DJ Obelix

překladatel

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20
    • 3.5.2020  21:05
    Hollywood (TV seriál) (2020)

Po prvních třech, resp. čtyřech dílech jsem byl nadšený. Temný, ale přesto vtipný Ryan Murphy v nejlepší formě. Sliz a hnus Hollywoodu bez přehnaného pozlátka. Skvostné herecké obsazení - Jim Parsons tímhle u mě definitivně nechal Sheldona daleko za sebou. Darren Criss mě tam bohužel začal celkem štvát... asi už mu prostě nevěřím "straight" role. Ale nakonec svým herectvím do celkového vyznění seriálu zapadl dokonale. Což tedy není z mé strany pochvala... bohužel... A TADY BUDOU JEMNÉ SPOILERY Zhruba v pátém díle se to u mě začalo dost povážlivě lámat. Ta tam byl původní temný tón začátku a jako mávnutím kouzelného proutku tu máme ukázkovou cukrkandlovou limonádu jako u Glee. Zde je ovšem ten podstatný rozdíl (pro mě). Ke Glee jsem s tímto přistupoval, k Hollywoodu ne. Moc jsem si o něm nezjišťoval, první díly mě dokonale "zaháčkovaly", proto jsem tím koncem o to víc zklamaný. Promiň, Ryane, ale pokud nastíníš v prvních dílech, že pomalu všechny postavy jsou svým způsobem svině (některé až na hraně kriminálu), tak ti prostě nemůžu věřit to, že se nakonec všechny (ANO, VŠECHNY) "redeemnou". U někoho to bylo zpracováno super - šéfproducent Dick a Ernie - u někoho to působilo trapně - "Sheldon" - případně až komicky - Ace, šéf studia. V jedné scéně máme hořící kříže KKK, puf, pár minut na to protesty plošně utichly, protože film se povedl a slaví úspěch. Ano, teď už vím, že Ryan chtěl natočit pohádku. Ostatně i tagline k celé minisérii je "What if you could rewrite the story?" Ale já v tom vidím bohužel jen zabitý potenciál, který první půlka minisérie nastínila. Můžete to brát tak, že si objednáte krvavý steak, ale dostanete výtečný moučník. Někdo si pochutná, zaplatí a odejde z restaurace, někdo se půjde hádat s kuchařem. Já patřím do té druhé skupiny...

• 21.4.2020  09:25
    Pán tygrů (TV seriál) (2020)

NTKV, tohle jsem nečekal ani v nejdivočejším snu. Dal jsem nakonec s chutí pět dílů a nestačím "wtfovat". Pokud je pravda, že dokumentaristé skutečně měli původně v plánu jen natočit život "velkých koček" v zajetí, tak narazili na neskutečnou zlatou žílu. Něco takového by nezvládli napsat ani bratři Coenové a Farrellyové dohromady pod taktovkou Davida Lynche. Smutné je, že mi hlavní "hrdina" přijde pomalu jako nejnormálnější postava. A to se bavíme o poly-gay country narcisovi.

• 2.1.2020  11:45

Ale jo. V rámci žánru naprosto "dostačující" dílo, kde se budete smát na místech, kde to tvůrci chtěli. Hvězdička navíc za "českého Setha Rogena" v podání Honzy Dolanskýho!

• 2.1.2020  11:43

Jedna hvězdička za Kotka, který měl pár slušných hlášek, jinak jen a pouze home video drze vydávané za celovečerní film.

• 2.1.2020  11:42
    Muzzikanti (2017)

Ale jo, o Silvestru jsme se u toho nasmáli dost. Bohužel ne na místech, kde to Rapoš se Šiškou nejspíš zamýšleli. Ovšem scéna Křížova epického skonu byla tak over-the-top, že si hodnocení "odpad!" prostě nezaslouží!

