Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Fantasy
  • Dobrodružný
  • Sci-Fi
  • Akční

Oblíbené filmy (6)

After: Tajemství

After: Tajemství (2021)

(Biograf Jičín 02.09.2021). 3.díl ze série After je konečně tady. Na rozdíl od předchozího dílu, jenž se mi podařilo zhlédnout pouze s titulky, jsem si nyní mohl užít i český dabing. Ze všech dílů jsem si ho rozhodně užil nejvíce. Hardin a Tessa jsou již dospělí a vše se jeví více vážné. Jejich láska, city, a touha jeden po druhém je intenzivnější a silnější. Do cesty se jim staví jediné: život. Zatímco Tessa plánuje budovat svoji kariéru po vystudování univerzity, Hardin si přál usadit se s ní v Londýně. Ačkoliv si přeje, aby s ní jel, Hardin odmítá a opět se pohádají. Nakonec to Hardin pěkně podělá a Tessa odjíždí sama. Po dlouhé době však jeden prahne po druhém více než kdy jindy a nakonec přece jen Tessu navštíví. Má ale strach. Zdá se, že si Tessa někoho našla, a vidí v tom potíže. Velmi žárlí, a to Tessu štve. Miluje ho, tak jak by mohl o její lásce pochybovat? Dělá pro něj vše, a on si toho necení. Namísto dalšího odloučení však spolu zůstanou. Užijí si spolu spousta lásky a sexu. Jednou seznámí Hardin Tessu se svým otcem, pravým otcem. A spolu se i opijí, i přes Tessinu nelibost. I přes jejich lásku se Hardinovi jednoho dne, když se na chvíli vrátil domů, aby pomohl svému pravému otci, zdá o ní a jejím kamarádovi, jak si to spolu užívají. Bojí se s tím svěřit Tesse, ale nakonec jí to přece jen řekne. Tessa přijde s nečekanou útěchou. Dělej mě, dokud na to nezapomeneš. Je vidět, že Tessa začíná být jako Hardin. Již se nestydí, a umí být i krutá, jako je on. Dokonce si to spolu rozdají i ve vířivce. Čím dál tím více k sobě patří. Jdou spolu i na mejdan, a ona tančí. Hardin z ní nemůže spustit oči. Je opravdu jeho, ačkoliv si myslí, že si ji nezaslouží. Brzy se však vymknou kontrole další věci. Hardin se dozví, když jedou za jeho matkou do Londýna na její svatbu, že si to rozdává s někým jiným. Je z toho zdrcen. Tessa se ho snaží podporovat, a oba dva si promluví s jedním z nich. Zjistí se další věc. Hardinův otec je někdo jiný. (V tu chvíli jsem nedokázal zjistit, jak to je, ale zjevně se jednalo o něco zlého). Zjistí to i Tessa, a oba k sobě nakonec přiběhnou, aby utěšili jeden druhého (konec dílu). Těším se na pokračování. Josephine Langford opět jako výborná bezchybná herečka. Jen ten dabing byl podivný a jiný než v prvním díle. 95 procent, 5 hvězd. Doporučuji!

After: Polibek

After: Polibek (2019)

