající je tu též Ray Romano, který je u nás známý především ze sitcomu Raymonda má každý rád. Příběh vychází ze stejnojmenné knihy, která byla zfilmována už v 90. letech s Johnem Travoltou. Její seriálová podoba si však bere z předlohy jen základní mustr. Miles Daly (O'Dowd) pracuje pro lokální mafiánskou buňku v Nevadě pod vedením Amary De Escalones. Jeho pracovní náplní je především vymáhání dluhů a zbavování se "stop" po nezdařených "obchodních jednáních". Tato práce celkem logicky nevoní jeho manželce, která se před drsnou realitou Milesova života snaží uchránit jejich dceru Emmu. Miles se snaží vymanit z područí psychopatické mafiánky, a když se jednoho dne dostane k srdcervoucímu scénáři z georgiánské Anglie, naskytne se mu k tomu jedinečná příležitost - stane se filmovým producentem. A ve filmařské branži se zkušenosti z podsvětí nesmírně hodí.

• 11.4.2019  00:51
    Hellboy (2019)

Nový Hellboy jde proti proudu současných uhlazených a dokonale vysoustružených komiksových spektáklů na motivy komiksů z dílny Marvelu i DC. Hellboy je čistokrevná řežba, která svůj R-kový rating ždímá do mrtě. Fanoušci komiksové předlohy od Mikea Mignoly budou zřejmě plesat nadšením, protože takto věrná adaptace předlohy už tu dlouho nebyla - možná Deadpool, ale to je opět z jiného ranku. Jsem nesmírně zvědavý, jak si "Rohatej" povede v kinech, protože diváci si už dnes pod pojmem "komiksový film" představí něco úplně jiného. Ale pevně doufám, že si na svůj skromný rozpočet vydělá, a studio bude mít možnost rozjet své vedlejší syrovější a "béčkové" univerzum, které je v dnešní době přesycené megalomanskými blockbustery (ač stále většinou zábavnými) tolik potřeba.

• 27.2.2019  06:39
    MOST! (TV seriál) (2019)

DYCKY MOST! O Mostu! byly popsány už tuny papíru a hlavně internetového prostoru. Spousta lidí začíná seriál ostentativně nenávidět jen z důvodu toho, že je prostě "všude". Ale mně to nedá. Musím chtě nechtě přispět svým shrnutím, protože by byla nesmírná škoda, aby pár ublížených křiklounů shazovalo tohle dílko jen proto, že jsou na něj "moc cool". To, že mám rád tvůrčí dvojici Prušinovský + Kolečko, je známá věc. Dosud jsem za jejich nejsilnější počin považoval jejich prvotinu Okresní přebor, kde se krásně snoubil "buranský" humor s perfektně vykreslenými postavami a často krásně melancholicky laděnou atmosférou. V našich končinách něco nevídaného. Ten jsem proto hodnotil řečí čísel čistými 5/5, i když se samozřejmě díky dlouhé řadě našlo i pár slabších dílů. Po přechodu na ČT (která je původně s Okresním přeborem vyhodila - HA!) si oba tvůrci připsali další dva velmi podařené zářezy v podobě Čtvrté hvězdy a Trpaslíka. U obou mi však cosi chybělo. Ač se na to dobře koukalo a tvůrci si (zvlášť u Trpaslíka) sympaticky zaexperimentovali, neměl jsem potřebu si ani jeden seriál pustit okamžitě znovu. No a pak přišel Most! Když jsem si už před drahnou dobou četl synopsi, o čem tohle dílko zhruba bude, docela jsem trnul, jestli si P+K neukousli trochu velké sousto. Ale oni to kluci tak výborně "zakamuflovali", že strhli přes milion pravidelných diváků. A to včetně těch, kterým se seriál na první dobrou zdánlivě vysmívá. Jenže není všechno tak, jak se může zdát. Most! je v první řadě precizně vysoustružené televizní dílo od začátku až do konce. Funguje zde naprosto všechno. Od skvěle vybraných herců (i neherců), nahláškovaného scénáře, pozoruhodného vývoje i "nevývoje" některých postav až po tradičně ÚŽASNÝ písničkový doprovod. To vše zabaleno do úhledného osmidílného balení, které je světelné roky před drtivou většinou současné tuzemské (nejen) televizní tvorby. A co se týká společenského přesahu? Asi takhle. Pár lidem to možná otevře oči a něco si z toho vezme. Ale nedělám si iluze. Kdo v tom vidí "sluníčkářskou agitku", tomu nepomůže ani svěcená voda. A kdo z toho pro změnu dělá jen obhroublou zábavu pro burany, tomu asi taky není pomoci. Most! je totiž v první řadě televizní perla, která dokáže pobavit, dojmout a jako bonus navíc i rozproudit diskuzi v takovém měřítku, o které se nejspíš ani samotným tvůrcům nesnilo. A budiž jim to přáno. Aspoň máme naději, že nás budou nadále zásobovat kvalitní zábavou. #Don'tStopBelievin'