• 16.12.2019  15:12
    Watchmen (TV seriál) (2019)

Ač obecně nejsem fanda binge-watchingu u podobných seriálů, protože člověk nemá dost času nechat si danou epizodu "rozležet v hlavě" a případně diskutovat s fanoušky na internetu, tak zrovna Watchmeni jsou pro binge v podstatě stvořeni. Lindelof je machr nad machry! Po počátečních rozpacích se z Watchmenů vyklubal dost možná seriál (minisérie) roku! NOTHING EVER ENDS! P.S.: Vůbec netuším, jak to bude fungovat na člověka původním komiksem, případně alespoň filmem - kde je ovšem zase problém s odlišným koncem, nepolíbeného.

• 11.8.2019  01:12
    Chyťte ho! (TV seriál) (2017)

Epix je sice malý hráč na seriálovém poli, nicméně jeho dílka stojí za pozornost. Obzvlášť proto, že jejich produkci si můžeme vychutnávat na českém HBO. Po velice příjemném Gravesovi přichází černá komedie Get Shorty s Chrisem O'Dowdem (IT Crowd) v hlavní roli. Vynikající je tu též Ray Romano, který je u nás známý především ze sitcomu Raymonda má každý rád. Příběh vychází ze stejnojmenné knihy, která byla zfilmována už v 90. letech s Johnem Travoltou. Její seriálová podoba si však bere z předlohy jen základní mustr. Miles Daly (O'Dowd) pracuje pro lokální mafiánskou buňku v Nevadě pod vedením Amary De Escalones. Jeho pracovní náplní je především vymáhání dluhů a zbavování se "stop" po nezdařených "obchodních jednáních". Tato práce celkem logicky nevoní jeho manželce, která se před drsnou realitou Milesova života snaží uchránit jejich dceru Emmu. Miles se snaží vymanit z područí psychopatické mafiánky, a když se jednoho dne dostane k srdcervoucímu scénáři z georgiánské Anglie, naskytne se mu k tomu jedinečná příležitost - stane se filmovým producentem. A ve filmařské branži se zkušenosti z podsvětí nesmírně hodí.

• 11.4.2019  00:51
    Hellboy (2019)

Nový Hellboy jde proti proudu současných uhlazených a dokonale vysoustružených komiksových spektáklů na motivy komiksů z dílny Marvelu i DC. Hellboy je čistokrevná řežba, která svůj R-kový rating ždímá do mrtě. Fanoušci komiksové předlohy od Mikea Mignoly budou zřejmě plesat nadšením, protože takto věrná adaptace předlohy už tu dlouho nebyla - možná Deadpool, ale to je opět z jiného ranku. Jsem nesmírně zvědavý, jak si "Rohatej" povede v kinech, protože diváci si už dnes pod pojmem "komiksový film" představí něco úplně jiného. Ale pevně doufám, že si na svůj skromný rozpočet vydělá, a studio bude mít možnost rozjet své vedlejší syrovější a "béčkové" univerzum, které je v dnešní době přesycené megalomanskými blockbustery (ač stále většinou zábavnými) tolik potřeba.

• 27.2.2019  06:39
    MOST! (TV seriál) (2019)