Na film jsem se díval již podruhé a před premiérou třetího dílu. A i nyní jsem si ho dokázal patřičně užít. Krátký příběh: Tessa, vzorná dívka, jež kráčí v matkou vytyčených plánech, jde studovat na vysokou. Ve všem jí podporuje její přítel/kluk Noah, stejně vzorný a hodný kluk. Oba dva může čekat slušné manželství. Poté, co přijde na kolej, pozná své spolubydlící, jež se rozhodně neřídí podobnými způsoby. Matku to znepokojí, ale Tessa ji ujistí, že vše bude v pořádku. První den školy proběhne přesně jak má, a Tessa se seznámí s Landonem. Oba dva se skamarádí. Když přijde na kolej, potká ho poprvé. Hardina, kluka, jenž jí okamžitě uchvátí. Je to něco, na co nebyla připravená. Ale jak plyne čas a vidí ho opět, pocítí, že se v ní něco probudilo. Na oslavě v jeho domě mu při hře vzdoruje, když ho má políbit, ale u něho v pokoji se zdá, že mu už neodolá. Hardin je zlý kluk, drsný, má nepěknou minulost s holkama, ale i dobrá dívka se může uchytit na ty zlé. Hardin ji pozve na jeho oblíbené místo, a zde poprvé pozná, že ho miluje více než Noaha. Že je prostě lepší. Čas plyne a ona s ním poprvé stráví noc. Její přítel, Noah, se s ní rozejde a když se to později chce s Hardinem rozdat, přijde k nim její matka. I ta na ni zanevře. Tessa si však stojí za svým a nedbá jejích rad. S Hardinem začne i bydlet a jejich vztah i přes problémy Hardina s jeho rodinou vzkvétá. Dokonce se s ním po svatbě Hardinova otce vyspí. Když se však jednoho dne Tessa dozví, že mu píše jakási dívka, je znepokojená. Hardin musí odejít a to jí dělá starosti o to víc. Jeho kamarád jí napíše, kde by ho mohla najít. Sešel se s kamarády, bez ní. Jedna z jeho holek jí ukáže skutečnost, jež jí unikla. Na party kdysi hráli vadí, nevadí a ona ho odmítla. Tehdy si z toho Hardin nic nedělal a vsadil se, že se do něho Tessa zamiluje a pak jí odkopne. Vše tedy byla jen hra. To Tessu zničí. Ačkoliv jí Hardin poví, co si o ní myslí nyní, a že už si s ní dávno nepohrával, rozejde se s ním. A zatímco ona dál studuje a podá si přihlášku na jiný obor, Hardin přemýšlí, co dál. Se svým starým životem skoncoval. Na konci semestru pro ni napíše práci. Sejdou se na jeho oblíbeném místě a zdá se, že se usmíří (konec dílu). Velmi jsem byl překvapen, když se mi i po více než roce zalíbil příběh více než nyní. Teď ho chápu mnohem lépe. Tessy je mi líto, to, co zažila, bylo tak pěkné, a přece jen to byla údajná hra. Hardina bych měl proklínat, ale to už je zkrátka Hardin. Josephine Langford vyzdvihuji na plné čáře. Je škoda, že si nic dalšího téměř nezahrála. Toto je pro ni taková špička, a přitom by zvládla i více. Jelikož si nechávám rezervu, dávám 85 procent a 4 hvězdy. Doporučuji!

After: Přiznání

After: Přiznání (2020)

