Pajky3

Pajky3

Pavel Lepič

Velká Británie
už nejsem ani student ani barman

homepage
Twitter: Pajky3

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55
    • 4.6.2020  18:48
    13th (2016)

Po nedávných událostech v Americe se tenhle dokument opět stal jedním z nejvyhledávanějších dokumentů na Netflixu. První polovina o vývoj a vzniku rasismu byla zajímavá, druhá o snaze vydělat na vězních byla slabší a docházel ji dech. Třeba John Oliver tuhle oblast (věznice) zpracoval mnohem zajímavěji a poutavěji. Působí to dlouze, ale stojí to za vidění, obzvlášť pokud si k dané problematice chcete trochu prohloubit znalosti.

• 27.5.2020  18:34
    Odpor (2008)

Na těhle filmech mě štve jedna věc. Když už to natočí američani (angličani) a ti evropani budou mluvit anglicky, tak proč jim ještě musí nechat dělat i ten přízvuk? Přijde mi to ještě víc rušivé než ta samotná angličtina a vadí mi to úplně pokaždé. Vždy mi to zkazí dojem z jinak velmi zajímavého filmu. Craiga moc nemusím a i tady mě dlouho odrazoval, ale nakonec byl úplně v pohodě a stejně tak i Schreiber nebo Bell. Jak jsem řekl zajímavý příběh a věřím, že by zůstal dostatečně poutavým i kdyby se nepřidávaly akce, jako zlikvidování tanku.

• 24.5.2020  18:11

Příjemná poválečná romantika z poválečné Anglie. Líbilo se mi to od začátku do konce, i když bylo víceméně jasné, jak to dopadne s hlavní hrdinkou, tak bylo zajímavé, jak se bude vyvíjet příběh z okupovaného Guernsey. Ten to zvedá do nadprůměru. A i přes notnou dávku smutku si to dokáže držet pozitivní náladu, což je třeba ocenit.

• 24.5.2020  18:02

Daft Punk mi moc neříká, víceméně znám jen ty opravdu největší hity jako "One more time" a ani tenhle styl hudby mě moc nebere. Přesto je dokument vcelku zajímavý a pěkně vykresluje vznik fenoménu, který tohle duo vytvořilo.

• 21.5.2020  14:11
    Poslední představení (TV seriál) (2020)

Když jde o sportovní seriály či dokumenty, tak budu dost pravděpodobně v první řadě na to je vidět a určitě si je nenechám ujít. Vážně mě ale překvapilo, jaký ohlas Last Dance vyvolal a byl jsem zvědav na to, jestli dostojí hypu, který se kolem vytvořil. Dokument je to určitě zajímavý a kvalitní, ale i přes vysoké hodnocení z něj nejsem úplně nadšený, protože si myslím, že šel zpracovat srozumitelněji pro diváka. Pokud nejste fanouškem basketballu či Chicaga Bulls a neznáte alespoň základní události dopředu, tak se v něm dříve nebo později ztratíte. A to kvůli tomu, že se vzpomíná na přeskáčku a časová osa se neustále posouvá tam a zpátky. Podle mě by bylo mnohem lepší začít startem kariéry Michaela Jordana a skončit ve finále 98. Klidně i ty samé záběry, ale chronologicky. I tak je to ale super dokument, který doufejme odstartuje vlnu podobných záležitostí.

• 18.5.2020  19:55

Zajímavě natočené a zpracované, navíc plné známých tváří, takže se na to dobře kouká, ale výpovědní hodnotu to velkou mít ani nemůže i proto, jak je to představené. Na tom však není špatného, ne každý dokument musí být připravený odborně. I když na tohle téma by ta trochu odbornosti navíc zajímalo.

• 9.5.2020  12:58
    Normal People (TV seriál) (2020)

