Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Akční
  • Fantasy
  • Dobrodružný
  • Sci-Fi

Poslední recenze (942)

plakát

Zaklínač - Voleth Meir (2021) (epizoda) 

7. a předposlední díl 2.série, úplně poslední, jež zatím vyšla. Geralt vyráží na pomoc bývalé princezně Ciri, již unesla v mírumilovném chrámu mocichtivá Yennefer, aby získala zpět svoji magickou moc prostřednictvím prastaré Zaklínačky uvězněné v chaloupce na kuřích nožkách. Během dlouhé cesty se staví u barta Marigolda, jehož vysvobodí z vězení poté, co tam byl vhozen pro šmírování, a krátce nato požádá na okraji lesa skupinku trpaslíků, doprovázející ho kdysi dávno na horu s drakem, aby mu/jim půjčili koně. Hrdinní lovci pokladů se neváhají přidat k němu na další dobrodružství, a má proto vhodnou posilu. Yennefer se totiž s Ciri dostala již velmi daleko. Cestou se černovlasá čarodějka dozvěděla nejen o Ciřiné lásce ke Geraltovi, ale i o její čisté a laskavé duši. Měla by si dávat pozor, jestli jí chce skutečně předhodit uvězněné bytosti, aby se sama uspokojila. Copak má už doopravdy tolik kamenné srdce? V momentě, kdy blonďatá holka znovu roztrhá zemi, a z nedaleké Cintry vyběhnou vojáci, přijíždí Geralt na její záchranu. Vojáci jsou zabiti, Ciri v bezpečí, Yennefer však hrozí smrt - Geralt jí už má plné zuby, nejen za zradu, ale i za velmi odporné chování. Snad jen díky novému nebezpečí v podobě vysvobozené Démonky nemusela čarodějka, naštěstí, ihned umírat. A má dost času, aby jí Geralt odpustil touhu po magii, bez níž si Yennefer stále neumí představit život. 95 - 100 procent, zatím nejlepší díl z druhé řady.

plakát

Zaklínač - Milý příteli (2021) (epizoda) 

6.díl. Ciri se vydává s Geraltem pryč od Kaer Morhen. Během cesty k sídlu, kde se Zaklínač učil svým schopnostem, a kde se též nachází jedna mocná stará paní, jež může princezně pomoci zvládat její stále skrytou moc, promluví k ní upřímně Geralt ohledně její velmi nebezpečné troufalosti, a též se ji pokusí trochu krotit ve snu stát se Zaklínačkou. V momentě, kdy je však začne pronásledovat nebezpečný a dosud vyhynulý drak, musí jít všechen strach pryč. Jen díky velikému štěstí vyváznou oba hlavní hrdinové bez újmy, smrtelná zranění si odnese Klepna. Díky milosrdenství Geralta umírá v klidu a bezbolestně, na oba dva ale její úmrtí tvrdě dolehne. Cesta pokračuje dál, dokud se Ciri v mírumilovném paláci nezabydlí a Geralt si upřímně nepromluví se svojí bývalou mentorkou. Yennefer se úspěšně vysvobodí ze spárů rytířů, stále ale zůstává pod vlivem Bílého plamene. Jen díky Ciri a jejímu zneužití pro svůj vlastní prospěch může získat zpět svoji magii. A o tu zatraceně stojí, ještě více než o dítě a o Geralta. Její kroky směřují právě steným směrem jako jeho. V momentě, kdy se po velmi dlouhé době znovu setkají, okamžitě mezi nimi zaplane silná vášeň. Bohužel, jak už to zde často bývá, chtíč po magii způsobí, že Yennefer v momentě, kdy v riziku smrti vyvolá u Ciri její magii, okamžitě odchází pryč skrze portál, a to i s princeznou. Geralt si je vědom, jaké plány Yennefer měla, a jak moc zůstal bláhový. Zřejmě proto ji bude ještě dlouho nenávidět. Z čarodějnice se stala Temná mrcha, nyní záleží, jestli se jí podaří Ciri oblbnout a získat do vínku její nadpřirozenou sílu. V Cintře dobyté Nilfgarďany se slaví. Královna Elfů porodila, po mnoha desetiletích, prvního nového potomka. Cahir, svým způsobem nejvýše postavený svého národa, tedy jakýsi Vůdce, má však značné obavy. Radost Elfů ho těší, dává s ní najevo svoji pohostinnost, zároveň si ale nepřeje, aby se mu jejich "věrnost" vymkla z rukou. K tomu všemu má brzy přijet sám Bílý plamen, vše, pro co kdy pracoval, jakýsi Bůh. A toho musí potěšit. Bývalý přítel Yennefer, nyní spolupracovník pro Nilfgard, hledá u knihovnického páru informace. A zjistí, kým vlastně Ciri je. Elfskou válečnicí. 95 procent, velmi dobře zpracovaný díl. konečně se Yennefer a Geraltr setkali, a též stále mladá dívka de facto provedla první krok k propadnutí Temnotě.