Druhé pokračování romantického příběhu o Tesse a Hardinovi. Jako minule uvidíme plno romantických scén, dramatických výjevů a touhy po tom druhém. Novinkou je, že tento díl je už více pro starší, věkovou hranici bych dal spíše na patnáct let, začíná tu být i erotika a tu bych mladším nedoporučoval. Josephine Langford se tu jako Tessa pořádně předvedla a nemůžu se dočkat pokračování, až se nám na filmových plátnech opět ukáže, samozřejmě spolu s okouzlujícím temným Hardinem, jehož hraje Hero Fiennes Tiffin. Rozhodně nemůžu nic vytknout. Proč dávám ale jen čtyři hvězdičky? To proto, abych si zahoval rezervu pro další díly, kterých se můžeme za rok či dva dočkat, tedy pokud to pandemie dovolí. Příběh: Tessa již není s Hardinem. Namísto toho jde pracovat. Hardin mezitím přemýšlí, co dál. V jednu chvíli je se svou kamarádkou, jež na něj měla špatný vliv, nakonec ale zavolá Tesse. Rozhodne se za ní přijít, zatímco ona je na párty a opilá. Seznámila se s jistým mužem a toho s sebou pozval. Trevor je slušný a milý muž a ten může být lepší než Hardin. Jako opilá se ale s ním vyspí. Toho ale později lituje. Zatímco Hardin opět odjíždí, ona se později rozhodne za ním vrátit. Je šťastná, že se s ním setká, a zdá se, že bude zase vše v pořádku. Když už se ale chystá opět odjet, a setká se i s Noahem, začnou se Hardinovi zdát noční můry a proto raději zůstane. V jednu chvíli prožijí i sexuální chvíli ve sprše. Vše se vyvíjí dobře, dokud se Hardin nesetká se svým otcem, jenž od rodiny utekl a nepohádá se s ním. Na chvíli se od sebe s Tessou odloučí, později se ale k sobě opět vrátí. Na party s Molly se z Tessy vyklube pěkně zlá holka, více než samotný Hardin. Je vidět, že na ni zapůsobil, a nyní je ještě horší než on. Dokonce ho i využívá. A nakonec, na nový rok, si to spolu vášnivě rozdají. Když ale Hardin zjistí, že se stále přátelí s Trevorem, pohádají se a opět od sebe odejdou. Tessa jede pryč, a Hardin se jí snaží zprávami omluvit. Rozrušená Tessa zažije nehodu. V nemocnici za ní přijde Trevor a v záchvatu šílenství jí řekne, že Hardin nepřišel ani nenapsal. A Hardinovi nakecá, že o něho nemá zájem. Devět dní spolu nemluvili. Hardinovi se zdají noční můry a Tessa se mu snaží dovolat. Sám Hardin se nakonec rozhodne vydat za ní. Ona sama se ho už vzdala a s Trevorem slaví v práci. Když ho ale znova uvidí, rozhodne se utéct. Hardin ji pronásleduje a zdá se, že již odjela. Nakonec se ale opět setkají a odjíždí domů. Na Trevora zapomene a je opět s Hardinem /Konec dílu). PS: Kdo jede jen podle hodnocení a nepustí si filmy pod červenou (70 procent), o dost ujde. Doporučuji filmy až do 50-55 procent. Risk je někdy zisk! 90 procent.

Trhliny

Trhliny (2009)

