Pajky3

Pajky3

Pavel Lepič

Velká Británie
už nejsem ani student ani barman

homepage
Twitter: Pajky3

<< předchozí 1 2 3 4 13 26 38 50
    • 18.1.2019  22:36
    Bird Box (2018)

Srovnání s Quiet Place prostě nejde uniknout, ale to nevadí. Snažil jsem se vyhýbat spoilerům a podařilo se mi to tak dobře, že jsem neměl tušení, že Sandra Bullock bude těhotná. Každopádně to bylo zajímavé a stálo za podívání. Tentokrát sledovat začátek toho, jak se děje něco, o čem vlastně netušíte, co to je. Kromě Sandry byl na výbornou i Malkovich. Osobně mě víc bavilo Quiet Place, přišlo mi napínavější a mělo lepší atmosféru, to možná vše i proto, že jsem ho viděl v kině.

• 13.1.2019  23:17
    Vyvolený (2000)

Patřím mezi ty, kteří se na Unbreakable podívali až potom, co je zaujal Split a předtím než se chystali do kina na Glass, aby jim v ději něco neutíkalo. Obsazení a herecké výkony jsou skvělé, práce s kamerou zajímavá a námět bez pochyb originální. Jen mi to celé přišlo takové pomalé a unavené, navíc synátor byl otravnej. Závěr překvapil a celkově tak vytáhl film v mých očích nad průměr. Split mě bavilo o něco víc, ale doufám, že se podaří i Glass a vznikne opravdu nečekaná a originální trilogie.

• 10.1.2019  11:40
    Favoritka (2018)

Portsmouth, 9.1.2019 Hodně zvláštní film, který se mi rozhodně netrefil úplně do vkusu. Dobová výprava byla super a hudební doprovod udržoval pozornost od začátku do konce. Všechny tři herečky sice hrají jako o život, ale čekal jsem od příběhu něco jiného. Na začátek roku 2019 jsem si tak jako první film v kině nevybral zrovna ideálně.

• 8.1.2019  18:41
    You (TV seriál) (2018)

Musím uznat, že jsem to nečekal, ale stalker Joe a jeho vyprávění příběhu o osudové ženě, si získalo mou pozornost. Právě jeho komentář mi přišel jako ona nejzajímavější součást i díky němu vás to do děje překvapivě dobře vtáhne. Pozornost, kterou to vyvolalo, si to ale zaslouží, protože je to slušně zpracovaný nápad. A rozhodně není těžké si užívat postavu Joea, hlavně protože mu to ostatní postavy dělají hrozně jednoduchý. Hlavní hrdinka Beck je sice pěkná holka, ale její naivita či hloupost mě několikrát vážně zklamala. Ještě horší je to pak s postavami, kterými se obklopuje v čele s nejlepší kamarádkou. Ani Joe však není bez chyby, vadilo mi, že mu až podezřele všechno vychází a prochází. Jak začátek skvěle bavil, tak konec mě trochu zklamal. Zakončení jsem sice čekal a jsem rád, že přišlo, ale poslední scéna je vysloveně špatně. Podle mě měl být You jeden z těch dobrých seriálů, co má jednu podařenou a uzavřenou řadu. Pokud pokračování, tak v podobě antalogie.

• 2.1.2019  13:02

Malé rasistické městečko, kam zavítají agenti FBI vyšetřit zmizení dvou bělochů a jednoho černocha. Dva pohledy na stejnou věc, které nabízí idealistický mladý agent a zkušenostmi protřelý starší kolega, stojí za to. Vystihnutí bílé/vidlácko/rasistické kultury se podle mě povedlo. Gene Hackman ve skvělé roli a Willem Dafoe překvapivě v kladné roli, oba zaslouží pochvalu.

• 1.1.2019  20:00

Skvěle. Víc by ani nebylo třeba psát, ale přeci jen si trochu přisadím. Gary Oldman jako Winston Churchill exceluje. Škoda jen, že nejemotivnější scéna je vlastně smyšlená, jinak je to na jedničku a hned mě to donutilo k tomu, aby se znovu podíval i na Dunkirk, abych viděl jak operace Dynamo pokračovala.

• 1.1.2019  15:19

Další z klasických romantických komedií, které jsme od té doby viděli alespoň ve sto dalších variacích. Ale ono se to opakuje, protože to tady fungovalo. A fungovalo to, protože Meg Ryan to opět sekne a Tom Hanks není nikdy na škodu.

• 1.1.2019  15:15

Vlastně je to dobrý drama a po právu skvěle hodnocený, ale mě štvalo, jak jsou všechny ty postavy strašný vidláci. Hlavně Sam Rockwell toho svého podává na výbornou, ale rozhodně není jediný. K tomu, abych si to užil ještě o něco víc mi tam chyběla právě nějaká "normální" postava.

• 31.12.2018  19:28

Konverzační romantická komedie, jaké už se dneska netočí. Meg Ryan bejvala kočka, Carrie Fisher bych nepoznal a Billy Crystal kecal jako o život.

