Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Fantasy
  • Dobrodružný
  • Akční
  • Sci-Fi

Recenze (340)

plakát

The Originals - Alive and Kicking (2014) (epizoda) 

2.díl. Kol vzpomíná na svoji minulost s Klausem a Elijahem. Elijah si všímá změny v chování Hayley. Od Klause se dozví, že byli na lovu čarodějnic a ona je vysála. Dle jeho slov si to velmi užívala. Elijah si ale přeje, aby ji zavedl do zátoky a sehnal vlkodlaky. Jedině tak má ještě šanci, aby o zbytky svých emocí a lidskosti nepřišla. Davině se nedaří zvládnout kouzlo, o němž si myslela, že je snadné, a Mikael ji pořád provokuje. Ve spolupráci s Esther vyrábí čarodějky další měsíční kameny. Klaus přivede Hayley do zátoky, zde ale není vítán jak on, tak ani ona. Vlkodlaci to dají jasně najevo. Elijah s Marcelem pozvou Davinu do staré budovy, kde Marcel sídlí, a přejí si od ní zjistit polohu kůlu z bílého dubu, jež by mohl původní zabít. Klaus se setká s Cassie, a zjistí, co je zač. Alespoň má tedy podezření. Při potyčce, kdy má Davina rande s Kalebem/Kolem, bude nucena uvolnit z pout Mikaela, aby jí pomohl zabít její nepřátele. Elijah a Marcel vše vidí, dříve, než Davina získá Mikaela zpět pod kontrolu a než zmizí. Elijah a Klaus si později, když jsou spolu, vše domyslí. Když Hayley přivede do jejich domu své vlkodlaky, všimne si Elijahova odtažitého chování a Klausovy nejistoty. Cassie/Esther se snaží zjistit, kde může být kůl z bílého dubu. I když Kaleb/Kol vše viděl, vzpírá se a nehodlá ji nic o Mikaelovi a Davině říci. Mikael a Elijah považují Davinu za ztracenou, mimo město. když Marcel zlomí vaz své nové dívce, jíž tím promění v upíra, dokáže tím svoji snahu přivést Elijaha na svoji stranu. Musí tu dívku naučit, jak se stát upírem. 95 - 100 procent.

plakát

The Originals - Rebirth (2014) (epizoda) 

1.díl 2.série. Uběhlo několik měsíců. zatímco Rebekah pečuje o Hope, Klaus je zavřený u sebe doma a jsou mu ukradené jakékoliv pomstychtivé myšlenky od Elijaha. Ten se snaží ubránit bývalou budovu slévárny před zbořením. Marcel spí s Cammille. Vlkodlaci z New Orleans hledají zbylé upíry, a zatímco Davina vybírá hudbu pro Mikaela, podaří se jim najít upíra v prodejci desek, kde se zrovna dívka nachází a pozná nového kluka, Kaleba. Ten je čirou náhodou Kolem, bratrem Finna a bratrem ostatních Mikaelsonových. Oba dva je dala do lidského těla Cassie, jež je ve skutečnosti Esther, matkou všech Mikaelsonů. Cammille se vydá za Klausem, Elijah ji ale odmítne a pošle pryč. Marcel schání nové lidi do své party. Elijah se snaží uklidit pokoj po Klausově a Hayleyině dítěti Hope, Hayley ho ale zastaví. Svěří se mu se svými problémy a hladem coby haybrida, jímž se stala. Společně naplánují vraždu vůdkyně lidí a jejích pomocníků. Mikael naléhá na Davinu, aby ho vrátila mezi živé a přestala kontrolovat. Ta se o to snaží, nejprve ale musí přijít na způsob, jak přerušit pouto mezi Klausem a jeho upírskou větví. Klaus s Marcelem plánují na úplněk, kdy bude Klaus oslaben, útok na vlkodlaky. Hayley a Elijah se k nim ochotně přidají. Díky lsti se jim to podaří, a když se snaží vůdkyně lidí odjet, Hayley ji vysaje a zabije. Z toho se poté viní. Cítí, jak se mění a přichází o svoji lidskost. Klaus a Elijah později zničí měsíční kameny. Marcel dá Cammille svobodu. Klaus si promluví s Hayley o jejich starostech o dítě a nových hybridích zkušenostech. Cammille se seznámí s jistým mužem. Tím je Finn. Esther coby dospívající dívka na zevnějšek, Cassie, plánuje s Colem a Finnem útok. 95 procent.