Na Normal People jsem se původně ani neplánoval dívat, ale vzhledem k tomu, že sleduju na BBC jiné seriály, tak mi to tam poslední dobou často nabíhalo jako doporučení. A Daisy Edgar-Jones jsem si oblíbil jako vedlejší postavu v Cold Feet, tak jsem se rozhodl tomu dát šanci a jsem za to vážně rád. O tom, že je to podle nejlepší britské knihy roku 2019 jsem se dozvěděl až potom. Ona je tak trochu namyšlená chytrolínka, ale ve skutečnosti je osaměla a ostatní si ji dobírají. On je populární sportovec, který si sice uvědomuje, že tenhle status není navždy, ale ještě si ho nechce kazit. A jak Marianne a Connell dospívají, tak se samozřejmě vyvíjí a role se začínají měnit. Určitě vám to nabídne pár okamžiků, které jsou jako z vašeho života a pár takových, kdy na hlavní hrdiny nevěřícně koukáte a chcete jim říct, ať už spolu mluví. Je to příjemná záležitost, která vás baví sledovat dál a dál. Hlavní dvojice spolu perfektně funguje a oba herci předvádějí skvělé výkony. Navíc já mám slabost pro ty ostrovní seriály, takže Irsko, Dublin a jejich přízvuk u mě boduje. Líbí se mi, jak je to natočené, jaká tam hraje hudba v podkresu. V podstatě se mi líbí všechno. Tleskám i za závěr, kdy jsou všechny karty vyložené na stůl, ale je vlastně na vás si rozhodnout, jak to tedy dopadne.

• 6.5.2020  23:07

Nic proti ničemu, protože si to nehraje navíc, než co to je. A je to slušná akce v hlavní roli s momentálně jedním z nejoblíbenějších herců. Velkému úspěchu na Netflixu samozřejmě napomáhá i to, že v současné době do kin nejdou žádné filmy. Popcorn do ruky, vypnout hlavu a máte ideální návod na fajnový večer. Akce slušná, Hemsworth sympaťák, ale v hlavě to dlouho asi nezůstane.

• 24.4.2020  12:03
    The Nest (TV seriál) (2020)

Když jsem se o The Nest doslechl, tak jsem se těšil, že se podívám. Ani na chvilku jsem neměl pochyby o tom, že mě tahle minisérie zaujme. Tyhle série od BBC prostě mají něco do sebe. Navíc mě k tomu hned v úvodu natáhlo obsazení. Martin Compston (Line of Duty) a Sophie Rundle (Peaky Blinders) mě ve svých seriálech oba baví a těšil jsem se, jak jim to bude ladit dohromady. A nejen, že se podařilo obsazení, ale hlavně se vybralo i zajímavé a dostatečně kontroverzní téma. Náhradní mateřství je sice v UK legální, ale má to své háčky a to seriál ukazuje. K plusům je ještě třeba připočítat i lokaci. Glasgow je super a skotský přízvuk si nejde neoblíbit. Těch pět dílů uteče jako nic a nabídne slušnou dávku drama, tajemství a napětí. Mě osobně se to líbilo o začátku do konce a užil jsem si to. Takže nemám nejmenší pochyby o tom, že The Nest stojí za doporučení a sledování.

• 22.4.2020  17:38
    Dopis pro krále (TV seriál) (2020)

Letter for the King byl jeden z těch očekávanějších seriálů, které měl Netflix naservírovat během března. Knížku neznám, ale údajně jde o jednu z nejlepších nizozemských knížek pro mladé za poslední padesát let. A tak očekávám, že by to měla být taková slušná zábava pro celou rodinu. Je třeba si od začátku přiznat, že nejsem úplně cílová skupina a spíš než porovnat s Game of Thrones či Witcherem je tohle patří spíše do kategorie seriálů jako Merlin nebo Once Upon a Time. Snad ještě víc zaměřené na mladší publikum. A pokud něco takového přijmete, tak věřím, že vás čeká slušných šest epizod. Příběh mladého Tiuriho, který se snaží zavděčit nevlastnímu otci a následovat rodinnou tradici, se vlastně rozbíhá až v závěru první epizody. Není to sice kdovíjak originální a určitě vám bude připadat, že už jste tohle nebo tamto někde viděli. Na druhou stranu to má slušné efekty a za těch šest epizod uteče v rychlém tempu. Takže jestli hledáte rodinnou zábavu, tolik možností zase není a Dopis pro krále tak možná bude stát za zvážení.

• 20.4.2020  17:33
    Vzmuž se (2015)

Taková příjemně neamerická romantická komedie, kdy ani jeden z hrdinů není dokonalý a sympatie k nim je třeba hledat. Ale jak to postupuje, tak to začne bavit. Rory Kinnear si střihnul opravdu unikátního úchyla a i pianová verze Where is my Mind to tlačí k lepšímu hodnocení. Místních 70 % krásně odpovídá.

