Pajky3

Pajky3

Pavel Lepič

Velká Británie
už nejsem ani student ani barman

homepage
Twitter: Pajky3

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48
    • 12.10.2018  11:15
    Anthropoid (2016)

Jeden z největších příběhů, který se odehrál na území naší malé republiky v minulém století. O to více pak zamrzí, že čeští vlastenci nemluví česky. A to není nic proti hercům, protože Cillian Murphy, stejně jako Jamie Dornan nebo Toby Jones hrají skvěle. Ostatní řeč (a snaha o české přízvuky) je asi jediná výtka, kterou k tomu mám. Všechno ostatní fungovalo a napětí se hlavně v závěru dalo krájet. Na takové příběhy by se nemělo zapomínat.

• 11.10.2018  19:18

Mám rád příběhy podle skutečné události a tenhle je již druhý, který jsem k tématu Bostonského útoku viděl a první, který se zaobírá přímo útokem a jeho následným vyšetřováním. Ale vadila mi na něm jedna věc - hlavní smyšlená postava. Film by se obešel i bez ní a působil by mnohem lépe. Takhle přinejmenším podivně působí, že se jeden policajt dostal úplně ke všemu, co se dělo. Škoda, i vzhledem k tomu, že Wahlberg mi jako herec nevadí.

• 11.10.2018  14:27

S filmy od Tarantina to mám jako na houpačce, jednou se mi jeho film líbí a jednou ne. Předpokládám, že po Panchartech a Djangovi byla řada zažít jeden z těch, co se mi nelíbil. A přesně tak se i stalo. Film má vlastně jen dvě věci, kterými zaujme - dlouhé a opakované dialogy a přehnanou spoustu krve a ani jedno z toho mě nijak neuchvátilo. Nebylo to pro mě tak hrozný utrpení jako třeba Kill Bill, ale nijak mě to neuchvátilo.

• 11.10.2018  11:09

Dobrodružný příběh, který se podařilo úžasně obsadit, neboť v hlavních rolích se představí Thor, Spider-man či Tommy Shelby. Bavil jsem se, ať už při lovu velryby nebo i při snaze přežít na otevřeném moři, jen to mohlo vyvolat mnohem více emocí, což se nepodařilo. A to je škoda, přeci jen to je příběh Bílé Velryby.

• 10.10.2018  16:56
    Maniac (TV seriál) (2018)

Už pár týdnů před premiérou, jsem se na seriál těšil a doufal, že mě Netflix nezklame. Hlavním lákadlem pro mě byla Emma Stone, i když Jonah Hill mi taky není úplně protivný. Navíc to bude tak trochu i sci-fi, takže u mě se spousta boxíků odškrtla ještě předtím, než jsem viděl jedinou minutu. A trailer určitě neodradil. Jak už je u projektů na Netflixu zvykem, tak ani Maniac neprozradí v prvním dílu skoro nic a k jejímu plnému užití je třeba celá série. Nehledě na to, že Maniac mění své vyznění (či žánr) nejen každý dílem, ale mnohdy každou scénou. Seriál je totiž úplně jiný než je zvykem a nabízí spoustu zmatení, chaosu a snahy o nápravu, což ho dělá svým způsobem jedinečným. Ač někdy bizarním. Osobně se mi zamlouvala výprava seriálu, která je laděná do takové pochmurné retro budoucnosti. Líbí se mi použití takových věcí, jako jsou ty staré počítače atd. Maniac určitě nesedne každému, ale mě bavil a jsem rád, že jsem se na něj podíval.

• 10.10.2018  16:45

Tragédie podle skutečných událostí jsou vděčným tématem a ve filmovém zpracování většinou dopadnou dobře a nejinak je tomu i u Deepwater Horizon. Je to jedna z těch událostí, o které jsem slyšel i v době, kdy se odehrála a tak mě její filmová adaptace přirozeně lákala. Wahlberg a Russell hrají skvěle a příběh se rozhodně netáhne a emotivní závěr se samozřejmě dostaví, ale určitě nejde přes hranu snesitelnosti.

• 10.10.2018  16:01

Nesmyslnost války v plné parádě a stejně tak tomu je i s moralizací. Uznávám, že to docela slušně fungovalo, protože generála bylo velice jednoduché nenávidět. Jen ten závěr z putyky byl takový divný.

