Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Fantasy
  • Akční
  • Dobrodružný
  • Sci-Fi

Recenze (752)

plakát

Stranger Things - Kapitola sedmá: Kousnutí (2019) (epizoda) 

7.díl. El, Max, Mikeovi s Lucasem a Willem se staví do cesty strašná příšera. Tu sice dokáží omráčit, avšak El je jí kousnuta. Kamarádi jí brzy pomůžou, když se staví v obchoďáku a zavážou jí zranění (přičemž si může s Mikem opět popovídat), Lucas s Max nakoupí petardy vůči příšeře, avšak Janenina krev je již nakažená. Když pátrají po Dustinovi, najdou je až v obchoďáku v oblíčení rusáků. Zachrání je, avšak Jane je již infikovaná a zhroutí se. V noze jí něco roste a ta bolest se nedá snést. Joyce a Hopper se s Alexejem a jejich kamarádem staví na atrakcích, aby našli děti, a tam se Alexej postaví tváří smrti, když ho jeden z trénovaných sovětských vojáků zabije. Billy pokračuje v pátrání po Jedenáctce. Wheelerovi si užívvaí zábavy. Dustinovi, Lucasově sestře, Stevovi a Robin se podaří utéct. Poslední dva zmínění jsou ale zdrogovaní. Utečou na záchody, atam se Steve dozví, že je Robin lesba. Poté se už setkávají s ostatními. 95 - 100 procent.

plakát

Stranger Things - Kapitola šestá: E Pluribus Unum (2019) (epizoda) 

6.díl. Dustin, Lucasova sestra, Steve a Robin prchají z komplexu. Jenže poslední dva zmínění jsou zadrženi a zdrogováni, aby řekli pravdu, díky níž rusové vše zjistí. Jedenáctka se dostane Billovi do hlavy, a odhalí zničující pravdu o již dávno připravené misi na její zničení. Spolu s Mikem se též mírně udobří. Joyce a Hopper se dozvídají spojitosti s Bránou a s Rusy. Příprava na finálový útok začíná. Jonathan a Nancy utečou z nemocnice a přidávají se k Mikeovi, Lucasovi, Max a Jane. Ta se také dozví mnohé o Billově minulosti. 100 procent.

plakát

Stranger Things - Kapitola pátá: Armáda (2019) (epizoda) 

5.díl. Robin, Steve, jedna malá holka a Dustin se dostanou do podzemního komplexu, kde se Rusové snaží otevřít trhlinu k příšerám. Nancy, Max, Jonathan, Mike a Lucas s Jedenáctkou spojují síly, aby přišli na kloub zřejmě novým příšerám, jež jsou schopné infikovat ostatní lidi. Nancy a Jonathan se v nemocnici, kde pátrají po jedné ovlivněné paní, dostanou do životu nebezpečné situace. Mike se snaží udobřit s El (Jane), a zdá se, že se mu daří. Hopper a Joyce se ocitnou v podivné sovětské laboratoři, a musí znovu utíkat před divnm psychopatem. Cestou sebou vezmou jednoho rukojmího, a staví se u jednoho známého. 95 procent.

plakát

X-Men: Dark Phoenix (2019) 