• 21.11.2018  23:29
    K smíchu (TV seriál) (2018)

Kidding je seriálové překvapení dost možná nejen tohoto roku, ale i dekády. A ač epizody nejsou kvalitativně vyrovnané (čti: nejsou vždy na 100% hodnocení, ale nikdy nespadnou do průměru), nejvýraznější části si nezadají s nejkvalitnějšími dramaty velkého plátna. Michel Gondry neztratil nic ze svého pověstného snílkovství, které převádí i na obrazovku, nicméně je potřeba vzdát hold především tvůrci Daveu Holsteinovi, který celou tuto unikátní podívanou vymyslel. Postavy jsou takřka bez výjimky skvostné. Trochu jsem měl zpočátku problém s mladým Willem, ale i ten mi nakonec přirostl k srdci. Prim ovšem hrají především Frank Langella a samozřejmě Jim Carrey. Pokud si tento seriál neodnese řadu ZASLOUŽENÝCH ocenění, budu zklamán. Zní to sice jako otřepaná fráze, ale Kidding rozhodně není pro každého. Pokud si ovšem k němu najdete cestu, čeká vás nesmírně silný zážitek.

• 16.9.2018  12:32

Dokument o Fredu Rogersovi, autoru dětského edukativního pořadu MisteRogers' Neighborhood, na kterém vyrůstalo několik generací amerických dětí. U nás prakticky neznámá televizní ikona, která však v srdcích milionů Američanů nechala nesmazatelnou stopu. Je až neuvěřitelné, kolik dobra v sobě může jeden člověk nosit - a především rozdávat skrze televizi. A měl neskutečné koule. Nebál se s dětmi bavit o tématech jako válka, rozvod, smrt či dokonce atentát na Bobbyho Kennedyho (den po jeho zastřelení), ani ve svém pořadu bojovat proti rasové segregaci. Výborný studijní materiál nejen pro ty, kteří sledují seriál Kidding s Jimem Carreym. Mr. Pickles je zhusta založen právě na Fredu Rogersovi. Včetně takových detailů jako pochybností veřejnosti o jeho sexualitě, či domněnek, zda před svou televizní kariérou nebyl vojákem, který má na svědomí desítky životů. Příští rok navíc půjde do kin životopisný film You Are My Friend, kde se role Rogerse zhostí Tom Hanks. Výtečný snímek o člověku, kterého si v dnešní době nejspíš nezasloužíme, ale o to víc bychom ho potřebovali...

• 22.11.2017  17:26
    Našrot (TV seriál) (2016)

Příběhy čtyř kamarádů z fiktivního britského maloměsta, jejichž náplní života je především bezcílné utápění žalu a nudy v alkoholu. Hrubozrnný, nicméně velice vynalézavý humor je okořeněn přítomností Seana Beana, který hraje sám sebe, resp. ztělesnění svých dvou nejznámějších rolí Boromira a Neda Starka. V této podobě se totiž zjevuje jedné z postav jakožto jeho duchovní vůdce. Neuvěřitelně nedoceněná záležitost!

• 1.9.2017  21:26

Miles Teller zvyšuje laťku u jinak klasického sportovního životopisu, kterému není příliš co vyčíst, ale ani za co chválit. Nicméně právě Miles jako odhodlaný boxer Vinny Pazienza je natolik sympatický a uvěřitelný, že vám ty dvě hodiny utečou jako nic.

• 6.8.2017  21:25

Táborníci z kempu Firewood potřetí a opět s grácií. Nezlobil bych se, kdyby se parta kolem Waina a Showaltera scházela pravidelně až do důchodu. Absence Bradleyho Coopera sice zamrzí, ale tak už to holt chodí - ne všichni se na srazy po letech mohou dostavit. Případně si nechají udělat plastiku...