DYCKY MOST! O Mostu! byly popsány už tuny papíru a hlavně internetového prostoru. Spousta lidí začíná seriál ostentativně nenávidět jen z důvodu toho, že je prostě "všude". Ale mně to nedá. Musím chtě nechtě přispět svým shrnutím, protože by byla nesmírná škoda, aby pár ublížených křiklounů shazovalo tohle dílko jen proto, že jsou na něj "moc cool". To, že mám rád tvůrčí dvojici Prušinovský + Kolečko, je známá věc. Dosud jsem za jejich nejsilnější počin považoval jejich prvotinu Okresní přebor, kde se krásně snoubil "buranský" humor s perfektně vykreslenými postavami a často krásně melancholicky laděnou atmosférou. V našich končinách něco nevídaného. Ten jsem proto hodnotil řečí čísel čistými 5/5, i když se samozřejmě díky dlouhé řadě našlo i pár slabších dílů. Po přechodu na ČT (která je původně s Okresním přeborem vyhodila - HA!) si oba tvůrci připsali další dva velmi podařené zářezy v podobě Čtvrté hvězdy a Trpaslíka. U obou mi však cosi chybělo. Ač se na to dobře koukalo a tvůrci si (zvlášť u Trpaslíka) sympaticky zaexperimentovali, neměl jsem potřebu si ani jeden seriál pustit okamžitě znovu. No a pak přišel Most! Když jsem si už před drahnou dobou četl synopsi, o čem tohle dílko zhruba bude, docela jsem trnul, jestli si P+K neukousli trochu velké sousto. Ale oni to kluci tak výborně "zakamuflovali", že strhli přes milion pravidelných diváků. A to včetně těch, kterým se seriál na první dobrou zdánlivě vysmívá. Jenže není všechno tak, jak se může zdát. Most! je v první řadě precizně vysoustružené televizní dílo od začátku až do konce. Funguje zde naprosto všechno. Od skvěle vybraných herců (i neherců), nahláškovaného scénáře, pozoruhodného vývoje i "nevývoje" některých postav až po tradičně ÚŽASNÝ písničkový doprovod. To vše zabaleno do úhledného osmidílného balení, které je světelné roky před drtivou většinou současné tuzemské (nejen) televizní tvorby. A co se týká společenského přesahu? Asi takhle. Pár lidem to možná otevře oči a něco si z toho vezme. Ale nedělám si iluze. Kdo v tom vidí "sluníčkářskou agitku", tomu nepomůže ani svěcená voda. A kdo z toho pro změnu dělá jen obhroublou zábavu pro burany, tomu asi taky není pomoci. Most! je totiž v první řadě televizní perla, která dokáže pobavit, dojmout a jako bonus navíc i rozproudit diskuzi v takovém měřítku, o které se nejspíš ani samotným tvůrcům nesnilo. A budiž jim to přáno. Aspoň máme naději, že nás budou nadále zásobovat kvalitní zábavou. #Don'tStopBelievin'

• 21.11.2018  23:29
    K smíchu (TV seriál) (2018)

Kidding je seriálové překvapení dost možná nejen tohoto roku, ale i dekády. A ač epizody nejsou kvalitativně vyrovnané (čti: nejsou vždy na 100% hodnocení, ale nikdy nespadnou do průměru), nejvýraznější části si nezadají s nejkvalitnějšími dramaty velkého plátna. Michel Gondry neztratil nic ze svého pověstného snílkovství, které převádí i na obrazovku, nicméně je potřeba vzdát hold především tvůrci Daveu Holsteinovi, který celou tuto unikátní podívanou vymyslel. Postavy jsou takřka bez výjimky skvostné. Trochu jsem měl zpočátku problém s mladým Willem, ale i ten mi nakonec přirostl k srdci. Prim ovšem hrají především Frank Langella a samozřejmě Jim Carrey. Pokud si tento seriál neodnese řadu ZASLOUŽENÝCH ocenění, budu zklamán. Zní to sice jako otřepaná fráze, ale Kidding rozhodně není pro každého. Pokud si ovšem k němu najdete cestu, čeká vás nesmírně silný zážitek.

• 16.9.2018  12:32

Dokument o Fredu Rogersovi, autoru dětského edukativního pořadu MisteRogers' Neighborhood, na kterém vyrůstalo několik generací amerických dětí. U nás prakticky neznámá televizní ikona, která však v srdcích milionů Američanů nechala nesmazatelnou stopu. Je až neuvěřitelné, kolik dobra v sobě může jeden člověk nosit - a především rozdávat skrze televizi. A měl neskutečné koule. Nebál se s dětmi bavit o tématech jako válka, rozvod, smrt či dokonce atentát na Bobbyho Kennedyho (den po jeho zastřelení), ani ve svém pořadu bojovat proti rasové segregaci. Výborný studijní materiál nejen pro ty, kteří sledují seriál Kidding s Jimem Carreym. Mr. Pickles je zhusta založen právě na Fredu Rogersovi. Včetně takových detailů jako pochybností veřejnosti o jeho sexualitě, či domněnek, zda před svou televizní kariérou nebyl vojákem, který má na svědomí desítky životů. Příští rok navíc půjde do kin životopisný film You Are My Friend, kde se role Rogerse zhostí Tom Hanks. Výtečný snímek o člověku, kterého si v dnešní době nejspíš nezasloužíme, ale o to víc bychom ho potřebovali...