plakát

The Originals - Season 1 (2013) (série) 

1. série z pěti. Velmi se mi líbila. seznámíme se se všemi postavami, jimž nebylo dopřáno tolik prostoru v The Vampire Diaries, od Klause, Rebeku, přes Hayley a Elijaha až po mnohé další, od Marcela, přes Davinu a Cammille až po jejího strýce Kierana a tak dále. Celou sezónu vede několik témat: boj o New Orleans, snaha Klause získat ho zpět i přes vážná rizika, počínaje neshodami v rodině konče prolití krve. Do všeho se zapojuje i zakořeněná nenávist čarodějek a upírů, později i vlkodlaků. Hayley je těhotná a hledá něco o svých rodičích. Pomalu se začne zamilovávat do Elijaha, když ale najde své rodinné kořeny a seznámí se se svým "snoubencem" Jacksonem, začne se jí zamlouvat i on a celá její smečka, jíž je královnou. Začne si zvykat na svůj nový život, zatímco ten klausův se hroutí. I když získal své město zpět, Marcel stále touží získat ho zpět. Navíc, rodina Mikaelsonů se vážně pohádá a Rebeka konečně získá svobodu. Klausova šílenost nezná mezí, i přesto se k němu Elijah přidává na klikaté cestě vlády nad městem. Cammille, neteř strýce Kierana, jež je knězem a blízkým přítelem Marcela, se stane jedním z hlavních bodů Klausova života. Velmi se mu líbí a touží, aby zůstala v bezpečí. když ale čarodějky uřknou Kierana, jde do tuhého. Davina, mocná čarodějka v péči Markuse, také na sebe nedá dlouho čekat. V mnoha dílech se seznamujeme se Sklizní, to ale nebudu rozvádět. Série postupně končí narozením Hope, chvilkovou smrtí Hayley a mnoha ze strany vlkodlaků i upírů. Klaus se nakonec s Marcelem smíří. Hayley je nucena své dítě předat do Rebečiny péče a vydávat ho za mrtvou. Dozvíme se jeho jméno: Hope. Dcera Hayley a Klause. Vztrah mezi Hayley a Elijahem vyústí i v první líbíní následované druhým. 95 - 100 procent. Velmi zdařilá série. Je dobré vidět mé oblíbené postavy i nadále. Phoebe Tonkin se ukázala jako dobrá herečka i zde, nikoli pouze v seriálu Tajemství kruhu coby Faye Chamberlainová, dospívající čarodějka. Doporučuji a těším se na další čtyři série.

plakát

The Originals - From a Cradle to a Grave (2014) (epizoda) 

