DJ Obelix

DJ Obelix

Martin Petřík

okres Kolín
překladatel

homepage

77 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

  Myslíte si, že trčet ve vesmíru jako poslední člověk na světě obklopen hologramem Vašeho mrtvého nenáviděného kolegy, čímsi, co se vyvinulo z Vaší kočky, "inteligentním" palubním počítačem a uklízecím robotem musí být otrava? NEMUSÍ!!! Pro mě bez nejmenších pochyb ten nejlepší seriál, co se kdy objevil na televizních obrazovkách. Tak neuvěritelnou a nevyčerpatelnou fontánu hlášek už nám nejspíše žádný jiný seriál nenabídne. Příběhy Listera, Rimmera, Kocoura, Krytona, Holly a později i Kochanské jsou směsí geniálního britského humoru a nezapomenutelných scén, že si ani nedovolím vybrat jen jednu či dvě. Neříkám, že každický z 52 dílu byl skvostem (především ty bez Rimmera jsou nudnější), ale seriál jako celek je v mých očích vrcholem televizní seriálové tvorby. Takže nachystejte uzenáče ... P.S.: A jeste jedno privilegium si tento skvost drzi - nejlepsi cesky serialovy dabing vsech dob - snad jediny, ktery se mi libi vice nez original.

 • poster

  Ztraceni (TV seriál) (2004)

  Jeden z největších úspěchů americké seriálové tvorby po roce 2000. Příbeh o pasažérech letu 815, který se zřítil na neznámém ostrově uprostřed Pacifiku je chytlavý, postavy jsou skvěle napsané a dobře zahrané. Některým lidem se může postupně zdát zbytečně natahovaný, obzvláště u právě běžící třetí série, ale já jsem toho názoru, že vše má v seriálu svůj důvod. Inu tvůrci seriálu jako Damon Lindelof nás stále přesvědčují, že mají příběh skutečně promyšlený, takže mi nezbývá nic jiného, než jim věřit a bavit se tímto seriálem i nadále... přiznávám bez mučení - I AM LOST! A tento pocit mi nakonec zůstal i po poslední epizodě celého seriálu. Sice se to rozrostlo do úplně jiných rozměrů, než se na začátku zdálo, ale LOST pro mě zůstane jedním z nejlépe natočených seriálů s geniálním castingem.

 • poster

  Perníkový táta (TV seriál) (2008)

  Heisenberg a jeho proměna z milujícího otce v... inu, co bych vám to tu rozepisoval. Nejkvalitnější seriál poslední dekády, který si své kvality udržel od pilotního dílu až do závěrečné epizody prakticky bez výkyvů.

 • poster

  Glee (TV seriál) (2009)

  Hledal jsem si pro podzimní sezonu nějaký nový seriál a hned napoprvé narazím na tuhle pecku. Samozřejmě nelze než ocenit muzikálnost všech hlavních představitelů i humor, který mi ideálně kápl do noty. Jen se trochu bojím, jak dlouhou z tohoto nápadu půjde těžit. Hodnocení je zatím pouze po pilotu, ale se silným náběhem na plný počet. A podle nadšených ohlasů na comic-conu nás na podzim čeká pořádný nářez. EDIT: Tak prvních třináct dílů podzimní série včetně "half-season finale" je za námi a ... a ... já nemám slov. Glee jako seriál dokonale parafrázuje vývoj svých postav - z nenápadného outsidera na seriálový vrchol. Bůh žehnej Foxu, že měli odvahu tento náročný projekt spustit, bůh žehnej Ryanu Murphymu a jeho úžasnému tvůrčímu talentu a bůh žehnej všem lidem, kteří již ví, že zpěv je nedílnou součástí života! EDIT 2: Tak ještě přidám stručný dodatek ke zbytku sezony. Ač se někomu mohlo zdát, že začátek druhé půlky nebyl tak kvalitní, tak já se při každém díle výborně bavil (a když jsem se neřezal smíchy u Brittany a spol., nahradila smích dramatická linka jako v případě dílu Home). Na 100% hodnocení neměním ani fň a už se nemůžu dočkat druhé série! EDIT 3: Hodnocení nechávám k parádní pohádce, která trvala celé tři sezony. Zbytek už osobně za Glee nepovažuji... tečka.

