Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dobrodružný
  • Sci-Fi
  • Akční

plakát

The Originals - Voodoo in My Blood (2017) (epizoda)

8.díl. Sofyu pohltí prázdnota, a ta, využívající její tělo, touží získat všechny čtyři kosti, jež by ji mohly vrátit původní nezničitelné tělo. Elijah se snaží přesvědčit Marcela, aby se k němu přidal, a pokouší se najít další z kostí. Klaus a Hayley se vydávají za dívkami ze sklizně do hřbitova, aby se mohli dozvědět požadavky od předků. Dostanou se za Davinou. Ta jim vysvětlí okolnosti a povypráví o minulosti Prázdnoty. Aby byl mír, rozhodli se starší provést sňatek mezi dvěma mocnými čaroději. Jak žena čekala dítě, byla do něho ukládána magie. Z dítěte se stala nejmocnější bytost světa. Všechny z vesnice dívka zabila a toužila po větší moci. Starší ji uvěznili, ale než ji zabili, s pomocí její matky, vyslala kouzlo, jež stvořilo vlkodlačí smečky a tu hlavní, půlměsíčníků. Jen Hayleyina moc může zabít Prázdnotu. Klaus se musí obětovat. Tomu ale Hope zabrání a Davinu vyžene. Elijah a Marcel našli kost, ale Sophya coby Prázdnota je zastaví a kost unese. Elijah a Hayley si opět vyjádří lásku, a Hayley chce, aby Elijah odnesl Marcelovi jedinou zbraň, jež by ho mohla zabít. Je však probodnut zbraní s trny, jež ho může zabít, díky Sofyi. Alaric byl ten, jenž sehnal další kost, a dokázal Prázdnotu zdržet. Pověděl Klausovi o škole, jíž s Caroline vytvořil (SPOILER: Tedy již skončili Upíří deníky, Tayler Lockwood a Stephan Salvator je mrtev, Damon a Elena jsou lidé) a nabídnul mu místo pro Hope. 95 procent.

plakát

The Originals - High Water and a Devil's Daughter (2017) (epizoda)

7.díl. Elijah chce provést rituální oběť, aby mohl s Vincentem navázat kontakt s předky. Freya uvrhne ochranné kouzlo na Mikaelsonovic dům a nyní se snaží s pomocí Joshe ošálit hlavního mluvčího prázdnoty, jenž opět povstal z mrtvých. On sám probodne důležitou čarodějnickou dýkou, jenž ukradl od Mikaelsonů, přítelkyni Marcela, a dostává se až k Freye. Odhalí maskovací kouzlo, jež činí s Joshe Marcela, a střetne se s Freyou. Vyhrožuje jí smrtí její vlčí přítelkyně Keelin, a ona s ním v boji prohraje. Zdá se, že je mrtvá, poté se k ní ale Keelin skrze Joshe dostane a vrátí ji do života. Od té doby se jí ale Freya vyhýbá. Viděla, že se díky ní rozptylovala a měla větší strach o její život než o svoji rodinu, a proto ji chce nechat jít. Služebníci prázdnoty v čele se zástupcem Prázdnoty zaútočí na Mikaelsonovic dům: Po "smrti" Freyi je dům bez ochranných kouzel. Hayley je zlomen vaz a Hope s Marcelem a Klausem se dostávají do nebezpečí: Nepřátelé však Klause silně podcení a všichni umírají. Marcel s Hope utečou pryč. Klaus se chce s Marcelem spojit proti nepříteli. Vincent provede s Elijahem, jenž zabil čarodějnice, rituální kouzlo, k němuž použije zbylou sílu Daviny. Ta jim pomůže a do rukou se jí dostane moc předků. Práznota (či Davina, nyní nevím) se dostane do těla Marcelovy přítelkyně Sofiye a posedne ji. 95 procent.