• 7.10.2018  21:25

Winchester, 7.10.2018 Po delší době jsem se vydal do kina a "A Star is Born" v momentální nabídce sbíral nejlepší ohlasy a recenze. Navíc Bradley Cooper je fajn a hudební filmy mi taky rozhodně nevadí. Hudba se povedla a některé písničky se mi opravdu líbily a dovedu si představit je na poslech i mimo film. Bradley Cooper hraje jako o život a s Lady Gagou mu to docela šlape. Mě tam ale chybělo to něco navíc, protože to vlastně jede podle ozkoušených šablon, čemuž je asi těžké se vyhnout, když se jedná o čtvrtou verzi jednoho příběhu. Přesto se však pozitivním ohlasům ani případným nominacím na ceny se nedivím.

• 4.10.2018  18:35

Stejně jako u Hurt Locker, se podařilo sehnat působivé obsazení a zajímavý námět, ale stejně jako u Hurt Locker, ani tady se z toho Kathryn Bigelow nepodařilo vyždímat tolik, kolik jsem čekal. Závěrečný zásah je sice dobré pokoukání, ale dostat se k němu trvá moc dlouho. A tak to bude jen další z řady válečných film z Blízkého východu, které jsem viděl a nic zvláštního nezanechá.

• 4.10.2018  16:01

James Corden mě jako komik baví a díky jeho Late Late Show jsem se dostal k tomu, aby se podíval na Gavin & Stacey. Zvláštní jak ho jako osobnost úplně jinak berou lidi v Anglii a v USA. Mimochodem některá jeho videa jsou dokonalá a to hlavně díky jeho bezprostřednosti a nebojácnosti se ztrapnit.

• 4.10.2018  15:56

Steven Colbert a jeho show mě velice baví, společně s Johnem Oliverem pro mě patří mezi nejlepší komentátory nejen politického dění. Jeho imitace Trumpa je k nezaplacení. Nejvíc mě baví jeho špičkového monology na úvod, ale má rád i jeho rozhovory s hosty, které mi tak nějak přijdou zajímavější než v jiných talkshow.

• 4.10.2018  15:24

Kdo mě trochu zná, tak ví, že časová smyčka je něco, co mě určitě zaujme. Navíc se na hlavní trojici dobře kouká, takže mi ani nevadí, že to všechno to není zrovna ten nejoriginálnější námět. Nenáročná, vcelku vtipná, romantická komedie. Takových klidně víc.

• 3.10.2018  13:56

Mám takový pocit, že jsem Pád třetí říše snad musel vidět v době premiéry povinně na škole nebo tak něco, ale upřímně si z toho moc nepamatuji, snad jen uspání dětí a tu scénu, kterou parodují lidi na internetu i roky později. Ano, rozlobený Hitler se stal možná větším hitem než samotný film. Z nějakého důvodu jsem ten film tak nějak zapomněl a vím, že se to za pár let stane znovu. I proto hodnotím tak, jak hodnotím.

• 1.10.2018  13:45
    Dangal (2016)

Tohle je moje první setkání s indickou kinematografií, pokud nepočítám nějaké koprodukce a asi jsem si nemohl vybrat o moc lépe. Sportovní filmy, založené na skutečném příběhu totiž nikdy nezklamou a vůbec nevadí, že jde o sport, který mě nijak nezajímá. Tenhle je totiž jiný a delší než jsem zvyklý z americké produkce, což však nakonec také nevadí. Nic se zbytečně nezkracuje a přitom to nevypadá, že by tam bylo něco navíc. Přistupoval jsem k tomu s obavy, protože jsem nevěděl, co čekat od indických filmů a nakonec odcházím nad míru spokojený. Doufám, že takových !přehlížených" kousků nakonec najdu o něco víc.

• 29.9.2018  12:18
    Kancl (TV seriál) (2001)