• 22.11.2017  17:26
    Našrot (TV seriál) (2016)

Příběhy čtyř kamarádů z fiktivního britského maloměsta, jejichž náplní života je především bezcílné utápění žalu a nudy v alkoholu. Hrubozrnný, nicméně velice vynalézavý humor je okořeněn přítomností Seana Beana, který hraje sám sebe, resp. ztělesnění svých dvou nejznámějších rolí Boromira a Neda Starka. V této podobě se totiž zjevuje jedné z postav jakožto jeho duchovní vůdce. Neuvěřitelně nedoceněná záležitost!

• 1.9.2017  21:26

Miles Teller zvyšuje laťku u jinak klasického sportovního životopisu, kterému není příliš co vyčíst, ale ani za co chválit. Nicméně právě Miles jako odhodlaný boxer Vinny Pazienza je natolik sympatický a uvěřitelný, že vám ty dvě hodiny utečou jako nic.

• 6.8.2017  21:25

Táborníci z kempu Firewood potřetí a opět s grácií. Nezlobil bych se, kdyby se parta kolem Waina a Showaltera scházela pravidelně až do důchodu. Absence Bradleyho Coopera sice zamrzí, ale tak už to holt chodí - ne všichni se na srazy po letech mohou dostavit. Případně si nechají udělat plastiku...

• 24.7.2017  19:55
    Srážka (2016)

Může mi někdo vysvětlit, co Eran Creevy ví na Hopkinse s Kingsleym? Já měl za to, že už Německo není TAKOVÝ daňový ráj pro filmaře, takže by mě vážně zajímalo, kolik těmto dvěma legendám zaplatil. Na nich je totiž nejvíc vidět, že by byli radši kdekoliv jinde, než v té podivné změti obrazů na obrazovce. Kingsleyho vyfetovaný turecký rádoby-boss je aspoň cíleně komická postava, takže to, že ho Ben hraje v jedné a té samé poloze celý film, ani není tak moc na škodu, ale pohled na Anthonyho, který musí číst ty neskutečně jalové dialogy, je skutečně bolestivý. K ostatním se ani nemá cenu moc vyjadřovat. Hlavnímu "vlčákovi" Houltovi sedla jeho role v Šíleném Maxovi mnohem víc, ale vyložená tragédie to není. Felicity Jones podává také (v rámci role) slušný výkon, ale dostala dost málo času. Jenže ono by to bylo prd platné, když scénář působí díky svým logickým lapsům, příběhovým zkratkám a otravným dialogům jako dílko neúspěšného žadatele na soukromou filmařskou střední školu. Jednu hvězdičku dávám prakticky jen za až nečekaně dobře natočené akční scény... no a tu druhou za drzost, jakou se do tohoto guláše podařilo dostat tak známá jména.

• 24.7.2017  02:04
    Šílená bejvalka (TV seriál) (2015)