plakát

Zaklínač - Ukaž jim záda (2021) (epizoda) 

5.díl. Ciri se rozhodne pokračovat ve výcviku na Zaklínačku, ačkoliv doposud neví, jak by se jí mohla doopravdy stát. Geraltův otec mezitím přemýšlí nad využitím dívčiny krve. S její pomocí může vytvořit sérum (lektvar), a to aplikovat k vytvoření zcela nových Zaklínačů, Princezna ovšem podstatně mění jeho vidiny, chce se stát sama onou mocnou bytostí, ačkoliv se jako holka může pouze přiotrávit, ne - li rovnou zemřít. Vlivem Geralta a jeho přítelkyně z dětství, Čarodějky, však skončí Ciri znovu víceméně bezbrannou. Yennefer se snaží najít Barta, jehož přepadli. Její naivita ve výpomoc ze strany místní děvky ji však přivede až na pokraj popravy. Během úprku k ní neustále promlouvá Baba Jaga, nabízí ji způsob, jak si Chaos uzmout. Nejprve se ale musí potkat tváří v tvář s Ciri. To ona jest klíčem k dívčinému vykoupení. Nebo ne? Může se jednat i o past? Geralt se během výpravy za zničeným monlitem setká s Čarodějem, jenž se pro něj též stává i sokem v lásce k Yennefer. Též se dozví i o jejím přežití. 70 procent, slabší díl. Nesmyslné přidávání Baby Jagy, též i Monolitů a bezvýznamného zabránění Ciri v cestě k Zaklínačce.

Poslední hodnocení (1 059)

Zaklínač - Voleth Meir (2021) (epizoda) (S02E07)

05.06.2023

Zaklínač - Milý příteli (2021) (epizoda) (S02E06)

03.06.2023

Zaklínač - Ukaž jim záda (2021) (epizoda) (S02E05)

21.05.2023

Zaklínač - Tajné zprávy z Redanie (2021) (epizoda) (S02E04)

16.05.2023

Zaklínač - Ztráty (2021) (epizoda) (S02E03)

13.05.2023

Zaklínač - Kaer Morhen (2021) (epizoda) (S02E02)

11.05.2023

Zaklínač - Zrnko pravdy (2021) (epizoda) (S02E01)

07.05.2023

Zaklínač - Série 1 (2019) (série) (S01)

01.05.2023

Zaklínač - Něco více (2019) (epizoda) (S01E08)

01.05.2023

Reklama

Poslední deníček (246)

Zaklínač - 15.díl. Yennefer hrozí smrt od Geralta, z Ciri nová Temná mrcha?

   Situace se velmi rychle vyvijí, jak se blíží konec 2.série a též i, velmi pravděpodobně, závěr malého osmidílného příběhu o chtivé a nezkrotné Yennefer, starostlivém otci Geraltovi a naivní chudince Ciri, prahnoucí po uznání. Alespoň tímto způsobem bych mohl skrze svoji cyničtější část zhodnotit počínání si třech hlavních postav během necelé hodinky.

