Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dobrodružný
  • Akční
  • Sci-Fi

plakát

E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Zvláštní film, ale i přesto mě zaujal. Příběh o doktorovi, jenž přichází do psychiatrické léčebny. Jak zjistil pravdu o vedení, zamiloval se do jisté slečny a statečně zachránil všechny i sebe před smrtelným ohrožením. Líbila se mi hlavní herečka Kate Beckinsale a půvabná Sophie Kennedyová, jejíž role nevinné dívky v ženském těle byla sice malá, ale jistým způsobem důležitá. Edward mi nebyl až tak moc sympatický, abych se v dramatických situacích pral za jeho zájmy, to už mi připadal lépe zahraný Silas v podání herce bena Kingsleyho a nebo šílený Mickey Finn v podání známého herce Davida Thewlise (např. Lupin v Harrym Potterovi). Délka filmu byla přiměřená, možná by lehké zkrácení pomohlo. Celkově hodnotím 70 procenty a dávám 4 hvězdy. Doporučuji raději film Sucker Punch, ačkoliv ani ten není o nic lepší. Nejlépe se jednou podívat a zopakovat až po měsíci či dvou.

plakát

Odkaz - Salvatore: The Musical! (2021) (epizoda)

3.díl. Do školy přichází jistý muž vydávajícího se za doktora Goodfellowa. Všechny ovlivní, i Hope, aby ho poslouchali, co si přeje. Tím dokáže i vážně ohrozit vztah mezi Landonem a Hope. Sám Landon si přeje uspořádat muzikál na vzpomínku Eleny, Stephana, Damona, Caroline a dalších (viz. Upíří deníky). Skřítek si je přeje všechny rozdělit, ale nezvládne to. Zase je dá dohromady. Hope a Landon se usmíří, a Josie se rozloučí polibkem s dívkou z vězeňského světa. Hope si připomene představením svého otce Klause a Lizzie dostane od matky vzkaz, v němž jí dodává duševní sílu. 70 - 75 procent.

plakát

Odkaz - Goodbyes Sure Do Suck (2021) (epizoda)

2.díl. Když Necromancer splnil svůj slib a osvobodil všechny své loutky od jeho vlivu, nikdo nečekal, jaké to bude míti následky. Rafael pomalu umírá. Něco podobného hrozí i Landonovi a Alysse. I přes veškerou snahu zatím nikoho nenapadá, jak ho zachránit. Jen díky jeho slovům, jež jí poví, Hope napadne poslední možnost. Spolu se znovu nalezenými rodiči ho posílá s Lizzie do vězeňského světa. Tam se s ním ostatní rozloučí. Alyssa přesvědčí Necromancera o větších plánech, než sám navrhoval. Díky větštci z dob Starověkého Egypta se dozví o úspěchu jejich nyní společného plánu: znovuoživení Malivora, osvobozenívšech nestvůr a vládu nad nimi i celým světem. Hope se pohádá s Landonem. Ten již není fénixem. Cítí se bezbranný a tak i Hope. Jejich vzájemný strach o toho druhého i sebe sama je staví do protichůdných rolí. 85 procent.

plakát

Odkaz - We're Not Worthy (2021) (epizoda)

1.díl 3.série. Hope se stále neprobouzí, a Alaric to odůvodní jako důsledek spánku Landona. Ten se rovněž neprobouzí, a když se zjeví Necromancerovi jako duch, sám Pán smrti navštíví Salvatorovu školu. Jediný způsob, jak se dostat k černé magii, je skrze oživení Landona. Právě proto si Landon nepřeje probudit, ačkoliv si to Rafael velmi přeje. Ve snaze připomenout studentům staré dobré časy míru navrhne Alaric a MG sportovní ten. Ten ale nejde podle plánu. Alyssa si utahuje z Josie a práve ona se všem svěří se svojí absencí magie, jež pro bezpečí uložila do magického prstenu. Když vidí, jak je zlá, promluví si Lizzie s MG - ím. Josie hodlá navštívit svoji matku a trávit s ní čas. Landon, poté, co vidí Hope ve spánku, se rozhodne vrátit mezi živé. Hope se tímpádem probouzí a užívá si s ním každou chvíli. Příchod jezerní paní a nález excaliburu vyvolá novou zapeklitou situaci. Rafael je jediným, kdo může excaliburem probodnout nestvůru, zjištění, že je potomkem krále Artuše, ho velmi těší. 85 procent.

plakát

Odkaz - Série 2 (2019) (série)