Že muzikálová komedie nemůže v dnešní době fungovat a slavit úspěch? Pche! Rachel Bloom, která se proslavila na internetu skrze YouTube (kanál racheldoesstuff), je plně podepsána pod tímto pozoruhodným dílkem, které původně odmítly takřka všechny televizní stanice. Nelze se jim divit, premisa seriálu - životem zlomená a zjevně psychicky labilní dívka stalkuje svou pubertální lásku z letního tábora a nejméně dvakrát do epizody se rozezní muzikálové číslo - zní opravdu "šíleně". Jenže... ono to funguje! A jak! Právě na geniálně vypointovaných muzikálových číslech inspirovaných snad všemi myslitelnými hudebními žánry (od popu přes metal až po irské hospodské popěvky) a skvěle vybraném castingu všech důležitých postav totiž celý tento pozoruhodný seriál stojí. Pro někoho bude možná problém zvyknout si na hodně "divokou" hlavní představitelku a její diblíkovství, ale pokud na její "hru" přistoupíte, seriál se vám odmění nejen mnoha ušními červy, ale i překvapivě fungující citovou linkou s mnoha kotrmelci. Hvězdičku ubírám za první polovinu druhé řady, kde mi pár veletočů s postavami vyloženě pilo krev, ale druhá půlka série je naštěstí poměrně ospravedlnila. TOP písně po hudební i textové stránce: I Gave You a UTI, Oh My God I Think I Love You, Greg's Drinking Song, Santa Ana Winds. EDIT: Po třetí řadě pátou hvězdu vracím a už ji nesundám ani po čtvrté závěrečné sérii!

• 26.5.2017  02:39

K jedničce Strážců jsem měl poměrně dost výhrad. Zřejmě jsem byl až moc "přehypovaný" a nebyl jsem ani zdaleka tak spokojený, jak jsem zrovna u tohoto námětu očekával. Ovšem vše, co se mi chybělo v prvním dílu, mi James Gunn a spol. naservírovali v pokračování v míře vrchovaté. Vtipné od začátku do konce, Drax je zde naprosto fenomenální, audiovizuálně oslňující, ač bych možná subjektivně ocenil více trochu profláklejších osmdesátkových hitů jako v jedničce, a i přes lehce přepálenou stopáž ty dvě a čtvrt hodinky utečou jako prd. Oceňuji snahu o nahlédnutí do psychologie jednotlivých postav, které bylo na komiksové poměry poměrně slušné, navíc emotivní scény fungovaly na jedničku. Shrnuto podtrženo, pokud mi jednička stačila vidět jen jednou, dvojku si s chutí zopakuji - a ne jednou. P.S.: BABY GROOT JE BŮH!

• 18.5.2017  02:23
    Exprezident Graves (TV seriál) (2016)

Další z řady nových seriálů natočených pro relativně neznámou kabelovou televizi (tentokráte Epix od MGM), což je zároveň důvod, proč jde o dílko poměrně obskurní. A byla by škoda, kdyby tomu tak zůstalo. Nick Nolte (už tedy notně přestárlý) hraje bývalého amerického republikánského prezidenta Richarda Gravese, ikonu konzervativců, který v 90. letech razil dost nekompromisní politiku (včetně pár válek, represí proti homosexuálům, tvrdých protiimigračních opatření atd.). Když však na stará kolena "prozře" a zjistí, že ho řada lidí vidí jako zrůdu, po jehož dvou funkčních obdobích ve Státech dodnes tráva neroste, rozhodne se svoje boty napravit. K tomu má pomoci mladý asistent idealista, který bere Gravese za svou modlu, a mladá volnomyšlenkářská servírka z prezidentova oblíbeného bistra. A k tomu všemu tu máme "první rodinu", která je dysfunkční až běda. K seriálu jsem se dostal pracovně a jinak bych mu pravděpodobně šanci ani nedal - obzvlášť kvůli Noltemu, který mi přišel v traileru příšerně otravný a jeho mrmlání balancovalo na hranici parodie. Naštěstí opak je pravdou. Nakonec Nolte za tuto roli obdržel i nominaci na Zlatý Glóbus. Jelikož se jedná o produkci placené kabelovky, jede se poměrně tvrdé "eRko" (resp. "MA" rating pro televizi), takže není nouze o nahotu, vulgarismy apod., naštěstí však ne na úkor slibně se rozvíjejícího příběhu. Nejvíc mě však překvapilo, jak seriál funguje v citové rovině. Špičkový díl byl s Alanem Arkinem, který hraje bývalého britského premiéra, kterého kvůli jeho bratříčkování s "americkým kovbojem" jeho rodná země (včetně královské rodiny) zavrhla. V seriálu se také často operuje se jmény skutečných politických figur, takže aspoň základní znalost politické situace v USA je výhodou, nikoliv však podmínkou. Seriál zanedlouho poběží na HBO (možná Cinemaxu?) a doporučuji ho aspoň vyzkoušet. První série má 10 epizod po 30 minutách a druhá poběží premiérově tento rok. Veskrze příjemné překvapení.