• 30.12.2018  10:15

Čekal jsem, že to bude úplně trapný, ale on to nakonec byl neškodný film o vánoční hře, takže během vánočního období je to film, jehož sledování si bez výčitek ospravedlníte.

• 29.12.2018  13:38

Za nápad a za příjemný twist s uvědoměním je to určitě na plný počet. Jeden z nejzajímavějších projektů, které se v poslední době ukázaly. Rozhodování je dobře udělané, jen bych kolikrát chtěl víc času. Na "první" pokus se mi podařilo najít čtyři z pěti konců, a rozhodně najdu i ten poslední. Díky Bandersnatch jsem si vzpomněl na skvělé "choose-your-own" knížky, které mě jako mladšího hrozně bavily. Určitě by se dalo kopnout do nějakých nedostatků, ale podle mě se tenhle první pokus s interaktivní zábavou pro diváky povedl a třeba časem budou ještě zajímavější. Black Mirror boduje tak, jak je dobrým zvykem.

• 29.12.2018  13:25

Dva důvody - téma a Zoey Deutch. Tohle hraní s budoucností, opakování jednoho dne a podobně je pro mě vždycky zajímavý motiv a nejinak tomu bylo i tady. I když musím uznat, že jsem čekal nějaký jiný konec. A k tomu Zoey Deutch, krásná mladá herečka, kterou jsou nedávno objevil díky filmu Set It Up a rozhodně ji chce vídat ve filmech častěji.

• 28.12.2018  19:02
    Coach Carter (2005)

Basketball není mým oblíbeným sportem, ale Couch Carter je mým oblíbeným filmem o něm. Samuel L. Jackson je v roli trenéra dokonalý a parta jeho studentů taky stojí za to. S chutí jsem si tuhle true storku zopakoval a vím, že v budoucnosti to udělá ještě. Dobrých sportovních filmů nikdy není dost.

• 28.12.2018  14:36

Nikdy jsem nebyl velkým fanouškem Bridget, ale uznávám, že první díl nebyl úplně špatný, i když Bridget byla místy šílená. A podobně je tomu s tímhle dílem, avšak právě té šílenosti ubylo. Příjemně plynoucí romantická komedie, která má nejen fajnové obsazení, ale i pár povedených vtípků. Bylo to fajn a jako závěr trilogie to bohatě posloužilo.

• 27.12.2018  11:33
    Spojenci (2016)

Původně jsem čekal, že to bude jen další z řady průměrných špiónských filmů a první půlhodinku tomu tak skutečně bylo, jenže pak přišla změna a v druhé polovině filmu se do filmu vetřelo nečekané napětí. Takže jsem nedočkavě čekal na rozuzlení. A i díky zápletce v závěru to vybočuje z onoho očekávaného průměru.

• 26.12.2018  21:53

Další velmi povedený film z hokejové prostředí. Dlouho jsem si ho šetřil, protože jsem se bál toho, že prostě nedostojí mého očekávání. Gordie Howe je totiž obrovská hokejová legenda a jeho kariéra by vydala na několik filmů. A i když je škoda, že jeho NHL kariéra je vlastně ignorována, tak myslím, že se podařilo tvůrcům zvolit tu nejlepší možnou etapu. Sezónu, kdy se vrátil do WHA, aby si zahrál se svými syny. I na emoce došlo, hlavně záběry ze skutečnosti. Bavilo mě a doufám, že se brzy dočkáme dalšího hokejové příběhu. Ještě jich je na vyprávění spousta. Povedený přírůstek do kategorie, i když filmy Miracle a Maurice Richard řadím ještě o něco výš.

• 26.12.2018  14:06

Taková obyčejná vánoční komedie o tom, jak komplikované je se sejít a Vánoce si užít. Není to ani romantika a ani komedie, ale na nudné vánoční odpoledne to dokáže zabavit. Nejzajímavější je linka Olivie Wilde a Jakea Lacyho.

• 26.12.2018  12:28

Dobrý dokument mapující historii Coldplay, britské skupiny, které spousta lidí nemůže přijít na jméno. Sám se nepovažuju za obřího fanouška, ale z každého jejich CD mě písnička nebo dvě baví, takže mě vcelku zajímalo, jak to všechno vzniklo. A dokument je to zajímavý, i když už jsem viděl lepší. Jen mi přijde, že během jejich dvacetiletého působení neprošli žádnou velkou krizí (s výjimkou asi minuty použité na rozchod Chrise Martina s Gwyneth Paltrow) a všechno pořád bylo barevné a pohádkové. Nejzajímavější je zpestření o záběry z univerzitních let a proroctví o slávě Coldplay.

• 25.12.2018  20:31
    Padesátka (2015)

Po dlouhé době jsem se dobrovolně podíval na český film a překvapivě jsem nebyl úplně zklamán. Nejedená se sice o žádné veledílo, ale na zabití času to funguje docela dobře. Škoda, že tam nebylo víc té historie - scény ve kterých jsou Kotek, Mádl nebo Voříšková bavily.