• 24.7.2017  19:55
    Srážka (2016)

Může mi někdo vysvětlit, co Eran Creevy ví na Hopkinse s Kingsleym? Já měl za to, že už Německo není TAKOVÝ daňový ráj pro filmaře, takže by mě vážně zajímalo, kolik těmto dvěma legendám zaplatil. Na nich je totiž nejvíc vidět, že by byli radši kdekoliv jinde, než v té podivné změti obrazů na obrazovce. Kingsleyho vyfetovaný turecký rádoby-boss je aspoň cíleně komická postava, takže to, že ho Ben hraje v jedné a té samé poloze celý film, ani není tak moc na škodu, ale pohled na Anthonyho, který musí číst ty neskutečně jalové dialogy, je skutečně bolestivý. K ostatním se ani nemá cenu moc vyjadřovat. Hlavnímu "vlčákovi" Houltovi sedla jeho role v Šíleném Maxovi mnohem víc, ale vyložená tragédie to není. Felicity Jones podává také (v rámci role) slušný výkon, ale dostala dost málo času. Jenže ono by to bylo prd platné, když scénář působí díky svým logickým lapsům, příběhovým zkratkám a otravným dialogům jako dílko neúspěšného žadatele na soukromou filmařskou střední školu. Jednu hvězdičku dávám prakticky jen za až nečekaně dobře natočené akční scény... no a tu druhou za drzost, jakou se do tohoto guláše podařilo dostat tak známá jména.

• 24.7.2017  02:04
    Šílená bejvalka (TV seriál) (2015)

Že muzikálová komedie nemůže v dnešní době fungovat a slavit úspěch? Pche! Rachel Bloom, která se proslavila na internetu skrze YouTube (kanál racheldoesstuff), je plně podepsána pod tímto pozoruhodným dílkem, které původně odmítly takřka všechny televizní stanice. Nelze se jim divit, premisa seriálu - životem zlomená a zjevně psychicky labilní dívka stalkuje svou pubertální lásku z letního tábora a nejméně dvakrát do epizody se rozezní muzikálové číslo - zní opravdu "šíleně". Jenže... ono to funguje! A jak! Právě na geniálně vypointovaných muzikálových číslech inspirovaných snad všemi myslitelnými hudebními žánry (od popu přes metal až po irské hospodské popěvky) a skvěle vybraném castingu všech důležitých postav totiž celý tento pozoruhodný seriál stojí. Pro někoho bude možná problém zvyknout si na hodně "divokou" hlavní představitelku a její diblíkovství, ale pokud na její "hru" přistoupíte, seriál se vám odmění nejen mnoha ušními červy, ale i překvapivě fungující citovou linkou s mnoha kotrmelci. Hvězdičku ubírám za první polovinu druhé řady, kde mi pár veletočů s postavami vyloženě pilo krev, ale druhá půlka série je naštěstí poměrně ospravedlnila. TOP písně po hudební i textové stránce: I Gave You a UTI, Oh My God I Think I Love You, Greg's Drinking Song, Santa Ana Winds. EDIT: Po třetí řadě pátou hvězdu vracím a už ji nesundám ani po čtvrté závěrečné sérii!

• 26.5.2017  02:39

K jedničce Strážců jsem měl poměrně dost výhrad. Zřejmě jsem byl až moc "přehypovaný" a nebyl jsem ani zdaleka tak spokojený, jak jsem zrovna u tohoto námětu očekával. Ovšem vše, co se mi chybělo v prvním dílu, mi James Gunn a spol. naservírovali v pokračování v míře vrchovaté. Vtipné od začátku do konce, Drax je zde naprosto fenomenální, audiovizuálně oslňující, ač bych možná subjektivně ocenil více trochu profláklejších osmdesátkových hitů jako v jedničce, a i přes lehce přepálenou stopáž ty dvě a čtvrt hodinky utečou jako prd. Oceňuji snahu o nahlédnutí do psychologie jednotlivých postav, které bylo na komiksové poměry poměrně slušné, navíc emotivní scény fungovaly na jedničku. Shrnuto podtrženo, pokud mi jednička stačila vidět jen jednou, dvojku si s chutí zopakuji - a ne jednou. P.S.: BABY GROOT JE BŮH!

