Pajky3

Pajky3

Pavel Lepič

Velká Británie
už nejsem ani student ani barman

homepage
Twitter: Pajky3

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47
    • 23.5.2018  13:29
    Rise (TV seriál) (2018)

Když jsem slyšel, že se chystá nový seriál, u kterého bude působit tvůrce Jason Katims, tak jsem věděl, že to musím vyzkoušet. Friday Night Lights je podle mě nejlepší teen/sportovní seriál, co jsem kdy viděl, a Parenthood je jeden z nejlepších rodinných seriálů, takže mám jistá očekávání. Co se týče obsazení, tak jedinou známou tváří je Ted z HIMYM, ale to je vlastně taky dobře. Protože nepotřebuji v rolích studentů vidět nějaké okoukané tváře. Katims očividně ví, co mu dřív fungovalo, a přesně to tady dostaneme taky. Místo sportu divadlo, i když sport hraje vedlejší roli. Dokonce i práce s kamerou až nápadně připomíná FNL. Možná už jsem na seriály jako je tenhle starý, ale nemůžu si pomoci a v jistém provedení mě to prostě baví. Tahle kombinace Friday Night Lights s Glee funguje docela dobře a podle mě stojí za vyzkoušení. Sice mě to nebavilo tolik, jako jeho předchozí seriály, ale i tak mě vcelku mrzí, že nebude druhá řada.

• 23.5.2018  13:12
    Station 19 (TV seriál) (2018)

Dlouho očekávaný spin-off Grey's Anatomy se konečně dočkal svého odvysílání. A musím říct, že jsem na něj byl docela zvědavý. Je vidět (i slyšet), že na svém předchůdci to bude hodně stavět. Ať už jde o ten voiceover, práci s kamerou nebo používání hudby a milostných trojúhelníků. Nadšení se ale nekoná. Postava, která mě nebavila v Grey's, přichází do společnosti dalších postav, které na první pohled zrovna nesbírají sympatie. A na hasičskou stanici je tam překvapivě hodně ženských postav, skoro polovina týmu. (Nedalo mi to a musel jsem si to vygooglit, abych zjistil, že mezi hasiči v US je něco mezi 4–8 procenty žen). Chápu proč je to tak, ale třeba Chicago Fire vyřešilo jejich přísun elegantnějším způsobem. Dokoukal jsem první řadu, ale nejsem si jistý, jestli mi stojí za to pokračovat. Co se týče hasičů, tak mám radši Chicago Fire, a není provázané s Grey's natolik, aby to pro mě bylo dostatečně zajímavé.

• 18.5.2018  10:39
    Deadpool 2 (2018)

Winchester, 16.5.2018 Na nového Deadpoola jsem se do kina vážně těšil a rozhodně z něj neodcházím zklamaný. Spousta povedených narážek a vtípků, které fungují lépe, když máte hodně nakoukáno. Body navíc za Vanishera. Mezititulkové scény jsou jasným vrcholem a skvělým zakončením filmu. A i když to většinu času skvěle funguje a baví, tak si plné hodnocení schovám, protože se překvapivě našlo docela dost chvil, kdy se tak nějak nic nedělo. I tak je to ale zážitek, který rozhodně stojí za vychutnání v kině.

• 8.5.2018  12:35
    The Looming Tower (TV seriál) (2018)

Minisérie založená na skutečných událostech. Tak málo většinou stačí k tomu, abych se o nový projekt zajímal, a stejně tak je tomu i u The Looming Tower. I když musím uznat, že to má i pár dalších věcí, které přitáhly mou pozornost. Hlavní z nich je určitě obsazení. Tomu vévodí Jeff Daniels, pro mnoho známý hlavně jako Harry z Blbý a blbější. Jenže jeho poslední dva seriály jsou herecky mnohem zajímavější (The Newsroom a Godless) a právě tady je hlavním tahounem. I když jeho méně známí kolegové rozhodně nepředvádí druholigové výkony. Po první epizodě jsem si myslel, že to dopadne jako u letošního Waca a tempo se rozběhne. Jenže to se tady neděje ani v pozdějších epizodách. A tak i když jde o zajímavé téma, které rozhodně zasáhne víc Američany, tak mě to bohužel netáhlo tolik, co jsem čekal. Pro mě to tedy nakonec dopadlo jako mírné zklamání i když se člověk dozví pár nových věcí o tom, jak to skutečně bylo s 9/11.

