Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Animovaný
  • Horor

Poslední recenze (1 934)

plakát

Oktopus (2023) (seriál) 

Vždycky jednou za čas se dostanu k tomu, že mě zaujme český seriál a tentokrát padlo mé oko na Oktopus. Odložené případy mě baví a na českou verzi jsem byl docela zvědavý, navíc Miroslav Krobot je herec, který má charisma. Líbí se mi netypické charaktery hlavních postav, které nemají potřebu se líbit za každou cenu. Kapitán Dítě je takovej divnej pavouk, co nemá potřeba si něco dokazovat, ale svou práci má vlastně docela rád a má motivaci ji dělat dobře. Navíc je jasné, že za roky u policie bude mít v šuplíku pár pířpadů, které pro něj mají osobně větší význam než jiné. Ke spolupráci dostavá mladou policistku, která působí chladně a odměřeně. Zkrátka ideální pracovní pár. A světe div se, ono jim to společně docela funguje. Některé případy jsou zajímavější než jiné, ale jako celek mi série vychází v dobrém. Nejvíc to samozřejmě táhne závěrečný případ, který je osobnější než ty ostatní. Vůbec by mi nevadilo, kdyby tomu ČT nedělila pokračování.

plakát

The Newsreader (2021) (seriál) 

Tady se mi australská produkce trefila do noty až nečekaně dobře. Mám rád retro seriály a tenhle nabízí náhled do zákulisí zpráv ještě z doby, kdy světu nevládnul internet, takže to má úplně jiný nádech než zpravodajství dnešní doby.  Přitáhla mě k tomu hlavně Anna Torv, kterou mám rád už od doby Fringe, ale obsazení mě celkově baví. Konec osmdesátých let nabízí spousta zajímavých příběhů a o kontroverze není nouze. Perfektní set, dobová výprava a zakomponování skutečných příběhů tomu dává velký šmrc, ty osmdesátky z toho prostě přímo sálají. Navíc to dokáže vtáhnout a chcete sledovat další epizodu, abyste věděli, co se bude dít dál. Vztahy mezi postavami se vyvíjejí a zbytečně se nepřešlapuje na místě. Já jsem po dvou sériích velmi spokojený a těším se na to, až dorazí pokračování. Jsem rád, že to BBC zařadila do vysílání, jinak bych se k tomu nejspíš nikdy nedostal a to by byla docela škoda.

plakát

Catastrophe (2015) (seriál) 

Katastrofa je taková typická anglická záležitost, která se trochu řízla americkým pohledem na věc. A ještě aby ne, hlavní hrdinka je Sharon (původem Irka), kterou naprosto nečekaně zbouchne Američan Rob, během svého výletu do Londýna. Rob se k situaci rozhodne postavit čelem a vrhne se do katastrofálního vztahu po hlavě, což vede ke spoustě zajímavých situací. Je vidět, že si Sharon Horgan a Rob Delaney psali ty postavy přímo pro sebe, protože to působí tak přirozeně jako málokterý seriál. Humor je ostřejšího řízu, což rozhodně nebude vyhovat každému, ale pokud vás zaujme, tak zůstanete až do konce a určitě si ho užijete. Přijde mi, že to ke konci už nešlapalo tak dobře, jako na začátku, ale pořád to byla slušná podívaná.

Poslední hodnocení (3 075)

Oktopus (2023) (seriál)

23.11.2023

The Newsreader (2021) (seriál)

23.11.2023

Catastrophe (2015) (seriál)

23.11.2023

Barbie (2023)

15.11.2023

Sisu (2022)

03.11.2023

Tajná invaze (2023) (seriál)

30.10.2023

Beckham (2023) (seriál)

24.10.2023

Kluci z Bromley (2018)

07.09.2023

Oppenheimer (2023)

07.09.2023

Reklama

Poslední deníček (19)

The Whale

Southampton, 7.2.2023 Film jako The Whale byl pravděpodobně proplul pod radarem, kdyby nebylo hereckých výkonů. Není divu, že se jméno Brendana Frasera zmiňuje v souvislosti s Oscarem, protože to, co tady předvadí stojí za vidění. Film sice emociálně dost tlačí na pilu a tak je v podstatě nevyhnutelné, že ke konci se očekávají slzy. V průběhu taky nejspíš dojde na okamžiky, kdy vám nebude úplně skvěle a tak jak fyzicky, tak i psychicky, ale rozhodně stojí za vidění