Po zhlédnutí filmu jsem měl chuť sedět hodinu zcela ztuhlý a šokovaný. Film se mi líbil, o tom žádná, ale takto intenzivní zážitek jsem prožil u filmu poprvé. Zde skutečně můžete nesmírně litovat kladnou postavu a proklínat, toužit zabít tu zápornou. Příběh vypráví o životě dívek na internátní škole, jež touží po návratu domů a nudí se. Jedinou záchranou je tajemná učitelka G. (Eva Green), jež jim pomáhá s pomocí cvičení a zdokonalování jejich těla odpoutat se od všedního života ve škole. Společně tvoří silný tým. Když do školy dorazí španělská šlechtična, mladá krásná dívka, ostatní na ni pohlížejí s opovržením. Přejí si, aby zmizela, pomlouvají ji i šikanují. Jen pár z nich se zalíbí její příběhy, zážitky a zkušenosti v gymnastice. Kdo však velí, má hlavní slovo. Jednoho dne ji vyženou, což zničí slečnu G. Ta se do ní tajně zamilovala, ačkoliv Fiamma s ní ani s Týmem nechce mít nic společného. Když se vrátí, je slabá a zmrzlá. Již od počátku má problémy s dýcháním, a každé větší vypětí musí rozdýchat s pomocí pytlíku (jako dnes astmatik). Po jejím návratu plyne život dál. Nyní si ji téměř všichni váží, uspořádají oslavu, a i přes protesty na slečnu G. z vedení nechává svým děvčatům volný průběh. I když se o ní Fiamma dozví tajemství, tj. že jí sebrala jisté věci, nechává ji zatím na pokoji. Po dalším vyčerpání provede G. hroznou věc: zatímco Fiamma spí, ona si s ní sexuálně pohraje. Vše vidí jedna z dívek v jejím týmu. Nenávist vůči Fiammě a podpora G. ji postaví do rozkolu. Rozhodne se potrestat Fiammu a obviní ji z neštěstí G., jež si vyslechne vztek od Fiammy. Rozhodne se odjet, což dívky nechtějí. Začnou pronásledovat Fiammu a na jednom místě ji zmlátí. Po úprku a únavě začne Fiamma umírat. Pomoci se od G. nedočká, ačkoliv o ni do poslední cvíle prosí, a tak bolestivě zemře. Jedna z dívek vidí na slečně G. po smrti Fiammy vidí její šílenství. Smrti dívky G. nelituje. Rozhodne se odjet, zatímco dívkytruchlí. Uvědomí si, co vlatně Fiammě způsobily. Film končí náhle. Dívky dostanou od G. dopis, ve kterém jim přeje mnoho štěstí. Zatím se musí v sama sobě vyznat (konec filmu). Právě smrt Fiammy mne málem přivedla až k pláči. Tak nevinná půvabná dívka s nadějnou budoucností, a nebezpečné okolí ji o život tak surově připraví. Doufal jsem, do poslední chvíle, že se G. vzpamatuje a zachrání ji. Dlouhé umírání mne trhalo na kusy. A lhostejnost od slečny G. mne tak moc rozčílila. Měl jsem chuť... netřeba popisovat. Fiammy mi bylo velmi líto. Dříve jsem viděl podobný film, jenž mne velmi dojal, "King Kong", to bylo ale dávno (2 - 3 roky?). Kdybych v té době viděl tento film, asi bych to neunesl. Ale asi bych ho tehdy chápal, to si nejsem jist. Na závěr: Velký respekt tvůrcům filmu, knihu jsem nečetl, ale samotný snímek byl intenzivní a emoční. 100 procent na svůj žánr. Velmi doporučuji!

Život Adèle

Život Adèle (2013)