• 12.3.2017  14:41
    Rick a Morty (TV seriál) (2013)

Hej, Morty, Morty! Tohle musíš vidět, Morty! Animovaný seriál od Dana Harmona, který začal psát, když ho vyhodili (krrrk) z Community, Morty! Dělá na tom s člověkem, který ge- (krk) geniálně namluvil obě hlavní postavy. To jsi nezřal, Morty! Morty, něco tak černého a deprimujícího, ale přitom kulervoucího, jsi nežral, Morty. To se prostě nedá popsat, to se musí zažít! Waba daba dub dub!

• 2.10.2016  00:15
    Švýcarák (2016)

Nejdojemnější film roku o přátelství trosečníka s mrtvolou! Už po traileru jsem se na Švýcaráka (výborný název) hrozně těšil, ale tohle překonalo všechna má očekávání! Jedno je jisté - nic podobného jste ještě nikdy neviděli.

• 13.8.2016  16:14

Začněme otázkou. Líbil se vám This is the End (Apokalypsa v Hollywoodu)? Pak je takřka jisté, že se vám bude líbit i Sausage Party. Tohle je totiž další z řady filmů Rogena, Franca a spol. typu "nechápu, že nám na to Sony dalo peníze, tak si aspoň užijeme nehoráznou prdel". Za úžasné muzikálové číslo od oskarového Alana Menkena, za nespočet naprosto kulervoucích scén (Terminátor, tampon!), za překvapivě kvalitní animaci a (už tradičně) geniální výběr známých šlágrů napasovaných do naprosto úchylných situací si film zaslouží krásné čtyři hvězdy. I když se i přes svou relativně krátkou stopáž chvílemi zbytečně táhne (ona teologická alegorie tvůrcům bohužel trochu přerostla přes hlavu), za tu odvahu pustit něco tak zvráceného do kin, speciálně tu závěrečnou hromadnou scénu, ze které byla cenzory údajně vystřihnuta jen necelá vteřina (!!!), přidávám pátou hvězdu.

• 10.8.2016  13:47

Zacku, Zacku, co mi to děláš. Konečně jsem sebral odvahu se podívat na Batman v Superman: Dawn of Justice. Dával jsem tomu docela slušné šance, protože ona "ultimate extended tříhodinová verze" měla dobré ohlasy. Mno, jak to kulantně říct? To byla příšerná hovadina! Zacka Snydera jsem míval hodně rád. HODNĚ rád. Jeho prvotina - remake Úsvitu mrtvých - byla na svou dobu jako zjevení. Viděl jsem ji nesčetněkrát a i dnes si rád dám repete. Následující třístovka byly jedny velké vizuální orgie. Pekelně zábavné vizuální orgie. A po Watchmenech jsem už Zacka pomalu pasoval na jednoho ze svých tří nejoblíbenějších režisérů. Jenže ouha, něco se zvrtlo. Přišel Sucker Punch, Snyderova zfilmovaná masturbační fantazie, která nám dokázala, že bychom tohoto megalomana měli držet co nejdále od scenáristického pera. A pak už se dostal jako lodivod k nově vznikajícímu DC filmovému univerzu, čímž byla zkáza dokonána. Po veskrze průměrném Muži z oceli, který se vám vypařil z hlavy za 15 minut po opuštění kina (a to jsem ho viděl na FFku, nejlepším možném místě ke sledování komiksových filmů), přínáší Zack svůj Opus magnum - BvS. Změť příšerných snových sekvencí, "nenápadných" božských alegorií, otravného Lexe (který je spíš mixem mezi Riddlerem a Jeromem ze seriálového Gothamu - což bohužel nemyslím v dobrém) a vyvrcholením titulního souboje tak stupidním, že by se za to nemuseli stydět ani tvůrci filmů pro SyFy Channel. Přiznám se, že při závěrečné půlhodině už jsem usínal, takže mi pár minut rozhodně uteklo, ale nemám sebemenší potřebu si je doplnit. A ani z toho všeobecně opěvovaného Afflecka v netopýřím kostýmu nejsem kdovíjak odvařený. Ne, že by tu roli zahrál špatně, ale nechápu ty oslavné výkřiky. Ještě o něco hůř dopadl nový Alfred, ale tam je to nejspíš dáno, že ho mám zafixovaného i vizáží jako distingovaného anglického gentlemana. Suma sumárum, BvS se nepovedl (to jsem objevil Ameriku, co?). A to tak, že hodně! Seriálový Gotham je stokrát lepší volbou než tenhle předražený hřebíček do rakve kdysi slibného mladého režiséra.

