Walk the Line (2005)

Skvělý životopis se skvělými herci a hereckými výkony, který se dá skvěle poslouchat i jako podkres, protože soundtrack je super. Phoenix je úžasný a jeho představení jako Cash je vážně pecka a zdatně mu sekunduje i Reese. Johnny Cash je pro mě jednou z nejzáhadnějších postav hudby, to co hraje sice není úplně můj šálek kávy, ale tak nějak nenásilně se mi postupně dostává pod kůži. Stejně tak je pro mě vždy záhadou jeho osud. Nikdy si totiž nepamatuju, jak přesně jeho příběh končí.

Telefonní budka (2002)

Už na poprvé jsem byl nadšený z toho jak ten film odsýpá a zbytečně se ničím nezdržuje. I po druhé projekci jsem spokojený, telefonní budka stojí za podívání.

Ostrov (2005)

Skvěle obsazený a hlavně zajímavý sci-fi. Takové příběhy mám rád a takové filmy taky. Navíc, když jsem zjistil, že záporák je Sean Bean, tak bylo jasný, že umře. S chutí jsem se podíval podruhé a určitě se za nějaký čas podívám znovu...

Comprar, tirar, comprar (2010)

Zajímavý dokument, který se snaží otevřít oči, díky faktům, která vlastně všichni dobře známe. To, že firmy vyrábějí šunty, které by se měly rozpadnout těsně před uplynutím záruční lhůty není nic nového, ale je zajímavé dozvědět se něco z pozadí.

Šest v tom - Pilot (1997) (epizoda)

Pilotní díl či úvodní film k povedenému seriálu. I tady mi dal vzpomenout na to, že jsem nejprve viděl českou předělávku, protože se mi vybavovaly scény z české verze, když jsem viděl, co se na obrazovce děje. Ale platí zde to samé, co jsem napsal u samotného seriálu. Tahle šestice z Manchesteru je sympatická, vtipná a velmi snadno oblíbitelná. A Adam s růži v zadku je nezapomenutelný!

Šest v tom (1997) (seriál)

Když jsem před pár lety viděl českou verzi (Přešlapy), tak jsem s ní byl spokojen a hrdě jsem prohlašoval, že originál nikdy vidět nechci. Jenže pak jsem se přestěhoval do Anglie a začal koukat víc na britský seriály a rodina, která nás ubytovala měla doma kompletní edici na dvd. Takže jsme se do ní pustili a rozhodně nelituju. Tahle šestice z Manchesteru je sympatická, vtipná (jako fanoušek United jsem si užíval jejich občasné narážky) a velmi snadno oblíbitelná. Jejich příběhy, které se postupně mění z těch vtipných až po ty vážně, mě bavily a rád jsem se na ně díval. Samozřejmě jsem měl nejradši pár Rachel a Adam, ale i ostatní postavy se mi líbily. Jediná věc, co mi vadila na tom, že jsem viděl českou verzi, je to, že mi to prozradilo úplný závěr. I kvůli tomu to na mě nemělo takový emocionální dopad jako by to mělo v případě, že bych to nečekal. 2016: Návrat seriálu se kterým jsem nepočítal a byl jsem jím neskutečně potěšen. Je to už nějaký ten pátek, co jsem Cold Feet opustil a spokojeně žil dojmem, že příběh je uzavřený. Jenže pokračování dávalo hlavu a patu, vážně bavilo a vydrželo další skvělé čtyři roky. Na Cold Feet si mi líbí, jak skuteční jsou a že se nebojí představit postavy, které když nemají co nabídnout, tak prostě odejdou. Stejně jako v životě, lidi přichází a odchází. A teď bych chtěl další pokračování nebo alespoň důstojnou náhradu. Třeba se za pár let zase dočkám...

Kokainoví kovbojové (2006)

Zajímavý dokument, který je hlavně v úvodu doslova narvaný informacemi a jen těžko se všechno, co je řečeno dá pochytat. Miami a organizovaný zločin, je zvláštní, když si člověk představí, jak to zní jednoduše, minimálně ta část s pašováním.

Foo Fighters: Live at Wembley Stadium (2008) (koncert)

Foo Fighters poslouchám už delší dobu, po nedávno zhlédnutém dokumentu jsem si naladil i ten nejznámější koncert a jsem rád. Je to totiž neskutečnej koncert, který dokáže skvěle naladit. Už teď se těším, až Foo Fighters uvidím na vlastní oči, 26.7.2014 v Brightonu... A pokud bude alespoň trochu atmosféra jako tady (i když vím, že srovnávat koncert z Wembley a "normální" koncert se nedá), tak budu nad míru spokojen. Foo Fighters patří právem mezi nejlepší rockové kapely.

Penny Dreadful (2014) (seriál)

1. série Když jsem se o tomhle projektu dozvěděl, tak jsem ho s velkým nadšením zařadil mezi ty, které si rozhodně nenechám utéct. Důvod je prostý, dobré hororové seriály aby člověk pohledal. Navíc kombinace nejznámějších literárních hororových postav a viktoriánského Londýna zněla víc než lákavě. Jenže má očekávání byla velká, rozhodně větší než nadšení, které se po shlédnutí prvních dílů dostavilo. A na stejné vlně to pro mě pokračovalo i v průběhu celé série. Našlo se samozřejmě i pár zajímavých scén, občas se zašla podívat i poutavá a hutná atmosféra, ale to bohužel není dost. Nejvíc mě však mrzí, že v současné době horor znamená pouze zobrazování nechutného, což mě rozhodně nestačí. Já se chci u hororu bát. Nebudu zpochybňovat herecké výkony, protože herci se mi líbili, hlavně trojice Green-Hartnett-Dalton. Já jsem prostě jen nedostal, to co jsem chtěl a co jsem očekával, přesto však Penny nezatracuji úplně a na druhou sérii se podívám, až přijde čas. Jen ji nebudu vyhlížet tak nedočkavě jako tu první, možná i to pomůže... 2. série Sledování druhé série jsem dlouho odkládal a abych pravdu řekl, vůbec se mi do něj nechtělo. Ale seriál v sobě má něco, co mě do něj opět ponořilo. I když se nemůžu zbavit dojmu, že Penny Dreadful je jedním z těch seriálů, kde forma vítězí nad obsahem. Z hororové atmosféry nezbylo vůbec nic a některé linky bych úplně vypustil. Například tu s Dorianem G(r)ayem. Výprava, kostýmy či herci a jejich výkony, to všechno je bezesporu na jedničku, ale příběh značně pokulhává.

Imagine: John Lennon (1988)

Beatles nikdy nebyla skupina, kterou bych nějak zaslepeně poslouchal a uctíval, a přesto to nejzajímavější z tohoto dokumentu pro mě bylo to, co se týkalo skupiny. Několikrát jsem se přistihl při osobním životě Lennona, že se docela nudím a vlastně mě to moc nezajímá. Lennon nebyl typem člověka, který by mě fascinoval, nic to však nemění na tom, že je to hudební legenda, stejně jako Beatles a tenhle dokument stojí za podívání. Třeba se bude líbit víc než mě.