Zhlédnul jsem tento film už mnohokrát, ale až nyní k němu přidávám komentář. Sophie Turner v roli brilantní a mocné Jean Grayové je úžasná. Zpočátku, jako dítě, ji hraje sice jiná herečka, ovšem tu brzi vystřídá právě ona. SPOILERY: Poté, co se na palubě raketoplánu stane nehoda, jsou X-Meni v čele s profesorem Xavierem požádáni o pomoc. Tehdy se sice všechno pomalu rozjiždí, ale už to má své grády. Jean je zasažena silnou kosmickou mocí (tehdy si všichni mysleli, že jsou to jen erupce), a zdá se, že i když měla zemřít, je jí ještě lépe. Cítí se mocnější, silnější. Avšak brzy se vše zvrtne, když ji začne pohlcovat jak její nový dar, tak i touhy, chtíče, vztek, zloba. Charles jí jako malé pomohl zvládnout trauma, ale též jí zatajil přežití jejího otce, s nímž (a s matkou) se jako malá vybourala. Začne být naštvaná, a vyrazí za svým tátou. U něho se ale vřelého přijetí nedočká. Zloba sílí,Jean ztrácí kontrolu, a v tomto okamžiku se skutečně začnou vyjímat Sophiiny herecké schopnosti. Dokáže vše geniálně procítit. Děj plyne, ani u Magneta se jí nedočká vlídného přijetí. Po příjezdu X-Menů za ní a jejím otcem je Jean nechce ani cítit. Jenže i přes všechno přemlouvání, a přes světlou chvíli, kdy zase získá svoji kontrolu, jí její moc zaplaví a ona jí opět podlehne. Zabije jednoho z nich a odlétá pryč. Poté, co je odehnána i od Magneta, se uchyluje do hospody, vyhořelá, zoufalá: Tam narazí na jednu z příslušnic mimozemského kmene. Ten, v čele s ní, prahne po moci, jíž nyní Jean oplývá. Rozhodne se ji a její křehké nitro využít ke svým záměrům. Sama má totiž strach, že by jí tato moc zničila, jako její planetu, a jako vše ostatní. Nejprve jednoduše posedne lidské tělo, a poté ji sleduje. Právě v hospodě na ni narazí. Ukáže jí nezměrné možnosti. A ona je chce okusit. Jenže (zase), Charles a ostatní jsou ochotni ji pomoci. A Jean není až tak zlá, aby propadla temnotě. A nebo ano? KONEC SPOILERU. Výtečný, geniální film. Mnoho z těch, co ho komentují, nemají sebemenší tušení, co vlastně viděli. A nebo nebyli s to snímek pochopit. Brilantní herečka Sophie Turner a její postava Jean Grayová dodala X-Menův novou krev. Kéž by na ně bylo pokračování. Zatím to však na nic nevypadá. Škoda. Jean by si zasloužila (POSLEDNÍ SPOILER: už jako fénix) další film, tentokrát třeba pojaté jako skutečnost, že se může i nadále vtělovat do lidského těla (hraného Sophií Turner, opět). 100 procent, doporučuji. A nenechte se oklamat zdejšími recenzemi!

plakát

Stranger Things - Kapitola čtvrtá: Test saunou (2019) (epizoda) 

4.díl. Parta začíná přicházet na děsivou skutečnost, o níž si mysleli, že jí dokázali předejít. Mike, Lucas a Will volají o pomoc El a Max, a ty jen neochotně přijdou. Robin, Steve a Dustin mezitím přijdou na záhadu Rusů a jejich zvláštních dárkových balíčků. Jistě, musí jim v tom pomoci i Dustinova (nebo Lucasova, teď nevím) sestra. Nancy s Jonathanem dostanou padáka. Jejich šéf, nyní pod vlivem těch potvor, si nebere servítky. Nancy přiznává, že Jonathana nebrala na vědomí, a že se musí víc snažit. Joyce a Hopper pokračují ve vyšetřování, a mírně se posunou vpřed. Jane a ostatní bojují s Billym (pod vlivem příšery), a nebýt jejich vzájemné pomoci, mohla skončit mrtvá. Nancy se dostane do nebezpečné situace. 95 - 100 procent.

plakát

Stranger Things - Kapitola třetí: Případ zmizelé plavčice (2019) (epizoda) 

3.díl. Will si připadá osamocený, a zdá se mu, že se parta rozpadá. Dustin se Stevem hledají podezřelé Rusy. Robin přijde na záhadu tajného šifrovaného kódu a spolu se svými dvěma kamarády sleduje podivnou partu mužů. El a Max se snaží zjistit, co si o nich myslí kluci, a přijdou na kloub dost nepěkným věcem. Jane (El) se zdá, že jistá Heather potřebuje pomoc, jenže ta je v pořádku v domě svých rodičů a s již podezřelým Billym, nevlastním bráchou Max. Jenže nic není, jak se zdá, když jsou jak on, tak Heather infikovaní podivným virusem, a sám Billy nyní ví přesně, kdo je El zač. Joyce se snaží vysvětlit Hopperovi záhadu padajících magnetů, a společně se vydají na cestu do zrušené výzkumné laboratoře. Tam je šerif přepaden. 85 procent.

plakát

Stranger Things - Kapitola druhá: Krysy z obchoďáku (2019) (epizoda) 

2.díl. Max potká Jedenáctku a společně jdou nakupovat. Vidíme tedy, že po počátečním nepřátelství se obě dvě skamarádily. Nyní se hodlají pomstít Mikovi, protože se k Jane choval příliš hnusně. Za to sice on nemohl, Hopper mu vyhrožoval, ale co na tom sejde? Na závěr dá Jane Mikovi kopačky. Hopper se musí postarat o ty, co protestují proti starostovi, a taky jde na večeři s Joyce. Ta však nepřijde, jelikož řeší s profesorem na škole záhadu padajících magnetů. Na scéně se objevuje nová hrdinka. Robin. Nejdříve točila zmrzlinu, ale nyní pomáhá Dustinovi (a nakonec i Stevovi) s překladem záhadné ruské zprávy. Zjistí, že nevychází ze Sovětského Svazu, ale z Hawkinsu. Nevlastní bratr Max je napaden krysami, a nakonec je jimi i ovlivněn. Unese proto jednu holku z koupaliště a předhodí ji hlavní příšeře. Na podobné věci přichází i Jonathan a Nancy. Ta se chopí iniciativy jedné paní a spolu s ním za ní přijde. Krysa však neviděna ostatními bouchne a její mrtvola ožije. 95 procent.

