Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Akční
  • Fantasy
  • Dobrodružný
  • Sci-Fi

Poslední recenze (996)

plakát

Ms. Marvel - Tehdy a teď (2022) (epizoda) 

5. a předposlední díl 1.série, poslední ze seriálu. Kamala se v minulosti snaží najít Aishu, svoji prababičku, aby se s ní poradila o vlastním osudu. Je nám nastíněna její minulost. V roce 1942 utekla po nalezení náramku od svých dočasných spojenců, z nichž se stali její nepřátelé, a to do malé vesničky. Zde potkala milého mladého muže, jehož si brzy vzala. Následně porodila holčičku, (budoucí babičku Kamaly) a žila si se svým mužem jakž takž šťastný život. Kolem nich totiž nezuřila pouze 2. světová válka, ta spíše patřila k vedlejším konfliktům. Sváry Indů a Pákistánců (tedy Muslimů) totiž neustále nabíraly na síle, a Britský Ráj se rozpadal. Musela nadejít chvíle, kdy se stane Indie nezávislou a všichni Muslimové budou muset odejít do Pákistánu, kde mohli žít mnohem více v klidu. Vlaků směrem do nové domoviny však mnoho nevyjíždělo. Aisha se svojí dcerou a maželem nechtěli odjet, matku však dohnala minulost a vůdkyně nepřátel z cizího světa. Situace se změnila. Její muž chtěl vědět, proč, a ona mu vše narychlo vysvětlila. Tváří v tvář bývalému spojenci skončila s nožem v břiše. V danou chvíli se udála zvláštní situace, přišla totiž Kamala. To ona nakonec zachránila svoji babičku před davem (...). Když se vrátila zpět domů, spolu s ostatními uviděla trhlinu v prostoru. Jenže jako jediná (se svým novým kamarádem) přežila, ostatní se nechali zlákat vidinou domova. Trhlina je však, včetně hlavní záporné postavy, zabila. Zdálky to napůl viděla i Kamalina matka a babička. Uznaly její nové schopnosti, a vydaly se s ní domů. Karman mezitím z trhliny dostal nové schopnosti, a rozhodl se skrýt u Bruna. I přesto, drony mnohem horších nepřátel je dostihly (...). 75 procent. Více akce, ano, ale přesto se děj trošku táhl.

plakát

Ms. Marvel - Dýky z Karáčí (2022) (epizoda) 

4.díl. Kamala se s matkou na pokyn jejich babičky vydává do Pákistánu. Cíl "Nany" je jasný, ač ho před svojí  dcerou (nikoli však vnučkou, logicky) vehementně tají: zjistit, co se skrývá za vidinou jedoucího vlaku, jíž byla jak ona, tak i Kamala vystaveny, a která je velmi překvapila. Mladá černovlasá dívka se setká po dlouhé době se svojí sestřenicí a bratrancem, poznává místní kulturu, ale také se seznámí s mladým klukem, jenž ji zase představí svému strýci (či otci, nyní nevím). Ten se ji pokusí alespoň částečně naučit porozumět náramku, a též poukázat na nebezpečí, jemuž může velmi brzy čelit. Avšak než stihnou cokoliv vykonat, čaká na ně překvapení. Z vězeňského komplexu prchají nepřátelé Džinů, toužící podmanit si celou planetu. Již jednou vůči Kamale stáli. Jejich snem se vrátit se zpět na domovskou planetu, a z ní dobýt zbytek Země. Kamala sice vzdoruje, seč může, ale je brzy vyslána do minulosti, do roku 1947, kdy se Indie stává samostatným státem a Muslimové, tedy její prababička i babička, jsou nuceny odjet pryč (...). 50 procent, velmi slabý díl.

plakát

Ms. Marvel - Předurčení (2022) (epizoda) 

3.díl. Dozvídáme se podrobnosti o okamžiku, kdy se podařilo Kamalině babičce nalézt magický náramek v Indii okupované Brity, a též o jejím původu, skrývající se v Džinech z dálné planety. V současnosti se koná svatba Kamalina bratra Aamira, na níž se sjedou všichni členové její mnohačetné rodiny. Její kamarádka Nakia se stává téměř zvolenou členkou rady Mešity. Kamrana čeká těžká volba, když se jeho matka, jež unesla předtím jeho kamarádku, rozhodne skoncovat s vyčkáváním, a hodlá vtrhnout i na svatbu. Naší hrdince nezbývá jiná možnost než spustit požární poplach a poprat se s nepřáteli sama. Tedy do chvíle, než na místo přijedou ti, kteří na ni měli zálusk jako první, a protivníky zneškodní. I přese vše se však Kamale nepodaří před Nakiou schovat své magické schopnosti, z nichž už měla mnoho potíží při volbách, kdy spojenci Kamranovy matky vtrhli do mešity. Mladá dívka se rozhodne své potíže předmatkou i otcem zatajit. 60 procent. Díl mi sice částečně připadal i dobrý, na lepší známku ho ale ohodnotit z důvodu dosti slabých a zbytečných okamžiků nedokáži.