The First Time (2012)

Kdyby to takhle fungovalo ve skutečnosti, byli by všechny páry na světě šťastné. A všichni mizerní kluci, jakými byl Ronny pěkně naštvaní. Děj je sice až moc prostý, ale říkám si: proč ne. Aubrey hraná sympatickou Britt Robertsonovou, tehdy ještě velmi mladou dospívající dívkou, a Dave se setkají na jedné z mnoha pořádaných párty v jejich okolí. Ačkoliv si z toho zpočátku nic nedělají, přeskočí mezi nimi jiskra lásky. Vyjmeme - li několik zdlouhavých rozhovorů, dostáváme se postupně k závažnějším zápletkám děje, kupříkladu Aubreynin podivínský kluk Ronny a Davidova vysněná láska Jane. Všechny plány jdou však do kytek. Láska mezi Aubrey a Davidem je tak intenzivní, až to divák nečeká. A vše náhle plyne tak rychle. První doteky, políbení, a nakonec i to náhle očekávané poprvé, jež ale nevyjde tak, jak by mělo. I přesto, láska mezi nimi zůstává, a konec je poměrně dobře otevřený samotnému divákovi, aby si domyslel pokračování. Samotný film by se dal celkem jednoduše zkrátit na necelou hodinku, ačkoliv, záleží na samotném divákovi. Někdy i dvě hodiny neuškodí. Děj filmu je prostý, ale účinný. A pravdou je, že bych si film klidně i, po měsíci či dvou, zopakoval. 80 - 85 procent, 4 hvězdy. Doporučuji!

plakát

The Originals - Bag of Cobras (2017) (epizoda)

6.díl. Klaus pořádá slavnost ve svém domě na počest údajného míru jeho rodiny s Marcelem. Záminka, díky níž spolu s Vincentem zjistí, kdo je služebník Prázdnoty, a také, aby se seznámil s jeho dívkou Sofiyou. Hayley zatím pátrá spolu s Freyou po minulosti jejich rodičů a zjistí, proč byli zabiti. Ve skladu najde kus lebky. Freya se zatím baví se svoji vlčicí a domluví si rande. Sám Klaus se střetne se Sofiyou a zajistí si zbraň, jež by ho mohla zabít a spolu s ním i všechny jeho sourozence. Ta ho ale varuje před dalšími hrozbami. Elijah zabije stoupence Prázdnoty. Vincent nehodlá uzavřít mír s Klausem. Josh poví Sofiye, kde se může skrývat Marcel. 90 procent.

plakát

The Originals - I Hear You Knocking (2017) (epizoda)

5.díl. Prázdnota posedla Klause i Marcela. Přeje si, aby se navzájem zabili. Freya dělá s pomocí Kellin, její vlčí společnice, vše proto, aby zjistila od Prázdnoty, co žádá. Je jedno, zdali je unavená. Zachránit Klause je přednější. Zatímco Klaus má vidiny svého otce, jenž ho přiměje zabít nevinné, Marcel zase vidí Elijaha. Freya dá Klausovi zbraň, jenž mu umožní zabít jeho nepřítele. Poté ho přiměje, aby se za ním vydal, ale nyní to již není ona, nýbrž vidina v jeho hlavě. Hayley jde s Elijahem a Hope navštívit Mary ve snaze vysvětlit jí, co se stalo s Laurou a jak byla zabita. Freya dokončí kouzlo a vydává se s Elijahem za Klausem a Marcelem. Dokáží je od sebe odstrčit, a spatří Prázdnotu. Ta se jich zatím vzdá. Není ale všemu konec. Freya se více spřátelí s Kellin a Marcelova dívka získá jeho krev. Z ní vzejde trnový keř. Jen jeden trn je schopen zabít původního. 85 procent.