Žasl jsem. Nic lepšího na téma romantická láska dvou dívek jsem zatím neměl tu čest zhlédnout. A vůbec mi nevadily ty tři hodiny. Film jsem si rozdělil napůl do dvou dnů, abych měl šanci vše zpracovat. I když nebylo třeba. Samotný snímek bych rozdělil do několika částí: 1. Adéle začne chodit s jistým klukem. Zprvu se zdá, že je vše v pořádku a jejich vztah přeroste i do intimností. Dokud neuvidí jistou dívku s modrými vlasy, jež ji zcela uchvátí. Láska na první pohled v ní ihned zahoří. Seznámí se s ní v lesbickém baru, kde se seznámí i s její přítelkyní. Začnou se spolu stýkat, a později se Adéle rozejde se svým přítelem. 2. Po několika dnech již Adéle neodolá a dívku, Emmu, políbí. Ještě ten večer se spolu poprvé vyspí. (Zde můžu pochválit odvahu filmařů za sexuální scénu. Byla intenzivní, nespoutaná, prostě vyjádření čisté lásky. Nebojí se zajít až do erotických míst, jež jinde přesahují meze). Adéle a Emma spolu jdou do bouřlivé oslavy LGBT. Emma pozve svoji novou dívku ke svým rodičům, jež se o ní velmi zajímají. Následuje druhá noc. 3. Zde začíná příběh ztrácet na radostné vlně a přechází pomalu, ale jistě k dramatickému vyvrcholení. Když Adéle na oplátku pozve Emmu ke svým rodičům, nezmíní se o pravdě, jež jí neřekla. Rodiče Adéle o jejich vzájemné lásce nic neví. Dívky se tím ale zatím netrápí. Emma má jedinou výtku. Přeje si, aby byla Adéle šťastná a nezanedbávala svůj talent na psaní. Místo toho Adéle vyučuje v mateřské škole. Tam se seznamuje s jistým mužem, jenž ji i přes současnou lásku přitahuje. Důvod je jediný: Emma má mnoho práce se svojí vlastní prací, jíž je malba obrazů a grafická kresba. Přeje si prosadit se na trhu, a to dá dost práce. Adéle se skoro už ani nevěnuje. Adéle je tím velmi zklamaná. 4. Adéle zhřeší a začne se vídat se svým kolegou. Několikrát se s ním vyspí, ačkoliv toho později velmi lituje. Jednoho dne přijde pozdě k Emmě domů. Ta již o všem ví. Velmi se spolu pohádají, a i přes Adélino naléhání, omlouvání a pláči je Emma až krutě nemilosrdná a vyžene ji z domu. To Adéle nesnese. 5. O tři roky později. Adéle již vyučuje i první ročníky, a snaží se vše zvládat. Jak svoji práci, tak i stálého zoufalství kvůli Emmě. Od té noci s nikým nespala ani se nestýkala. Odpoledne tráví venku s kolegy a večery sama doma. Stále po Emmě pláče. Jednoho dne, na podzim, přijme Emma její pozvání do kavárny. Tam si spolu důvěrně promluví. Emma má vztah se svoji vlastní dívkou, a pečuje o dvě děti. Kariéra jí jde velmi dobře a na život si nestěžuje. Na druhé straně Adéle zůstává sama, práce je sice dobrá, ale náročná, a přeje si být opět s Emmou. Velmi ji chybí. Ačkoliv mezi nimi opět zahoří vášeň, Emma ji odmítne. Již ji nemiluje a ani ji nepotřebovala vidět. Stále ji má ale ráda a nezapomíná na jejich lásku. 6. Závěrečná scéna. Adéle přijme pozvání Emmy na její výstavu. Seznamuje se s ostatními umělci, a vidí, jak je vlastně Emma šťastná, slavná a populární. Nepřijme žádost jistého muže, s nímž se jednou viděla, aby si s ní promluvil. Místo toho opouští život Emmy a vydává se dál, do života bez ní (konec filmu). První část filmu, o níž jsem se zmínil, byla mírně nudná. Všední věci, tiché a nezáživné scény. Do té doby, než se seznámí s Emmou. V tu chvíli jsem zpozorněl. Láska roste a s tím i moje nadšení, že jsem nevybral špatně. U sexuální scény jsem zůstal jako u vytržení. Ale nejenom tehdy. Od samotného druhého setkání až po první starosti ze strany Emmy jsem měl pocit, jako bych se od filmu nemohl odpoutat. Poté ale začaly nabývat problémy a s tím i můj "strach", jenž předpovídá blížící se problém. Ten ve filmu vždy nastane. Hádku, jež je od sebe oddělila, a samotná přítomnost toho muže, s nímž si Adéle začala, mne velmi rozesmutnila. Vše bylo více než jasné. Láska jim nevydrží. Vina je oboustranná. Emma se měla více věnovat Adéle a naproti tomu ona na sebe měla více upozorňovat. Ne začínat si s někým jiným. Obrazně: Emma postavila rakev, Adéle se do ní pohřbila a Emma ji zatloukla. Zbytek filmu jsem již pouze částečně vnímal. Mírná naděje u jejich schůzky, kde se Emma měla rozhodnout, jestli přece jen nedá Adéle ještě šanci, byla pohřbena v mžiku. Uplynuly tři roky, možná se měla jedna z nich rozkývat dříve. A ten závěr... to se snad ani nedá zhodnotit. Konec jejich lásky a stýkání jako vymalovaný na jednom z těch Emminých obrazů. Alespoň tak to vnímám já. Pokračování můžou být různá: 1. Skutečný konec jejich lásky, poté tu máme dvě možnosti: Adéle půjde dál a najde si jiného/jinou, či zchřadne a zůstane do smrti sama. 2. Emma přece jen vycítí, jak je Adéle sama, a svůj vztah přehodnotí. Jak říkala: "Nikdy to nebylo takové, jako s tebou". Sama byla nešťastná také, když Adéle opouštěla. Poté by se k sobě vrátily. 3. Vše zůstane v tzv. střední cestě, a budou se i nadále občas stýkat. Film se mi velmi líbil, obě herečky byly velmi půvabné. Léa Seydouxová coby Emma měla pěkné modré vlasy, a Adéle Exarchopoulos coby Adéle zde vypadala tak zranitelně... Doporučuji, film zde má příjené hodnocení, s nímž souhlasím. Jiný film na toto téma takové kvality snad ani nenajdete. Francie je umí na jedničku. 100 procent, vzhledem k zaměření na tento druh filmů.