Poslední hodnocení (1 113)

Ms. Marvel - Tehdy a teď (2022) (epizoda) (E05)

24.11.2023

Ms. Marvel - Dýky z Karáčí (2022) (epizoda) (E04)

24.11.2023

Ms. Marvel - Předurčení (2022) (epizoda) (E03)

21.11.2023

Ms. Marvel - Trable mileniálů (2022) (epizoda) (E01)

13.11.2023

Čas čarodějnic - Série 2 (2021) (série) (S02)

11.11.2023

Čas čarodějnic - Epizoda 10 (2021) (epizoda) (S02E10)

11.11.2023

Loki - Season 2 (2023) (série) (S02)

10.11.2023

Loki - Velké poslání (2023) (epizoda) (S02E06)

10.11.2023

Marvels (2023)

08.11.2023

Reklama

Poslední deníček (259)

Loki - 7. až 12.díl. Kam až se může seriál propadnout?

Mohl bych se zde zmínit jen krátce, stejně nemohu o ničem mluvit, prozože seriál nic neposkytl. Avšak, já učiním opak, a dám si záležet, abych všem sesumíroval své ne příliš nadšené myšlenky: všech šest epizod ze sebe vyplodilo asi tolik, čeho bychom se v jiných, mnohem lepších seriálech dočkali během dvou, maximálně tří dílů. Tam, kde jsem s hodnocením první sezóny končil nepříliš pozitivně, mohu v závěru druhé ještě více přidat na kritice: potenciál nově vydaných dílů se držel pouze na úplném počátku, a to jen od dřívějších. Od té chvíle, kdy "převzaly" zodpovědnost sami za sebe, poukázaly na (upřímně) mimořádnou slabost. Ani já sám nerozumím, kde se vlastně vzala. Ale popořádku.

   Sylvie měla velmi slušně našlápnuto. Stala se druhou hlavní postavou seriálu, druhým Lokim (však jím taky byla, v tom se mi velmi líbila). Jenomže s každým dalším pokračováním její role citelně slábla. Kdo ji v pátém a šestém díle považoval za zcela zbytečnou, měl pravdu. Obdobně mohu mluvit i o Mobiusovi. Jistě, dívat se na jeho skutečnou minulost, kde měl děti a prodával vodní skútry, to pobavilo, avšak v TVA? Kde se ztratila jeho zapálenost? Jediný, kdo doopravdy nezklamal, a dlouho se držel, byl Ouroboros. Jeho důležitost v pátém (či možná spíše čtvrtém) díle se zdála neotřesitelná. Avšak i on v posledním díle "zmizel".

   A všechna pozornost se upřela na Lokiho, na Boha lsti a falše, jenž se jí chopil svědomitě a s pílí sobě vlastní. To on strávil staletí učením mechaniky v TVA. To on nakonec obětoval sám sebe, aby zachránil přátele. Jeho vzpomínce patří naše čest (...). Aneb, seriál se sice svého jména skutečně držel, avšak k čemu vlastně? Kdo s radostí sleduje vtomto druhu kinematografické tvorby jedinou postavu? Kdo se chce cítit taktéž psychicky sám, jako Loki (myšleno, samozřejmě, z hlediska kvality tvorby)? Kdybychom alespoň nepřišli o jeho lásku k Sylvii. Kdybychom se vrátili k cestám do minulosti, a poznali i další dobré postavy.

   A především, kdybychom měli šanci poznat skutečné nebezpečí. Není přece na škodu sledovat, kterak se rozbije ve čtvrtém dále usměrňovač, aby další pokračování směřovalo k myšlence "vše v pohodě". A to zase navázalo na cestu do minulosti. Tímto způsobem se nic nevyřeší. Abychom se cítili v napětí, a to rázem povolilo. Či se jedná o novou formu zábavy, na motivy krátkého zaboření do křesla, kousající si nechty, a rychlého, pro někoho otráveného, pro někoho naopak úlevného vyšumění? Jedná se snad o příběh o ničem, jen na oddech? Berou snad tvůrci inspiraci v TikToku a Reels, kde se dočkáme malé dávky pomyslné drogy? Pokud sledují seriál náctiletí, což zcela určitě ano, pozitivním ohlasům se už ani nedivím.

   Já sám nemám nic z toho, co ostatní puberťáci, zejména nízce nastavenou laťku. A proto pokračování kritizuji, a následnou třeté sérii odsuzuji, pokud se tvůrci konečně nerozhodnou zabrat. Vrátit Sylvii slovo, a dodat ději trochu kreativity, pestrosti. Jinak i ostatním dojde, sam celé dílo směřuje, a namísto červených devadesátek se začnou objevovat modré padesátky, či ještě hůře (...). Loki a Sylvie proti sobě, symbol jiskry naděje, viz. foto (vlastní tvorba)...

Loki - 7. až 12.díl. Kam až se může seriál propadnout?

Ovládací panel
1 bod