2. sérii zhodnotím krátce. Lizzie již nyní kontroluje sebe sama a dokáže si proradit i se zoufalými situacemi. Těmi však nyní není jen množství příšer, ohrožení od Malivoru a nový kluk Sebastian, ale i Josie, jejíž hrátky s černou magií přejdou meze. Hope se vrací z Malivoru a zanechává tam Landonova bratra. Všichni na ni ale zapomněli. Landon si nyní tvoří silný vztah s Josie a nikdo o ní logiky nejeví zájem. Jen Alaricovo pochopení a sledování Landona jií umožní zůstat ve městě. Kdyžpojme Josie podezření, jež je trápí po několik měsíců, a spolu s ostatními se s ní setká, vrátí všem vzpomínky. Není ale všemu konec. Necromancer se vrací a spolu se svým služebníkem touží po temné magii. Ta je skrytá v kouzelných hodinách. Ale teprve poté, co se dozví o sjednocení a hodlají se přesunout do vězeňského světa, kde vládne Kai Parker, hrozí to nejhorší. Kai se chce vrátit zpět, a zneužije Josiinu temnou magii k návratu do světa živých. Josie je nucena temnotu vstřebat, a zanechává to na ní následky. Nyní je plná černé magie, chladná a krutá. Společně s Necromancerem utvoří tým a ohrožuje životy všech. Málem zabije Hope, a jen rychlý zákrok zbabělé Lizzie jí zabrání dokončit vraždu. S Lizzie se sjednotí, ale zákrok Hope jí umožní vniknout Josie do mysli a Lizzie oživit. Umírá Landon, díky Rafaelovi. Ten je kontrolován Necromancerem, když Rafaela zabil a přivedl zpět jako loutku. Hope se podaří vrátit Josie zpět a Lizzie z ní po domluvě vysaje magii a daruje Necromancerovi, stále však spí kouzelným spánkem. A sám Pán smrti nedodržel zcela slib. Vše je v pořádku, jen Landon, poté, co byl probodnut zlatým šípem a coby fénix, jak zjistíme díky jeho úmrtí, umírá opět a zřejmě navždy, se neprobouzí. MG se s Lizzie konečně zblíží a i vztah Hope - Landon se zintenzivní. Bude tomu ale i tak nadále? Landon je zřejmě, prozatím, po smrti, a Hope spí (...). Lepší než 1.série, 95 procent, nechávám si rezervu na další sérii (ke dni 08.06.2021 má sice jen sedm dílu nadabovaných a čtrnáct odvysílaných z šestnácti, ale plánuje se i čtvrtá série). Doporučuji!

plakát

Odkaz - Facing Darkness is Kinda My Thing (2020) (epizoda)

16. a poslední díl 2.série. ve snaze ošálit temnou Josie pořádá lizzie svůj vlastní pohřeb. Aby nebyla nápadná, s pomocí magického prstenu se vydává za Hope. Slova, jež proti ní na proslovu pronáší ostatní studenti, ji ale zarazí. Hope se vydává do podvědomí Josie, a střetává se s různými nástrahami. Rafael seznamuje se situací ohledně Landona ředitele Alarica. Lizzie se s Necromancerovou pomocí zbavuje temné magie z Josie a ta je nyní jen dobrá. Necromancer má ale její plnou moc. Po domluvě s Necromancerem se sice vrací Rafaelovi a ostatním svobodná vůle a život, Landonovi ale ne a je stále mrtev. Stejně tak Hope zůstává v magickém spánku. Josie ukládá svoji sifonskou moc do amuletu a Liziie poví MG -mu příběh. 90 - 95 procent.

plakát

Odkaz - Life Was So Much Easier When I Only Cared About Myself (2020) (epizoda)

15.díl. Alaric se snaží studenty varovat před josiinou mocí a samotnou ji považuje za pohřešovanou. Když se však znenadání objeví, nikdo nečeká, co provede. Josie, plná temnoty, chystá slavnost sloučení s Lizzie. Ujišťuje ji, že je tento proces možný i před dvaadvacátými narozeninami. Landon se snaží pomoci Rafaelovi s jeho osobními problémy. Lizzie zbaběle opouští Mystic Falls. Josie najde Necromancera a spolu s ním a ovládnutými studenty  utvoří mocný tým. Zabijí Alyssu, jíž oživí sám Necromancer a učiní z ní svoji loutku. Oslava sjednocení počíná turnajem ve chvíli, kdy se namísto Lizzie postvaví proti Josie Hope. Ta v souboji jasně prohrává a zdá se, že ji Josie rychle zabije. když je však MG vyslán, aby přivedl Lizzie zpět, sama jako její sestra rychle přijede a Hope zachání. Ve sjednocení sice Josie vyhrává, ale nese si následky. Hope se jí vetřela nenápadně do vědomí, za což obětovala to svoje a nyní leží ve spánku v místnosti za knihovnou. Sama Josie nyní nic neví, a spolu s Necromancerem plánují mohutnou invazi do světa. Rafael zjistí, že zabil sám sebe a do světa živých ho přivedl sám Pán smrti, Necromancer. Landon tomu nemůže uvěřit. Nechá se však zlákat optimismem, a Rafael jako loutka ho probodává zlatým šípem. Podle pověsti jako jediný může zničit fénixe. Landon umírá. Je tomu ale skutečně tak? Lizzie se díky nápadu, jež vymyslela Hope, probouzí s jedním darovaným životem od Landona. Alaric spolu s Kalebem bojují v simulační skříňce proti zdi chrámu, do této magické dimenze se dostali díky Hope. 95 - 100 procent.