• 13.6.2016  17:43
    Orel Eddie (2016)

V kině mi bohužel Orel Eddie utekl, ale přijde mi, že tomu ta domácí "pohodička" nakonec slušela i víc. Tradiční "from-zero-to-hero" cajdák, i když zde jde spíše o "from-zero-to-not-so-much-zero". Vše je samozřejmě naprosto předvídatelné, dojde i na oblíbenou sportovní montáž, ale všechno je to tak rozkošně milé, že bych režisérovi a produkčnímu (Matthew Vaughn, btw) odpustil snad i vraždu. Hodně tomu pomáhá skvělý dobový soundtrack, švihácký Hugh Jackman a přesvědčivý Taron Egerton, který je od pravého Eddieho pomalu k nerozeznání. A u mě rozhodně hrál do plusu fakt, že jsem býval velkým fanouškem skoků na lyžích (až do té nedávné stupidní úpravy pravidel o měření větru apod.) a příběh britského showmana Eddieho jsem dobře znal.

• 7.6.2016  01:04
    Kořeny (TV seriál) (2016)

Remake Kořenů je mistrně natočenou minisérií, jejíž kvalita stoupá každým dílem. Zejména pak ve třetí a čtvrté epizodě. Příběh Kunty Kinteho a jeho rodu je ztvárněn bez jakýchkoliv příkras. Výjimkou tedy není explicitní násilí, ať už fyzické, tak sexuální. Je citelně znát, že toto převyprávění je cíleno hlavně na africkoamerického diváka, protože všechny postavy bělochů jsou zde veskrze záporné (až na jednu výjimku), a to až do extrémů, ze kterých často mrazí. Ovšem z filmařského hlediska mu jde opravdu máloco vytknout, až na občasný patos. Zvláštní uznání si po herecké stránce zaslouží Regé-Jean Page, představitel Kohouta George, a Jonathan Rhys Meyers, který bravurně ztvárnil otrokáře s irskými kořeny Toma Leaho. Nelze tedy Kořeny nedoporučit, ale vězte, že vám po nich nebude příjemně po těle.

• 1.5.2016  17:35

Fíha, tohle bylo silný kafe! Už nějakou dobu jsem si na disku nechával uležet tohle překvapení loňského roku, na které jsem slyšel jen samou chválu. Hororový western s naprosto úchvatným obsazením natočený za směšné dva miliony dolarů? To je v dnešní době opravdový unikát. Kurt Russell má na stará kolena snad ještě větší charisma než kdy dřív, Patricku Wilsonovi věříte každý úpěnlivě bolestivý nášlap na pochroumanou nohu, Richard Jenkins předvádí herecké mistrovství jako oddaný zástupce šerifa a Matthew Fox (Jack ze Ztracených) hraje úžasně namistrovaného frajírka, kterému nedělá problém střílet kolemjdoucí (a hlavně Indiány) na potkání. Nutno ovšem varovat všechny slabší povahy - tohle rozhodně není film pro vás. Za některé naturalisticky natočené scény by se nemuselo stydět lecjaké "torture porn", ale o to větší máte o postavy strach. Ač by filmu možná slušelo zkrácení o nějakých 20 - 30 minut, nic to nemění na tom, že ho mohu doporučit všemi deseti.