After: Tajemství (2021)

(Biograf Jičín 02.09.2021). 3.díl ze série After je konečně tady. Na rozdíl od předchozího dílu, jenž se mi podařilo zhlédnout pouze s titulky, jsem si nyní mohl užít i český dabing. Ze všech dílů jsem si ho rozhodně užil nejvíce. Hardin a Tessa jsou již dospělí a vše se jeví více vážné. Jejich láska, city, a touha jeden po druhém je intenzivnější a silnější. Do cesty se jim staví jediné: život. Zatímco Tessa plánuje budovat svoji kariéru po vystudování univerzity, Hardin si přál usadit se s ní v Londýně. Ačkoliv si přeje, aby s ní jel, Hardin odmítá a opět se pohádají. Nakonec to Hardin pěkně podělá a Tessa odjíždí sama. Po dlouhé době však jeden prahne po druhém více než kdy jindy a nakonec přece jen Tessu navštíví. Má ale strach. Zdá se, že si Tessa někoho našla, a vidí v tom potíže. Velmi žárlí, a to Tessu štve. Miluje ho, tak jak by mohl o její lásce pochybovat? Dělá pro něj vše, a on si toho necení. Namísto dalšího odloučení však spolu zůstanou. Užijí si spolu spousta lásky a sexu. Jednou seznámí Hardin Tessu se svým otcem, pravým otcem. A spolu se i opijí, i přes Tessinu nelibost. I přes jejich lásku se Hardinovi jednoho dne, když se na chvíli vrátil domů, aby pomohl svému pravému otci, zdá o ní a jejím kamarádovi, jak si to spolu užívají. Bojí se s tím svěřit Tesse, ale nakonec jí to přece jen řekne. Tessa přijde s nečekanou útěchou. Dělej mě, dokud na to nezapomeneš. Je vidět, že Tessa začíná být jako Hardin. Již se nestydí, a umí být i krutá, jako je on. Dokonce si to spolu rozdají i ve vířivce. Čím dál tím více k sobě patří. Jdou spolu i na mejdan, a ona tančí. Hardin z ní nemůže spustit oči. Je opravdu jeho, ačkoliv si myslí, že si ji nezaslouží. Brzy se však vymknou kontrole další věci. Hardin se dozví, když jedou za jeho matkou do Londýna na její svatbu, že si to rozdává s někým jiným. Je z toho zdrcen. Tessa se ho snaží podporovat, a oba dva si promluví s jedním z nich. Zjistí se další věc. Hardinův otec je někdo jiný. (V tu chvíli jsem nedokázal zjistit, jak to je, ale zjevně se jednalo o něco zlého). Zjistí to i Tessa, a oba k sobě nakonec přiběhnou, aby utěšili jeden druhého (konec dílu). Těším se na pokračování. Josephine Langford opět jako výborná bezchybná herečka. Jen ten dabing byl podivný a jiný než v prvním díle. 95 procent, 5 hvězd. Doporučuji!

plakát

The Originals - Keepers of the House (2017) (epizoda)

4.díl. Zjišťujeme, že věc, modré světlo, jež všechny ohrožuje, se jmenuje Prázdnota. Kinney doveze děti na rituální místo, kde mají být obětováni pro vyšší sílu Prázdnoty. Hope je stále hůře a Klaus a Freya se o ni starají. Ostatní se zatím snaží přijít na původ modrého světla. Kinney umírá, jelikož se ho nepodařilo osvobodit, ať dělal Vincent cokoliv. Hayley pátrá s Elijahem po Lauře, údajné dívce, vlčici, jež patří ke klanu přisluhovačů Prázdnoty. Tato dívka se zabije. Marcel a Klaus, později s Hayley a Elijahem, dojdou na rituální místo. Všichni přisluhovači včetně Kinneyho umírají, zabije ho Elijah. Díky němu se také přeruší pouto mezi dětmi a i Hope a Prázdnotou. I přesto, že byla zahnána, objevuje se znova. Marcel ji vidí, a i Klaus, Hope se o tom zdálo. Klausovi zmodraly oči. Freya a vlčice uzavřou dohodu. 90 procent.

plakát

The Originals - Haunter of Ruins (2017) (epizoda)