• 18.5.2017  02:23
    Exprezident Graves (TV seriál) (2016)

Další z řady nových seriálů natočených pro relativně neznámou kabelovou televizi (tentokráte Epix od MGM), což je zároveň důvod, proč jde o dílko poměrně obskurní. A byla by škoda, kdyby tomu tak zůstalo. Nick Nolte (už tedy notně přestárlý) hraje bývalého amerického republikánského prezidenta Richarda Gravese, ikonu konzervativců, který v 90. letech razil dost nekompromisní politiku (včetně pár válek, represí proti homosexuálům, tvrdých protiimigračních opatření atd.). Když však na stará kolena "prozře" a zjistí, že ho řada lidí vidí jako zrůdu, po jehož dvou funkčních obdobích ve Státech dodnes tráva neroste, rozhodne se svoje boty napravit. K tomu má pomoci mladý asistent idealista, který bere Gravese za svou modlu, a mladá volnomyšlenkářská servírka z prezidentova oblíbeného bistra. A k tomu všemu tu máme "první rodinu", která je dysfunkční až běda. K seriálu jsem se dostal pracovně a jinak bych mu pravděpodobně šanci ani nedal - obzvlášť kvůli Noltemu, který mi přišel v traileru příšerně otravný a jeho mrmlání balancovalo na hranici parodie. Naštěstí opak je pravdou. Nakonec Nolte za tuto roli obdržel i nominaci na Zlatý Glóbus. Jelikož se jedná o produkci placené kabelovky, jede se poměrně tvrdé "eRko" (resp. "MA" rating pro televizi), takže není nouze o nahotu, vulgarismy apod., naštěstí však ne na úkor slibně se rozvíjejícího příběhu. Nejvíc mě však překvapilo, jak seriál funguje v citové rovině. Špičkový díl byl s Alanem Arkinem, který hraje bývalého britského premiéra, kterého kvůli jeho bratříčkování s "americkým kovbojem" jeho rodná země (včetně královské rodiny) zavrhla. V seriálu se také často operuje se jmény skutečných politických figur, takže aspoň základní znalost politické situace v USA je výhodou, nikoliv však podmínkou. Seriál zanedlouho poběží na HBO (možná Cinemaxu?) a doporučuji ho aspoň vyzkoušet. První série má 10 epizod po 30 minutách a druhá poběží premiérově tento rok. Veskrze příjemné překvapení.

• 12.3.2017  14:41
    Rick a Morty (TV seriál) (2013)

Hej, Morty, Morty! Tohle musíš vidět, Morty! Animovaný seriál od Dana Harmona, který začal psát, když ho vyhodili (krrrk) z Community, Morty! Dělá na tom s člověkem, který ge- (krk) geniálně namluvil obě hlavní postavy. To jsi nezřal, Morty! Morty, něco tak černého a deprimujícího, ale přitom kulervoucího, jsi nežral, Morty. To se prostě nedá popsat, to se musí zažít! Waba daba dub dub!

• 2.10.2016  00:15
    Švýcarák (2016)

Nejdojemnější film roku o přátelství trosečníka s mrtvolou! Už po traileru jsem se na Švýcaráka (výborný název) hrozně těšil, ale tohle překonalo všechna má očekávání! Jedno je jisté - nic podobného jste ještě nikdy neviděli.

• 13.8.2016  16:14

Začněme otázkou. Líbil se vám This is the End (Apokalypsa v Hollywoodu)? Pak je takřka jisté, že se vám bude líbit i Sausage Party. Tohle je totiž další z řady filmů Rogena, Franca a spol. typu "nechápu, že nám na to Sony dalo peníze, tak si aspoň užijeme nehoráznou prdel". Za úžasné muzikálové číslo od oskarového Alana Menkena, za nespočet naprosto kulervoucích scén (Terminátor, tampon!), za překvapivě kvalitní animaci a (už tradičně) geniální výběr známých šlágrů napasovaných do naprosto úchylných situací si film zaslouží krásné čtyři hvězdy. I když se i přes svou relativně krátkou stopáž chvílemi zbytečně táhne (ona teologická alegorie tvůrcům bohužel trochu přerostla přes hlavu), za tu odvahu pustit něco tak zvráceného do kin, speciálně tu závěrečnou hromadnou scénu, ze které byla cenzory údajně vystřihnuta jen necelá vteřina (!!!), přidávám pátou hvězdu.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20