• 8.5.2018  12:11

Po letech jsem se na Fight Club podíval znovu a neztratil nic ze své originality a krásy, kterou jsem obdivoval před roky. Edward Norton má možná lepší film a stejně tak i Brad Pitt, ale společně tady hrají jako o život a dávají tomu neskutečné grády. Jedinej kdo mi tam úplně nesedí je Helena Bonham Carter. Za pár let se podívám znovu a zase si to užiju a o to u těhle kultovních klasik jde především.

• 3.5.2018  11:24

Portsmouth, 2.5.2018 Tohle mohlo dopadnout jen dvěma způsoby, jako kompletní průšvih nebo k velké spokojenosti a já se přiřadím k těm, co jsou s výsledkem spokojeni. Už jen to, že se tolik let k tomuhle filmu směřovalo zaslouží uznání a to, jakým způsobem to nakonec bylo zvládnuto je taky ve výsledku velmi dobrá práce. Obrovské množství postav a i přesto všichni dostávají prostor aniž by zastínili ostatní, to jsem ani nečekal. Akce se zadařila, slovní přestřelky byly povedené a závěr stál za to. Navíc Thanos konečně naplnil očekávání obávaného záporáka. Bavil jsem se a už se těším na příští rok a rozuzlení Infinity ságy.

• 1.5.2018  11:55

Chichester, 29.4.2018 Páni, opravdu se vyplatilo jít do kina. Já jsem ještě nikdy nezažil takové ticho v kině, což bylo možná i tím, že sál nebyl zrovna naplněný k prasknutí, ale stejně se to počítá. A Quiet Place je nejlepší horor od... Vážně už si ani nepamatuju čeho. Pro mě je to nejlepší horor za poslední roky. John Krasinski pomohl vytvořit něco unikátního, se svou ženou hrají jako o život a byla radost to sledovat. Skvělá atmosféra, nepamatuju si, kdy byl zvuk naposledy tak děsivý. Závěr je navíc naprostá lahůdka. Za mě vůbec není o čem diskutovat - tohle se musí vidět a nejlépe v kině.

• 16.4.2018  15:22

Takovej příjemnej a svěží horůrek, který se v klidu obešel i bez zbytečných nechutností. Na hromnice o den více motiv mě bavil a časová smyčka byla dostatečně zajímavá, aby to v klidu odtáhla na slušné hodnocení. Klasický "kdo je vrah" film, který stojí za podívání.

• 15.4.2018  21:30
    To (2017)

To mě bavilo a byl kolem toho docela velký humbuk. Já jsem se podíval až s nějakým odstupem, takže mě ten hlavní humbuk minul, ale i tak jsem asi čekal o něco víc. Tvorbu Stephena Kinga mám rád a většina jeho děl mě bavila a stejně tak je tomu i v případě To. Pennywise je povedenej a celkově to docela slušně fungovalo, takže už se těším na to až se příběh vrátí za 27 let. Snad bude o něco strašidelnější...

• 9.4.2018  11:12

Pamatuju si, že knížka byl velký hit a stejně tak si pamatuju, že jsem s ní měl stejný problém jako s filmem. Postavy nezískávají vůbec žádné sympatie a všechno je tak strašně zmatené. Navíc jsem si Rachel představoval úplně jinak, protože i když se Emily Blunt snaží, tak nevypadá jako alkoholička/troska. A za hlavní chybu považuji přesun z Anglie do New Yorku.

• 9.4.2018  11:03

Film o Lásce, Smrti a Času, který je sice prvotřídně obsazený, ale ani to ho nedokáže vytáhnout z obyčejného průměru. Vlastně ani závěrečné rozuzlení tomu nijak nepomohlo. Uznám, že jeden zvrat (manželství) jsem tak úplně nečekal, ale nakonec jsem si ani nebyl jistej, jestli jsem to všechno pobral správně.

• 7.4.2018  15:04
    This Is England '90 (TV seriál) (2015)

Určitě znáte ty seriály, které ve vás po dokoukání zanechají takový ten hnusný pocit k přemýšlení a zasadí vám pořádnou ránu. This is England je přesně takový. '90 se sice stále zaměřuje hlavně na dvojici Lol a Woody, ale prostor dostávají i ostatní a tentokrát si ho příběhově pro sebe krade hlavně Kelly. I když musím uznat, že když se na scénu vrátí Combo a začne se uzavírat jeho příběh, tak šlo všechno ostatní stranou. Tenhle kus příběhu je přesně to ránou s hnusným pocitem. Jsem zvědav jestli za pár let udělají další sérii a poví nám, co se s touhle partou dělo dál.

