Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Fantasy
  • Dobrodružný
  • Sci-Fi
  • Akční

Poslední recenze (407)

plakát

Kai a Gerda (2002) (TV film) 

Velice pěkný film. Vypráví příběh o Gerdě, dívce, jejíž otec je majitelem výnosného hotelu, a Kaiovi, klukovi bez rodičů, jenž u nich začne sloužit, když dívka dospěje. Jako malá přišla Gerda o matku, z nevysvětlitelných důvodů. Otec se z toho zhroutil, ale spásu hledá právě ve svojí dceři. Kai se stane dobrým sluhou, a pro Gerdu i velmi půvabným klukem. Spolu s ním se naučí bruslit a dostane i novou chuť do života. Blíží se ale zhouba v podobě Sněhové královny. Jeden z mnoha střípků z kouzelného zrcadla spadne jednoho dne do Kaiova oka a zůstane v jeho srdci. Od té doby je Kai zlý, krutý a bez lásky ke Gerdě. Ta se snaží, jak jen může, ho milovat, ale pomalu ztrácí naději. Jednou přijede Sněhová královna do hotelu, kde se setká s Kaiem. Ten, zaslepen temnotou, se do ní zamiluje. A má před sebou na vybranou. Zvolí si Gerdu, či Sněhovou královnu? Temnota je silná, a tak, poté, co napíše Gerdě vzkaz, odjede s královnou. Ta ho políbí, a její polibek zpečetí jejich pouto (...). Vše dopadne dobře, samozřejmě, ale další příběh nechám jako překvapení. Chelsea Hobbs jako Gerda byla krásná, i Bridget Fonda jako zlá a krutá Sněhová královna zazářila. A milým potěšením byla i chvilková role Daniela Gilliese coby jednoho z nápadníků Gerdy. Vidět Elijaha Mikaelsona ze seriálů Upíří deníky či především The Originals zahřeje u srdce. 95 procent, doporučuji!

plakát

The Originals - One Wrong Turn on Bourbon (2018) (epizoda) 

2.díl. Hope se setká se svým spolužákem Romanem, jemuž se svěří se svým skutečným původem. Klaus je rozhodnut za každou cenu najít Hayley, a střetne se s Hope. Klaus se snaží vysvětlit své dceři důvody svého vyhýbání, a Hope mu potřebuje říci, jak moc jí chyběl. Hádka zajde až do kritického bodu, když Klaus zjistí, co Hope provedla Hayley. Zavřela ji do rakve mocným kouzlem. Při jejím hledání zjistí, že je zničená. Temnota je ale moc blízko a tak se musí rychle rozloučit. Freya se sice ráda vidí s Keelin, ale okolnosti ji nutí Keelin opět odehnat. Vincent zjistí, že Hope je budoucí zkázou New ORleans. Nový hybrid, spolužák Hope, je odsouzen na zazdění. Je ale kýmsi vytažen a bez srdce pověšen. 90 procent.

plakát

The Originals - Where You Left Your Heart (2018) (epizoda) 

1.díl 5.série. Uběhlo již sedm let od doby, kdy se Mikaelsonovi rozdělili. Mezitím je z Hope čtrnáctiletá dívka, jež studuje na Salvatorově škole, Klasu vraždí rodiny a rody dle seznamu, Elijah vyhrává ve francouzské restauraci na klavír, Kol je s Davinou jako manželé a Vincent s Freyu chrání město. Hope dá jednomu z půlměsíčníků krev, aby se z něj stal hybrid. Tím je vyloučena ze školy a vrací se do New Orleans za Hayley. Freya chce jít za Keelin, aby se s ní po mnoha letech konečně setkala. Klaus se střetne s Caroline a ta mu poradí, aby zavolal Hope, než ho zavrhne. Ona sama nyní čelí své matce. Ta jí odpustí, a společně si popovídají o Klausovi. Ten také zajde za Elijahem do restaurace a promluví si s ním. On, jelikož na vše zapomněl, naslouchá a radí. Jejich blízkost ale vyvolá potíže. Kletba začne opět fungovat. Hynou kytky a z vody se stává krev. ebekah Klausovi vynadá, ale sama řeší jiné věci. Marcel jí požádal o ruku a ona se musí rozhodnout. Kamarád Hope se jako nový hybrid neovládne a zabije upířici Poppy. Mezi Joshovými upíry a matkou hybrida spolu s Hayley vznikne rozpor. Ten je nakonec vyřešen příměřím. Vincent svolí Freye návštěvu Keelin, a sám čeká na zhroucení míru v New Orleans. Hayley se zhroutí. Hope si promluví s otcem. Začne pršet krev. Rebekah odmítne Marcelovu žádost a promluví si s Elijahem. 95 procent.

Poslední hodnocení (544)

The Originals - One Wrong Turn on Bourbon (2018) (epizoda) (S05E02)

19.09.2021

The Originals - Where You Left Your Heart (2018) (epizoda) (S05E01)

19.09.2021

Hostitel (2013)

16.09.2021

The Originals - Season 4 (2017) (série) (S04)

13.09.2021

The Originals - The Feast of All Sinners (2017) (epizoda) (S04E13)

13.09.2021

The Originals - Voodoo Child (2017) (epizoda) (S04E12)

13.09.2021

The Originals - A Spirit Here That Won't Be Broken (2017) (epizoda) (S04E11)

12.09.2021

The Originals - Phantomesque (2017) (epizoda) (S04E10)

12.09.2021

The Originals - Queen Death (2017) (epizoda) (S04E09)

11.09.2021

Reklama

Poslední deníček (7)

Kai a Gerda - Trefa do černého

Dneska jsem zhlédnul film Kai a Gerda, jediný svého druhu, jenž ve třech úžasných hodinách popisuje příběh Kaie, kluka, jenž slouží v hotelu otce Gerdy, a právě Gerdy, dívce, jež po smrti své matky skončila uzavřená do sebe. Jejich milostný vztah, již v dospělosti, projde tou nejtěžší zkouškou ze všech mnou známých pohádek, když Sněhová královna ovlivní střípkem ze zrcadla Kaie, aby se do ní zamiloval. První polibek mezi nimi udělá mnohé, a Kaiovi zamotá hlavu. V ledovém paláci poté dělá rovněž velmi těžký úkol, a ten i přes všechny okolnosti vyplní. Do poslední minuty mi nebylo jasné, jak příběh dopadne. Zdali Kai podlehne moci Sněhové královny, ona sama získá nekonečnou moc, zemře Gerda či medvěd nějak nezasáhne. A i po zbavení moci královny jsem přemýšlel, jak skončí. Nemůže zemřít, to by poté skončilo jedno období, a následky by mohly být zničující. A ještě jedna věc. Sněhová královna nezemřela, tudíž může ve společnosti medvěda opět povstat. Konec je zkrátka otevřený a dává lidem na výběr. Vyplňující scény, jako život u Jarní princezny, Letní pricezny či té podzimní dodávaly příjemnou atmosféru. Herečky Chelsea Hoobs coby Gerdy a Bridget Fonda coby Sněhová královna byly úžasné. A i Daniel Gillies (Elijah Mikaelson - The Originals, Upíří deníky) a jeho minutová role byla působivá. Zkrátka snímek, jaksepatří úchvatný.

Kai a Gerda - Trefa do černého

Ovládací panel
1 bod

Fanklub

(1)

Reklama

Reklama