• 17.4.2020  11:39
    Na nože (2019)

Nemám moc rád Craiga, ale téhle vychvalované detektivce jsem nemohl odolat. A skutečně, chvála, která se o Knives Out šíří, je zasloužená. Bavil jsem se od začátku až do konce a bavilo mě přemýšlet nad tím, jak to celé bylo. Celé obsazení je opravdu povedené a všechny postavy jsou úžasně špatné. Dobrou "whodunnit" kriminálku už jsem dlouho neviděl a tahle se mi trefila do noty.

• 16.4.2020  19:12
    Hunters (TV seriál) (2020)

Seriál Hunters patřil mezi nejočekávanější novinky na začátku letošního roku a není divu. První trailery se podařily a Amazon lákal nejen na zajímavé obsazení, ale i na vcelku originální nápad. Úvod do seriálu je možná pomalejší než by se mi zamlouvalo a i délka pilotu se zdá trochu přetažená. Sice to vcelku uteče, ale když mají všechny ostatní epizody hodinu, proč by měl mít pilot hodinu a půl? Logan Lerman je v hlavní roli v pohodě a jeho mentor Al Pacino taky nezklamal, ba naopak pokud ho máte rádi, tak si jeho postavu užijete. V úvodu se mi líbila nekompromisnost některých scén, takže rozhodně zaujaly třeba lidské šachy (i přesto, jakou kontroverzi vyvolaly). Škoda je, že následující epizody neudrželi laťku už tak vysoko. A navíc mi přišla docela zbytečná postava černé agentky a její příběh. V souhrnu jsem docela zklamanej tím, jak se to vyvíjelo, i když to v závěru zase nabralo spád, tak už to dojem nezachránilo. Příprava pro druhou řadu proběhla, ale těžko říct, jestli o ni bude zájem.

• 16.4.2020  18:32
    Dětská hra (2019)

Už to bude přes dvacet let, ale pořád si pamatuju, jak moc mě originální verze Dětské hry kdysi děsila v televizi. Potěšila mě Aubrey Plaza v roli Andyho matky, stejně jako fakt že to možná nechtěně odkazuje na Toy Story s jménem hrdiny. Chyběla mi temnější atmosféra a větší napětí, ale ve finále mě to dobře pobavilo. Čekal jsem od toho totiž mnohem větší blbost než se z toho vyklubala.

• 16.4.2020  18:14

Smutná teenage romantika, ve které hraje hlavní roli sympatická Chloe Moretz. Všechno funguje tak, jak se očekává a jestli vás tenhle typ filmů baví, tak si užijete i tenhle. Má to sympatické momenty i příjemnou hudbu, někoho to zasáhne víc a někoho míň.

• 10.4.2020  10:44
    Sing Street (2016)

Namlsaný z Begin again jsem se pustil i do Sing Street, která sice rozhodně nebyla špatná, ale za svým předchůdcem přeci jen trochu zaostávala. Hudba je opět skvělá, i když tentokrát hlavně ta vybraná ze skutečnosti a zasazení do dobového Irska se podařilo. Příběh o vzniku školní kapely, kvůli oslnění holky, mě vcelku bavil.

• 9.4.2020  11:25
    Love song (2013)

Znáte ten pocit, když nevíte co si pustit a pak náhoda vybere za vás a vy si užijete příjemné překvapení. Přesně takhle jsem to měl s Begin Again. A v podstatě se mi na tom líbilo všechno. Keira Knightley je nejen pěkná ženská, ale umí i zpívat, Mark Ruffalo je i v takovéhle roli sympaťák a všichni okolo do toho krásně zapadají. Prostředí New Yorku doplněné skvělým soundtrackem. Takže nepřekvapí, že John Carney stojí i za Once. Takhle by to šlo, takových filmů víc. Jediné, co mě mátlo byly ty pohledy, co si Gretta a Dan vyměňovali. Jsem ale rád, že to dopadlo tak, jak to dopadlo.

• 8.4.2020  18:55
    Sel8nne (2013)

Finský blesk Teemu Selänne je jeden z největších sympaťáků, co kdy brázdil arény NHL. I proto jsem se na dokument nesoucí jeho jméno těšil, i když je pravda, že jsem očekával, že se mnohem více budou soustředit na jeho hvězdnou kariéru. Takže mě trochu zklamalo, že se dokument soustředí hlavně na jeho život. Navíc dvojice Selänne-Kariya pro mě bude už navždy symbolem Anaheimu, takže mi přijde škoda, že jejich souhra se taky v podstatě vůbec nerozebírá. Škoda, lepší vybalancování mezi osobním životem a hokejovou kariérou a byl by to super dokument.