• 2.4.2018  17:35

Chichester, 1.4.2018 Easter movie about Easter eggs. Bavil jsem se skvěle. Film je narvanej různýma narážkama a docela se těším, co všechno bych našel při druhém sledování. Nezapomenutelné zpracování Osvícení. Příběh je sice jednoduchej, ale šlape. Hlavní hrdina je sympaťák v obou verzí a stejně tak i jeho parťačka, takže je jednoduchý jim fandit. Milióny narážek baví a dá se tam najít všechno, od Jasona přes Freddyho Kruegera až po Chuckyho. A navíc ta hudba. Jsem docela rád, že jsem to neviděl ve 3D, protože i takhle mi některý scény přišly šíleně chaotický a nedovedu si představit, jak by se to násobilo 3D efekty. Nečekal jsem, že mě to bude bavit až tak moc, třeba až příště najdu další narážky, tak zvednu hodnocení ještě výš.

• 27.3.2018  19:19
    Silnější (2017)

Je tam Jake Gyllenhaal (jeden z nejzajímavějších herců současnosti), je tam Tatiana Maslany (jedna z nejzajímavějších hereček současnosti), je to podle pravdivého příběhu, dokáže to vydolovat emoce a do mixu se přidalo i trochu to sportu. Má to tedy všechno, co bych si mohl přát a přesto to není úplně dokonalý. Možná je to tím, že jsme zvyklý na tu americkou klasiku, kdy si všichni pomáhají a snaží se být lepší a už nás to unavuje. Jenže Jeff se o to nesnaží (tedy alespoň ne hned) a jeho rodina také není vyobrazena jako nejlepší podpůrná skupina. Mě se líbí, že to ukazuje právě tyhle stránky, ale k té extratřídě tomu i tak něco chybí...

• 26.3.2018  16:42

Stejně zábavná šílenost jako v prvním díle, která má navíc v záloze Eltona Johna. Mrzí mě odstranění agentky Roxy, ale když se Kingsman setká se Stateman, tak je to vtipná náhrada. Jinak to trpí klasickým syndromem druhého dílu a všeho je víc, což ne vždy úplně klape. Ale i tak jsem se slušně pobavil a na dalšího Kingsmana se taky určitě podívám.

• 23.3.2018  19:34
    John Wick 2 (2017)

John Wick podruhé přinesl všechno ve větším. Akci, krev a komplikovanost světa zabijáků. Zároveň také ztratil element překvapení a bylo jasné, že Johnovi se nemůže nic stát. Trošku mi unikl smysl postavy Fishbornea, ale jinak to šlo. Jen mě to prostě bavilo míň než jednička i když měl lepšího psa.

• 22.3.2018  19:03

Pustil jsem si pro srovnání s Johnem Wickem a musím říct, že akce s ženou v hlavní roli mě bavila o něco míň. A není to ani tak kvůli Charlize Theron, která si svoje odehrála víc než dobře. Jenže na všechnu tu akci je tam až moc komplikované špiónské prostředí a v závěru přichází zvraty v takovém tempu, že je ani nestíháte sledovat.

• 22.3.2018  15:03
    John Wick (2014)

Trvalo mi to docela dlouho, ale konečně jsem si na Johna Wicka našel čas a rozhodně toho nelituju. Zábavná akční podívaná, která splní přesně to, co jsem od ní očekával a možná přidá i ještě něco navíc. Oceňuji tu práci s ruštinou a vkládáním anglických titulků do obrazu, konečně někde záporáci z ciziny můžou mluvit po svém. Reeves je super, ale i ostatní ve svých menších či větších rolích baví. Casting se rozhodně povedl na jedničku.

• 21.3.2018  14:58

Justice League vlastně ve finále nedopadla tak špatně, jak jsem po vlně kritiky čekal. Ano, záporák nebyl dobrej, ale jinak to docela šlo. Představení nových postav (Aquaman a Cyborg) sice nepůsobilo nejpřehledněji, ale přišlo mi lepší než plýtvání celého filmu na jejich origin (obzvlášť, když se DC ty filmy zatím tolik nedaří). Pro mě je nepochopitelné, že nechtějí zapojit seriálový DC svět, který jim docela šlape. Nic proti Flashovi a jeho obsazení tady, jen mi to přijde docela zbytečné. Osobně mi chyběl vtip a drive, který měl první Avengers (když už je řeč o týmovkách), ale v rámci možností se to docela dalo sledovat.