3.díl. Klaus se poprvé setká s Hope a pokouší se s ní promluvit. Zpočátku nemá zájem, ale nakonec se s ním blíže seznámí. Vše je v pořádku, dokud jí nezačne být zima, nebude pronásledovat modré světlo a málem nezemře. Vincent se snaží spálit mocnou magickou knihu a varuje Marcela před nebezpečím. To, co dělala kdysi jeho žena Eva, se vrací. Síla, jež z jeho ženy učinila zlou vražedkyni a s níž jen těžko bojoval. Nepovedlo se mu ji očistit, a přišel o nenarozené dítě. Nyní se vrací a dostává se do těl dětí a mužů, včetně detektiva Kinneyho a jistého muže. Toho bude těžké zabít, ale nakonec se to Marcelovi a Vincentovi povede. Sám vincent nyní bojuje sám se sebou. Kinney ukradne záchranku s unesenými dětmi, jež dokázal Vincent ochránit před smrtí. Hope je však stále prokleta, a tak se musí část původních vrátit. Kol odešel, Rebekah také, a Freya má nyní práci s vlčicí, jež chtěla dát Hayley volnost. Elijah přemýšlí, jak pokračovat v životě, a rozhodne se strávit ho právě s Hayley. Freya nechce nechat vlčici utéct. Je jedinou nadějí pro celou její rodinu i ji samotnou. 95 procent.

plakát

The Originals - No Quarter (2017) (epizoda)

2.díl. Sourozenci Klause se rozhodnou vydat se za ním do New Orleans, aby ho vysvobodili z Marcelova držení. K tomu potřebují Joshe. Ten jim, trochu neochotně, vyjde vstříc. Marcel se o všem dozví, ale je zaneprázdněn Rebekou. Teprve když se již zdá, že Klaus bude volný, se Marcel střetne s Elijahem. Kol zatím hlídá Joshe a Hayley s Freyou pracují na kouzlu, jež jim brání dostat se ke Klausovi. Ten sní o Camille, jež se mu snaží pomoci s vytáhnutím magické dýky. Vincent pátrá po důvodu, proč zmizel Adam, syn jedné z čarodějek, jež se mu líbí. Narazí na hodně temnou černou magii, s níž se již jednou kdysi dávno setkal. New Orleans dle něj hrozí nebezpečí.Klaus se nakonec osvobodí a zdrží Marcela. Všichni utečou, ale ne dost rychle. Nakonec se s Marcelem domluví. Nechá je napokoji, a oni se již nikdy nevrátí. Klaus poprvé za pět let uvidí Hope. 95 procent.

plakát

The Originals - Gather Up the Killers (2017) (epizoda)

1.díl 4.série.Uplynulo pět let od pádu Mikaelsonů. Zatímco Hope cestuje s Hope přes různé státy a hledá léky na uzdravení Elijaha a ostatních, Marcel ovládnul New Orleans a drží Klause jako zajatce. Nyní jen na řetězech. Jako každý rok od jejich "nezávislosti", i nyní se sjíždí upíři z okolí podívat se na New Orleans. Mezi nimi i jeden z Klausových proměněných upírů, Alistair, jenž je krutý a přeje si jen smrt Klause a jeho rodiny. Dává Marcelovi ultimátum, aby mu ho ukázal. Sám Klaus není až tak zřízený, jak by se dalo čekat. Alistair umírá a Marcel uzdraví Klause z jeho jedu, jenž byl na meči, který dearoval Marcel Alistairovi. Je pro něj důležité, aby Klaus žil. Nakonec je ale tak otravný, že ho opět zabodne dýkou. Po dlouhé době má Hayley na dosah vše, co je třeba k uzdravení Mikaelsonů. Sejde se s vlčicí, a po potyčce s nepřáteli si vezme její jed. Ten s pomocí Freyi dokáže stvořit lék na Marcelovo kousnutí. Elijah a Kol s Rebekou opět bez problémů žijí. Hayley se s Elijahem romanticky přivítá. Nyní je třeba jen získat Klause. 90 - 95 procent.

Ovládací panel
1 bod