• 5.4.2020  23:35
    Pašerák (2018)

Clint Eastwood v roli, která mu je vlastní. Životem protřelý veterán, který nemá filtr a s okolím si moc neláme hlavu. Vážně solidní pašerácká podívaná, kterou jsem si užíval od začátku až do konce a slušně se bavil. Navíc potěší i účast Bradleyho Coopera či Michaela Peni. Takových filmů je třeba víc.

• 2.4.2020  13:02
    Hra z Anglie (TV seriál) (2020)

Fotbal mám rád a budu o něm sledovat v podstatě cokoliv, ale kouknout se na dobové britské drama, které je částečně založené na skutečném příběhu. To mě vážně lákalo víc než obvykle. I proto mě mrzí v podstatě nulová propagace od Netflixu, obzvlášť v době, kdy se žádný skutečný sport nemůže konat. Seriál pochází od tvůrce Downton Abbey a i když jsem ho nikdy nesledoval, tak je pravda, že mi to vytvořilo očekávání, alespoň co se týče toho, že vystihnout dobovou Anglii, se podaří. A taky tomu tak bylo. Střet dělnické třídy s gentlemany se podařil na hřišti i mimo něj. Po první epizodě jsem se bál, že se upustí od fotbalu, ale byl jsem příjemně překvapen, že fotbal zůstal v popředí a byl tím hlavním, kolem čeho se to točilo. Ano, došlo na problémy dělnické třídy, na život bohatých i romantické vztahy, ale nic z toho nerušilo. Co se týče fotbalu, tak historická fakta nejsou úplně správně. Ale to vážně nebrání v tom si sednout a užít si fotbalový seriál, který s vámi bude ráda sledovat i vaše drahá polovička.

• 30.3.2020  18:52

Nijak objevný dokument, který se zaměřoval hlavně na vychválení Whitney Houston. Určitě by to bylo o dost zajímavější, kdyby se pustili víc do rozebírání těch temnějších věcí.

• 25.3.2020  19:31

Na vypnutí ideální, kombinace akce a buddy komedie funguje. Mark Wahlberg jako obvykle sympaťák a já se slušně pobavil. I když tam bylo nahození na pokračování, tak myslím, že se konat nebude.

• 25.3.2020  13:32

Zajímavý dokument, obzvlášť pokud k tomuto tématu nemáte nic nakoukáno. O tom, že držet zvířata v zajetí je špatné už toho bylo natočeno dost, ale tohle tomu přeci jen dává jiný rozměr. Předtím než jsem se na dokument podíval, tak jsem o kosatce jménem Tilikum nikdy nic neslyšel. Opět se ukazuje, že jde hlavně o prachy a dokud tenhle byznys bude dovolený, tak se nic výrazně nezmění.

• 8.3.2020  22:36

Na takovém filmu jako je Midway vlastně není moc špatně a člověka dokáže zabavit. Ale nejspíš vám po něm v hlavě moc nezůstane. Známé obsazení určitě pomáhá, ale postav je tolik, že je těžké všechny si pamatovat nebo dokonce jim fandit. V podstatě od začátku do konce se odehrává jedna bitka za druhou a ty dvě hodiny hravě utečou, jen je škoda, že přes všechen ten boj trochu chybí emoce.

• 23.2.2020  20:50
    Zámek a klíč (TV seriál) (2020)

I když neznám původní předlohu, tak mě trailer na nový seriálu od Netflixu zaujal a já se ho rozhodl vyzkoušet. Čehož s odstupem času určitě nelituju, ale pokud je komiks ještě lepší (jak tvrdí snad každý, kdo s ním měl tu čest), tak se do něj asi budu muset pustit. Když jsem prvně viděl ten dům, tak mě napadlo přirovnání k The Haunting of Hill House a tím, že jsou v hlavní roli děti se nabízí i přirovnání ke Stranger Things. Obě jsou ale pro seriál hodně krutá, protože je přeci jen jiný a snaží se zaujmout jiné a hlavně širší publikum. Tohle je mnohem víc příjemná rodinná oddechovka, kde sice občas hrdinové nejednají úplně logicky, ale i tak to pořád slušně funguje. Já jsem si první řadu užil, bavilo mě zjišťovat, co se bude dít dál a jaký další klíč se objeví. Jestli bude další řada, tak se na ni s chutí podívám.