• 20.3.2018  13:06

Scott Adkins se vrací se svojí životní rolí Boyky a i počtvrté to je zábava, i když asi už ne taková jako dřív. Možná už mě to nebaví tolik, co dřív. I když musím uznat, že když tak proti Boykovi nastoupila za závěrečná hromada svalů, tak jsem čuměl. to i Boyka vypadal jako klučík, co by měl začít pořádně trénovat. Ale jinak jo, zábava to byla, souboje jsou víc než slušný a rychle to uteklo.

• 17.3.2018  23:23
    Wonder Woman (2017)

Po několika nadšených ohlasech v mém okolí jsem čekal mnohem víc. I možná proto nakonec odcházím dost zklamaný. Gal Gadot sice je sexy, ale její souboje si ani pořádně neužijete. Hlavně ten závěrečný je neuvěřitelně natahovaný a nepřehledný díky tuně efektů. Pár povedených vtípků se najde, ale nestačí to. Míň amazonek, víc Londýna, víc války, míň božského souboje a byl bych spokojený. I tak je to však asi to nejlepší, co DC u filmů nabídlo, i když jsem Suicide Squad hodnotil o něco líp kvůli hudbě a celkovému kino zážitku o který jsem se u WW ochudil.

• 13.3.2018  22:24

Hodně jiný a vcelku originální film se svérázným otcem v hlavní roli, který pro své děti chce to nejlepší. Bavilo mě to, líbilo se mi to, ale prožít bych si to asi nechtěl. Viggo Mortensen super a zbytek jeho rodinky je fajn. Bonusové body za využití písničky Sweet child of mine.

• 12.3.2018  21:34
    Hannibal (TV seriál) (2013)

1. série Jestli existuje jeden seriálový tvůrce, jehož rukopis okamžitě poznáte, tak je to Bryan Fuller. A já se rozhodně řadím mezi fanoušky jeho tvorby. A i u Hannibala je to zřetelný, opět se servíruje skvěle obsazené drama s dokonalou stylizací každého detailu. Příběh je mnohem víc serializovaný než se na první pohled zdálo a znalost filmového zpracování není vůbec třeba. I když stejně jako znalost ostatních Fullerových seriálů nabízí pár odkazů navíc, třeba role Ellen Muth byla fajn. Jsem docela zvědavý na to, kam se bude seriál hlavně příběhově posouvat v druhé sérii, ale pokud mi nabídne alespoň stejnou zábavu jako tomu bylo u řady první, tak budu spokojen. Ostatně stejně jako zatím pokaždé, když jsem objevil seriál od Bryana Fullera. 2. série A hurá na druhou sérii téhle seriálové lahůdky. Tentokrát se role tak trochu obrací a lovec se stává loveným, ať už mluvím o Willovi nebo nakonec o Hannibalovi. Navíc bylo příjemná zase někde vidět Michael Pitta, kterak si užívá hrát pořádnýho magora. A jediná postava, ke které má výtky je vlastně Jack Crawford, který se v zájmu toho, aby se scénář hýbal tam, kam je potřeba, chová někdy opravdu divně a nevysvětlitelně. Závěrečná epizoda je vážně dokonalá, plná překvapivých zvratů a podle mě by skvěle sloužila jako závěr seriálu. Nevím, co nás čeká ve třetí řadě, ale úplně si nedovedu představit, čím se tohle dá překonat. A i když říkám tohle, tak musím přiznat, že jsem na ni zvědavý.

• 5.3.2018  20:38
    Waco (TV seriál) (2018)

Příběh neznám, ale trailer předpokládá, že ho znají všichni a vyzradí i to, jak to dopadne. To mi však nebrání v tom, abych byl pořád zvědavý na to, jak se situace vyvine a dostane se tam, kam má. Navíc se mi líbí, že je to minisérie podle skutečné události. Obsazení vysloveně láká ke sledování. Taylor Kitsch si užívá roli Davida Koreshe a podobně je to s Michaelem Shannonem a jeho FBI vyšetřovatelem. A vedlejší postavy, které si zahrají další známá seriálová jména, se také nenechají zahanbit. Je to jeden z těch seriálů, který se musí zažít celý, protože i když se v první epizodě zdá, že se tempo vleče, tak postupem času nabídne dechberoucí scény. Jako třeba první útok na Mount Carmel ve třetí epizodě nebo závěrečnou tragédii. Pro mě nejen rozšíření obzorů, ale i kvalitní televizní podívaná.