• 4.4.2016  04:02
    Ty, já a ona (TV seriál) (2016)

Nečekaně kvalitní seriál s přirozenou chemií všech tří hlavních představitelů. Je neskutečně osvěžující sledovat romanticko-komediální dílko, kde fungují obě tyto složky na jedničku. Prakticky žádná z postav tu není vyloženě navíc a všechny mají úžasné charisma. Překvapení letošní jarní sezony. O to víc, že seriál běží na prakticky neznámé stanici a sehnat kvalitní rip byla řehole. Teď jen doufám, že se s Izzy, Emmou a Jackem ještě shledáme. 95 %.

• 13.3.2016  06:26

Koncert mistra Prušinovského a bratří Hádků. Už tato tvůrčí konstelace slibovala skvělou podívanou, ale netušil jsem, do jaké "depky" se to vrhám. Dialogy byly vypilované do posledního detailu a po dlouhé době, z českých luhů a hájů, nešustily papírem. Jen některé zvraty byly až trochu moc čitelné, ale to bych nejspíš chtěl od prakticky debutanta na scenáristickém postu asi příliš. Nicméně jeho mládí je tu znát v tom nejlepším možném slova smyslu a těším se na jeho další tvorbu. Je fajn vědět, že se v posledních letech objevují takové naděje v profesi, která je (nebo by měla být) základním kamenem a srdcem všech filmů. Poslední hvězdičku přihazuji za ten až hmatatelný a zatuchlý zmar všech postav a okolního prostředí Kralup nad Vltavou a především za výtečný soundtrack!

• 4.3.2016  23:25
    SuperBob (2015)

Nejbritštější film o nejobyčejnějším superhrdinovi všech dob. SuperBob je neskutečně příjemné překvapení, z kterého země původu jenom dýchá. Ale nenechte se zmást zdejší kolonkou "akční". Je to překvapivě civilní romantická komedie zahalená do mockumentary hávu. Až překvapivě krátká stopáž navíc zaručuje, že člověk se ani nestihne začít nudit. Za mě tedy velká spokojenost.

• 16.2.2016  22:52
    Deadpool (2016)

Deadpool! Kurva, Deadpool!!! Chcete recenzi? Nasrat! Takových je tu dost a dost. Jděte na to! Okamžitě! Klidně ještě teď! Vypačte dveře od nejbližšího kina, pusťte si promítačku a bavte se. A pak jim tam nechte pár drobných do kasičky, aby se takovéhle filmy mohly natáčet i nadále!

• 2.1.2016  11:15
    Fair Play (2014)

Perfektně vysoustružený snímek, paradoxně možná až moc. Jednoznačná pozitiva jsou zde dusivá atmosféra, parádní kamera a hudba, vhodně vybraný casting. Ovšem jediný problém, který s filmem mám, je scénář, jehož repliky šustí papírem a znějí, jako by vypadly z nějaké laciné příručky pro scenáristy. Víte přesně, co se v dané scéně stane (ba i co přesně postavy řeknou), což je po čím dál tím více ubíjející a ke konci filmu už pomalu k nepřežití. To je bohužel častý problém u autorských filmů, kdy je na pozici režiséra a scenáristy jedna a tatáž osoba. Jinak jde o profesionálně odvedenou práci a poctivé filmařské řemeslo, které se u nás tak často nevidí. Za to rozhodně palec nahoru, ale na zadek jsem si z téhle "férovky" tedy nesedl.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20