   Buďme ale trochu emočnější. Ne příliš, ale též ne málo. V momentě, kdy se Yennefer vydala s Ciri na dlouhou cestu do Cintry, mi poskočilo srdce. Konečně se černovlasé čarodějce, TOP 1 postavě dle mého mínění, splní sen. Stane se znovu mocnou, znovu se nechá pohltit svými touhami a začně nezastavitelně řádit. A dost možná utvoří s Geraltem perfektní pár. Jenomže během výpravy na Yennefer dopadalo mnoho vjemů.

   Zaprvé: blonďatá princezna má dobré, laskavé srdce. Skutečně naivně věří, že se dle slov jejího doprovodu setká s Geraltem, že tam na ni čeká s otevřenou náručí. Navíc, ona sama (tedy Ciri) poznala, jak moc ve skutečnosti Zaklínače miluje, a s její pomocí by z něj nemusel býti takový mrzout a nemluva. Ve více než stoleté dívce zahořel plamen lítosti. Opravdu chce, aby ji musela, jak už nyní víme, obětovat? Nikoli jen využít?

   Před branani Cintry na Yennefer dolehne volání staré nesmrtelné uvězněné Zaklínačky, slibující ji vše, o co v posledních měsících prahla. Ne, není s to se své Temné stránce bránit, magie jest příliš opojná a krásná, dodává jejímu smutnému a osamocenému životu slast. Jak sama pravila k Ciri, když si přála, aby jim spravila rozbitou lávku, ač magie bolí a sužuje, ona bolest není ledasjaká. Je velmi krásná, dodává rozkoš. Právě proto po ní tolik touží.

   Ciri však nevidí, zatím, žádné účinky svého čarování. Nesestavila onu lávku, z pocitu zoufalství a utrpení je pouze přesunula na druhou stranu. Geralt pro ni představuje vše, otce i pomocnou ruku. I proto se znovu naštve, aby poté omylem vyvolala poplach na hradbách Cintry a aby pro ni Geralt přijel. Jenmže zde máme další potíž.

   Nejen v podobě samotného Zaklínače, jenž už má Yennefer plné zuby a přeje si ji na místě useknout hlavu mečem. Jistě by si nakonec na poslední chvíli rozmyslel, kým pro něj je, splněním všech snů, křehká, ale tvrdohlavá, nešťastná, dokonce již bývalá čarodějka. Snad by mu ani nemusela ukazovat důvod své cesty. Ona bytost, nacházející se v chaloupce, uvězněná Zaklínačka, totiž dosáhla po mnoha tisíciletích svého snu: Získala dost bolesti, aby se osvobodila.

   Sama skončí, s její magickou mocí, přímo uvnitř Ciri. Ta ji nedobrovolně přijme, a stává se tak (v podstatě) Démonkou. Zde máme úžasnou paralelu na Letopisy Rodu Shannara, v případě Erity a jejího přijetí Temnoty. Zdá se mi to, a nebo se tvůrci seriálu inspirovali (či rovnou okopírovali) metodu, kterak přichází Zlo do nevinných obětí? Žluté oči, poryv částeček, les, koně? Zatraceně, někomu zde asi hrozí porušení autorských práv...

   Kažpopádně, my zůstaneme hlavně u Yennefer. Nesmí zemřít, jinak by ztratil seriál velikou a velmi důležitou postavu. Uvidíme. Třeba zemře, a znovu ožije. Případně po ní zbyde jen pár vzpomínek, kde se objeví, jako tomu bylo u Eleny v Upířích denících. Snad se Geralt rozmyslí. Snad ji odpustí, a třeba dá ještě jednu šanci. Oba dva viz. foto (vlastní tvorba - Pozor! Úprava fotky, aby se v ní nenacházelo moc jiných rušivých elementů, tedy i snížení kvality!)...

Zaklínač - 15.díl. Yennefer hrozí smrt od Geralta, z Ciri nová Temná mrcha?

Ovládací panel
1 bod