• 5.3.2018  20:27

Čekal jsem hodně, ale hlavně něco jiného. Oasis jsou bezesporu skupina, které to skvěle hrálo a zajímalo mě se o nich dozvědět něco nového, něco navíc. Největší škoda je, že se dokument nevypraví tam, kde by mě to zajímalo nejvíc. To co se dělo po mega koncertu, to jak se skupina rozpadla a dávala znovu dohromady a tak dál... Zajímavý dokument, stojí za podívání, ale už jsem viděl lepší hudební kousky. A bratři Gallaghery nejsou lidi, ze kterých si chcete udělat nejlepší kamarády. You know, what I mean?

• 5.3.2018  20:13

Tady není o čem. Nagano bylo jen jedno a už se nikdy nebude nikdy nebude opakovat. Bylo to zrovna v době, kdy jsem hokej hodně sledoval a nejspíš bych to ocenil stejně i kdyby to byly jen strohé sestřihy zápasů. Jenže ony nejsou a naopak dokument nabízí ještě něco navíc a není to jen příběh Petra Svobody. Daří se mu dávat věci do souvislostí a zapojuje do něj skutečné velikány oboru. Podle mě skvěle zpracovaný dokument, který by každý měl vidět, rozhodně stojí za to.

• 19.2.2018  12:43

Cloverfield Lane překvapivě dobře funguje, ale nedosahuje tak vysoko jako první díl. A hlavně právě proto, že od něj čeká nějaké pokračovaní. Pokud by se film jmenoval úplně jinak (The Cellar je skvělý název), tak by mu to určitě neublížilo. Hlavní trojice funguje dobře a postupné odhalování toho, co se děje, se také pěkně stupňuje. Napětí to mělo a já se bavil až do konce, i když ty příšery se mi nelíbily.

• 18.2.2018  17:12

Všechno je to asi tak nějak fajn, jen to prostě není film, který si chcete pouštět v každé náladě. Vlastně to asi ani není film, který si chcete pouštět znova. Nicméně to nic ubírá na tom, že trojice Adams, Gylenhaal a Shannon podávají své postavy skvěle a dokazují, kam patří v herecké lize.

• 14.2.2018  22:22
    Altered Carbon (TV seriál) (2018)

Altered Carbon je jedno z nejočekávanějších sci-fi letošního roku a o tom, že nepůjde o žádný z řady levných pokusů, svědčí i to, že si ho do své stáje vybral právě Netflix. Je to už pár měsíců, co jsem viděl první trailer, ale pamatuju si, že hned po něm jsem si seriál poznamenal a rozhodně ho chtěl vidět. A ten den je konečně tady. Sci-fi mě baví a tohle přichází se slibným námětem. Navíc jsou hlavní role zajímavě obsazeny, takže jsem se nebál toho, že by mě to nezaujalo. A skutečně, jen těžko jsem hledal něco, co by mě na tom nebavilo. Tempo bylo trochu pomalejším, ale podle mě fungovalo na výbornou a akce se s putováním hrdiny za pravdou střídá parádně. A i věci, kterým se nedostalo hned na úvod dostatečného vysvětlení jsou později napraveny. Altered Carbon nabízí spoustu toho, co mě baví. Díky tomu, že se jedná o Netflix, tak jsem si mohl první řadu užít podle vlastního tempa. Největší chválu si zaslouží Joel Kinnaman, ten jako obvykle hraje skvěle a baví mě. Příjemný bonusem pak je, že dal seriál vzpomenout na spoustu filmů, mezi kterými samozřejmě vede Blade Runner. Za mě tedy rozhodně ano a pokud vás takové věci baví, Altered Carbon by neměl uniknout vaší pozornosti. Já osobně si myslím, že půjde o jeden z nejlepších seriálu roku 2018…

• 14.2.2018  21:06
    Uteč (2017)

Zvláštní počin s originálním nápadem, který je mylně označen jako horor. To mu však nijak neubíralo na tom, že dokázal zabavit a překvapit. Škoda je podle mě jen toho nedovařeného konce, který by zasloužil trošku zaříznout ten happyend...

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47