Falešní poldové (2014)

Jako fanoušek New Girl jsem se na film, kde hlavní dvojici hrají herci z tohohle seriálu, opravdu těšil. Už první trailer mě pobavil. Nick a Coach, nebo chcete-li Jake a Damon mě rozhodně nezklamali a film si očividně užívali. Zábava to byla celou dobu, vážně jsem se dobře bavil, protože tihle dva jsou prostě fajn herci. Samozřejmě, že by se našlo pár věcí, které by si mohli odpustit (špekoun, výměna zubů), ale celkově si myslím, že se to povedlo. Věřím, že obliba New Girl v tomto hodnocení pomohla, přesto si myslím, že si to můžou užít i ostatní diváci. Film s pohodovým nádechem, kde se dva kámoši dobře baví - mě to stačí.

Frankenstein (2011) (divadelní záznam)

Díky za obnovení projektu National Theatre Live, díky tomu jsme se vypravili do kina v Chichesteru na divadelní představení Frankenstein. Viděli jsme v podání, kdy Cumberbatch hraje monstrum a Miller Frankensteina. A hned od úvodního "zrození monstra" až po ve závěrečnou děkovačku se mi představení líbilo. Přesto, že nepatřím mezi divadelní typy, tak mě toto "výrazové" divadlo zaujalo. Cumberbatche jsem měl za opravdu dobrého herce, ale po jeho výkonu v této hře ho řadím ještě mnohem, mnohem výš. To, co předvádí je opravdu dechberoucí záležitost, což má za následek zastínění ostatních herců, včetně Millera. (Vcelku by mě zajímala i verze v opačném gardu). Tohle se rozhodně musí vidět!

Skyfall (2012)

Bond nikdy nebyl můj favorit, ale musel jsem mu dát ještě jednu šanci, protože nám ho hostfather několikrát doporučoval. A když už jsem v Anglii, tak proč nevyzkoušet agenta jejího veličenstva znovu. Jenže ani po tomhle kousku se Bond rozhodně nezařadí mezi série, které budu nedočkavě vyhlížet. Nejlepší na celém filmu je písnička Adele, jinak je to pro mě po všech stránkách průměrnej film, takže lepší hodnocení dát ani nemůžu...

Jersey Boys (2014)

Kinozážitek v našem malém městečku Petersfield. Na úvod musím říct, že mě rozladilo čekání, protože film měl začínat v 7:30 a začínal až o hodinu později, což dobrému pocitu rozhodně nepřidá. Zpočátku jsem měl velký problém s hlasem hlavního zpěváka, ale později jsem asi částečně otupěl, protože mi to už nepřišlo tak zlé. Stejně tak jsem měl problém s jejich angličtinou, protože jsem se často přistihl, že jim něco nerozumím. Jinak bych si dovedl představit, že film bude o něco kratší, protože mě přišel dost rozvleklý. Z herců se mi líbil nejvíc Tommy, tedy Vincet Piazza, který mi do role "hajzla" skvěle seděl. Celkově si z toho odnáším průměrný zážitek, mohlo to být rozhodně lepší, ale zároveň i o dost horší.

Bůh lásky (2010)

Začátek kinozážitku v Petersfieldu. Po traileru byl na úvod puštěn tento oceňovaný, krátkometrážní film. Nelíbil se mi, nelíbil se mi hlavní hrdiny a přišel mi zbytečně dlouhej. Sice se tu píše 18 minut, ale já mám pocit, že trval alespoň jednou tolik. Takže za mě ne a ocenění nechápu...

Konec přehlídky (2012) (seriál)

K této minisérii mě samozřejmě přivedlo jméno Benedicta Cumberbatche. Popravdě řečeno tahle minisérie na mě zapůsobila opravdu zvláštně. Atmosféra celého příběhu je zvláštní a postavy se nechovají tak, jak by se dalo předpokládat. Dokonce se nechovají ani tak jak by chtěly. Samozřejmě nejvýraznější je to u Tietjense a jeho ženy Sylvie. Navíc jsem rozhodně neodhadnul závěr a čekal jsem něco "většího". Herci jsou super, nejen Benedict, který mě přilákal, ale i jeho žena Rebecca Hall a mladá sufražetka Adelaide Clemens. Kromě toho, kostýmy, Anglie a válka - to jsou všechno plusy, které určitě musím zmínit. Škoda jen té zvláštní atmosféry, která mi úplně nesedla. 70 %

Hvězdy nám nepřály (2014)

Zase jeden z hitů, o kterých se v jednu chvíli mluvilo a psalo snad všude. Nejen o filmu, ale spíš o knize. Ale na film se docela dobře kouká, i přesto, že jde o příběh dvou nemocných a zamilovaných a je jasné, že to dřív nebo později skončí a skončí to slzavým údolím. Jen právě ten konec se docela táhl a v závěru to prostě nezafungovalo tak, jak jsem čekal. Na tohle téma mám radši 50/50. Shailene Woodley má docela pěkně nakopnutou kariéru, takže jsem zvědav, kde se jí dočkáme příště.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Jednička se mi asi líbila o něco víc, přesto mě bavil i tenhle příběh. Možná je to tím, že vyprchalo původní nadšení, nebo tím, že příběh objevování je zajímavější než zachraňování. Přesto vtipné situace a draci chovající se jako jiná zvířata mě prostě baví. Animace je úžasná a já se opět jen a pouze utvrdil v tom, že takovýho dráčka bych si rád pořídil domů a když to nepůjde, tak si alespoň budu muset zavzpomínat u Spyra. Jsem spokojenej, takovéhle animáky mě prostě baví...

Don Jon (2013)

Tenhle film mě překvapil a po dlouhé době je to film, o kterém nevím, co si myslet. Hlavní hrdina a jeho životní styl je mi vzdálený až to není hezké, takže si k němu nedokážu vytvořit žádný vztah. I přesto, že některá moudra, která zde padnou dokážou člověka překvapit svou nekompromisní pravdivostí. Mě asi nejvíc pobavil krátký film (Tatum-Hathaway). Joseph Gordon-Levitt je sympaťák (ne tak moc v téhle roli), Scarlett je nádherná (to však nepřebije fakt, že je tady její postava nepříjemná) a fakt, že nejlepší ženou je Julianne Moore mi hlava nebere. Jsem rozpolcen, takže hodnotím průměrně. (Student Agency - Říjen 2014)

Sousedi (2014)

Nejhorší na tom je, že to je přesně ten film, kdy jsme to nejlepší viděli už v traileru. Ten mě totiž docela navnadil a říkal jsem, že asi přežiju i Rogena a jeho humusáckej humor, jenže. To je právě ta ingredience, kterou se tady dochucuje až moc často a nikdy z toho tak nebude víc než průměrnej film... Ale Rose Byrne se docela povedla. (Student Agency - Říjen 2014)