22. a poslední díl 1.série. Hayley sní o tom, jaká by mohla být její budoucnost s klausem a dítětem. Sama se nyní svíjí pod tlakem čarodějnic. Když za ní přiběhne zmožený Klaus, čarodějky ho přemůžou a nechají viset u zdi. Ve snaze uzdravit Joshuu hledá Davina s Markusem Klausovu krev, která z něj unikla, když se pral s Marcelem. Hayley se podaří přivést dítě na svět.Požádá, aby si ho mohla pochovat. Klaus vše vidí. Následně čarodějnice podříznou Hayley vaz a ta zemře. Zatímco čarodějky unáší dítě, Klause osvobodí a ten nyní truchlí u Hayley. Stejně tak Elijah, když přiběhne do kostela a uvidí ji mrtvou v Klausově náručí. Klaus vyléřčí Elijaha z jeho kousnutí. Davina se musí rozhodnout, koho vyléčí z vlkodlačího kousntí. Marcel, nebo Joshua? Nakonec dá Markus právě jemu svoji jedinou šanci na přežití. Davina opět uvidí Mikaela. Cammille poskytne Marcelovi své zbraně při jeho honbou za Klausovou krví. Elijah obviňuje Klause z jeho slabosti. Společně se poté vydávají za dítětem na hřbitov. Ocitnou se však v iluzi, kdy je celý svět jen hřbitov. Hayley se opět probouzí k životu. Důvod je jasný: zemřela s hybridí krví svého dítěte ve svých žilách. Nyní musí pouze pozřít jeho krev. Brzy se bude konat obřad s dítětem, jež má být obětováno pro blaho čarodějek a na příkaz předků. Hayley se střetne s klausem a Elijahem a dovede je na místo, kde se obřad koná. I přes přesilu se jim nakonec podaří dítě zachránit. Umírá Monique a ještě jedna dívka čarodějka. Klaus se střetne s Marcelem a domluví své spojenectví. Klaus si také pochová své dítě. Vše sleduje Mikael. když se ale pokusí Klause zabít, Davina prokáže svoji moc. Nyní je v jejím podrůčí. Hayley napadne jediná šance, jak dítě ochránit před dalšími hrozbami. Všichni budou muset předstírat její smrt. Cammille přijde za Kluasem a dozví se "pravdu" o dítěti. Aby ji Klaus ochránit, je nucen ji nechat jít dál. Vůdkyně lidské frakce plánuje obsazení celého New Orleans. Hayley dokončí svoji přeměnu vypitím kapky krve jejího a Klausového dítěte. Markus ukáže Oliverovi mrtvé dítě, jež vydává za Hayleyiné. Sama Hayley "uctí" památku svého dítěte před zraky ostatních. Klaus předá jeho a Hayleyiné dítě do péče Rebece a prozradí jeho jméno - Hope. Cassie se probouzí na hřbitově a se svým synem uctí památku Esther. 100 procent.

plakát

The Originals - The Battle of New Orleans (2014) (epizoda) 

21. a předposlední díl 1.série. Vlkodlaci Jackson a Oliver jsou zastaveni Markusem při převozu kamenů, jež zaručí proměnu vlkodlaků na mocnější stvoření. Davina si užívá s Joshuou, když už má denní prsten. Genevive vysvětluje Klausovi o obtížnosti kouzla, jež provede. Vůdkyně lidské frakce opět vyhrožuje Cammille. Přeje si její klíč, jenž ale u sebe vůbec nemá. Markus trestá Jacksona a Olivera u sebe ve skrýši. Elijah, Klaus a Hayley po nich pátrají. Nakonec zjistí, kde se nachází, ocitnou se ale doslova v minovém poli. Z něj se ale dokážou vymanit. Cammille nachází tajemství svého otce. Vůdkyně covenu daruje Klausovi pár kamenů, jež nahradí ty ztracené. Elijah a Hayley se poprvé políbí. Markus připravuje útok. Klaus je Marcelem odláklán, zatímco Elijah bojuje proti Marcelovým spojencům. Když Genevive provede své kouzlo, zradí. Uzavřela dohodu s vůdkyní lidí. Jak se dozvíme od Cammille, ve skutečnosti je tato paní vlkodlakem, jako její rodina pochází jedné z vlkodlačí větve. když si kameny převezme a zabije, promění se v jednoho z vlkodlaků. Omráčí Elijaha a zmizí. Sám Klaus je napojen na toto kouzlo, když ho Genevive požádala o jeho krev. Nyní je Klaus velmi zranitelný a neléčí se. Genevive mu vše vysvětlí. Když byl Joshua kousnut Klausem, hledala Davina způsob na jeho uzdravení. Ten jí ve vidinách poskytne Mikael. Stačí jen, aby ho vrátila mezi živé. Vůdkyně lidí dokáže přivézt Olivera na svoji stranu. Elijah se probouzí a zjistí od Marcela znepokojující zprávu. Hayley je unesena čarodějnicemi, ty z ní chtějí vyjmout dítě. Jak Hayley křičí, uslyší ji i Klaus a vydá se za ní. 95 - 100 procent.