Byzantium

Byzantium (2012)

Podruhé, nebo snad již potřetí jsem se díval na tento film, a můžu konečně jednoznačně říci svůj názor. Velmi dobře propracovaný film, jenž je zde velmi podceňován. Dramatická, ale nádherně depresivní hudba, dlouhé záběry, jež tu nejsou na škodu, a především prvky upírství a jeho originalitě činí z filmu mistrovský kousek. Eleanor a Clara, matka a dcera, se skrývají před světem a prchají od dvou tajemných lovců z Bratrstva, jenž se je snaží zničit z orušení pravidel kodexu - upírem nesmí býti žena! Zatímco Eleanor je ráda sama a krmí se pouze na starých a umírajících lidech, jež jí to svolí, její matka se živí jako prostitutka, aby vydělávala pro ně peníze. Obě dvě předstírají chudé a beznadějné dívky, Eleanor ale již nechce se skrývati před světem a skrze jednoho milého kluka trpící leukémií se představí se svém pravém světě. Příběh její matky je temný a její ještě horší: na počátku 19.století se rozhodl jistý kapitán přivést Clar do domu neřesti, kde musela pracovat. Jeho společník, jehož si přál zabít, údajně zahynul při jejich společné výpravě za mocným artefaktem. Když se ale o pár let později, kdy je Clar již vážně nemocná, vrací zpět, vezme Clar na tajuplný ostrov, kde z ní udělá upířici. Sám je již upírem. Proměna Clar je proti kodexu, a tak Clar utíká. V nevěstinci porodila Eleanor, a dala ji do sirotčince. Nyní se za ní vrací na poslední chvíli. Eleanor je málem zabita a znásilněna, díky Clar je ale proměněna v upíra. Příběh, jež Eleanor vynesla na svět a pověděla ho jistému muži - profesorovi okultních věd - zaujme jisté dva muže, policisty, jež po nich pátrají. Oba dva jsou z Bratrstva, jeden z nich ten, jenž proměnil Clar v upíra. Mezitím, co se mezi nimi strhne hádka a umírá jejich "bytný" (prostě muž, jenž jim pronajal penzion), touží Clar ve vzteku zabít Eleanořina přítele, jemuž prozradila své tajemství. Na poslední chvíli se ale od Eleanor, jež byla muži zajata, o její zoufalé situaci, a rychle ji jde zachránit. Když už se zdá, že Clar zemře a Eleanor hned po ní s pomocí mystického meče, ten, jenž dříve zachránil Clar (omlouvám se, ale jména mi moc nejdou), zabije svého společníka. Závěrečná scéna jen upoutává pozornost na fakt, proč není volné pokračování: Eleanor svého kluka doveze na ostrov, kde se - on - promění v upíra, a Clar jí dává svobodu. Sama jde vstříc osudu s dalšími nepřáteli z Bratrstva (konec filmu). Herečka Saoirse Ronan mě již upoutala v jiných filmech, ale zde je asi nejlepší (hned po Ammonite). 90 procent, 5 hvězd. Velmi doporučuji!

Ovládací panel
1 bod

Fanklub

(1)

Reklama

Reklama