• 17.2.2020  20:47
    Cizinec (TV seriál) (2020)

The Stranger přišel zničehonic a rozhodně zabodoval. Mám rád britské minisérie a tahle plní všechno, co jsem od ní očekával. Takže vůbec nepřekvapí, že je povedeně obsazená a má náboj od začátku až do konce. Několik proplétajících záhad je natolik zajímavých, že dokáží pořádně vtáhnout a vy jen čekáte, co se bude dít dál. Některé zvraty jsou překvapivé, některé o něco méně, ale daří se to hlavní - udržet diváka v napětí. Já jsem byl spokojenej i s koncem, kterému by možná slušelo o trochu lepší dotažení. Jen jsem nepochopil, proč je český název Cizinec, když postava nazvaná "The Stranger" je žena.

• 15.2.2020  21:43

Původně jsem novou verzi Artuše ignoroval, asi mě nijak nezaujal trailer. Nicméně nedávno jsem byl v kině na The Gentlemen a říkal jsem, co jsem ještě od Guye Ritchieho neviděl a vrátil jsem se k Artušovi. A musím říct, že k velké spokojenosti. Nedostal jsem další verzi příběhu o králi Artušovi, ale pořádnou akční jízdu, která se od začátku do konce nezastaví a nejde se od ní odtrhnout. Temnoty a digitálních triků tam bylo dost, ale většinou to zafungovalo. Charlie Hunnam jako obvykle super, Guy Ritchie si s tím pěkně vyhrál a já se tak nečekaně pobavil.

• 13.2.2020  13:11
    Doom Patrol (TV seriál) (2019)

1. série Seriál Doom Patrol vznikl jako spin-off Titans, který jsem ještě neviděl. Nicméně tady mě lákalo známé obsazení, tak jsem začal tady. Mám radost, když vidím povědomé tváře a zde jich je více než dost (i když Brendan Fraser a Matt Bomer až tak moc vidět nejsou). Líbilo se mi uvedení do příběhu a s ním i rychlé a zajímavé představení všech hlavních postav. I tentokrát se představuje drsnější a temnější komiks, což podle mého není na škodu, protože pokud mám sledovat další komiksový seriál, tak musí něčím vybočovat s řady. A tenhle rozhodně vybočuje svou zvláštností až bizarností. Některé nápady jsou vážně ujeté a povedou třešničkou na dortu je pak uvědomělý komentář záporáka, který sérii provází a který působí tak trochu jako od Deadpoola. Začátek šlape slušně, ale pak se v plné nahotě ukazuje že chybí větší směřování hrdinů. Záporák se sice představil slušně a sliboval dobrou podívanou, ale pak se vytratil a vrátil se až v závěru. Místo toho jsme se dočkali několika epizod, které nechaly postavy se jen tak nějak plácat na místě.

• 4.2.2020  20:23
    Parazit (2019)

Film to je rozhodně zajímavý a stojí za podívání, o tom rozhodně není sporu, ale já jsem měl problém s hlavními postavami. Nevěděl jsem jestli jim mám fandit, nebo je nesnášet a vždycky, když se tohle stane, tak si film nedokážu pořádně užít. Bylo tam pár zvratů, které jsem rozhodně nečekal. Ale od rodinné oslavy mě to zklamalo. Rozhodnutí otce jsem nepochopil a hlavně ten konec mi přišel přetažený a zbytečný, protože jsem měl pocit snad třikrát, že to už musí být úplný závěr.

• 3.2.2020  17:32
    1917 (2019)

Winchester, 15.1.2020 Opravdu působivý válečný příběh, kde je třeba ocenit unikátní práci s kamerou. S klidným svědomím můžu říct, že nic takového jsem ještě nikdy neviděl. Na válečný film sice možná chybí trochu víc boje, ale i tak jsem napjatě sledovat, co se bude dít dál. Párkrát mě sice vyrušil takový rychlý přechod jako když za tmy skočil do vody a vynořil se ve dne, ale chápu že nějak se ta dlouhá cesta do dvou hodin vejít musela. Hlavní dvojice byla sympatická a navíc mě potěšily známé tváře v krátkých, ale významných rolích. Ať už to byl Colin Firth, Andrew Scott, Benedict Cumberbatch nebo Richard Maddden.

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55