plakát

The Originals - A Closer Walk with Thee (2014) (epizoda) 

20.díl. Koná se Kieranův pohřeb. Cami je zarmoucená, když kolem ní lidé spíše oslavují. Vůdkyně lidské frakce se snaží skamarádit s Cammille.Klauseovi se zdají sny o jeho otci a je velmi vzteklý. Když Hayley a Elijahem sejdou s ním v restauraci, poté, co sám Klaus je na pohřbu otce Kierana, požádá Hayley, aby se k nim vrátila a bydlela s nimi. Sám se přizná k tomu, co v noci viděl, a Elijah je překvapen. I on viděl Mikaela. Dokonce i Davině se Mikael zjevil. Klaus potvrdí důvod toho, co se děje: opona mezi mrtvými a živými se rozpadá (SPOILER: to můžeme sami vidět i v Upířích denících, díly 05x20 - 05x22). Marcel se sejde s Cammille. Připustí, že u sebe schovává otcův klíč. Její zvědavost ji brzy pohltí a začne se o klíč zajímat. Hayley se střetne s vůdkyní lidské frakce. Ta jí začne vyhrožovat. Klaus očistí Genevive z viny, bude ji potřebovat na své straně. Monique uřkne Hayley. Ta brzy umírá a střetne se s Mikaelem. Ten se jí svěří o svém "ďábelském stvoření", Klausovi. jen s pomocí Genevive Hayley opět žije. Po uzdravení jí doma ukáže Klaus bydlení pro jejich dcerku. Hayley vidí jeho laskavost. Elijah slíbí Genevive knihu jeho matky, grimoár. Klaus přemýšlí o smíření se s Marcelem. Davina se seznámí s Mikaelem. 95 procent.

plakát

The Originals - An Unblinking Death (2014) (epizoda) 

19.díl. V zátoce dojde k explozi, když tam přijede jakýsi sebeatentátník na motorce. Jen s pomocí Elijaha není zrozsah škod příliš vysoký. Hayley je rozhodnuta pomstít se a vyrazí za Marcelem. Ten je v tom ale nevinně. Mezitím je v jejím novém domově rozmístěno mnoho bomb a dojde k dalším výbuchům. Opět zasáhne Elijah, ale mrtvých je nyní mnohem více. Oliver je rozhodnut převzít v Hayleynině nepřítomnosti vůdčí pozici. Sám se před Eve přizná ke všemu, co provedl, ale neví, jak k tomu byl přinucen. Aby se o jeho provinění nikdo nedozvěděl, Eve zavraždí. Hayley se vrací domů a vidí, co se stalo: Oliver si na svoji stranu získal drtivou většinu vlkodlaků. Klaus pomáhá Cami s Kieranem. Ten pomalu umírá, a Cami se mu snaží pomoci skrze šokovou terapii. Ta ale nepomáhá. V záchvatu zoufalství požádá Klause, aby ho proměnil v upíra. I přesto, kletba není zlomena a po dramatu mezi Kieranem a Cami ho musí Klaus zabít. Markus přemýšlí nad budoucností města. Klaus se přidává na Elijahovu stranu v blížící se válce. 95 procent.

plakát

The Originals - The Big Uneasy (2014) (epizoda) 