plakát

Stranger Things - Kapitola první: Suzie, slyšíš mě? (2019) (epizoda) 

1.díl 3.série. Uplynul rok. Rusové se u sebe v Sovětském Svazu pokouší otevřít bránu. Záhadně se ztrácí krysy. Dustin přijíždí po měsíci za kamarády s Cerebrem, vysílačkou schopnou chytit cokoliv. Místo toho, aby chytil svoji holku Suzie, však naladí hlášení Sovětů. Všichni jsou o rok starší. Nataly chodí s Jonathanem, Mike s Jedenáctkou. Will zůstává sám. Joyce a Hopper spolu tráví víc času. Lucas chodí s Max. Steve pracuje ve zmrzlinárně. Nevlastní bratr Max jako plavčík ohromuje paní Wheelerovou. Nancy pracuje jako donašečka jídla pro novináře. 75 procent, nestandartní začátek.

plakát

Stranger Things - Season 2 (2017) (série) 

2.série je asi pětkrát lepší než ta první, a že se mi osm proběhlých dílů DOST líbilo. Nebudu vše prozrazovat, jen něco málo. (SPOILERY): Joyce je čím dál tím více odvážná a brání svého synáčka, do něhož vešlo další monstrum, zuby nechty, než se jí ho nepodaří porazit (to monstrum). Jedenáctce narostly vlasy, a tím se stala mnohem hezčí. Její síla roste, dokáže se už s ostatními lépe bavit, a v jednom momentu, kdy narazí na svoji "Sestru", dostane skvělý pankový vzhled, díky němuž vypadá ještě úchvatněji a krutěji než kdy dříve. Dokázala skrze vztek, strach a bolest nemožné - Zavřít bránu, kterou předtím otevřela a skrz níž se do světa málem dostaly všechny děsivé bytosti. Takto zůstaly jen v Hawkins. Mike a ona museli být od sebe dost dlouho odloučení, vztah jim to však neoslabilo. Do města přišla nová skvělá holka - Max. Po počátečních neshodách ji parta přijala, Lucas dokonce i víc než to. Dustin zůstal sám, ale má kamarády. Will přežil, a na vánočním bále si s ním zatancovala jedna holka. Mezi Nancy a Jonathanem to stále není jasné, jednou se už políbili a vyspali, alespoň se však Steve vzpamatoval a dal své holce volnost. Série skvělá, těším se na pokračování. 100 procent.

plakát

Stranger Things - Kapitola devátá: Brána (2017) (epizoda) 

9. a poslední díl 2.série. Mike přijde na to, jak by mohli vytáhnout z Willa příšeru. Teplem. To se nakonec ukáže jako zdařilá metoda, ač je u toho mnoho křiku a utrpení, a sama Willova matka Joyce se ocitne ve smrtelném nebezpečí. El a ostatní kamarádi se setkávají. Sice si zpočátku jak ona na Hoppera, tak i Mike na něj postěžují, ale on poté oběma přizná chybu. Bezy jede Jedenáctka spolu s Hopperem čelit Bráně, kterou se ona sama pokusí zavřít. To se též povede, jen si musí přiznat, že vztek a bolest účinkují nejlépe. Steve je zmlácn Maxiným bratrem, když ji a ostatní přátele brání, avšak poté dá Max svému bráchovi pořádně co proto, až si jí nakonec začne více vážit. Stevovi, Dustinovi, Lucasovi, Max a Mikeovi se podaří zničit střed samotného tunelu, a tím zabít ostatní potvory. Po měsíci se koná vánoční bál. Lucas vyzve Max k tanci, a společně k sobě najdou cestu. Mike si zase zatancuje s Jane (Jedenáctkou), a dají si druhou pusu. Willa vyzve zase jiná dívka. A Dustin? Ten nenajde nikoho, ale nakonec ho vyzve Nancy. Mezi ní a Jonathanem (případně Stevem) to stále není jasné, ač ji druhý zmíněný kluk dal volnost. 100 procent.

Ovládací panel
3 body

Reklama

Reklama