plakát

Odkaz - There's a Place Where the Lost Things Go (2020) (epizoda)

14.díl. Psycholožka navrhne MG - mu, Hope, Lizzie, Josie a Rafaelovi, aby podstoupili spolu s ní léčivé simulaci. V ní má každý svůj úkol. Lizzie je herečka, Josie ji pomáhá, Rafael se stává fotografem, Hope barmankou a MG řeší detektivní záhady. Všechny někdo postupně zabijí, a ti se poté, co přečtou kouzelné slůvko, probouzí. Vrahem je určena Josie. Nejprve umírá psycholožka, poté profesor Vardemus, jenž se do simulace dostane omylem, následuje Rafael a MG. Spolu s nimi umírá i Josie, tak proč vrah zabijí i dále? Když hrozí Lizzie smrt, zjistíme pravdu o Temné Josie, s níž ta pravá bojuje ve svém nitru. Ta nakonec umírá rovněž rukou Hope a ta spolu s Lizzie opouští simulaci. Psycholožka rezignuje a opouští školu. Josie si promluví s Rafaelem o Landonovi a Lizzie s MG - ím o své budoucnosti. Rafael nalezne ve svých vzpomínkách zmínku o Necromancerovi a jeho aktivitě v simulaci. Josie se probírá až za dlouhou dobu. Je ve vězení a okolo ní všichni, jež s ní byli v simulaci mimo psycholožky a Rafaela. Když se zdá, že Josie vyhrála boj s temnotou, Lizzie se přesto s ostatními o ní strachují. Josie se však náhle prozradí ve své pravé podobě. Temnota v ní vítězí. Uspí Hope, a opouští školu krutým způsobem. Zničí vězení a ohněm si probojuje cestu ven. 95 - 100 procent.

plakát

Odkaz - You Can't Save Them All (2020) (epizoda)

13.díl. Josie se i nadále snaží pomoci všem svým příbuzným s odchodem. Alaric se musí rozmyslet, jestli zůstane ve světě jako kotva, či ne. Nakonec na sebe vše bere Sebastian. Lizzie je s pomocí jedné ze studentek, upířice, jíž Josie vrátila city, vyléčena. Když jsou všichni na svobodě, a Sebastian se stane kotvou, je Josie očištěna od černé magie. Alespoň si to myslela. Stále v ní třímá, a je velmi silná.  Sebastian končí spolu s vězeňským světem, alespoň se to tak jeví. Kai je venku na svobodě a činí peklo, jako vždy. Dle domluvy s Necromancerem hledá ascendent k magii. Vydává se za Joshuu a pomáhá Hope a Landonovi. Přitom ale donutí pomocníka Alarica, aby dotlačil Landona do lesa, kde má proletět zlatý šíp. Ten, jako jediný, může přemoci, dle proroctví, i Fénixe. Když se zdá, že vězeňský svět bude vlivem Alyssy zničen, musí se Hope rozhodnout, koho zachránit. Zvolí si Lizzie, Josie a Alarica. Ti se nakonec dostávají. ven. I Landon je ale v pořádku, jeho ovlivněný věznitel se obětuje. Přežije to jak on, tak i Landon, jenž poprvé naplno použije svých leteckých schopností. Spolu s Hope si promluví o svých obavách z tohoto dne a Alaric zabijí Kaie jednou provždy. Z porušení slibu mu nepomůže ani Necromancer. 95 procent.

plakát

Odkaz - Kai Parker Screwed Us (2020) (epizoda)

12.díl. Josie, Lizzie a Alaric se ocitají ve vězeňském světě. Spolu s nimi se tam nachází nejen Sebastian a uvěznění žáci Salvatorovy školy, ale i sám Kai Parker. Ten zláká Josie, aby se s ním vydala hledat vše potřebné na návrat. Oba dva si navzájem lžou, a Kaiovi se to velmi líbí. Ví, že v Josie se skrývá něco temného. Když si navzájem prozradí pravdu, může být zle. Sebastian si přeje strávit jeden den s Lizzie o samotě. Jejich láska je zavede až k debatě o setrvání v tomto světě a proměně Lizzie v upíra. Sebastian jí dá svoji krev, ačkoliv o tom netuší. V riskantní situaci, kdy Sebastiana vysifonuje, však Lizzie pohltí to, co Josie. Ona sama má na výběr. Buď zůstane ve světě bez Kaiovy rady, jež potřebuje na opuštění světa, či rozbije hodiny a nechá se pohltit černou magií. Kai odchází do světa živých skrze Malivor, a všichni na něj zapomenou. Lizzie, stejně jako Josie, zasáhne temná magie a havaruje. Josie se poddá temnotě a je zcela jiná. Kai se střetává s Necromancerem. 95 procent.

Ovládací panel
1 bod