• 25.12.2018  17:13

Další z řady podprůměrných filmů, kterými nabídka Netflixu přetéká. Vánoční nudu nezažene a na Vánoce ani pořádně nenaladí. Nepomůže ani fakt, že Eliza Taylor je tam méně otravná než v The 100.

• 21.12.2018  12:24
    Tomb Raider (2018)

Slušná, akční Lara Croft, která dává zapomenout na starší, prsatější verzi. Zhruba tak nějak to šlo i u her, jestli se nepletu. Nikdy jsem nebyl velkým fanouškem Lary, ale hru jsem si několikrát zahrál a myslím, že filmu se docela podařilo vystihnout ty hádanky a hlavolamy. Alicia Vikander je krásná a talentovaná, jen na těch 21 nevypadá. To však nijak neubírá na tom, že jsem se docela dobře bavil. Takže solidní průměr a jedna z těch herních adaptací, která nedopadla vyloženě zle, ba naopak se vcelku povedla.

• 19.12.2018  20:59

Pokračování seriálu, které vlastně nedává vůbec smysl. Hlavně kvůli tomu, že byl seriál pěkně ukončený, pak tam třeba nesedí ani účast Mitchella. Chápu, že to pokračování udělali, ale podle nebylo třeba. Zajímavé bylo ale zjištění, že mimo školu ten humor moc nefunguje, snaha to kompenzovat nárůstem fekálního humoru nefunguje. Ze seriálu jsem nebyl nijak nadšený, ale byl to solidní průměr, tohle je vysloveně zklamání.

• 17.12.2018  22:15
    Mizerná výchova (TV seriál) (2012)

Stejně jako další seriál (Fresh Meat) Jacka Whitehalla se i Bad Education zaobírá příběhem ze školy, akorát tentokrát jde o střední a hlavní hrdina není studentem, ale učitel. Tedy "učitelem" ve velkých uvozovkách. I tentokrát se balancuje na hranici mezi vtipem a trapností, což mají angličani tak moc rádi. A většinou se onu hranici daří nepřekročit, alespoň v úvodu série. Od druhé řady to jde trochu z kopce, hlavně protože Pickwellová je nahrazena Alfieho otcem, což je hrozná postava. A nepomáhá ani nereálný vývoj vztahu mezi Afliem a Rosie. Za to plejáda vedlejších postav je dotažená k dokonalosti (nejlepší byla Chantelle) a ve vzájemné interakci funguje naprosto skvěle. Plusem je i to, že to je pěkně zakončeno.

• 15.12.2018  16:23
    6 Days (2017)

Neměl jsem nejmenší tušení, že se něco takového v Londýně skutečně odehrálo. Takže plus za rozšíření obzorů. Povedená dobová výprava a dobré obsazení. Ze začátku neustálé napětí, které polehku vyprchalo a bylo uzavřeno zajímavým osvobozujícím zásahem.

• 15.12.2018  10:09

Další z řady těch filmů, kde nikdo nerozumí puberťákům, ale všechno se nakonec v dobré otočí. Hailee byla fajn a stejně tak i Woody Harrelson. Ve finále to ale solidní průměr uhraje.

• 14.12.2018  09:01
    Set It Up (2018)

Klasická romantika, která sice ničím nepřekvapí, ale rozhodně neurazí. Zoey Deutch je krásná, jen mi moc neladila dohromady s Glenem Powellem. Přišlo mi, že je to k sobě moc netáhne. Taye Diggs i Lucy Liu si role panovačných šéfů užívají. Celkově to baví a příjemně to utíká, solidní průměr.

• 13.12.2018  17:41

Povedený dokument o příběhu nejlepšího anglického fotbalového manažera, tady se s Gary Linekerem nedá nesouhlasit. Rozhodně zajímavý a stojí za podívání nejen pro fotbalové fanoušky.

• 11.12.2018  23:36

To je ale ujetá jednohubka, pro takové davové dívání s přemírou alkoholu jako dělané. Bavil jsem se a to hlavně tou ujetostí, jinak samozřejmě víc komedie než horor.

• 11.12.2018  23:29

Film plný fantazie na kterém je vidět, že ho má na svědomí ten, kdo stál za Pátým elementem. Jen hlavní dvojice neměl takový šmrnc jako Bruce a Milla. I tak jsem se bavil a příjemně mi ty dvě hodiny, ve společnosti všech možných ras, utekly.

• 10.12.2018  12:21

Svěží rodinná zábava s Kurtem Russellem v hlavní roli Santy Clause. Bavil jsem se, Santa byl cool a děti nebyly přehnaně otravný. Navíc je tam krásně vysvětleno, jak to Santa všechno stíhá s povedeným efektem k doručování dárků. Celkově je to takovej příjemnej vánoční film nesoucí klasická poselství o duchu Vánoc a Kurt Russell byl jako Santa perfektní. Plus rozhodně za humor, akci, dojemné chvilky a pozitivní pocit.

<< předchozí 1 2 3 4 13 26 38 50