Trvalo mi to poměrně dlouho, ale nakonec jsem ke sledování britského originálu přeci jen odhodlal. Předně musím říct, že americká verze patří k mým velmi oblíbeným a rád se k nim vracím, takže se ani nebudu snažit vyhnout srovnávání. I to možná mohlo originálu v mých očích uškodit. Seriál má stejné zápletky a běží po stejných kolejích. Britská verze a její humor jen o něco víc staví na trapnosti než na vtipnosti, ale to není tak velký problém. Horší je, že tam, kde americká verze má Michaela Scotta, který je takový dětinský trouba, kterému pořád ještě můžete fandit, tak britská verze má Davida Brenta. Prvotřídního idiota, který nemá jedinou dobrou vlastnost, což z něj dělá postavu, kterou si nedokážu oblíbit. Tam, kde má americká Office jednu z nejlepších seriálových romancí všech dob mezi Pam a Jimem, tak tady nabízí jen slabý odvar v podání Dawn a Tima. A i poskok Gareth podle mě nesahá Dwightovi ani po kotníky. A to všechno je strašně divný, protože ty lepší postavy z těch originálních těží hrozně moc, jen jsou oproti těmhle dotažený k dokonalosti. Jednu věc však The Office nemůžu upřít, díky tomu vznikla americká verze a za to budu vždycky vděčný, i proto na hodnocení trochu přidám. Takříkajíc za nápad.

• 29.9.2018  11:59
    Megan Leavey (2017)

Kate Maru mám rád, tyhle válečný true story filmy mě baví a tenhle nabízí i něco jiného než je zvykem. Tenhle nabízí i to, co se děje potom, co se z té hrdinské mise vrátíte, za což palec nahoru. Závěr klasicky tlačenej na patriotickou slzu. Na Netflixu k nalezení pod názvem Rex.

• 27.9.2018  12:00

Ale jo, koukat se na to dalo, jen bych to určitě nenazval komedií. Na druhou stranu to určitě není ani nic akčního, i když se tam od obojího trochu najde. Jestli vás baví filmy o Afghánistánu, tak tenhle se určitě dá zařadit mezi ty odlehčené. Tina Fey mi nevadí, ale coby zapálenou vojenskou reportérku jsem si ji neuměl představit a v roli mi moc neseděla.

• 26.9.2018  12:00
    Disenchantment (TV seriál) (2018)

Je to vcelku jednoduché, jestli se vám líbí humor, který nabízejí Simpsonovi či Futurama, tak i při Disenchantment budete spokojeni. Já do této skupiny spadám a proto jsem se dobře bavil. Po přítomnosti a budoucnosti se nyní vydáváme do minulosti a poznáváme hlavní trojici - opilou princeznu, jejího vlastního démona a naivního elfa. Úvodních deset epizod bavilo, přineslo povedené vtípky a zajímavé nápady. Těším se na víc.

• 25.9.2018  13:48
    Miami Vice (2006)

Obyčejná detektivka, která i přes slušné obsazení nedokáže vtáhnout a donutit vás se víc zajímat o hlavní postavy. Jak klišé praví, tohle už jsme viděli a lépe.

• 22.9.2018  22:36

Super vojenské drama a k naprosté spokojenosti chybí málo. Bavil jsem se drtivou většinu stopáže a dočkal se očekávaného patrionismu v závěru. Dobrá akce (když se to rozjede, tak už to nestaví), sympatické obsazení (Office, OITNB, Grimm) a skutečný příběh, co vtáhne. Takových filmů jen více.

• 20.9.2018  22:27

Filmy podle skutečné události vždycky dokáží vyždímat emoce navíc a člověk k nim přistupuje trochu ohleduplněji. Nejde o žádnou akci, je to čisté drama. O tom, co se stalo jsem neměl vůbec žádnou znalost a o to pro mě byl konec zajímavější. Věděl jsem, že se něco stane, ale překvapilo mě, co to bylo. A na to, že jde o americký film o hrdinech, tak jsem tam necítil žádnou pachuť přehnaného hrdinství nebo patosu, což zaslouží uznání. Závěrečné titulky jsou pecka.

• 20.9.2018  22:21
    10 Years (2011)

Taková upřímná a uvěřitelná jednohubka, kterou člověk nejlíp pochopí, když už za sebou nějaký ten sraz po letech má. Prostě se tam pak někde najdete a nostalgie to táhne výrazně nahoru. Navíc je zajímavé, když ty herce teď o něco starší vídáte jinde, tahle sestava už by byla drahá dát znovu dohromady.

• 20.9.2018  17:54
    Věc (1982)

Když jsem film viděl poprvé, tak mi bylo asi tak 10 a měl jsem z něj noční můry na dlouhou dobu. Nevím proč, ale speciálně ze závěru a dodnes si to pamatuji. Když jsem byl o nějakých deset let starší, tak jsem ho viděl znovu a tentokrát už jsem dokázal ocenit ty skvělé hororové scény, které nabízí. A teď, když jsem starší o dalších deset let tak ho po právu řadím na piedestal jako jeden z nejlepších hororů a pro mě i filmů vůbec. Má to skvělou hlavní hvězdu, skvěle mrazivou atmosféru, dokonalé scény, hudbu a fajnové efekty a v mých očích tomu moc nechybí. Je to jen z těch hororů, které vždy rád uvidím. A navíc nám to dalo parodie, kde hraje Pingu hlavní roli. Některé věci se musí připomínat a tohle je Věc s velkým V, takže seznam mnou oblíbených patří právem.