18.díl. Koná se slavnost, na kterou Elijah všechny zve. I přes prvopočáteční nesouhlas ze strany vlkodlaků, tedy Hayley, nakonec přichází i oni. Marcel plánuje pomstu, a tak s pomocí lidí, jež ovládl, rozežene slavnost s pomocí krvechtivých upírů. Přežije jen málokdo z pozvaných lidí. Klaus se pohádá s Genevive a ta mu odepře pomoc Cammille. Davině dá dárek v podobě kouzla na stvoření deního prstenu pro její ho přítele. Elijah zabije Markusova společníka na znamení výhružky. Elijah se s Klausem pohádá ohledně Hayley a bratrova dítěte. Sám se svěří o svém potlačení citů vůči ní. Při pohledu na to, jak je šťastná, se se vším Elijah smíří a nechá ji na pokoji. Cammille je zdrcená Klausovou zprávou o jejím strýci, a sám Klaus hrozí před ní smrtí Marcela. Ví, že s ní spal. Monique se dozví, že předci již nechtějí smrt genevive, ale Klausova nenarozeného dítěte. 90 - 95 procent.

plakát

The Originals - Moon Over Bourbon Street (2014) (epizoda) 

17.díl. Elijah se snaží sjednotit všechny frakce a utvořit tak určitý mír. Jelikož se stav kněze, zástupce lidské frakce zhoršuje, dosadí se do jeho pozice jistá svůdná žena. Tu nakonec Elijah po nátlaku přijme. Hayley se dozví o summitu pořádaného Elijahem bez přítomnosti vlkodlaků až po jisté době. Celá vzteklá přijde do domu původních a ptá se Elijaha na důvod odmítnutí vlkodlaků. Ten je jasný: nechce situaci ještě zhoršit. To mu však neprojde. Buď je přijme, nebo na sobě ponese její a ostatních hněv. Na radu Klause uspořádá párty, kde se všichni sejdou. Neshody však stále převládají, až nakonec Elijah hodlá zabít vlkodlaka a Hayleynin přítel jednoho z uupírů. Je zřetelně vidět, jak je Elijah rozzuřen z přítomnosti někoho, komu se Hayley líbí jako jemu samého a ona ho příjimá. Zároveň s nimi zůstala v zátoce, a, což Elijah předpokládal, zanevřela na něho i ostatní. Z toho je velmi rozladěn. Když Hayley sjedná mír, dohodnou se všichni na zavedení nových zákonů. I přese vše, co se stalo, je Klaus zcela soustředěn na své malířské dílo New Orleansu i na Genevive, jeho novou lásku. Cammille má strach o svého strýce. Setkání s Markusem ji zlepší náladu a vyspí se s ním. jejímu strýci již není údajně pomoci. Davinu trápí Monique, jež po ní žádá opětovné používání svých schopností. Davinini předci ji zcela šokovali a vystrašili. Až díky radě svého přítele ji začne opět používat. Hayley se vrací do zátoky za vlkodlaky a utužuje vztah se svým přítelem. Markus chystá pomstu. 95 procent.

plakát

The Originals - Farewell to Storyville (2014) (epizoda) 

16.díl. Rebekah a Eljah vzpomínají na společné rané dětství spolu s jejich otcem a Klausem. Toho se stále snaží přesvědčit, aby nečinil hlouposti. Vedený svým šílenstvím, nehodlá ustoupit.Když se však dotknou citlivého téma, tj. spojenosti mezi ním a jejich otcem, dojde mu trpělivost a odvaha. Probodne dýkou Elijaha, ale poté zaváhá a Rebeku bodne kůlem z bílého dubu. Nezasáhne však srdce, a proto zůstane živá. Následně probírají své možnosti. Rebeka dostává svobodu a s Elijahovou pomocí se Klaus vrací na post krále New Orleans. Davina cítí po opětovném žití beznaděj, a nikdo jí nedokáže pomoci. Žádost Markuse o uvolnění kouzla obklopujícího hřbitov sice u Genevive projde, ne však zrušení kouzla na Cammillině strýci. Rebekah odjíždí z New Orleans. Elijah ukazuje svoji temnější stránku, z čehož si od Klause zaslouží uznání. Rebekah se setká s Hayley a požádá ji, aby si dávala na Klause pozor. Zároveň doufá, že jeho šílenost a psychopatický strach vyléčí jeho a Hayleynino dítě. 95 - 100 procent.

Ovládací panel

Reklama

Reklama