• Krátkometrážní

Žít a nechat zemřít (1973)

V každém případě Bondovka s nejlepší úvodní skladbou. I když Tuna Turner v Golden Eye je také vynikající...

Záhada Blair Witch (1999) odpad!

Už tenkrát, když tento filmík vylétl s úspěchem do kin jsem věděl dle přečteného obsahu a ústních svědectví známých, že to bude volovina. Po bezmála čtvrtstoletí jsem se sebral a zkusil to. A dostal jsem přesně to, co jsem čekal - těžkou nudu a vskutku hororové dialogy v tom nejhorším slova smyslu. Vše zakončeno protivným vřískáním ústřední kunďaby v díře. Díky za "zážitek"...I ta nepovedená parodie Závada Blair Witch si ten jeden bodík zasloužila, toto ne!

Pohřbena zaživa (2007)

V žánru hororu vcelku banální příběh se slušným závěrem. Do průměru to hází Tobin Bell v kontrastní roli vtipálka a trojice přepychových roštěnek.

Špinavý trik (2013)

Sestava herců skvělá. Škoda nesmyslné stopáže, kdyby se to zkrátilo o 20 minut, hned by se onen celkem zajímavý scénář projasnil.

Nezapomenutelná láska (1957)

Klasický, stokrát omletý romantický mustr - ovšem krásně natočený a velice dobře zahraný oběma hlavními protagonisty. Moc dobře se na to koukalo! Závěr nádherný!

Na západní frontě klid (2022)

Jedná se samozřejmě o dobrý válečný (a protiválečný) film. Nicméně každý, kdo tento román v 15 letech četl (jako mezistanici mezi KOD - knih odvahy a dobrodružství a "vyšší" literaturou) musí uznat, že TV film z roku 1979 s Ianem Holmem, Donaldem Pleasencem a Ernestem Borgninem je prostě lepší, výstižnější ohledně předlohy a lépe obsazený.

The Beatles: Now and Then (2023) (hudební videoklip)

Líbí se mi nostalgický klip. Písnička je samozřejmě v kontextu ostatní tvorby Beatles méně než průměrná.

Postal (2007)

V dobrém slova smyslu opravdu třeskutá komedie, kde si zahrál i sám Uwe. Jsou zde k vidění Talibán, křesťanští fanatici, pětice dokonalých modelek, hustý trpaslík, Usáma bin Ládin a hory mrtvol včetně dětí. Přestřelky jsou vskutku masakrózní :-)

Nádherná Zelená (1996)

Taková extra naivní, moralistní pitomost s pár vtipnými momenty...například koncert symfoňáku.