• 19.9.2018  14:56
    Annihilation (2018)

Po té chvále, co proběhla po zahraničních serverech jsem čekal něco víc a nakonec mi to tak nějak koresponduje s hodnocením tady na CSFD. Jen další důkaz, že potom, co si Netflix podmanil seriálovou tvorbu, tak se pokusí prosadit i na poli filmů. Obsazení je super, Natálka lze jedině chválit. Čekal jsem víc tý fantazie a zmutované zvěře, protože tady bylo v podstatě skoro všechno prozrazeno už v traileru, který odvedl svou práci a nalákal mě. A stejně jako ostatním i mě to připomíná jiné filmy, ať už je to Fontána nebo Příchozí - a bohužel oba hodnotím lépe.

• 18.9.2018  14:49

Další z řady romantických komedií, kde se Američanka vydává na Starý kontinent a poznává místní krásy. Tenhle má alespoň krásy Irska a Amy Adams. Nic převratného, ale na zkrácení času to slouží dobře.

• 18.9.2018  12:43

Asi zhruba po půl hodině jsem si říkal, jak je možný, že tohle má dokonce i pokračování. Je to klasická americká komedie, která staví na hlouposti, nechutnosti a sprostých výrazech a poslouží na jedno podívání. Na druhou stranu chápu, že to někomu pomůže k odreagování, ale žádný megahit to určitě není. Pokud patříte mezi fanoušky Mily Kunis nebo Kristen Bell, tak hurá do toho.

• 18.9.2018  12:18

Nechal jsem se zlákat dvěma věcma. Úspěchem, který Netflix zaznamenal například s Making a Murderer a nadšením jednom z mých přátel, podle kterého to stojí za pozornost. Pro mě to je první setkání se serializovanou verzí vyšetřování skutečných zločinů a pokud bych měl soudit pouze podle tohohle díla, tak bych na žánr asi zanevřel. Ale budu věřit tomu, že to není špička žánru. Okolnosti loupeže a začátek vyšetřování rozhodně bizarní bylo. Jen jsem pořád čekal, že přijde nějaký zvrat a velké rozuzlení, který vše odhalí a uvede na pravou míru. Pozadí případu je sice slušně zpracované a postupně odhaluje vše, co o něm policie ví, jenže ona toho bohužel neví dost.

• 17.9.2018  17:27

Na začátku to působilo jako by použili epizodu ze seriálu Crown, akorát Matta Smithe nahradili Andrewem Garfieldem. Claire Foy vypadá úplně stejně a prostředí Afriky taktéž. A pak se to stalo, přišla změna a běželo to tak, jak se dalo očekávat. To ale nutně nepovažuji za něco špatného, protože mě to bavilo. V závěru i dojemné, překvapivě lépe to fungovalo při rozloučení s přáteli než s rodinou. Obsazeno skvěle a za podívání rozhodně stojí, v porovnání s jinými truestorkami podobného ražení to ale přeci jen zaostává. 70 % tak nějak akorát odpovídá.

• 17.9.2018  17:11
    (Ne)zadaní (2013)

Obyčejná romantika s pěkným obsazením. Nekouká se na to špatně a partě té chemie docela klape, nejvíc mě bavila dvojice Zac Efron a Imogen Poots, naopak nuda byla linka Michaela B. Jordana.

• 15.9.2018  12:18
    Nesmrtelný (2015)

Ryan Reynolds těsně předtím než oživil kariéru Deadpoolem. A i tohle stálo za to. Pamatuju si, že trailer se mi líbil, ale pak jsem na film nějak zapomněl a teď, když jsem na něj znovu narazil, tak jsem si ho s chutí pustil. Skvělý nápad, příběh odsýpá a zápletka je slušná, jen mě trochu zklamal konec, kde se moc vysvětluje, kombinuje a vsází na rodinné hodnoty. To je trochu škoda, i když chápu tu potřebu happyendu.

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48