 • poster

  Zpátky do školy (TV seriál) (2009)

  Až do chvíle, kdy došlo na Paintball, jsem chtěl dát 4 hvězdy za moc příjemnou oddechovku, ale tenhle díl to zlomil. Nejlepší seriálová epizoda roku 2010! A Halloweenský speciál v druhé řadě je těsně za ním. ABBA už nikdy nebude znít stejně :-). EDIT: Po druhé sérii na svém hodnocení nebudu měnit nic ani o píď! EDIT2: Nejde mi do hlavy jediná věc. Jak tento geniální seriál mohl nedostat ani jedinou (JEDINOU!!!) nominaci televizních cen EMMY? A to ani za první, ani za druhou sérii? Jediné rozumné vysvětlení, které mě napadá, je, že Dan Harmon musel předsedovi poroty přefiknout manželku...

 • poster

  Městečko South Park (TV seriál) (1997)

  Jedno z nejodvaznejsich dilek v cele televizni historii. Pro nekoho je tezke se prenest pres tu neuveritelnou snusku vulgarit, ale pokud se Vam to povede, dostane se vam inteligentni spolecenske satiry, ktera se nezastavi naprosto pred nicim. Btw: Eric Cartman je jednou z nejlepsich postav, ktera kdy vznikla a dle meho svuj naprosty vrchol zaziva v dilu z pate serie "Scott Tenorman Must Die", kde se naplno projevi jeho zvracena mysl. South Park na veky...

 • poster

  Dexter (TV seriál) (2006)

  Tak jsem Dexterovi dal šanci až po zahájení vysílání v ČR a vidím, že to byla chyba. A ne, tím nemyslím dabing, který mě jako "originálem netknutého" diváka nijak neiritoval, ale proto, že jsem si tento skvělý seriál nechal tak dlouho unikat. Ihned po skončení finálové epizody první řady jsem si sehnal zbytek odvysílaných dílů v originálu a sjel jsem je takřka jedním dechem. Výborná kriminálně-psychologická záležitost, která se ani po 5 sériích neokouká a má stále co nabídnout. Už aby tu byl podzim! Hodnocení sérií - 1. série / 95%, 2. série / 85%, 3. série / 95%, 4. série / 100%, 5. série / 85%.

 • poster

  Česká soda (TV seriál) (1993)

  Vrchol televizního humoru v Čechách. S Petrem Čtvrtníčkem na věčné časy a nikdy jinak. Zde nemám, co bych vytknul...

 • poster

  Drawn Together (TV seriál) (2004)

  Totální úlet, neskutečně nekorektní seriál z produkce Comedy Central, který (bůhvíjak) přežil celé tři sezony. I přes neuvěřitelnou míru násilí, rasismu, homofobie, sexu a zvráceností všeho druhu. Nicméně každá epizoda má několik úchvatných scén a samotné postavy si musíte postupně zamilovat (tedy pokud jste alespoň trochu zvrácení, jako ony :-).

 • poster

  The Angry Video Game Nerd (TV seriál) (2004)

  Cože??? Ono to tu je taky? Tady nemám jinou možnost, než plný počet. Dostávám záchvaty smíchu u každého dílu, ale speciálně tento byl unikum (samozřejmě za to může především recenzovaná "hra") - http://www.gametrailers.com/video/angry-video-screwattack/52921 . EDIT: Neuvěřitelné, každý díl už jsem viděl minimálně třikrát a James "AVGN" Rolfe je génius. Nejen, že si své repliky píše sám, ale dokáže je tak kulervoucně podat, že se dokáže smát na celé kolo. Navíc i jeho vedlejší projekty, ať už se jedná o zábavný Board James o deskových hrách nebo jeho filmové recenze, jsou zábavné, filmařsky nápadité a poučné zároveň. Já tohoto pána zbožňuji :-) - P.S.: Jelikož tu ještě nikdo nenahodil odkaz, kde si můžete prohlédnout všechny díly, tak tedy činím dodatečně - http://www.cinemassacre.com/